Thread: Basis uitleg items kopen
-
03-05-2013, 01:31 #1
Basis uitleg items kopen
Hallo iedereen,
Ik speel nu al een tijdje LOL, maar toch krijg ik na vele matches weinig inzicht in welke items ik moet kopen.
Ik bedoel, ik koop letterlijk hetgeen wat er in een build staat van websites zoals: Mobafire,Solomid...
Maar ik zou graag eens een goed inzicht en duidelijkheid krijgen over welke items ik moet kopen en wanneer...
Ik snap wel de basis wat het doel is van het spel, maar ik voel me nog niet volledig vertrouwd met alle items, champions....Last edited by bever01; 03-05-2013 at 01:32. Reason: spelling
no votes
-
-
03-05-2013, 01:36 #2Approved 9-lifer
- Registered
- 17/07/02
- Location
- Hoogstraten
- Posts
- 6,511
- iTrader
- 10 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 5/42
Baseer uw build op de build van het enemy team en kijk wat jij nodig hebt om hun te killen of langer te blijven leven afhankelijk van je rol.
hoino votes
-
03-05-2013, 01:40 #3Approved 9-lifer
- Registered
- 30/10/08
- Location
- Outer
- Posts
- 2,703
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 4/50
Vertrouwen met Items en Champions komt er door het spelen

Een beetje informatie zou ook wel handig zijn zoals wat je speelt (Top, mid, ADC, jungle of support) alsook wie je speelt en hoe (sommige champions kunnen zowel AD als AP zijn).“What could I possibly be suggesting?
I mean, a young woman gets saved by a dashing commander who lets her join his crew and then goes off to save the galaxy?
How could she possibly develop any kind of interest in him? ”
Tali'Zorah vas Normandyno votes
-
03-05-2013, 01:46 #4
Ik heb nog niet echt een main champion, heb redelijk veel potjes met blitzcrank gespeeld, en in het begin met Miss Fortune.
Ben level 29.
Zou eigenlijk eens een champion moeten kiezen die ik echt leuk vindt, en daar dan mij volledig op focussen...no votes
-
03-05-2013, 08:53 #5Member
- Registered
- 16/11/03
- Location
- Tremelo
- Posts
- 14,533
- iTrader
- 9 (91%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 1/77
Het is niet erg dat je je volledig afhankelijk stelt van de guides op het internet. Er gaat een moment komen waarop je de items kent en je builds gaat kunnen aanpassen naargelang de tegenstanders. Een gemakkelijke tip is om te kijken tegen wat je gaat staan in lane, vb stel je gaat toplane spelen en je staat met een AD bruiser (vb: darius) tegen een Rumble. Moet je magic resist bouwen. Hexdrinker bijvoorbeeld is een core item op dat moment. Vaak gaat het ook over de kennis die je nodig hebt van de champions om een goede counterbuild te maken.
In ieder geval het belangrijkste is dat je plezier hebt. Wat je altijd kan doen is een keer screenshot(s) maken van een game waarin je je "eigen" build hebt gespeeld en die hier posten. Als je die voorziet van commentaar met je redenering waarom je bepaalde items gekocht hebt kunnen we je gemakkelijker helpen.no votes
-
03-05-2013, 10:42 #6Member
- Registered
- 13/03/11
- Location
- Heusden (O-Vl)
- Posts
- 706
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/0
Dis. In het begin had ik bij mn bladwijzers een guide staan van elke champ. Ik voelde me er slecht bij dat ik elke keer ik een game speelde me moest vasthouden aan die guide
Je kan over elke build gaan theorycraften en ik speel lol nu toch al een paar maanden, maar nog steeds heb ik het gevoel dat mn builds niet optimaal zijn. Hou je voorlopig gwn vast aan die guides, is niks mis mee. Probeer ze eens te doorlezen ook ipv enkel naar de items te kijken, normaal zouden er toch aanwijzingen moeten instaan over welke items in een bepaalde situatie te builden
LoL IGN: Unlucky Teamno votes
-
03-05-2013, 10:56 #7Approved 9liver
- Registered
- 28/11/03
- Location
- Drongen
- Posts
- 6,665
- iTrader
- 5 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 1/28
Meestal ga je bij die builds ook verschillende opties zien staan voor items afhankelijk van wat type champ je tegenkomt in de lane.
no votes
-
03-05-2013, 15:35 #8Approved 9liver
- Registered
- 12/01/03
- Location
- Winksele (Herent)
- Posts
- 9,782
- iTrader
- 40 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 13/63
Ik Categoriseer als volgt:
- AD stats, AP stats (offensive)
- health, resistances, slows (survability/tankiness/cc)
- wards, gp/5 (utility / support)
Nu moet je je nooit focussen of 1 aspect, items hebben vaak een mix aan stats en zijn een mix van offensive/balanced/defensive/utility. Wat je dan bouwt hangt voornamelijk af van:
1) uw role zowel early als late game (ADC, APC, support, jungler, bruiser, support, tank, off-tank, ...)
