1. #1
    Obs's Avatar
    Registered
    13/08/02
    Location
    Brugge
    Posts
    3,357
    iTrader
    20 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    3/8

    Verspreiding van FPS communities?

    Ik vraag me af..
    Nu dat consoles terrein inhalen op de PC op vlak van FPS'en (en op ander vlak ook I guess) welke gevolgen heeft dit voor de communities?

    Als ik het goed begrijp (correct me if I'm wrong) heeft elke console zijn eigen servers.

    Concreet dus als er tegenwoordig een spel uitkomt zoals pakweg Call of Duty dan worden de mensen gewoon verdeeld over de verschillende "consoles/servers"?
    Xbox360 - PS3 - PC ..

    Als je een sterke game hebt kan ik me inbeelden dat dit vlot gaat omdat er gewoon genoeg mensen zijn hiervoor, en elke "deel-community" in leven houden.

    Maar iets minder populaire games zullen hier toch wel hinder van ondervinden? Doordat ze opgesplitst geraken in het begin zullen ze toch veel minder lang standhouden in de long run? of zie ik dat verkeerd?

    Het online gedeelte van deze games zou dan wel eens van korte duur kunnen zijn, wat de waarde van een spel natuurlijk omlaag haal.


    Zijn er in feite plannen om games die cross-platform uitkomen op gemeenschappelijke servers te laten spelen? of zal dit per uitgever/ontwikkelaar afhangen dat ze dit al dan niet implementeren.
    (of is dit überhaupt onmogelijk, misschien vinden microsoft en sony dit niet zo'n goed idee?)

    Wat zijn jullie meningen hierover?
    no votes  

  2. #2
    Brick Top's Avatar
    Registered
    31/03/08
    Location
    XXXX
    Posts
    8,003
    iTrader
    16 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    8/117
    Ik dacht dat er vaak plannen waren om PC-gamers het te laten opnemen tegen console-gamers, maar ik weet eigenlijk niet of dat in de realiteit al gebeurd is. Ik kan niet meteen een game opnoemen waarbij pc-gamers op dezelfde servers kunnen spelen als console-gamers. Technisch zal dat al niet zo evident zijn waarschijnlijk en bovendien zijn pc-gamers met de muis nog altijd in 't voordeel tov console-gamers met controllers.

    Persoonlijk heb ik geen probleem met communities die 'verdeeld' worden. Zo lang er maar genoeg mensen online te vinden zijn natuurlijk. En bovendien zijn iets kleinere communities vaak ook leukere communities.

    Wat ik wel klote vind is dat pc-gamers het vaak moeten stellen met een opgekuiste console-versie, kan ik echt het schijt van krijgen. Rainbow Six: Las Vegas 1 bijvoorbeeld, daar kon je je vierde en vijfde mouse-button gewoon niet instellen. Dat is nu een 'detail' maar ik vind zoiets toch erg slordig. En specifieke pc-extra's zoals een goede mod-support, dat gaan we minder en minder te zien krijgen vrees ik.

    Zo hoop ik dat Operation Flashpoint 2 een bangelijke mod-support gaat krijgen want dat heeft OFP uiteindelijk zo groot gemaakt (deels). Maar aangezien OFP2 voor alle platformen ontwikkeld wordt zou het wel is kunnen dat die mod-support een verre droom zal blijven, al hoop ik van niet natuurlijk.
    no votes  

  3. #3
    Cypher's Avatar
    Registered
    06/05/03
    Location
    Tessenderlo
    Posts
    2,543
    iTrader
    14 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    3/4
    Hangt ervan af wat de toekomst brengt natuurlijk maar ik denk niet dat het eraan komt.

    Voor de moment zijn multiplayers met een reden gesplitst denk ik toch, je kan toch onmogelijk iemand op een pc een fps laten spelen tegen iemand op een console (ik weet al wie het snelst reageert )

    Voor bijvoorbeeld RTS'en denk ik dat dit wel mogelijk zou zijn, en ik heb me het ook al afgevraagd waarom ze dit strikt gescheiden houden, in principe zou het voor bepaalde games wel mogelijk zijn...

    Een uitdaging voor in de toekomst zou ik zo denken.
    Config: Fractal Design Define R5//Corsair RM750x//Noctua NH-D14//Core i5-6600K //Asus Z170 PRO Gaming//Gigabyte extreme GT1060 6Gb//Corsair Vengeance 32GB//OCZ Trion 150 480Gb & 960Gb//Logitech G15 gaming keyboard//Steelseries Rival 300//Steelseries Arctis 5//AOC CU34G2X 34"
    no votes  

  4. #4
    solefly6's Avatar
    Registered
    19/04/04
    Location
    Kampenhout
    Posts
    43
    iTrader
    2 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    Ik denk dat pc gamers net nog harder in het voordeel zijn in het geval van RTS, aangezien muis en keyboard zonder twijfel de beste besturing bieden voor dit genre.

    Volgens mij is het enkel mogelijk (en min of meer eerlijk te houden) voor genres als voetbal en racing e.d. aangezien die op pc ook meestal met controllers worden gespeeld (racing dan toch).

    'k Denk niet dat het erdoor zal komen, of toch niet zonder dat ze één van de partijen een voordeel moeten geven zoals aim assistance op console ofzo en dat suckt gewoon!
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, infinite." -- William Blake
    no votes  

  5. #5
    Brick Top's Avatar
    Registered
    31/03/08
    Location
    XXXX
    Posts
    8,003
    iTrader
    16 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    8/117
    Idd, van die hardcore RTS'ers die al die sneltoetsen kennen... Die zijn toch serieus in 't voordeel tov console-gamers denk ik.

    Voor sport -en racegames zou het inderdaad mogelijk moeten zijn, zoals al werd gezegd.
    no votes  

  6. #6
    Lashknife's Avatar
    Registered
    17/07/02
    Location
    Boechout
    Posts
    3,081
    iTrader
    1 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    kan je geen keyb+mouse aan consoles gelijk xbox hangen?
    Visit www.holysh1t.net and http://tv.holysh1t.net and join #qlpickup.eu for Quake Live CTF (and TDM) pickup!
    no votes  

  7. #7
    D-dude's Avatar
    Registered
    26/04/08
    Location
    Antwerpen
    Posts
    672
    iTrader
    26 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    Ik zelf vind de reden van ik weet al wie het snelst reageert heel flauw want je kiest toch zelf op welke console/pc je speelt
    Anything worth fighting for is worth fighting dirty for.
    no votes  

  8. #8
    Cypher's Avatar
    Registered
    06/05/03
    Location
    Tessenderlo
    Posts
    2,543
    iTrader
    14 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    3/4
    Maar je gaat toch niet ontkennen dat pc-gaming je ontzettend veel voordelen oplevert gewoonweg al door de muis/keyboard setting
    Config: Fractal Design Define R5//Corsair RM750x//Noctua NH-D14//Core i5-6600K //Asus Z170 PRO Gaming//Gigabyte extreme GT1060 6Gb//Corsair Vengeance 32GB//OCZ Trion 150 480Gb & 960Gb//Logitech G15 gaming keyboard//Steelseries Rival 300//Steelseries Arctis 5//AOC CU34G2X 34"
    no votes  

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Log in

Log in