-
09-02-2011, 01:19 #1Approved 9-lifer
- Registered
- 05/12/03
- Location
- Grobbendonk
- Posts
- 795
- iTrader
- 16 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 4/8
Superb games you hate VS Crappy games you like
Om de discussie hier wat meer over de games zelf te krijgen, ben ik eens benieuwd naar de excentrieke smaak die onze retro gamers hier hebben.
Ik denk dat iedereen het volgende scenario al wel eens meegemaakt heeft. Je koopt een bepaalde game omdat vrienden, familie of retro gaming websites niets dan lof hebben voor die game. Ongeduldig stop je het spel in je console en disappointment awaits...
Heb jij zulke ervaringen al gehad? Met welke game? En waarom?
Zijn er games die algemeen bestempeld zijn als craptastic, maar jij stiekem wel een leuke game vindt?
Shoot!no votes
-
-
09-02-2011, 01:24 #2Approved 9-lifer
- Registered
- 27/10/04
- Location
- Heist-o/d-Berg
- Posts
- 22,488
- iTrader
- 107 (98%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 34/542
Met retro kan ik me niet meteen zoiets herinneren. In modern gaming kan ik talloze voorbeelden opnoemen van games die kritisch bejubeld werden, maar ma-te-loos mijn kloten uithingen.
Assassin's Creed, GTA IV, MGS 3 (toch nog beetje retro
), enzovoort enzovoort.
~ "You don't see faith healers working in hospitals for the same reason you don't see psychics winning the lottery." ~no votes
-
09-02-2011, 01:42 #3Approved 9-lifer
- Registered
- 05/12/03
- Location
- Grobbendonk
- Posts
- 795
- iTrader
- 16 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 4/8
Ik trap af.
Superb games I hate:
Donkey Kong Country SNES
Hier ga ik waarschijnlijk veel kritiek op krijgen
Maar ik vond het spel gewoon underwhelming. Grafisch zeer knap en de achtergrond geluiden zitten ook snor. Maar ik vind het spel maar mediocre. Platform elementen zijn mediocre uitgevoerd, de vijanden zijn suf en generic en het geheel boeit me gewoonweg niet. Absolute dieptepunt is de ijslevel met de vele tonnen. Frustratie alom en een flauwe, bijna oneerlijke uitdaging.
Majora's Mask N64
Hoe goed ik Ocarina of Time ook vind, deze game is kut! Ik vind levels met een strakke tijdlimiet bijna nooit leuk. Laat staan een game met een nakende apocalypse in 3 dagen. Puzzels die frustratie opwekken zoals een pijl door een brandende fakkel schieten dat op een draaiend platform staat, om een andere toorts mee aan te maken. Vijanden die je uit de lucht schieten of in giftige poelen duwen. Kortweg, het spel maakt je het leven zuur en probeert te weerhouden dat je binnen de tijdslimiet je doel bereikt!
Bionic Commando NES
platforms + grijphaak - springen = game met gehandicapt personage. Dit spel schreeuwt om een mogelijkheid om te springen.
Crappy games I like
Ghostbusters Master System
De AVGN haat het spel en over het algemeen beschouwd als een kutspel, maar ik vind het eigenlijk een heel leuke game! Ik heb me als kind super vermaakt met het vangen van gele en groene spookjes. Ik vind het zelfs een dikke aanrader voor SIM fanaten.
Adventures of Batman & Robin Mega Drive
Overal beschouwd als een ongelooflijk moeilijke en saaie game met eindeloze levels. Ik vind het dan weer één van de beste games die ik bezit! Eén van de beste run-n-gun games op de Mega Drive. Overigens raad ik elke shmup fanaat aan om het spel eens te spelen. Er zit een behoorlijk pittige (maar langdradige) shoot 'em up level in verwerkt, die ik tot op de dag van vandaag nog steeds niet uitgespeeld heb. Als je al tot die level geraakt natuurlijk
Teenage Mutant Ninja Turtles NES
AVGN haat het. Ik kreeg als kind maar niet genoeg van dit spel op de demostand in de speelgoedzaak. Nu ik als 20 plusser het spel in mijn bezit heb, vind ik het, ondanks zijn gebreken hier en daar, nog steeds een super plezant spel! Niet zonder fouten, maar IMO toch een iconische game voor de NES.
