-
29-05-2013, 20:02 #1Member
- Registered
- 04/08/02
- Location
- Zevergem
- Posts
- 2,711
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/5
Helper van zelfstandige verlaat de zaak
een probleempje
ik werk als zelfstandige en woon nog bij mijn moeder thuis
zij staat ingeschreven als zelfstandige met vrijstelling (omdat ik mijn bedrijfsbeheer nog niet heb)
nu heeft ze in de maand april halftijds gewerkt en heeft ze een halftijdse medische bijstand aangevraagd om mijn vader (die gehandicapt is) bij te staan
nu zeggen ze bij de rva dat omdat ze helper van een zelfstandig is (zelfs als ze geen inkomen heeft) geen recht heeft op een premie voor halftijdse bijstand alleen voor voltijdse bijstand (logica is hier een beetje zoek..)
de enigste manier is dat ze geen helper van een zelfstandige is
dus wil ze dat ik haar uitschrijf vanaf april zodat ze geen helper meer is
probleem is dat ik dus vanaf april zogezegd geen helper met bedrijfsbeheer meer heb
wat zijn hier de gevolgen van?
Ook zeggen ze dat het blijbaar geen probleem is om mijn vader die gehandicapt is in te schrijven als helper van een zeflstandige zonder dat hij zijn uitkering verliest.
voornaamste dat ik dus moet weten is wat zijn de gevolgen als ik als zelfstandige hebt gewerkt gedurende een periode dat ik geen bedrijfsbeheer hadBegone, this is not for your eyes.no votes
-
-
29-05-2013, 21:01 #2sos
- Registered
- 16/08/08
- Location
- Westhoek
- Posts
- 36,687
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 105 Post(s)
- Reputation
- 242/2111
is je pa gehandicapt via RIZIV (66% arbeidsongeschikt) of via de FOD Sociale Zekerheid (66% gehandicapt)?
de logica: medische bijstand halftijds wordt vaak misbruikt om een bijberoep te starten. voltijds wordt dit véél minder gedaan.
Hoe lang ben je al bezig als zelfstandige?“ik heb het nog nooit gedaan dus ik denk wel dat ik het kan"
[ Tot 25/12/2020 hier te vinden, daarna enkel op https://www.beyondgaming.be/forum/ ]
Mij nodig? Tag me @JPV @Beyondgaming.beno votes
-
29-05-2013, 21:55 #3Member
- Registered
- 04/08/02
- Location
- Zevergem
- Posts
- 2,711
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/5
sinds 19/11/2011
het feit dat ik nu zogezegd mijn moeder voor april heb 'buitengesmeten'
betekent dat ik april-mei zonder bedrijfsbeheer heb gewerkt.
mijn vader is iets van 80% arbeidsongeschikt (via riziv)
volgens de cm kan hij worden ingeschreven als helper van een zelfstandige aangezien het onmogelijk is dat hij nog kan gaan werken (ik zit in de bouw)
maar ik betwijfel of we hem nu nog kunnen inschrijven als helper van een zelfstandige met vrijstelling vanaf begin april...Begone, this is not for your eyes.no votes
