Thread: Everquest 2 Info nodig
-
22-06-2007, 14:51 #1Member
- Registered
- 15/01/05
- Location
- Gent
- Posts
- 661
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
Everquest 2 Info nodig
Hoi,
Ik ben nu al twee jaar WOW aan't het spelen en ik ben het nogal kotsbeu aan't worden (niet mis met wow, verveelt gewoon). Normaal gezien was ik overgestapt naar Vangaurd, maar aangezien dat nogal een mislukking is geworden heb ik, voornamelijk door Malkavians bezielde
posts, mijn aandacht verschoven naar EQ2. Ik heb de trial (play the fae) afgehaald en voor zover bevalt het me. Ik ben al aan't zoeken voor een winkel die EoF heeft maar eigelijk heb ik toch nog wat vragen.
1. Performance / Lag.
Ik heb een Conroe 6600 (3gig OC) Nvidia 7950GT (512mb) en 1 gig ram. Normaal gezien zou ik een game van 3 jaar oud toch met gemak op max spelen (in VG beta speelde ik bijna op max settings), maar ik heb vaak last van lag wanneer er veel effecten gebeurden of als ik snel draai. Is dit normaal? Want de lag die ik dan krijg in hoofdstad met 100 personen lijkt me nogal pijnlijk.
2. Bugs/Crashes
Sinds ik de trial begonnen loopt eq regelmatig vast, vaak wanneer ik van een zone moet veranderen. ALs ik wil uitloggen zonder te campen loop het altijd vast. Ik hoop echt dat dit aan de trial ligt want 4 crashes per uur is onaanvaardbaar (shadowbane crashte minder...)
3. Populatie
Is EQ2 aan't het groeien of aan het uitsterven? Ik vind het totaal niet belangrijk hoeveel servers er zijn of wat het totaal aantal spelers is, maar ik zou het heel jammer vinden als ik zou beginnen spelen wanneer iedereen die ik leer kennen langzaam verdwijnt zonder dat er nieuwe mensen binnen komen. Zijn er ook genoeg mensen op elke lvl range of zit 90% aan 50+? ik wil liefst niet alles solo'n.
4. Classes
Er zijn zooooooveel klassen (wat goed is
) dat ik het bos niet meer door de bomen kan zien. Is er voor een bepaalde rol (tank, healer, caster etc..) een "beste" klas of is iedereen gelijkwaardig? Wat is de meest gespeelde klas en welke de minste en waarom?
5. dagen /played
Heb je enig idee hoeveel tijd het kost om van lvl 1-70 te geraken? Ik wil niet gaan powerlvl'en maar het is wel een goede indicatie om te zien hoe lang ik kan spelen voordat ik aan het endgame geraak (hoe langer hoe beter
)
6. Content
Hoeveel content is er eigelijk? ik neem aan dat met 3 jaar van uitbreidingen het spel veel te bieden heeft, maar als bv een tweede char begin, kan ik hem dan op totaal verschillende gebieden lvl? dat ik niet dezelfde npc tegenkom elke keer als ik bv lvl 30 ben..?
7. UI
Is de UI modbaar zoals WOW of lit hij vast? is er een Mod Community of moet je al informaticus zijn of het te laten werken?
8. Is het leuk?no votes
-
-
22-06-2007, 15:21 #2Approved 9-lifer
- Registered
- 26/06/03
- Location
- Bredene
- Posts
- 1,091
- iTrader
- 27 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 11/11
Ben wel benieuwd, want ik heb ook sterke interesse in het spel.
Hopelijk krijgen ze die all-in-one pack snel binnen in Leuven!
Over puntje 1, ik heb iets betere spec's dan jij. Ik zou me zeker geen zorgen maken over de prestaties. Het spel is inderdaad al 3 jaar oud, maar volgens wat ik hoor, oogt het nog heel mooi!no votes
-
22-06-2007, 15:58 #3Brainfreezed
- Registered
- 07/10/02
- Location
- Sint-Niklaas
- Posts
- 12,338
- iTrader
- 7 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 5/35
1. Performance / Lag.
Ik heb een Conroe 6600 (3gig OC) Nvidia 7950GT (512mb) en 1 gig ram. Normaal gezien zou ik een game van 3 jaar oud toch met gemak op max spelen. Vlot spelen ga je het zeker doen, in de steden kan nog altijd wat lag optreden. Toen EQ2 gelaunched werd waren de graphics veel te hoog voor de systemen van toen, nu is dat al veel verbeterd. Het zwaarste zijn de particles, aangezien je veel spreuken en glitter wapens hebt. Dus daar mee spelen kan performance verbeteren. Over het feit dat je Nvidia hebt, zie zeker dat je de laatste drivers hebt, kheb sinds de nieuwe drivers geen problemen meer gehad met graphics, daarvoor durfde de wereld geel uit te slagen en te crashen.