Shadow of the Beast Mega Drive
Blijkbaar
Last edited by buzzywuzzy; 09-02-2011 at 01:50.
no votes
-
09-02-2011, 01:52 #4Approved 9-lifer
- Registered
- 27/10/04
- Location
- Heist-o/d-Berg
- Posts
- 22,488
- iTrader
- 107 (98%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 34/542
Ik snap echt niet wat iedereen zo erg vond aan DKC
Ik heb die als kind gewoon uitgespeeld, niet echt gemerkt dat die speciaal moeilijk was ofzo.
Over Bionic Commando ga ik volop akkoord, snap niet waarom men dat zo geweldig vindt.~ "You don't see faith healers working in hospitals for the same reason you don't see psychics winning the lottery." ~no votes
-
09-02-2011, 10:17 #5Member
- Registered
- 13/09/06
- Location
- Gent
- Posts
- 2,130
- iTrader
- 94 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 9/10
Superb games I hate
The Legend of Zelda: Ocarina of Time (N64). Iedereen verafgoodt deze game, maar ik heb me nooit kunnen vinden in de 3D Zelda games. Voor mij zijn ze dan ook van een minderwaardig niveau vergelijken met bijvoorbeeld A Link to the Past of Link's Awakening.
Golden Axe (en opvolgers). Ook al is beat 'm all mijn favoriet genre, deze games vind ik maar zwak qua controls. Zeker de eerste heb ik een ongelooflijke hekel aan.
Meer recent:
Assassin's Creed (volledige reeks). De controls liggen me absoluut niet. De controls voelen log en inaccuraat aan. Voor de gevechten zelf moet je niks kunnen. Ofwel stealthy one-hit kills, ofwel button bashen.
Metal Gear Solid 4 (PS3). Hier zijn ze me volledig kwijtgeraakt.
Crappy games I like
Chocobo Racing (PS1). De controls zijn crappy, maar de hele Final Fantasy sfeer in een karting game (één van mijn favoriete genres) zorgen er toch voor dat ik dit spel graag speel.
Power Rangers (SNES). Beat 'm all waarbij je op 1 lijn naar links of rechts kan lopen en welgeteld 1 aanval hebt. Toch speel ik het enorm graag uit nostalgie naar de reeks.
Dit is het voorlopig. Er zullen er nog wel meer zijn, maar daar kom ik nu niet op.PSN: JosDh (bij toevoegen 9Lives vermelden aub)no votes
-
09-02-2011, 10:24 #6Banned
- Registered
- 21/02/04
- Location
- Wervik
- Posts
- 4,420
- iTrader
- 96 (99%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/3
Power Rangers is geen crappy game :o
no votes
-
09-02-2011, 10:37 #7Member
- Registered
- 13/09/06
- Location
- Gent
- Posts
- 2,130
- iTrader
- 94 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 9/10
Ik vond Power Rangers: The Movie toch een pak beter. Een beat 'm all waar je op 1 lijn loopt met 1 aanval kan je moeilijk een topper noemen.
PSN: JosDh (bij toevoegen 9Lives vermelden aub)no votes
-
09-02-2011, 11:32 #8Approved 9-lifer
- Registered
- 27/10/04
- Location
- Heist-o/d-Berg
- Posts
- 22,488
- iTrader
- 107 (98%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 34/542
Het ding met Golden Axe is vooral dat ge nogal in herhaaldelijke patronen vervalt na een tijdje. Op den duur zit ge tegen zo'n sterke enemies te vechten (en dan bedoel ik vooral die vuile skeleton assholes) dat ge constant die jumping down stab zit te spammen omdat die toch evenveel damage doet als een ganse combo.
Wat is dat trouwens met skeletten in games, die zijn vrijwel altijd absurd sterk/snel. Castlevania: Lords of Shadow heeft het ook al vlaggen
Ik ben over het algemeen als mede-beat-'em-up fanaat niet meteen fan van Golden Axe, ik zal dan eerder naar de titels van Capcom en die paar van Konami neigen.
