Thread: RIP Robert Altman
-
21-11-2006, 22:47 #1
RIP Robert Altman
Buitenbeentje Robert Altman (81) is overleden
di 21/11/06 - In Los Angeles is de Amerikaanse filmmaker Robert Altman (81) overleden. Hij brak in 1970 door met "MASH" en wordt beschouwd als een van de grote cineasten van de naoorlogse Amerikaanse film. Altman stierf maandagnacht in het ziekenhuis.
Tot Altmans bekendste films behoren de Korea-satire "MASH", de Hollywood-over-Hollywoodfilm "The player", "Nashville", "The long goodbye" en de psychologische studie "Short cuts".
In zijn lange carrière werd Altman vijf keer genomineerd voor de Oscar voor beste regisseur, maar hij greep telkens naast de prijs.
Zijn laatste nominatie kreeg hij voor "Gosford Park" uit 2001. Eerder dit jaar werd hij wel gelauwerd met een Oscar (foto) voor "een carrière waarin hij de filmkunst meerdere keren heruitgevonden heeft".
"Ik heb veel geluk gehad in mijn carrière", zei Altman toen. "Ik heb nooit een film moeten regisseren waar ik niet achterstond."
Tijdens de ceremonie maakte de regisseur ook bekend dat hij tien jaar eerder een harttransplantatie had ondergaan. Hij hield dat geheim omdat hij bang was dat hij geen films meer zou mogen maken.
Buitenbeentje in Hollywood
Altman was een buitenbeentje in Hollywood en had een zeer eigen stijl van regisseren.
Hij werkte dikwijls met grote casts, moedigde de acteurs aan om te improviseren, gebruikte overlappende dialogen en hield van lange shots waarin de camera van het ene personage naar het andere sprong.
Ook in zijn keuze van onderwerpen legde Altman zich geen beperkingen op. Hij maakte muziekfilms als "Nashville" (1975) en "Kansas City" (1996), maar ook misdaadfilms (Gosford Park) en in "Popeye" (1980) castte hij Robin Williams als het tekenfilmfiguurtje.
Regisseerde ook tv-reeks "Bonanza"
Robert Altman begon zijn carrière in de jaren 50 als regisseur van documentaires en tv-series. Hij maakte onder meer acht afleveringen van de populaire westernserie "Bonanza".
Zijn doorbraak als filmregisseur kwam er in 1970 met "MASH". In de satire over de oorlog in Korea werkte Altman met acteurs als Donald Sutherland, Elliott Gould en Robert Duvall.
Sindsdien maakte hij met zeer wisselend succes tientallen films, waaronder "The player" (1992), "Short cuts" (1993), "Prêt-à-porter" (1994) en Gosford Park" (2001).
Door zijn eigenzinnige aanpak verliep zijn carrière met ups en downs. Hij wordt daarom de "comeback kid" genoemd.
"Hij was geen gemakkelijke man om mee te werken", zegt onze filmrecensent Jan Temmerman. "Hij werd meer dan eens door Hollywood wandelen gestuurd."
Zijn laatste film "A prairie home companion" ging eerder dit jaar in Amerika in première.
Altman was drie keer getrouwd en werd vijf keer vader
Bron: www.vrtnieuws.net
Een groot verlies voor de filmwereld wat mij betreft
Zopas nog zijn laatste op't filmfestival gezien en die was schitterendno votes
-
-
22-11-2006, 14:03 #2
M*A*S*H

We zullen hem zeker missen!no votes
-
26-02-2007, 04:29 #3Approved 9liver
- Registered
- 28/10/06
- Location
- haacht
- Posts
- 7,898
- iTrader
- 391 (95%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/7
zijn er hier nog fans van mash te vinden ?
steeds voorkeur voor afhaling bij verkoopno votes
-
26-02-2007, 05:48 #4Member
- Registered
- 16/07/03
- Location
- Leuven
- Posts
- 4,019
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 4 Post(s)
- Reputation
- 43/146
Euhm, ja, tof enzo, maar die is dus inderdaad al dood sinds eind vorig jaar.
Waarom daar nu een thread over maken?no votes
-
26-02-2007, 07:35 #5Crew Member
- Registered
- 10/12/03
- Location
- Inara's Shuttle
- Posts
- 11,344
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 5 Post(s)
- Reputation
- 80/80
Thread is al van november, maar Che is een necro...
To Protect and Sever - Baton courtesy, service with a smile!
You don't know what suspense is until you've been in Dean Martin's daughter's room at the Sands hotel with... Italians - Michael Laughlin (Strange Invaders)no votes
-
26-02-2007, 23:13 #6Member
- Registered
- 16/07/03
- Location
- Leuven
- Posts
- 4,019
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 4 Post(s)
- Reputation
- 43/146
no votes

had ik nog niet gezien.
