1. #1
    Unkn0wn's Avatar
    Registered
    25/11/03
    Location
    Berlijn
    Posts
    3,526
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    9/43

    TES4 Oblivion: Info & FAQ

    Kwestie van steeds wederkerende vragen te vermijden deze (hopelijk) nuttige FAQ thread voor TES4: Oblivion.

    Algemeen
    Een paar dingen voor de mensen die het spel misschien gaan kopen of het juist gekocht hebben en nog niet zo goed weten waar oblivion nu precies om draait en of ze het wel kunnen draaien.

    Veel info vind je hier al:
    http://www.elderscrolls.com/games/oblivion_overview.htm

    Waar draait Oblivion precies om?
    Oblivion is een Role Playing Game, je kan zowel in third person als in first person perspectief spelen. Je krijgt een gigantische middeleeuwse spelwereld waarin je je naar hartelust kan uitleven. Er is een main quest waarin je Cyrodiil, de provincie waarin Oblivion zich afspeelt moet redden van de ondergang, maar hiernaast kan je ook een honderdtal quest tot een goed einde brengen.

    Ook komen er dagelijks mods uit voor oblivion die je game nog toffer kunnen maken: extra quests, nieuwe items, game tweaks, etc.
    http://planetelderscrolls.gamespy.com/
    http://www.tessource.net/files/index.php

    Moet ik Morrowind gespeeld hebben om mee te zijn met het verhaal?
    Nee, in Oblivion krijg je een geheel nieuw verhaal voorgeschoteld.

    Is er Multiplayer?
    Nee, Oblivion is een 100% singleplayer game, MAAR het zou wel nog kunnen dat er ooit een multiplayer mod uitkomt, al is dit niet zeker en zelf dan zou het nog een lange tijd duren.

    Kan mijn computer Oblivion wel aan?
    Vergelijk met de requirements :P
    Minimum System Requirements:
    * Windows XP, Windows 2000, Windows XP 64-bit
    * 512MB System RAM
    * 2 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
    * 128MB Direct3D compatible video card
    * and DirectX 9.0 compatible driver;
    * 8x DVD-ROM drive
    * 4.6 GB free hard disk space
    * DirectX 9.0c (included)
    * DirectX 8.1 compatible sound card
    * Keyboard, Mouse
    Recommended:
    * 3 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
    * 1 GB System RAM
    * ATI X800 series, NVIDIA GeForce 6800 series, or higher video card


    Voor extra informatie, check de Telenet Games duoreview
    http://games.telenet.be/reviews.php?act=one&rid=1067
    Of bekijk enkele reviews van uw favoriete gamesmagazine.



    Ingame FAQ
    Welke races kan ik allemaal spelen?
    Koop het spel & see :P
    Of als je echt nieuwsgierig bent:
    http://www.elderscrolls.com/codex/races_map.htm

    Welke skills kan je allemaal gebruiken?
    http://www.elderscrolls-oblivion.com...id=23&Itemid=9

    Welke spells heb je zo allemaal?
    http://www.elderscrolls-oblivion.com...id=21&Itemid=9

    Hoe neem ik screenshots? Printscreen werkt niet.
    Ga naar Mijn Documenten/My Games/Oblivion
    Daar zie je een Oblivion.ini file die je kan openen in kladblok, open het en zoek voor: bAllowScreenShot=0
    verander de 0 naar 1, save het bestand en laad Oblivion .

    Indien dit niet werkt kan je altijd screenshots nemen met Fraps.

    Ik wil meer bloed (voor de fanaten onder ons)!
    Neem eerst een backup van je .ini files indien je iets verkloot.
    Open beide .INI files (oblivion/data & mygames) en zoek naar de volgende lines:
    fDecalLifetime=XX = xx naar 500.00 (aantal seconden voor het verdwijnt)

    iMaxDecalsPerFrame=XX = xx naar 72 (hoe hoger hoe meer kans dat ge bloed op klere/items ziet. Hoe hoger hoe meer kans dat het performance beinvloed)

    bDecalsOnSkinnedGeometry=X = x naar 1 (zet blood op alle oppervlaktes AAN)

    fMinBloodDamage=XX = xx naar 0.0020 (Hoe hoger hoe meer dmg ge moet doen om bloed te zien. Kunt ge hoger zetten/tweaken zoda npc's me heavy armor nie bloeden als een vers geslacht varken)

