-
11-02-2020, 11:53 #1621Approved 9liver
- Registered
- 05/04/08
- Location
- Aartselaar
- Posts
- 4,267
- iTrader
- 93 (99%)
- Mentioned
- 17 Post(s)
- Reputation
- 0/129
Klinkt allemaal heel lekker, zijn er mensen die hun (top)gerechtjes ook digitaal hebben met recepten erbij (en bereid zijn van deze te delen uiteraard)?
\0/no votes
Reply With Quote
-
-
17-02-2020, 08:40 #1622Approved 9liver
- Registered
- 24/11/05
- Location
- Hingene
- Posts
- 1,515
- iTrader
- 21 (96%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 0/17
Afgelopen zaterdag een lekkere rode curry gegeten met 1 gedroogde ghost pepper als extraatje (naast al de andere pikante pepertjes)... HOLY FUCK was me dat pikant seg, enorm lekker, dat wel, maar daags erna was het minder fijn en de toilet zal het geweten hebben
There's no such thing as too much snowno votes
Reply With Quote
-
23-02-2020, 11:04 #1623Crew Member
- Registered
- 02/07/11
- Location
- Somewhere over the rainbow
- Posts
- 8,782
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 15 Post(s)
- Reputation
- 12/511
Ik ben er dit weekend van aan het profiteren om mijn voorraad terug aan te vullen met handige staples. Mijn volkorenpitabroodjes zijn nu aan het afkoelen zodat ik ze straks kan invriezen. Mijn gepekelde groenten en spreads zijn ook aangevuld. Straks ga ik nog deeg maken voor dumplings, terwijl nu mijn tofugehakt voor de vulling is aan het marineren.
Heerlijk zo'n weekends
Ik was eerder deze week voor een korte trip in Denemarken en dat ontbijt op hotel was zo simpel, gezond en goed dat ik hier thuis ook wat dingen wil implementeren. Zo van dat lekker dik gesneden roggebrood bijvoorbeeld. En ze hadden daar vers gemaakte amandelpasta, dat wil ik ook eens maken. Maar dus eerst wachten tot we zijn verhuisd zodat ik daar eindelijk allemaal wat meer plaats voor heb, want hier staan de kasten bomvol.
Heeft iemand al ervaringen fermenteren? Zelf kimchi maken bijvoorbeeld?
EDIT: mijn dim sum waren goed gelukt
https://imgur.com/a/71x8OoY
Vulling: gemarineerde tofu / erwtjes
Dipsaus: Sojasaus, honing, rijstazijn, mandarijnsap
Bijgerechten: spruitjes in chilisaus met 5-spice kruiden / broccoli en peulerwten in sesamolie gewokt met sesamzaadjesLast edited by coldplayke; 23-02-2020 at 21:41.
We are each our own devil and we make this world our hell - Oscar Wilde <3no votes
Reply With Quote
-
02-03-2020, 21:51 #1624Approved 9liver
- Registered
- 01/05/14
- Location
- FarAway
- Posts
- 6,043
- iTrader
- 7 (100%)
- Mentioned
- 3 Post(s)
- Reputation
- 7/287
Ik heb een goed recept gevonden voor Mongolian beef, nu het probleem is dat dat vrijwel enkel een Amerikaans take away gerecht is van bij de Chinees dus hebben ze weer hun eigen naam voor het stuk vlees dat je daarvoor gebruikt, namelijk ''flank steak''
Na wat opzoekwerk zou dat in het Nederlands de 'bavette'' moeten zijn ( van een rund ) dus een redelijk specifieke cut en die vind ik dus zo niet in de winkel, iemand een idee of een slager dat zo op stock heeft of is dat bestellen ?
Uiteindelijk zijn het maar reepjes rundsvlees dus zou het ook kunnen met andere steak maar ik probeer toch altijd eerst eens om aan de juiste ingredienten te raken ipv aan te passen als ik iets voor de 1ste keer maak.
no votes
Reply With Quote
-
02-03-2020, 22:07 #1625Member
- Registered
- 08/09/07
- Location
- Limburg
- Posts
- 11,378
- iTrader
- 17 (100%)
- Mentioned
- 7 Post(s)
- Reputation
- 3/426
Zou in een delhaize moeten te vinden zijn :
https://www.delhaize.be/nl-be/shop/V...22100627900000
Anders kun je het online wel laten leveren.
https://beefensteak.nl/steak-roasts/flank-steak/
https://beefensteak.nl/steak-roasts/bavette/no votes
Reply With Quote
-
02-03-2020, 22:40 #1626Approved 9liver
- Registered
- 01/05/14
- Location
- FarAway
- Posts
- 6,043
- iTrader
- 7 (100%)
- Mentioned
- 3 Post(s)
- Reputation
- 7/287
Eens in de Delhaize zien, op die link staat wel niet beschikbaar er bij maar de Delhaize ligt hier langs de Lidl en daar moet ik deze week toch zijn.