2. Bugs/Crashes
Sinds ik de trial begonnen loopt eq regelmatig vast, vaak wanneer ik van een zone moet veranderen. ALs ik wil uitloggen zonder te campen loop het altijd vast. Ik hoop echt dat dit aan de trial ligt want 4 crashes per uur is onaanvaardbaar (shadowbane crashte minder...) Of het aan de Trial ligt kan ik niet zeggen, normaal is het inderdaad niet. Je zal af en toe wel eens disconnecten als je zoned. Een spijtige bug waar ze aan het werken zijn. Maat van mij, en dat is opt moment de enige die ik ken, had heel veel van zo'n crashed, het lag aan de samenstelling van zijn systeem. Ik persoonlijk heb af en toe een crash maar dat ligt meer aan mijn verouderd en mankerend systeem dan aan EQ2.
3. Populatie
Is EQ2 aan't het groeien of aan het uitsterven? Ik vind het totaal niet belangrijk hoeveel servers er zijn of wat het totaal aantal spelers is, maar ik zou het heel jammer vinden als ik zou beginnen spelen wanneer iedereen die ik leer kennen langzaam verdwijnt zonder dat er nieuwe mensen binnen komen. Zijn er ook genoeg mensen op elke lvl range of zit 90% aan 50+? ik wil liefst niet alles solo'n. EQ2 groeit nog elke dag, EQ2 is enorm verbeterd sinds de release dus veel mensen keren terug om het nog eens te proberen en merken dat het spel verbeterd en super goed is nu. Veel nieuwe komen van andere mmo's zoals WoW, die het spel gewoon beu zijn gespeeld en iets anders willen proberen. wees gerust EQ2 is verre van stervende.
4. Classes
Er zijn zooooooveel klassen (wat goed is
) dat ik het bos niet meer door de bomen kan zien. Is er voor een bepaalde rol (tank, healer, caster etc..) een "beste" klas of is iedereen gelijkwaardig? Wat is de meest gespeelde klas en welke de minste en waarom? Zoals je in een ander ethread kan zien heb je 4 hoofd classes, Fighter, Scout, Priest en Mage, die zijn dan nog eens onderverdeeld in verschillende klasses met elk hun sterkte en zwakte. Een overall overpowerde class is er niet echt. Aangezien je op high lvl echt een gebalanceerde group moet hebben wil je slagen. welke class het meeste gespeeld word. das moeilijk te zeggen, het spel is 3 jaar oud dus je kan er van uit gaan dat iedere class gespeeld word. Het beste is gewoon enkele classes proberen en zien wat je ligt. ik zelf speel al sinds EQ1 Cleric/healer en doe dat ook in EQ2 , Vanguard, Guildwars, WoW, ... doodgewoon omdat die class me het meeste ligt. healing is een kunst 
5. dagen /played
Heb je enig idee hoeveel tijd het kost om van lvl 1-70 te geraken? Ik wil niet gaan powerlvl'en maar het is wel een goede indicatie om te zien hoe lang ik kan spelen voordat ik aan het endgame geraak (hoe langer hoe beter
)
Je kan op een maand lvl 70 zijn of zoals mij 3 jaar spelen en nog niet lvl 70 zijn
Dat is omdat ik een rustige speler ben, ik neem mijn tijd en heb ook veel alts
Het is niet zoals bij WoW waar het spel pas begint als je lvl 70 bent, als je in een maand lvl 70 bent ga je HEEL VEEL toffe dingen gemist hebben in EQ2, dus ik raad aan gewoon je tijd te nemen
wel iets sneller als ik mss 
6. Content
Hoeveel content is er eigelijk? ik neem aan dat met 3 jaar van uitbreidingen het spel veel te bieden heeft, maar als bv een tweede char begin, kan ik hem dan op totaal verschillende gebieden lvl? dat ik niet dezelfde npc tegenkom elke keer als ik bv lvl 30 ben..? Je kan kan kieze welke stad je start en welk ras. bvb Freeport is de evil stad, elke ras dat daar kan beginnen heeft een eigen gebied, Ghetto in de stad. Daarin vind je quests die je meer vertellen over je ras enz. Je kan ook naar de andere gebieden en daar quests opvragen maar sommige zal je niet krijgen omdat je bvb geen Dark Elfisch spreekt. (ieder ras heeft zijn eigen taal, maar standaard spreekt iedereen Common, je kan dat veranderen als je wilt en talen bij leren. Zo zal je bvb Dragon moeten leren voor met een belangrijke Draak te kunnen spreken op hoge lvl)
Freeport geeft je deze zones (dungeons niet meer gerekend) : Commonlands - Nektulos Forest - Enchanted Lands en Lavastorm (respectievelijk 10-20; 20-30, 30-40 en 50-60)
Qeynos geeft je met zelfde lvl range
Antonica - Thundering Steps - Zek - Everfrost en Feerrot (beide lvl 50-60)
Elke zone heeft dungeons om u tegen te zeggen, kdenk dan aan Fallen gate, Nektroplis Castle, Runnyeye, Permafrost, ...