    Sommige lines zult ge enkel maar in 1 van de 2 bestanden vinden, dat is normaal. Zorg er gewoon voor dat als ze in beide bestanden voorkomen, die totaal hetzelfde zijn.
    Als ge gedaan hebt savet ge het document op dezelfde naam en verandert ge het bestand naar Alleen-Lezen. Omdat als ge ingame naar settings gaat deze automatisch weer naar default verspringen.
    - Thanks to Grimmy

    Hoe speel ik met meerdere characters zonder mijn saves te verliezen?
    Er zijn meerdere manieren, ik gebruik de volgende:
    Zet autosave, quick save op travel, rest, etc AF.
    Ga op je main character en typ in console:
    Save naam -> zo heb je een save die niet kan uitgewist worden.
    Dan start je je nieuw character, quicksave zoveel je wil, als je stopt met spelen doe in console:
    Save nieuwnaam -> zo heb je ook een save van je nieuw ventje die niet kan uitgewist worden.

    Speel zo op beide characters en vergeet gewoon nooit het Save command in console voor je stopt met spelen. (In plaats van in console kan je ook gewoon vast saven met : new save, nogal logisch dus. Onthou gewoon dat je nooit je progress mag laten staan op een quicksave als je met 2 ventjes speelt)


    Een andere manier is de "save manager" mod:
    Een handig programma die je saves per character bijhoudt, het programma is wel nog niet 100% op punt dus er kunnen nog wat bugs inzitten, hopelijk is er in de toekomst een betere versie beschikbaar. http://www.tessource.net/files/file.php?id=1803

    Hoe installeer ik mods?
    Als je een mod download krijg je een .esp file, je moet gewoon de .esp file extracten (of copy pasten) naar je Oblivion/Data folder, dan wanneer je oblivion quickmenu opstart heb je een "Data Files" optie, als je het juist geextract hebt zal je daar de mod kunnen aanvinken. En spelen maar!
    (Sommige mods hebbek extra files, lees dan best de readme , sommige mods hebben ook bugs)

    Waarom kan ik mijn gestolen goederen niet kwijt
    Als je items steelt komt er een rood handje bij, dit verwijst naar "stolen", in Oblivion is het zo dat de shopkeepers uw gestolen goederen niet aanvaarden, als je echter toch gestolen goederen wil verkopen kan je bij de thieves guild terecht.

    Het is ook niet aangeraden veel stolen goederen te dragen, want als de guards je betrappen (of soms zien ze het zelfs 0.o) dan moet je geld betalen/naar de gevangenis/ertegen vechten (choice is yours :P) en dan nemen ze uw gestolen goederen af. Dus verkopen die handel!

    Hoe werkt het level systeem?
    Per 10 gains in een van je major skills (of meerdere) krijg je het bericht:
    "You should sleep to meditate on what you've learned." Het is dan dus de bedoeling dat je ergens een plekje zoekt om te gaan slapen, als je wakker wordt zal je een nieuw level bereikt hebben. Dan mag je 3 van je attributes verhogen (soms +5, soms +3, +2, +1, etc). De boodschap is dus om veel je major skills te gebruiken of om een class te kiezen met major skills die je liggen.

    Hoe hoger je level hoe sterker je dan uiteindelijk wordt (aangezien je dan al hoge skills hebt), maar ook de wereld rond je verandert, je zal merken dat je op hogere levels moeilijkere monsters zal tegenkomen, want de monsters levelen mee zodat het een uitdaging blijft.

    Ook wat de shopkeepers verkopen zal toenemen nemen, en in het algemeen wat je kan vinden.
    Zo zal je op level 1 bijvoorbeeld geen Elven armor tegenkomen terwijl je op pakweg op lvl 17 dit af en toe zal tegenkomen.

    Waar haal ik lockpicks?
    Je kan ze kopen bij de Thieves Guild of bij Shady Sam, die staat buiten de Imperial City ten noorden van de stallen, tegen de stadsmuur. Of je kan ze vinden in dungeons, op bandits, in chests.

    Waar train ik Sneaking, Security, etc?
    Normaal zal je de skills kunnen trainen bij een member van de thieves guild, maar er lopen ook enkele trainers rond die je kunnen trainen zonder dat je bij de Thieves Guild moet zijn.
    Of je oefent gewoon de skills

    Hoe voorkom/word ik een vampire?
    Je kan Porphoric Hemophilia (vampierziekte) krijgen door in contact te komen met een vampier (vaak is ermee vechten al genoeg). Als je de ziekte krijgt van de vampier zal je een message krijgen: "You contracted Porphoric Hemophilia". Geen nood als je geen vampier wil zijn, ga naar de lokale alchemist en koop een "Cure Disease" potion, als je dit opdrinkt zal je gewoon verder kunnen doen, of ga bidden in een kerk.