Die website gaat me iets erover, 11.95 voor 500 gram flank steak zou nog gaan maar 9.95 tot 12 euro verzending er bij is me iets te duur voor een cut vlees wat uiteindelijk 3u in de slowcooker verdwijnt met soja saus, suiker en water
En anders doe ik het gewoon met een gepelde biefstuk ofzo als ze het bij de Delhaize niet hebben, of eens langs de slager.
no votes
Reply With Quote
-
03-03-2020, 16:48 #1627Crew Member
- Registered
- 02/07/11
- Location
- Somewhere over the rainbow
- Posts
- 8,782
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 15 Post(s)
- Reputation
- 12/511
Ik heb mij eindelijk een multicooker besteld (combinatie van rijstkoker, slowcooker, pressure cooker en stomer). Geen enkele gedroogde peulvrucht/boon zal nog geheimen voor mij kennen!
Er waren ook nog versies waarmee je yoghurt kan maken maar euhm nee ik wil gewoon bonen en rijst maken dankuWe are each our own devil and we make this world our hell - Oscar Wilde <3no votes
Reply With Quote
-
03-03-2020, 21:03 #1628Approved 9liver
- Registered
- 01/05/14
- Location
- FarAway
- Posts
- 6,043
- iTrader
- 7 (100%)
- Mentioned
- 3 Post(s)
- Reputation
- 7/287
Wat is eigenlijk het voordeel van een rijstkoker ? ofwel kijk ik niet tegoei en ofwel zie ik daar geen voordeel in buiten het feit dat die na x tijd vanzelf afslaat zodat je rijst niet te ver gaat na dat het water is verdampt ?
En maakt dat dan uit of ge daar 10 euro aan geeft in het Kruidvat van merk Y of 25 euro op Bol van merk A ?
Niets te maken met het feit dat ik in de post hierboven het word rijstkoker zie maar vraag me dat nu al een week af
no votes
Reply With Quote
-
03-03-2020, 21:09 #1629
Je hebt altijd goede rijst zonder er naar te kijken. Uit een builtje heb ik niet graag rijst.
En los koken is ook niet altijd perfect, en soms blijft er dan een hoop aan de pot plakken bij mij...
Je rijst wordt ook warm gehouden dus het is niet erg als die wat te vroeg klaar is.
Model dat wij gebruiken is maar iets goedkoop van de Chinese winkel maar werkt perfect.PSN: Shaddix-beno votes
Reply With Quote
-
03-03-2020, 21:17 #1630Approved 9liver
- Registered
- 01/05/14
- Location
- FarAway
- Posts
- 6,043
- iTrader
- 7 (100%)
- Mentioned
- 3 Post(s)
- Reputation
- 7/287
Misschien dat ik er dan eens eentje op pik voor 10 euro als ze nog eens in het Kruidvat staan, zit wel redelijk veel met rijst in mijn dieet want tis heel vaak green curry of stir fry hier de laatste tijd, zeker sinds ik een recept heb gevonden voor coconut sweet chili wok sauce
no votes
Reply With Quote
-
04-03-2020, 21:19 #1631Approved 9liver
- Registered
- 01/05/14
- Location
- FarAway
- Posts
- 6,043
- iTrader
- 7 (100%)
- Mentioned
- 3 Post(s)
- Reputation
- 7/287
Vandaag weer eens wat spul gemaakt wat ik al een tijdje op het oog had vanuit een '' dat probeer ik eens standpunt '' namelijk Chick-Fil-A copycat sauce en lemonade.
Saus is een soort mix tussen honey mustard en BBQ, klinkt vreemd maar echt zot lekker met gepaneerde kip ( had uit luiheid gewoon pre made nuggets maar zie het ook werken met crispy chicken tenders of zelfs aardappelen ), geen idee of het de original is ( volgens comments wel ) maar wel echt goed.
