1. #1

    Registered
    09/11/08
    Posts
    9,957
    iTrader
    0
    Mentioned
    5 Post(s)
    Reputation
    0/355

    Moeilijkheidsgraad hedendaagse games

    Wat is er tegenwoordig eindelijk aan de hand met de games? Vroeger was het moeilijk om een game uit te spelen in normal mode, hard of veteran waren zelfs vaak pure zelfmoord. Ik merk deze evolutie in bijna alle games tegenwoordig.

    Toen ik de eerste Medal Of Honor speelde ergens eind jaren 90 moest je moederziel alleen met minieme informatie je een weg zien te banen achter de vijandelijke linies. Als ik nu de laatste Call Of Duty speel dan moet ik tijdens de SP missies vaak gewoon de hele tijd achter mijn teamgenoten lopen en hier en daar eens een scripted event triggeren. Als ik een kanon of een machine gun moet bemannen wordt me dit ook gewoon gezegd. Tegenwoordig speel je in de single player missies gewoon de rol als figurant en is het maar al te vaak een walk in the park.

    Far Cry 1 was een enorme moeilijke game, zelfs op normal was het voor mij vaak een onmogelijke opdracht om het op te nemen tegen die trigens of de meer heavy troepen. Far Cry 3 heb ik op het hardste niveau zonder iets van tegenstand uitgespeeld.

    Splinter Cell zelfde verhaal, vroeger urenlang moeten sluipen en zelf een volledige strategie uitwerken om voorbij een vijand te raken. Tegenwoordig duiden ze zelfs aan waar je moet coveren en een headshot gebeurt door de mark & execute tool.

    Waarom maken ze al die games toch zo hopeloos gemakkelijk, ik wil echt nog eens een uitdaging om het plezier van vroeger te beleven. Tegenwoordig moet je de games al vaker spelen voor het fun gehalte of de prachtige scenes die er in komen in plaats van voor de spanning.

    Ik weet niet of hier al een topic over bestaat ergens in de subfora, indien dit het geval is moeten de mods hun werk maar doen
    no votes  

  2. #2
    BLPGRN's Avatar
    Registered
    09/09/12
    Location
    Limbo
    Posts
    2,059
    iTrader
    15 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    Simpel, teveel games en tegenwoordig willen ze dat games voor alle leeftijden speelbaar zijn, omdat ze weten dat 12 jarige snotapen ook 18+ games kopen. + vroeger was de verhaallijn minder belangrijk en duurde ze minder lang, dus moest men de game rekken met een moeilijkere gameplay. Gelukkig komen er af en toe indie games uit waarop je je tanden breekt. Super meatboy, Hotline Miami,...

    Far Cry 1 vond ik overigs wel nog meevallen (wel stukken moeilijker dan de 2e, 3e heb ik nog niet gespeeld en ook niet van plan.)
    Hail Seitan
    no votes  

  3. #3
    h0pje's Avatar
    Registered
    07/02/06
    Location
    Montréal, QC
    Posts
    3,910
    iTrader
    10 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    2/25
    Doet mij er aan denken: 'k heb een tijdje geleden hier op het forum de oude Hitman games gekocht. Man, da's echt om je tanden op stuk te breken kwa moeilijkheidsgraad. Je moet volledig trail & error gewijs een hele strategie uitdenken om een missie tot een goed einde te brengen. Ik was dat echt niet meer gewend
    Little minds let little pain burn big old dreams with little flames.
    no votes  

  4. #4
    Si3L's Avatar
    Registered
    15/03/09
    Location
    Hasselt
    Posts
    502
    iTrader
    53 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Speel de Ninja Gaiden series? (behalve sigma 2 dan)... Uitdaging genoeg . Is wel een uitzondering denk ik zo, want inderdaad het grootste deel van de games die tegenwoordig gemaakt worden kan zonder al te veel "opgejaag" gecleared worden op een soort-gelijke "Veteran" moeilijkheidsgraad.

    Aan de andere kant begrijp ik dit ook wel. Want een game op een goede manier moeilijker maken is blijkbaar een uitdaging. Voorbeelden:
    - Killzone 3: je wordt gewoon een granaat-magneet, wat enorm veel frustratie kan teweegbrengen.
    - Uncharted 3: in sommige chapters krijgt je gewoon een gekke "spawn" zodat je al dood bent vooralleer je 2 stappen hebt gezet aangezien er geen cover id buurt is (komt als ik me niet vergis maar 2 keer voor, gelukkig maar !).

