-
07-07-2015, 15:28 #931
Akkoord! Maar dan met de aanvulling dat geld vrijheid KAN zijn. Voor sommigen is het een nieuwe keuken.
Vrijheid hoeft volgens mij ook niet veel geld te kosten. Het betekent voor mij niet om in hollywood-stijl op een luxecruise te gaan zitten.no votes
Reply With Quote
-
-
07-07-2015, 17:42 #932
Zo zie ik het ook. Want hoeveel mensen doen hun job echt zooooooo graag dat het eigenlijk een hobby is? Mijn job verschaft mij een inkomen waarmee ik:
- kan voorzien in basisbehoeften ( eten/dak boven hoofd/ verzorging)
- leuke dingen kan doen ( reizen/gaan eten/hobby)
- sparen voor een woning
Ik weet dat mijn inkomen redelijk hoog is voor mijn leeftijd, maar ik woon momenteel nog steeds alleen en in vergelijking met de heren/dames zakkenvullers in Brussel hebben we allen een inkomen dat peanuts is en zullen we gedoemd zijn om tot ons 67 te werken, tenzij we zelf zorgen voor een financiële onafhankelijkheid. Overigens primeert gezondheid voor mij nog altijd boven een goed gevulde rekening. Wat ben je met al dat geld als je op je 40 al aan kanker lijdt of morgen wordt plat gereden. Maar, moest ik vanavond euromillions winnen, ik zou zeker niet meer mijn huidige job komen doen. Ik ken een paar mensen die rond hun 45 al binnen waren, binnen in de zin van genoeg geld om een goed leven te hebben, zonder buitensporige luxe:
- Een zelfstandige putboorder, was binnen op 45, heeft dan nog hier en daar kleine werkjes blijven doen en paar huizen verhuurd. Helaas al overleden op 58 aan kanker
- Zelfstandige winkelhouder van kleine Delhaize, heeft zaak verkocht op zijn 46 en doet nu nog een part-time jobje in loondienst om zich bezig te houden. Heel op het gemak en veel tijd voor het gezin/kinderen.
- Zelfstandige stukadoor, is gestopt op 55. Leeft van de verhuur van zijn 6 appartementen.
Eerlijk gezegd, ik zie mezelf niet tot mijn 67 die dagelijkse sleur trotseren. IK werk heel graag, en zou niet kunnen zonder, maar het idee om altijd afhankelijk te zijn van een baas en steeds te moeten springen en de bijhorende stress, nee dank je.no votes
Reply With Quote
-
07-07-2015, 17:55 #933Approved 9liver
- Registered
- 17/07/02
- Location
- ja
- Posts
- 14,140
- iTrader
- 8 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 17/149
Inderdaad. Ik zou wel tot mijn pensioen werken denk ik, maar het idee dat ik het kan afbollen als ik wil zonder daardoor in problemen te komen is toch een fijne gedachte (bv door ne win for life). Of voor jezelf werken.
Maar tot je 67e het moeten doen met de 20 verlofdaagjes die de baas u geeft of als ge sjans hebt 10 dagen meer ofzo. De 2 weken die ge als man krijgt als ge een zoon of dochter krijgt of als vrouw die 3 of 6 maand (geen idee hoeveel het is) en dan moet ge uw kind maar 5 dagen per week dumpen bij een opvang want ge moet weer presteren voor een ander. Braafkes verlof aanvragen en hopen dat het goedgekeurd wordt. En dat allemaal voor een loontje waardoor ge toch tot uw pensioenleeftijd afhankelijk blijft. Dat vind ik gewoon triestig allemaal.
Dus daar zou ik vanaf willen
maar of dat realistisch is zonder echt risico's te nemen is iets anders natuurlijk.. want de zekerheid van je job is ook belangrijk. Als je geen geld of middelen hebt, heb je aan veel tijd ook niets.
Dus in die zin snap ik Nesjamag zijn theorie van indertijd wel (voor wie het zich herinnert). Als je niet MOET werken voor iemand, en je kan je permitteren om niets te doen (basisinkomen) ga je (misschien) vanzelf doen wat je graag doet en daaruit een extra inkomen kunnen opbouwen. Ik kan me voorstellen dat je als je gepassioneerd bent, je veel meer werk puur door motivatie kan verzetten, dan dat je op baaldagen een paar dagen je uren klopt op den bureau omdat het nu eenmaal contractueel vast ligt dat je x aantal uren per week moet inruilen voor je loon.Datic - Ontmoet nieuwe mensen.no votes
Reply With Quote
-
07-07-2015, 17:59 #934Member
- Registered
- 06/07/15
- Location
- Sint-Andries
- Posts
- 21
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/0
Leeftijd: 33
Werkervaring: 11 jaar
Gezamelijk netto-inkomen zonder extra's zoals vakantiegeld etc per maand: 4750 €
Spaargeld: Na aankoop nieuwe auto en wat verbouwingen aan het huis: € 20000
Mooie spaarrekening voor onze dochter maar dat vertel ik hier niet en dat geld is uiteraard voor haar tot ze alleen gaat wonen maar in 'theorie' altijd ons bezit door derdenbeding
Als mijn vrouw en ik 40 jaar zijn is onze woning volledig afbetaald en gezien de vastgoedprijzen in Brugge en rand is dat toch ook al een mooi spaarpotje
.