Zou hun ''signature'' saus moeten zijn en zie wel waarom, als ik dit zou moeten kopen in kleine potjes in een burger/kip keten zou ik er ook wel een stuk of 3 van willen
de Lemonade is eig gewoon citroen lemonade zonder prik, het sap van ongeveer 8 citroenen met een cup suiker, oplossen en dan een dikke liter water erbij en ijskoud zetten, best lekker maar volgende keer toch wachten tot het snikheet is buiten voor zo iets
Anyway wel eens leuk om te proberen, zeker copycat recepten van zo fastfood ketens en deze waren simpel en maar een handvol ingredienten en niks onvindbaar. ( looking at you French dressing / sweet pickle relish voor copycat big mac sauce )
Verder wou ik eens de honey-sriracha stir fry sauce en de coconut sweet chili stir fry sauce maken waar ik een recept van heb gevonden, maar dat is morgen toch een tripje Maastricht voor de Asian toko want die prijzen in de Carrefour waren te zot ( 3-4 euro voor een klein flesje soja saus ( en ze hadden geen low sodium ), 3.50 voor een klein flesje sweet chili sauce , en enkel sriracha van Go-Tan ( bweik ) en ook 3.50 voor een mini flesje )
Die prijzen zijn in de Toko wel ongeveer hetzelfde maar de flessen/potjes in kwestie zijn dan wel 3-4x groter ( 600-750ml tov 200ml ) en van bv de sweet chili sauce moet ik elke keer 1/4de cup hebben als ik de saus maak dus een flesje van 200ml voor 3.50 schiet niet op.
no votes
Reply With Quote
-
04-03-2020, 21:41 #1632Member
- Registered
- 08/09/07
- Location
- Limburg
- Posts
- 11,378
- iTrader
- 17 (100%)
- Mentioned
- 7 Post(s)
- Reputation
- 3/426
Gisteren eens een eigen versie van de hamburger gemaakt. 500g gehakt, halve ajuin in stukken gesneden, lookpoeder, peterselie, 1 ei en dan een mengeling tussen gewoon paneermeel en tex mex paneermeel waarvan ik dan een aantal platte hamburgers (5 tal) maakte waarna ik dat tussen een broodje heb gelegd met wat salade, tomaat en van die smeltkaas. Ik moet zeggen dat een bicky burger in vergelijking hiermee niets waard is... Alhoewel dat ik volgende keer ga zien of ik er geen plattere hamburgers uit krijg om dan een stuk spek er extra tussen te steken.
Maar moet zeggen dat deze versie van gehaktbal/ hamburger serieus goed was... die ajuin die verwerkt zit in de gehaktbal maar hierdoor licht gegaard is gekoppeld met de smaak van de kruiden, geeft een extra dimensie :d.
Maar ja in vergelijking met wat jullie hier allemaal ineenflansen is dit en lijkt het mij redelijk novice.no votes
Reply With Quote
-
04-03-2020, 22:12 #1633Approved 9liver
- Registered
- 01/05/14
- Location
- FarAway
- Posts
- 6,043
- iTrader
- 7 (100%)
- Mentioned
- 3 Post(s)
- Reputation
- 7/287
Qua vlees kan een Bicky daar zeker niet aan tippen, ik prefer ook een goede rundspatty op een grill of hete pan lekker bruin gebakken tov 3 soorten karkas resten gemixt met kruiden en paneermeel.
Maar voor mij is een Bicky meer de combo van sauzen dan het vlees, daarmee dat een Bicky mij wel eens van tijd kan smaken.
Mijn probleem met burgers is dat ik graag van die ''speciale'' sauskes hebt, iets in de trend van big mac saus of bacon saus van de Quick, ge kunt wel ''burger saus'' in de supermarkt kopen maar dat is het vaak niet niet, maar meestal red ik mij wel met een goede mayo en tomaten ketchup als ik zelf 1 maak, dat steekt after all ook maar tussen ne Whopper bij BK
Niks mis met novice btw, ik ben ook niet heel avontuurlijk, als ik wok bv dan zal de saus die ik erbij maak meer avontuurlijk zijn dan de rest in de pan ( wat meestal maar gewoon een groentenmix is en kip/rund/prawn ) en dan gewoon met basmati of jasmijn rijst.