    Toch blijf ik een fan van het uitspelen op hogere moeilijkheidsgraden !
    Psn: Sielly
    no votes  

  5. #5
    Koonut's Avatar
    Registered
    24/10/04
    Location
    Stone Village
    Posts
    7,974
    iTrader
    233 (100%)
    Mentioned
    4 Post(s)
    Reputation
    65/137
    awww jezus another one o these, er zijn hopen harde games, zoek en vind
    no votes  

  6. #6
    AntiChrist7's Avatar
    Registered
    08/11/12
    Location
    Vlaams-Brabant
    Posts
    2,210
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    shooters zijn voor mietjes. Speel Shogun 2: Total war op legendary of andere complexe strategiegames, zoals Europa Universalis. Daar kunnen 12jarigen niets komen doen
    no votes  

  7. #7
    Ullewupper's Avatar
    Registered
    28/10/08
    Location
    West-Vlaming in Antwerpen
    Posts
    1,593
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    8/25
    no votes  

  8. #8
    Lorim's Avatar
    Registered
    14/04/03
    Location
    Antwerpen
    Posts
    7,098
    iTrader
    73 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    31/76
    Games evolueren gewoon mee met al de rest. Alles moet snel gaan, makkelijker, niemand heeft nog geduld. Games zijn ook veel meer mainstream dan vroeger, er is echt nog maar een dunne lijn tussen casual gamen en hardcore gamen imo. Doordat die lijn vervaagt, moeten games ook steeds meer mensen aanspreken en dan houden ze maar uw handje vast doorheen heel het spel. Te makkelijke games irriteren mij ook gewoon en die leg ik vaak weg omdat er toch 0 uitdaging aan is. Wat vrij ironisch is aangezien games steeds makkelijker worden omdat te moeilijke games worden weggelegd, bij mij is dat nu aan het omdraaien .

    Er zijn nog wel genoeg games die "hardcore" gamers aanspreken, je moet er gewoon wat meer achter zoeken zoals iemand al zei . En ik speel alles sowieso op Hard, als je de keuze krijgt. (en als dat er niet is, kies ik de meest uitdagende manier, bv Melee in Demon's Souls en geen mage)

    no votes  

  9. #9
    Essit's Avatar
    Registered
    19/07/02
    Location
    Bierbeek
    Posts
    3,964
    iTrader
    9 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    2/16
    Probeer is wat Indie Games. Er zijn moeilijke games genoeg te vinden hoor, je moet natuurlijk een beetje zoeken.
    no votes  

  10. #10
    agrash's Avatar
    Registered
    08/11/03
    Location
    roeselare
    Posts
    2,723
    iTrader
    1 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Kvond SC en Far cry 1 eigenlijk ook nog meevallen qua moeilijkheidsgraad.
    Topicstarter heeft idd een punt van de "gemakkelijkheidsgraad" van de huidige games, maar er zijn idd al enkele van zo'n draadjes de revue gepasseerd ^^


    Over een paar jaar geleden nog de SP van de eerste starcraft gespeeld en bij bepaalde missie's heb ik toch ook even moeten slikken zenne
    Missie's van enkele uren waren geen rariteit..


    Ook zo'n (welgekend) filmpje:
    If Quake was done today
    no votes  

  11. #11
    Unkn0wn's Avatar
    Registered
    25/11/03
    Location
    Berlijn
    Posts
    3,526
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    9/43
    Watch Easy Games | Extra Credits Episodes | Videogames Videos | Blip

    Goeie video hierover.

    Nu, denk dat er nog genoeg goeie 'moeilijke' games zijn.
    no votes  

  12. #12
    Therapy's Avatar
    Registered
    05/08/06
    Location
    Antwerpen
    Posts
    8,657
    iTrader
    35 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    2/139
    Ik dacht hetzelfde toen ik een tijdje terug begon aan Metal Gear Solid 1. Onvoorstelbaar hoe easy games tegenwoordig zijn in vergelijking daarmee.
    no votes  

  13. #13

    Registered
    25/08/12
    Location
    /
    Posts
    1,431
    iTrader
    3 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    De mensen hebben volgens mij ook wel minder tijd dan vroeger en het leven is veel drukker geworden.
    no votes  

  14. #14
    Furon's Avatar
    Registered
    17/06/07
    Location
    Kortrijk
    Posts
    5,787
    iTrader
    0
    Mentioned
    3 Post(s)
    Reputation
    53/191
    Quote Originally Posted by Koonut View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    awww jezus another one o these, er zijn hopen harde games, zoek en vind
    ²

    Zelfs de bekendere games hebben extra difficulty levels zoals 1999-mode in BioShock Infinite, Hardcore in Dead Space,...

    Quote Originally Posted by Wonkelrijm View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Splinter Cell zelfde verhaal, vroeger urenlang moeten sluipen en zelf een volledige strategie uitwerken om voorbij een vijand te raken. Tegenwoordig duiden ze zelfs aan waar je moet coveren en een headshot gebeurt door de mark & execute tool.
    Splinter Cell Blacklist Modernizes Chaos Theory - IGN

    Splinter Cell Blacklist’s Perfectionist difficulty will punish even the most talented of franchise purists. While the traditional challenge of hard mode presents adept AI that demand Sam Fisher think carefully about his next stealthy step, Perfectionist puts him at an even more familiar disadvantage:

    Enemies deny melee attacks from the front.
    Sam’s goggles don’t see through walls.
    Mark and Execute doesn’t work.
    Vraag me trouwens af op welke difficulty al diegene spelen die klagen dat het "te gemakkelijk" is geworden.
    no votes  

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Log in

Log in