Ge moet echter wel ne keer Golden Axe: The Revenge of Death Adder gespeeld hebben op MAME. Sequel op de arcade release van Golden Axe en is echt om duimen en vingers bij af te likken. Gameplay is ronduit geweldig en graphics zijn fenomenaal. Eerste 32-bit game die SEGA ooit heeft uitgebracht als ik me niet vergis.~ "You don't see faith healers working in hospitals for the same reason you don't see psychics winning the lottery." ~no votes
-
09-02-2011, 12:12 #9Member
- Registered
- 06/12/02
- Location
- Dilbeek
- Posts
- 4,870
- iTrader
- 400 (100%)
- Mentioned
- 2 Post(s)
- Reputation
- 15/19
Superb games I hate
"volgende post kan bij sommigen duizeligheid, hartkloppingen of migraine aanvallen veroorzaken"
Moonstone (A500). Hoewel dit een geweldig sfeervolle en bloederige adventure game is (censored in Germany), heb ik een bloedhekel aan de tricky controls en de repetitieve gameplay.
Pokemon-stuff (GB, GBC, GBA, ...). Ik heb een natuurlijke afkeer aan het hele pokemongebeuren. Het feit dat ik nooit "mee" ben geweest met dat hele gedoe, heeft waarschijnlijk te maken met mijn ouderdom, maar ik kan niet zeggen dat ik het gevoel heb iets te missen. Om mijn afkeer even te illustreren: ik heb vorige maand voor het eerst een perfect werkende game (cart only) weggesmeten met het huisvuil, nl. Pokemon Yellow.
Crazy taxi (DC): kan iemand me eens uitleggen op welk moment deze game überhaupt fun zou kunnen worden? Dat zo'n repetitieve gameplay nog een sequel heeft gekregen, vind ik absoluut een schande.
Crappy games I like
Tennis & Golf games (multi): Hoewel de meeste retro gamers met een serieuze boog rond sportgames lopen, heb ik iets met games rond tennis en golf. Geen van beide sporten speel ik irl, dus daar kan het al niets mee te maken hebben. Na verschillende opeenvolgende jaren Tiger Woods (sinds 2006) op de currect gen consoles, aanschouw ik mezelf dan ook als virtueel Belgisch golfkampioen
no votes
-
09-02-2011, 12:37 #10Member
- Registered
- 24/11/04
- Location
- Mechelen
- Posts
- 9,032
- iTrader
- 301 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 13/15
Ik heb me nooit kunnen vinden in de Mario Bros games op NES, verdomme wat een irritant ventje. Als hij begint te lopen moet hij eerst wat 'optrekken', door dit wisselende tempo wordt springen over obstakels en vijanden pakken vaak een hel. En als je dan wilt stoppen dan slipt hij eerst nog wat verder. Dat in combinatie met die plastieken flutcontroller van de NES...manman heb ik mijn kas daaraan opgefret.
Mario is voor mij goed beginnen bollen sinds Super Mario World op SNES, het eerste toffe Mario spel. Nadien op N64 in 3D en 't was terug naar de kloten. Mario Galaxy is dan wel weer dikke fun, doorspekt met de nodige frustraties.
Zelfde geldt voor de Metroid games, wat een crap, en nu nog steeds.
Nintendo, nooit echt mijn ding geweest, crappy controllers etc ...
Crappy games die ik goed vind moet ik nog es over denken...
no votes
-
09-02-2011, 13:33 #11Member
- Registered
- 19/07/10
- Location
- Geel
- Posts
- 7,462
- iTrader
- 251 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 14/45
Superb games I hate
MegaMan series. Alle versies van Megaman die ik heb gespeeld zijn één voor één veel te frustrerend om plezant te zijn voor mij. Ik heb het gespeeld op GB vroeger en vorig jaar op NES (Megaman 2). Ook de Megaman X Command Mission heb ik even gespeeld op PS2 en die beviel me iets beter.
De eerdere games zijn echt niets voor mij aangezien ik na een tijd gewoon door de spervuur heen loop als een suicidal maniac om er maar vanaf te geraken.
Streetfighter Het kan aan m'n tegenstanders liggen, maar bij twee spelers maak ik echt geen schijn van kans. Ik ben geen goede gamer, maar telkens ik een character heb gekozen, blijkt de andere een move te hebben waar ik niets kan tegen beginnen. Dit is misschien geen topic voor games waar je slecht in bent, maar dat is toch een reden waarom ik die reeks na de SNES versie niet meer heb opgenomen.