    Als je echter een vampier wil zijn, slaap gewoon ergens en je zal een vampier worden, hou er rekening mee dat je HP verliest als je in de zon loopt, dus dan moet je zoveel mogelijk binnen blijven of wachten tot het donker wordt.
    Je kan ook mensen hun bloed drinken om zo te overleven .

    Indien je per ongeluk de ziekte toch niet geneest en je wordt een vampier kan je nog altijd de Cure Vampirism quest doen, deze kan je onder andere verkrijgen bij de priest van Bruma (en andere steden). Eenmaal je deze quest dan complete ben je niet langer een vampier.

    Je kan de ziekte wel nog op elk moment opnieuw verkrijgen, als je echt de vermoeiende quest niet (opnieuw) wilt doen kan je altijd een "Cure Vampirism Potion" mod downloaden (check de modsite links)

    Ik zit vast bij een quest!
    Sinds ik moeilijk elke quest kan uitschrijven (wat nogal het spel zou spoilen) raad ik je aan deze thread te bekijken:
    http://games.telenet.be/forum/showthread.php?t=404904
    Hier zal je veel antwoorden vinden op je questproblemen, indien jouw quest er toch niet tussenstaat kan je altijd posten en vragen aan andere mensen

    Hoe join ik de Thieves Guild/Dark Brotherhood?
    In Oblivion heb je VEEL guilds en factions waarbij je je kan vervoegen, sommige liggen voor de hand (Fighters Guild/Mages Guild/Arena/Blades) andere zal je uiteindelijk wel eens tegenkomen (Knighthoods, Orders, etc) en dan heb je nog de Thieves Guild & Dark Brotherhood waar het (iets) minder voor de hand ligt.

    Het kenmerk aan deze 2 guilds is in principe dat je ze niet moet zoeken, als je geschikt bent voor hun guild dan zoeken zij jou wel op.
    Als je echt geen idee hebt hoe je ervoor kan zorgen dat ze je vinden (of als je ze ECHT zelf wil vinden) dan is de beste tip eens te praten met de vele npcs.
    (of te luisteren naar hun gesprekken)


    Oblivion Command FAQ
    Met de ² knop (boven TAB) kan je ingame je console oproepen, in deze console kan je een tal van commands gebruiken om zo je spel te tweaken.
    De console is trouwens in Querty .

    Hoe zie ik mijn FPS?
    Typ: tdt in console

    Kan ik de gametijd(tijd vlugger/trager doen gaan) veranderen?
    Typ: Set Timescale To X (X:Standard = 30, real time = 1, 15 is een nice setting, dubbel zo traag )

    Kan ik mijn character nog aanpassen?
    Ja, let wel op, prutsen aan je class/race/birthsign kan sommige skills overhoop gooien!

    Typ: Showracemenu (voor appearance, race, etc)
    Typ: Showbirthsignmenu (voor je bonus)
    Typ: Showclassmenu (voor het veranderen van class)
    Typ: Sexchange (verandert je geslacht)

    Andere commands?
    Voor nog meer commands kan je "help" intypen in je console, dan krijg een korte lijst met wat nuttige commands.

    Hope this helps
    Last edited by Archangelus; 10-04-2006 at 17:11.
    no votes  

  2. #2
    FurtiveDuck's Avatar
    Registered
    04/10/03
    Location
    9000
    Posts
    3,755
    iTrader
    14 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/35
    Hoe Alchemy beoefenen?

    Als beginner koop je het best eerst een Mortar & Pestle, deze kan je vinden in de Mages Guild of bij de locale groentenboer.
    De bedoeling van alchemy is dat je zelf ontdekt welke recepten welke effecten maken, je begint het best met het boek: The Fundaments of Alchemy te lezen als je iedereen een stapje voor wilt zijn!

    Wanneer je à-là-roodkapje door te bossen loopt om bloemen, groentjes, vlees en paddenstoelen te plukken moet je niet kijken wat je neemt. Alles wat je vindt is bruikbaar! Wanneer je klaar bent, kijk je dan in je inventory. Je gaat met je muis over alles wat je gevonden hebt, en wanneer je 2, 3 of 4 planten met dezelfde eigenschappen vindt open je je Mortar & Pestle. Daar neem je dan 1 ingrediënt met bv de eigenschap: Restore Health, wel.. je ziet dat je nog 4 planten met dezelfde eigenschap hebt. Deze doe je er ook bij en dan klik je op "Create Potion", en voilaz. Een strong Health Potion ligt in je inventory te wachten. Hoe meer ingredienten je gebruikt, hoe krachtiger je potion is. Hetzelfde geldt voor de Poisons!