De eerste expantie Deserts of Flames (1001 nachten sfeer) geeft je nieuwe zones vanaf lvl 40, die je kan bereiken vanuit Qeynos en Freeport via vliegend tapijt. lvl 40 - 60 (lvl raise)
De tweede expantie Kingdom of Sky geeft je nieuwe zones vanaf lvl 50, deze kan je bereiken via Portalen die over de verschillende zones staan verspreid. Zo zal de Commonland portal je naar lvl 50 zone brengen, Thundering steps naar lvl 60 zone enz enz enz lvl 50 - 70 (lvl raise)
De derde expantie Echoes of Faydwer geeft ons een nieuw ras en start stad, en content van lvl 1 tot lvl 70. Met andere woorden je kan volledig lvlen zonder ookmaar uit de expantie te gaan, Nice he.
De 4de expantie die in November eraan komt Rise of Kunark, zal ons terug een nieuw ras brengen en een stad, zal content geven van lvl 1 tot 20 en lvl 50 tot 80, jup weer een lvl raise. En als Kunark word zoals in EQ1 beloofd dit echt een max van een expantie te worden.
En dan zwijg ik nog maar over de Adventure packs en de onlangs gratis geleverde Dark Elf stad Neriak met het nieuwe ras en nieuwe start zone (xtra naast Commonlands dat bij de stad neriak hoort)
7. UI
Is de UI modbaar zoals WOW of lit hij vast? is er een Mod Community of moet je al informaticus zijn of het te laten werken?
WoW is alles behalve de uitvinder van Gui Mods, in EQ1 was de interface al XML dus EQ2 is dat natuurlijk hetzelfde. Standaard kan je de EQ2 interface al enorm veel aanpassen en verplaatsen, je kan dingen locken, op hide zetten tot je erover komt enz enz.
Wil je nog meer dan raad ik je deze website aan
http://www.eq2interface.com/

8. Is het leuk? Is daar enige twijfel over?
khoop dat ik je genoeg informatie heb gegeven, als er nog vragen zijn Shoot
Zin om comics te lezen maar weet je niet waar te beginnen? Brainfreeze's Start to Read
Alles over Comics, Films & Boardgames met Nieuws, Reviews, specials en wedstrijden
PSN: Malkavian_be
no votes
-
22-06-2007, 16:09 #4Member
- Registered
- 18/05/04
- Location
- antwerpen
- Posts
- 174
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/1
In eq2 kan ik full gfx spelen als ik solo speel of in kleine groep, vanaf dat de groep groot wordt beginnen de framedrops toch al te komen vooral door alle glitter van de spells die gecast worden.
Ik heb een dual core met en8800gts 640mb en 2gig ram, pas op ik speel het spel wel op windows vista het kan zijn dat mijn drivers van moederbord en grafische kaart nog niet optimaal zijn dus dat moet ik nog afwachten.
Het is ook zo dat het spel mss al 3 jaar oud is maar in eq 1 was er tijdens een uitbreiding de grafische engine opgevoerd.no votes
-
22-06-2007, 18:42 #5Member
- Registered
- 15/01/05
- Location
- Gent
- Posts
- 661
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
Bedankt voor de uitgebreide informatie, ik ben verkocht
. Nu nog EoF bestellen (gevonden in PC media in Nederland) en ik kan beginnen. Btw kun je me misschien een server/guild aanraden?