Fifa Het moet wel een goede reeks zijn als ze na meer dan 25 jaar nog steeds jaarlijks hun versie uitbrengen. Neen dank u, ik spendeer m'n geld liever aan de collectie schoenen van m'n vriendin.
Crappy games I like
*To be continued*no votes
-
09-02-2011, 14:18 #12Approved 9-lifer
- Registered
- 31/05/08
- Location
- Oudenaarde
- Posts
- 5,908
- iTrader
- 241 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 9/12
Superb's
- railgun shooters ( lovely arade feeling ) Time crisis / house of the dead
- alien FPS > Area 51 / Killzone
- Shumps ( same as railgun shooters
) > Gradius / Galaga
Crappy's
- Pokémon ( wat is dat toch allemaal ?! )
- Zelda
- other RPG's
- Street fighter & rip off's ( al kan "Soul calibur" me wel bekoren )looking for : Dreamcast Games
Gamer's on Facebook : https://www.facebook.com/groups/GamersHive.Talk/no votes
-
09-02-2011, 14:20 #13Approved 9-lifer
- Registered
- 27/10/04
- Location
- Heist-o/d-Berg
- Posts
- 22,488
- iTrader
- 107 (98%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 34/542
~ "You don't see faith healers working in hospitals for the same reason you don't see psychics winning the lottery." ~no votes
-
09-02-2011, 15:34 #14Approved 9-lifer
- Registered
- 25/07/10
- Location
- Brugge
- Posts
- 1,612
- iTrader
- 44 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 8/11
Superb games I 'hate'
Alle zelda's behalve ALTTP
Lemmings
F-zero
Halo-reeks
Crappy games I like
Sonic Shuffle
Verder vind ik het 'te moeilijk zijn' van een game wel een laffe reden om het spel slecht te vinden...
De hedendaagse games zijn net veel te makkelijk maar das weer een andere discussie
"Then show me! Lecture me again when you are on the verge of death!"
"Utopia is a people, not a place"
"People do not lack strength, they lack will"no votes
-
09-02-2011, 17:00 #15
Superb games I 'hate'
Jet Force Gemini (N64)
Damn wat heb ik vroeger gevloekt op dit spel, niet veel later heb ik hem (N64) gewisseld met een PSX en deze game was daar verantwoordelijk voor! Sindsdien ook nog amper 3rd person shooters gespeeld.
Power Stone (DC)
Ik ben een redelijke fan van beat 'em ups maar dit was hem toch niet voor mij, veel te hectisch en van die 3D levels die het nog onoverzichtelijker maken, nee, dit was/is niks voor mij!
Metroid in 3D (GC, DS, Wii)
Op zich is er niet veel verkeerd aan, maar als ik een baas verslagen heb is het laatste wat ik wil doen een ganse level terug keren binnen een bepaalde tijd omdat anders de planeet ontploft. Heb Metroid Prime 1 (GC) en 3 (Wii) en Hunters (DS) een kans gegeven en allen binnen de korste keren links laten liggen door die reden. Ow en op GC (dus Prime 1) moest je ook eerst een schouder knop indrukken voordat je naar boven kon richten, vond ik ook echt schijt irritant!
Resident Evil reeks (en de meeste Survival Horror games)
Daar heb ik echt het geduld niet voor, personage loopt tergend traag en je hebt amper kogels. Een game moet vooruit gaan voor mij en echt creepy vond ik ze ook niet, een Silent Hill bv heeft meer sfeer vind ik (niet dat ik die wel graag speel, gaat nog steeds te traag).
Dead or Alive reeks
Slechtste beat 'em up ooit, button bash crap imo!
Crappy games I like
Simpsons games
Altijd fan van geweest hoewel ik ze zeer moeilijk vond ben ik ze altijd blijven spelen.
Bomberman 64
Ok, de single player was niet de beste ooit maar wie koopt er nu een Bomberman spel voor de single player... Ik heb de multiplayer dus kapot gespeeld en mij niet gestoord aan de single player.
Urban Chaos (PSX)
Kan er me niet veel van herinneren maar ik vond hem wel leuk en weet nog dat ik verwonderd was dat ik zowat de enige was.If payback's a bitch, you'll be in debt forever!no votes