    Hier heb je een link met een heleboel planten met hun eigenschappen erbij:
    credit to Mr. Zappa
    http://oblivion.melian.cc/?cmd=cmdOb...IngredientList
    Last edited by Archangelus; 10-04-2006 at 17:10.
    no votes  

  3. #3
    Unkn0wn's Avatar
    Registered
    25/11/03
    Location
    Berlijn
    Posts
    3,526
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    9/43
    (Als een mod dit zou willen toevoegen )
    ----------------------------------------
    Addon to: Hoe neem ik screenshots? Printscreen werkt niet.
    Dit werkt alleen wanneer AA afstaat!

    Hoe krijg ik betere prijzen voor mijn items bij de merchants?
    De prijzen die je ziet bij het kopen & verkopen van een item hangen af van je Mercantile skill, hoe hoger deze skill hoe meer kans dat je de aankop/verkoop prijs kan beïnvloeden met behulp van de "Haggle" knop in het merchant scherm.

    Eenmaal je master Mercantile bent kan je ook investeren in winkels om zo maandelijks wat geld te krijgen.

    Verdwijnen mijn items als ik ze ergens wilekeurig verstop?
    Ja uiteindelijk zullen die items verdwijnen, de enige plaats waar je veilig je items kan storen is in een huis, je kan in the Imperial City al voor 2000 goldpieces een goedkoop huis bemachtigen.
    (Let wel op, dit is nogal een krot) Of je kan natuurlijk sparen tot 5k en dan kan je in Anvil al een zeer deftig huis bemachtigen (als je de quest doet).

    Er zijn ook mods die guildstorages toevoegen, gewoon een kist bij de guild waar je je items kan opbergen.

    Ik heb een gigantische bounty, maar ik wil niet naar de gevangenis!
    Je kan de thieves guild joinen, zij verwijderen je bounty voor de helft van de prijs. Indien je dit ook niet wil zit er niet veel anders op, nog meer vechten en je bounty verhogen is geen optie aangezien je dan in alle steden de guards op je dak zal krijgen. Als je dan toch naar de gevangenis gaat, let op, want ze nemen je gestolen goederen af (als je ze zeker wil behouden berg ze vooraf ergens veilig op. De rest van je items krijg je natuurlijk terug, en natuurlijk gaan er ingame ook een grote hoeveelheid dagen voorbij gaan zonder dat je die werkelijk gespeeld hebt.

    Je kan je gestolen goederen wel terug stelen nadat de guards ze afgepakt hebben, meestal zal je ze vinden in een "evidence chest" in de buurt van je cell. (of achter het bureau van de jailguard)
    Maar aangezien dit niet zo simpel is, bespaar je jezelf een heel pak moeite door vooraf je spullen veilig op te bergen.

    Hoe werkt het disposition systeem?
    Het disposition systeem is gebaseerd op de "Speechcraft" skill, zo kan je ervoor zorgen dat mensen je aangenamer gezelschap vinden, dit door het disposition minigame.
    Er zijn 4 vakjes: Joke, Admire, Boast(opscheppen) & Coerce(dwingen), in deze vier vakjes zal je een willekeurige opvulling zien, zo zal je bv het Joke vakje helemaal opgevuld zien en het Coerce vakje bijna niet.
    Elke npc zal 2 dingen weten te appreciëren (bv Joke & Boast) en 2 dingen helemaal niet, eerst moet je dus te weten komen bij welke 2 dingen je disposition naar boven gaat en bij welke 2 het naar beneden zal gaan. Hoe meer opvulling hoe meer disposition zal toenemen/afnemen bij het klikken op dit vakje.
    Het is dus de bedoeling dat je zo je disposition in de lucht krijgt door op de goeie vakjes te klikken wanneer ze het volsts zijn en op de slechte vakjes wanneer ze zo leeg mogelijk zijn.