Zoals je al wel gezien hebt is uw role in het team belangrijk en gaan uw item builds niet enkel afhangen van uw role maar ook van de roles die uw team members spelen en welke characters (voor de teamfights). Bijvoorbeeld: als de mid champion bijvoorbeeld ook AD champ is dan kan een black cleaver zeer interessant zijn als ADC (of AD mid) aangezien er twee spelers een massive dmg buff van hebben.
Je role in teamfights gaat zéér belangrijk worden voor je buildpaths/items, als jij bijvoorbeeld top speelt met Jayce en je team bestaat voor de rest uit fiddlesticks jungle, zed mid, ezrael en sona bot dan ga jij als Jayce niet puur moeten focussen op AD items maar ga je echt tanky as f*k moeten worden omdat andere characters dat gewoon niet echt kunnen en gij op de frontline moet staan en vaak zult moeten engagen.
2) uw champion en enemy champion
Naargelang uw champion zijn abilities gaat ge natuurlijk bepaalde items hebben die goed werken op u in combinatie met bovenstaande role category.
Je hebt naargelang uw type char ook een aantal opties om te starten (boots+pots, armor+pots, wards en pots, longsword + pots, flask + pots, ...). Experimenteer hiermee. Als je tegen een hyper aggressive mid staat ga je beter geen doran's ring bijvoorbeeld of je zou al snel uit je lane gepushed worden. Is de kans groot dat ze uw mid/top early komen ganken ziet dat ge dan een ward koopt of dat ge uw lane nooit pushed, als support wards + pots of regen item(s) kopen, ...
Zoals curve zegt hangt ook veel af van wie er tegen u staat (zowel champ als summoner) in uw lane in combinatie met hoe uw abilities zijn. Sta je tegen een AP of AD char, iemand die passief farmt of iemand die hyper aggressive speelt, ... Veel bepaalt hier in combinatie met uw latere role uw early items.
Als ADC kan je dat wel een beetje anders interpreteren, je gaat sowieso zo AD mogelijk gaan en zo veel mogelijk proberen farmen dus zal daar uw keuze enkel zijn van "bouw ik early BOTRK of BT" en later naargelang het type team kan je nog eens gaan voor een statikk shiv als je meer wilt farmen/pushen dan.
Ge hebt dan ook nog situational items, weet je bijvoorbeeld dat je als eerste zal gefocused worden als ADC en dat je weinig protection hebt van je team + dit is dmv een hard cc (amumu ult, malhazar ult, ...) kan je een quicksilver sash kopen voor de active "cleanse".
Zoals je ziet zijn de keuzes breed en zijn die mobafire/solomid guides een goede manier om een groep van items te zien voor een champ en wat erop wel/niet werkt, maar wat je dan precies bouwt zal ook nog eens dependant zijn van de matches.
Oefenen, guides lezen, streams kuiken (niet noodzakelijk) helpt allemaal!Education costs money, but then so does ignorance.no votes
-
03-05-2013, 15:37 #9Approved 9liver
- Registered
- 09/07/06
- Location
- Sint-Katelijne-
- Posts
- 14,939
- iTrader
- 153 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/266
no votes
-
03-05-2013, 16:46 #10Member
- Registered
- 30/11/03
- Location
- Tielt
- Posts
- 10,249
- iTrader
- 6 (100%)
- Mentioned
- 8 Post(s)
- Reputation
- 2/481
Inderdaad, beter een breder arsenaal uitbouwen. Ikzelf speel het liefst adc (lichte voorkeur voor Draven of Ezreal), maar kan als het moet alle rollen aan (mss met uitzondering van jungle, ben k echt slecht in).
Builds zijn nogal situational voor mij. Zelfs starting build: Tegen ezreal of blitz altijd boots + pots. Dan is t iets lastiger last-hitten, maar ben k moeilijker te harrassen/grabben.
Mid ben k dan weer enorm fan geworden van athene's holy grail op de meeste AP mids. Geeft defense tegen je tegenstander (als t AP is) én offense via CDR en AP.no votes
-
03-05-2013, 18:16 #11Member
- Registered
- 16/11/03
- Location
- Tremelo
- Posts
- 14,533
- iTrader
- 9 (91%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 1/77
wtf gek wie start er nou boots. Start is gewoon dorans en als je geen lvl 2 cheese blueside kan doen als ad carry run je gewoon je LS quints en desnoods een 9/9/15 build zodat je aan 9% lifesteal zit.
Athene's is alleen maar goed als je echt de MR nodig hebt. Morellonomicon is veel beter en cheaper en in combo met een tear heb je meer dan genoeg mana.no votes

