Thread: Crazy Heart
-
05-03-2010, 00:15 #1Member
- Registered
- 10/03/03
- Location
- Baasrode
- Posts
- 3,442
- iTrader
- 20 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 1/3
Crazy Heart
CRAZY HEART
Regisseur Scott Cooper
Met o.a. Jeff Bridges, Maggie Gyllenhaal, Colin Farrell, Robert Duvall
Genre Drama, muziek
Speelduur 112 minuten
In Crazy Heart volgen we Bad Blake (Jeff Bridges), een countryster die de top al lang voorbij is en nu alleen nog oog heeft voor zijn fles whiskey. De volle concertzalen zijn veranderd in verlepte bowlingzalen en zijn enthousiasme en passie zijn ingeruild voor jaloezie ten aanzien van zijn vroegere protegés, die wél van het succes kunnen genieten. Het leven en de maag van Blake kabbelen dag na dag verder, tot hij de jonge journaliste Jean (Maggie Gyllenhaal) ontmoet. Door haar en haar zoontje vindt hij zijn passie voor muziek terug en beslist hij om zijn leven een nieuwe wending te geven.
In essentie is het verhaal dat verteld wordt in Crazy Heart niet bijster origineel, en op sommige momenten ronduit op het melige af. Toch is de film een pareltje, om enkele heel diverse redenen. Ten eerste speelt Jeff Bridges de rol van Bad Blake met zoveel bravoure, dat je wel niet anders kan dan hem eerst een loser te vinden, om er daarna, of je het nu wil of niet, toch sympathie voor te krijgen. Een prachtige rol voor de onderschatte acteur, die ook het geluk heeft om de beeldschone Maggie Gyllenhaal (Jean) aan zijn zijde te vinden. Tussen de twee hangt een spanning die ervoor zorgt dat je ook tijdens de scènes waarin niets gebeurt aan het scherm gekluisterd hangt. Al is het maar om in de hemelsblauwe ogen van Maggie Gyllenhaal te verdrinken (ik had zowaar een déjà vu-gevoel met de even goddelijke verschijning van Reese Witherspoon als June Carter in Walk the Line).
Naast de acteurs, verdient ook de soundtrack een dikke pluim. De muziek van T-Bone Burnett sleepte dan ook Oscarnominatie in de wacht (naast die voor Bridges en Gyllenhaal), en dat is volledig verdiend (luister zelf op Fox Searchlight - Crazy Heart - Official Site). De muziek zorgt voor een unieke sfeer, die je voor de duur van de nummers volledig in de leefwereld van Bad Blake opsluit. Een topper dus, en dan hebben we het nog niet eens gehad over de interessante bijrollen met Robert Duvall als de gewiekste barman Wayne en een verrassende Collin Farrell als de opgedraaide countryster Tommy Sweet.no votes
-
-
05-03-2010, 01:09 #2Member
- Registered
- 14/05/09
- Location
- Limburg
- Posts
- 1,221
- iTrader
- 18 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 4/15
Jammer dat deze maar in 4 zalen speelt, was hem graag gaan zien anders.
Crazy Heartno votes
-
06-03-2010, 12:31 #3Member
- Registered
- 10/03/03
- Location
- Baasrode
- Posts
- 3,442
- iTrader
- 20 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 1/3
no votes