    Ook goed om te weten: als je genoeg geld hebt kan je altijd mensen "briben" om zo je disposition hoog genoeg te krijgen. Bij een disposition van 70 zullen ze je nieuwe informatie verklappen, bij een disposition van 90 - 100 zal je merken dat ze je "Lord" noemen, vriendelijker begroeten, en zelfs de guards zullen af en toe eens een misdaad door de vingers zien!
    Last edited by Unkn0wn; 14-04-2006 at 14:09.
    no votes  

  4. #4
    Lemme's Avatar
    Registered
    17/07/02
    Location
    Antwerpen
    Posts
    6,807
    iTrader
    10 (100%)
    Mentioned
    6 Post(s)
    Reputation
    31/231
    Tobias Fünke: "Are you forgetting that I was a professional twice over - an analyst and a therapist?
    The world's first analrapist."

    PSN: De_Lemme
    no votes  

  5. #5
    Lemme's Avatar
    Registered
    17/07/02
    Location
    Antwerpen
    Posts
    6,807
    iTrader
    10 (100%)
    Mentioned
    6 Post(s)
    Reputation
    31/231
    Tobias Fünke: "Are you forgetting that I was a professional twice over - an analyst and a therapist?
    The world's first analrapist."

    PSN: De_Lemme
    no votes  

  6. #6
    Moloch's Avatar
    Registered
    13/01/04
    Posts
    11,376
    iTrader
    14 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    ⧹⧸⧸⧹
    no votes  

  7. #7
    Gothrek's Avatar
    Registered
    17/01/04
    Location
    My Head
    Posts
    11,208
    iTrader
    29 (100%)
    Mentioned
    2 Post(s)
    Reputation
    0/34
    Quote Originally Posted by Xarius
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Kan mijn computer Oblivion wel aan?
    Vergelijk met de requirements :P
    Minimum System Requirements:

    * 2 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor

    Recommended:
    * 3 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor

    kunde dat niet anders formuleren, tis gewoon iets persoonlijk, maar 3ghz intel = 1.8 ghz amd
    zet er dan zo iets, er staat toch ook niet x800 of gelijkwaardige graka
    ._.
    no votes  

  8. #8
    Starrk's Avatar
    Registered
    23/02/04
    Location
    Brugge
    Posts
    27,225
    iTrader
    33 (97%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    18/145
    http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

    In de lijst Oblivion selecteren en de controle uitvoeren.
    no votes  

  9. #9

    Registered
    26/01/06
    Location
    Varsenare
    Posts
    1,641
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/1
    no votes  

  10. #10
    Woutrageous's Avatar
    Registered
    07/08/05
    Location
    Bilzen
    Posts
    942
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    Quote Originally Posted by Xarius View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Ik wil meer bloed (voor de fanaten onder ons)!
    Neem eerst een backup van je .ini files indien je iets verkloot.
    Open beide .INI files (oblivion/data & mygames) en zoek naar de volgende lines:
    fDecalLifetime=XX = xx naar 500.00 (aantal seconden voor het verdwijnt)

    iMaxDecalsPerFrame=XX = xx naar 72 (hoe hoger hoe meer kans dat ge bloed op klere/items ziet. Hoe hoger hoe meer kans dat het performance beinvloed)

    bDecalsOnSkinnedGeometry=X = x naar 1 (zet blood op alle oppervlaktes AAN)

    fMinBloodDamage=XX = xx naar 0.0020 (Hoe hoger hoe meer dmg ge moet doen om bloed te zien. Kunt ge hoger zetten/tweaken zoda npc's me heavy armor nie bloeden als een vers geslacht varken)

    Sommige lines zult ge enkel maar in 1 van de 2 bestanden vinden, dat is normaal. Zorg er gewoon voor dat als ze in beide bestanden voorkomen, die totaal hetzelfde zijn.
    Als ge gedaan hebt savet ge het document op dezelfde naam en verandert ge het bestand naar Alleen-Lezen. Omdat als ge ingame naar settings gaat deze automatisch weer naar default verspringen.
    - Thanks to Grimmy
    Om t spel alleen voor d chars op jouw Windowsaccount aan te passen, moet je enkel de Oblivion.ini uit Mijn Documenten openen.

    De aanpassingen in Oblivion_default zijn enkel voor de chars die je eventueel wil maken op andere Windowsaccounts. (Oblivion geeft de gebruiker bij de eerste keer dat ie t spel speelt op zijn Windows-account een nieuwe Oblivion.ini, een kopie van de Oblivion_default.ini)

    ---
    Ga daarnaast ook eens kijken in de Saved Games map van Oblivion (Mijn Docs) en verwijder de saves die je zeker niet meer nodig hebt, want ze nemen nogal veel plaats in (~3,6MB/save)
    Last edited by Woutrageous; 28-02-2007 at 06:09.
    What the deuce?
    no votes  

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Log in

Log in