no votes
-
22-06-2007, 21:19 #6Member
- Registered
- 25/09/03
- Location
- kluizen
- Posts
- 5,541
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 10/47
Malky kennende zal hij je Splitpaw aanraden,roflol
In your life you'll be amazed at all the love you lose
You can never live that life again
The one thing you will never lose is the singing in your head
That will still be with you until the end RIP LEMMY
no votes
-
22-06-2007, 21:32 #7Brainfreezed
- Registered
- 07/10/02
- Location
- Sint-Niklaas
- Posts
- 12,338
- iTrader
- 7 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 5/35
Zin om comics te lezen maar weet je niet waar te beginnen? Brainfreeze's Start to Read
Alles over Comics, Films & Boardgames met Nieuws, Reviews, specials en wedstrijden
PSN: Malkavian_be
no votes
-
22-06-2007, 22:46 #8Member
- Registered
- 25/09/03
- Location
- kluizen
- Posts
- 5,541
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 10/47
Roflol,ik vraag me af of Malkavian procentjes heeft bij die server

Zeg,Malk,misschien een onbeleefde vraag,maar ik vraag me af hoeveel je maandelijks spendeert aan je"mmo-verslaving"?Ik bedoel,ik zie dat je EQ1 heby gespeeld,Wow speelt,EQ2 en Vanguard?In your life you'll be amazed at all the love you lose
You can never live that life again
The one thing you will never lose is the singing in your head
That will still be with you until the end RIP LEMMY
no votes
-
22-06-2007, 23:04 #9Member
- Registered
- 13/06/03
- Location
- Thorin's Hall
- Posts
- 1,615
- iTrader
- 13 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/0
Zou je misschien eens enkele recente screen kunnen laten zien. Want heb het een tijd gespeeld en vond het grafisch maar zozo. Zeker de armors.
no votes
-
22-06-2007, 23:22 #10Brainfreezed
- Registered
- 07/10/02
- Location
- Sint-Niklaas
- Posts
- 12,338
- iTrader
- 7 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 5/35
http://station-access.station.sony.com/ nuff said

Kheb een Station Access account, dus EQ, EQ2, SWG, MxO en VG, .... planetside heb ik niet nog nergens gevonden.
Check andere threads over EQ2
Zin om comics te lezen maar weet je niet waar te beginnen? Brainfreeze's Start to Read
Alles over Comics, Films & Boardgames met Nieuws, Reviews, specials en wedstrijden
PSN: Malkavian_be
no votes
-
22-06-2007, 23:35 #11Member
- Registered
- 17/07/02
- Location
- Tervuren
- Posts
- 1,445
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/0
no votes
-
22-06-2007, 23:38 #12Brainfreezed
- Registered
- 07/10/02
- Location
- Sint-Niklaas
- Posts
- 12,338
- iTrader
- 7 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 5/35
Zin om comics te lezen maar weet je niet waar te beginnen? Brainfreeze's Start to Read
Alles over Comics, Films & Boardgames met Nieuws, Reviews, specials en wedstrijden
PSN: Malkavian_be
no votes
-
23-06-2007, 00:14 #13Member
- Registered
- 10/09/04
- Posts
- 35
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
hello,
ik speel op dezelfde server als Malkavian maar zit in een andere guild. Ook moonaluna en daigon zitten in mijn guild omdat dat daoc-buddies van me waren zijn ze waarschijnlijk onze rangen gaan versterken. Als je bij de guild van malk wil gaan, dan zal hij zonder probs info geven. Als je bij ons wil komen, wij zoeken altijd members en we zijn een middelgrote (altijd circa 15- 20 man online primetime) guild met wat raidervaring en heel wat mature, grappige (vnl. engelse) spelers
Info over catharsis vind je op http://www.forums2.net/catharsis kom gerust eens kijken.
Groeten en tot binnenkort in EQ2! Leuk om te horen dat er geïnteresseerden zijn!
Fyi ik speelde daoc, WoW, Vanguard, AC2, SWG, GW mmorpgs, tot nogtoe vond ik daoc de beste door de pvp (en mijn 1e mmorpg) en EQ2 de meest uitgebreide, met meeste content mmorpg. Een ding is zeker, met EQ2 bega je geen miskoopDAoC: Raguel Alb/Excal 6L3 scout -RIP-
EQ2: Raguel lvl80 Inquisitor -Splitpaw -RIP-
AoC: Sariel Bear shaman -RIP-
WAR: Jeremiel Shadow Warrior -RIP-no votes
-
23-06-2007, 01:56 #14Member
- Registered
- 25/09/03
- Location
- kluizen
- Posts
- 5,541
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 10/47
Dus als ik die station access aanschaf,kan ik alle genoemde games spelen?Voor 25 euro per maand?En ik kan de games dan downloaden,dus ik heb bij wijze van spreken geen originele cd's/dvd's meer nodig?
In your life you'll be amazed at all the love you lose
You can never live that life again
The one thing you will never lose is the singing in your head
That will still be with you until the end RIP LEMMY
no votes
-
23-06-2007, 12:22 #15Member
- Registered
- 29/11/03
- Location
- Dormaal
- Posts
- 668
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 2/4
trial van de fea gedownload, maybe speel ik wel verder om deze zomervakantie iets te doen te hebben.
no votes