Likewise maak en eet ik liever iets als een heel goed gemaakte Goulash of dergelijke dan dat ik mij een lamskotelet perfect bak met een crème van dit of dat en een aardappel met een sjieke naam en moeilijke snijwijze.
Een goede burger maken ( kruiding, bakwijze, vorm van de patty , etc ) is trouwens niet simpel en imo gelijkwaardig aan iets fancy wat uw bord voor 30% vult in een sterrenzaak qua moeite om het juist te krijgen.
no votes
Reply With Quote
-
04-03-2020, 22:54 #1634Member
- Registered
- 08/09/07
- Location
- Limburg
- Posts
- 11,378
- iTrader
- 17 (100%)
- Mentioned
- 7 Post(s)
- Reputation
- 3/426
Heb het niet zo voor die sausjes om eerlijk te zijn. Als we niet oppassen vervangen ze binnenkort dan nog dit karkassenvlees door nog goedkopere oplossingen (vb insectenburger) of opgelet nog erger een veggieburger...
neen geef mij dan maar een goed stuk vlees. En ja ik moet eerlijk zijn dieje patty maken was niet simpel. Maar bon gaf ik persoonlijk niet zo om om eerlijk te zijn. En als het echt nodig is zou je eventueel hiermee het nog kunnen oplossen
https://nl.aliexpress.com/i/40002968...a0a6fc14d81e-7
https://nl.aliexpress.com/i/32919295...4bfd48cdaz5pDJ
al vind ik dat dan weer te veel moeite voor ocharme nen burger :d. Het onperfecte ervan heeft ook zijn charmes. Dan zie je beter dat het homemade is. In restaurants betalen mensen voor die onperfectie toch altijd extra :d.
Vooral als je weet dat mijn ajuin ook niet zodanig fijn gesneden was dat het met dergelijke dunne burgers wel eens moeilijk had kunnen zijn om een mooi goed gebonden burger te krijgen.
Voor de rest ben en blijf ik ook eerder iemand van de eenvoudige keuken. Dat fusiongedoe of van dat speciaal gedoe is allemaal niet aan mij besteed. Veel te veel werk voor iets dat ik op 30 minuten heb binnengespeeld...no votes
Reply With Quote
-
05-03-2020, 22:37 #1635Approved 9liver
- Registered
- 01/05/14
- Location
- FarAway
- Posts
- 6,043
- iTrader
- 7 (100%)
- Mentioned
- 3 Post(s)
- Reputation
- 7/287
Vandaag een tripje amazing oriental in Maastricht achter de rug, qua prijs niet super veel verschil met de supermarket hier maar de flessen zijn 4-5x groter dus eig is het wel goedkoper.
- 1L soja saus 5.50 euro ipv hier 3.50 voor 200 of 250ml, ik ben geen kenner en voor mij is het enkel voor in saus recepten of stir fry dus ik koop original Kikkoman ''all purpose'' soy sauce, maar ze hadden ook bv lee kum kee en pearl river bridge soy sauce, zowel lichte als donkere.
- 700ml sweet chili saus voor 2.40
- Potje gepureerde garlic paste ( ik haat knoflook pellen en hakken/persen en het was maar 2 euro voor 250gram, blijft 4 weken goed na openen ) vind ik hier niet dus maar eens gepakt
- 300ml sesame oil 2.49
- Zakje verse limoenblaadjes in de diepvries sectie ( maar 79 cent en werkt goed in oa groene curry )
- Sriracha, de ''echte'' met de haan op, 3.40 voor 450ml, hier in de supermarket 3 euro voor 200ml van ''go-tan''
- Pot ''plum sauce'' , in de UK gehad bij de afhaalchinees maar hier nergens op het menu, is eigenlijk gelijk sweet en sour sauce maar dan gewoon de smaak van pruimen en suiker
kan je mee dippen of als saus ingredient of gewoon bij gebakken kip.
Eigenlijk kan je in zo een winkel blijven gaan maar aan 20 euro trok ik toch de grens voor eigenlijk gewoon wat sauskes, ook al kan ik met wat ik nu heb 6-7 verschillende stir fry sausjes maken als ik de coconut milk en gember en zo bij tel die ik altijd wel in huis heb.
Anyway denk ik dat ik bijna 2 maand meerdere keren per week kan wokken nu
no votes
Reply With Quote

