1. #1
    blackman's Avatar
    Registered
    23/03/04
    Location
    aartselaar
    Posts
    4,194
    iTrader
    1 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    4/29

    Raar performance prob @ Oblivion

    Hoi beste mensen, ik heb een klein probleempje met mijn systeem en Oblivion.

    Ik bezit namelijk dit systeem;
    Dual core 2.6 ghz cpu
    Geforce 8800 GT @ 512mb ram
    2 gig ram
    windows x64 system(vista)
    -----------------------------------

    Maar ik kan Oblivion maar niet deftig draaien, ik vraag hier niet of mijn systeem dit spel aankan want dat kan het zeker wél.
    Het voelt gewoon niet zo vlotjes aan(in de sewers ging men fps zelfs echt enorm de dieperik in tijdens een gevecht ), ik zet trouwens nog niet alles op ultra high en AA staat volledig af. Ook andere programma's die in de achtergrond draaien sluit ik af. Nu vraag ik me af of dit aan mijn drivers zou kunnen liggen? Want daar kan ik momenteel niets aan doen aangezien ik momenteel op smallband zit.


    *Ik heb daarnet Morrowind ook nog eens geïnstalleerd en hier merk ik ook dat mijn performance NIET optimaal is op high/ultra high. Mijn andere games( FEAR, COD4 en WOW) werken wél perfect.



    En ohja, de performance thread van Oblivion heb ik al gelezen, maar daar staat niet echt de oplossing in voor mijn probleem aangezien mijn systeem toen gewoonweg nog niet beschikbaar was( niet om te stoefen, maar het is gewoon zo), en dat niet echt de tips zijn die ik nodig heb( denk ik).


    Met vriendelijke groet,

    Jan
    INSERTYN
    no votes  

  2. #2
    Dr.White widow's Avatar
    Registered
    12/02/03
    Location
    Aalst
    Posts
    4,243
    iTrader
    16 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    7/9
    en welke drivers hebde momenteel geinstalleerd staan?
    PSN: Strappyy
    Xbox Live: BuriedStrap
    no votes  

  3. #3
    blackman's Avatar
    Registered
    23/03/04
    Location
    aartselaar
    Posts
    4,194
    iTrader
    1 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    4/29
    Euhm, daar ben ik niet zeker van maar 7.15.11.6925 drivers, zou dat kunnen? Stond op VGA cd toen ik eventjes vlug een kijkje nam. Het zijn de standaard drivers die bij men 8800 gt zaten(in Januarie aangekocht).
    Last edited by blackman; 30-04-2008 at 20:50.
    INSERTYN
    no votes  

  4. #4
    Archangelus's Avatar
    Registered
    17/07/02
    Location
    Berchem
    Posts
    3,828
    iTrader
    1 (100%)
    Mentioned
    4 Post(s)
    Reputation
    23/24
    Ik denk dat ge best eens nieuwe drivers afhaalt op http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

    De laatste drivers die ik vind zijn ForceWare Release 169 WHQL
    Version: 169.25
    Release Date: 20.12.2007
    Operating System: Windows Vista 64-bit
    Language: English (International)
    File Size: 70.1 MB

    Ik denk dat die 7.15... drivers zijn van de fabrikant van uw kaart, niet van Nvidia zelf. De drivers die op zo'n cdkes staan zijn meestal boecht.

    Wel niet vergeten om eerst die oude drivers te verwijderen, anders kunt ge wel eens conflicten hebben. Dus nieuwe downloaden - oude verwijderen - rebooten - nieuwe installeren.
    What a difference indifference can make.
    no votes  

  5. #5
    blackman's Avatar
    Registered
    23/03/04
    Location
    aartselaar
    Posts
    4,194
    iTrader
    1 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    4/29
    Ok, bedankt!

    De download zal waarschijnlijk wel 3 uur duren, maarja... Ik heb het er wel voor over.

    Ohja, waar kan ik dan die oude drivers straks uninstalleren? Gewoon bij software/configuratiescherm?
    INSERTYN
    no votes  

  6. #6
    WillemVM's Avatar
    Registered
    06/09/06
    Location
    Heverlee
    Posts
    2,617
    iTrader
    14 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    3 uur? Zo groot zijn die drivers toch ook weer niet?

    En ja, gewoon bij driver en configuratie scherm

    En als je het echt perfect wilt ook nog is met drivercleaner overgaan
    no votes  

  7. #7
    blackman's Avatar
    Registered
    23/03/04
    Location
    aartselaar
    Posts
    4,194
    iTrader
    1 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    4/29
    Ja, maar mijn internetconnectie is al niet zo goed, en met smallband is het écht rampzalig.
    INSERTYN
    no votes  

  8. #8
    blackman's Avatar
    Registered
    23/03/04
    Location
    aartselaar
    Posts
    4,194
    iTrader
    1 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    4/29
    Ok ik heb zojuist mijn nieuwe drivers geïnstalleerd en zal eens gaan zien of ik een performance-boost heb gekregen hierdoor.

    Ohja, in de 'algemene performance-thread' van Oblivion sprak men over een tweak in je nvidia configuratie scherm waardoor je 20-50 procent meer fps kan halen.
    Deze tweak wil ik dus natuurlijk ook toepassen op mijn systeem, maar het probleem is dat Cooltuner niet werkt met Vista/de 8000 reeks van Nvidia, daarom vind ik die extra optie niet in mijn nvidia control pannel( Aantal frames per shader verlagen van 3 naar 1 was het denk ik). Na wat speurwerk kwam ik op Ntune Nvidia uit, maar met dit programma kan ik deze optie nog steeds niet zien.

    Is hier misschien iemand die deze tweak al een heeft uitgeprobeerd op Vista en me kan uitleggen hoe ik dit precies kan doen?


    mvg, Jan.
    INSERTYN
    no votes  

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Log in

Log in