no votes
Reply With Quote
-
07-07-2015, 18:28 #935Registered User
- Registered
- 02/05/11
- Location
- Mechelen/Leuven
- Posts
- 4,246
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 0/30
no votes
Reply With Quote
-
07-07-2015, 18:51 #936Member
- Registered
- 29/09/10
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 1,274
- iTrader
- 7 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 6/23
Respect voor degenen die zo'n bedragen zelf bijeen gespaard hebben. Ik wil zelf al een tijdje beginnen met aandelen te kopen, maar ik heb geen flauw idee hoe ik eraan moet beginnen of zelfs hoe je dit doet. Iemand tips? Eventueel een interessant link of een goed boek?
no votes
Reply With Quote
-
07-07-2015, 18:58 #937
Ik zou opletten met teveel te verkijken op degenen met aandelen.
We zitten in het 8ste jaar van een ongelofelijke bull run. Natuurlijk gaan er dan mensen opduiken die deftig rendement hebben gehaald op aandelen.
Maar aandelen zijn geen quick rich scheme waarop het kan lijken na zo een lange en enorme bull run. Daarbij gaat ge ook het minst horen van mensen die het niet zo goed gedaan hebben met aandelen.Unlimited Potential!no votes
Reply With Quote
-
07-07-2015, 19:06 #938Member
- Registered
- 29/09/10
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 1,274
- iTrader
- 7 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 6/23
Daar gaat het ook niet om. Ik wil er vooral aan beginnen omdat de spaarrekeningen niks opbrengen en omdat op de aandelenmarkt beleggen mij heel interessant lijkt.
no votes
Reply With Quote
-
07-07-2015, 19:33 #939no votes
Reply With Quote
-
07-07-2015, 19:48 #940
Imo, ik zou blijven huren.
Vooral met de hoeveelheid spaargeld ge hebt. De vrijheid is het voornaamste, ge kunt gaan en staan waar ge wilt. Daarnaast hebt ge ook opportuniteit aan uw kant als ge niet gebonden zijt aan een locatie (stel dat er plots in het buitenland iets opportuun opduikt voor jullie?).
Maar ik ben biased. Ik vertrouw de oude kerncentrales en het onvermogen van risicoberekening van experts niet.
Voor mij is vastgoed een risico om geld te verliezen aan eigendom in binnen 10-30 jaar radioactief gebied. 
Ik zou het enkel doen als ge na het kopen nog altijd meer dan voldoende hebt om het van de ene op de andere dag achter te laten. -> vrijheid
Unlimited Potential!no votes
Reply With Quote
-
07-07-2015, 19:51 #941Registered User
- Registered
- 02/05/11
- Location
- Mechelen/Leuven
- Posts
- 4,246
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 0/30
no votes
Reply With Quote
-
07-07-2015, 19:57 #942
Inderdaad, vandaar dat we tot hiertoe altijd gehuurd hebben. Persoonlijk koop ik alleen iets als dit "het plan" niet in gedrang brengt. Concreet betekent dit als de hypotheek vergelijkbaar is met de huidige maandelijkse huur.
no votes
Reply With Quote
-
07-07-2015, 20:33 #943Member
- Registered
- 26/12/12
- Location
- Brugge
- Posts
- 1,850
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 7/124
Als ik mij goed herinner heeft hij een tijdje geleden een topic geopend met enkele vragen over schenking van grond/vastgoed. Waarschijnlijk voor zo'n +/- 8 miljoen aan vastgoed/grond & +/- 1miljoen aandelen/fondsenportfolio door schenking gekregen van zijn ouders (om de zware successierechten later te vermijden).
Hij is nog student dus die inkomsten lijken mij enkel huurinkomsten te kunnen zijn. Huurinkomsten van het vastgoed dat hij door schenking verkregen heeft. Die 750k dat hij zelf 'gespaard' heeft is vrij relatief natuurlijk. Gewoon een deel van die 10k à 15k huurinkomsten (10k) aan de kant zetten en je kunt al een serieus bedrag sparen. De rest is vermoedelijk gewoon waardevermeerdering van vastgoed/grond/aandelenportfolio.Last edited by Fizmo; 07-07-2015 at 20:42.
no votes
Reply With Quote
-
07-07-2015, 23:42 #944Member
- Registered
- 08/09/07
- Location
- Limburg
- Posts
- 11,378
- iTrader
- 17 (100%)
- Mentioned
- 7 Post(s)
- Reputation
- 81/426
no votes
Reply With Quote
-
08-07-2015, 15:20 #945dacubaGuest
Inderdaad, ik was te snel in mijn post. Net even berekend dat 1700*12 met jaarlijks 8% rendement inderdaad aan 418000 uitkomt. Dan moet je wel (gemiddeld) 1700 euro per maand kunnen sparen, wat ook niet mis is.

JOJO heeft er eigenlijk heel goed op geantwoord dus veel kan ik niet toevoegen, maar het is inderdaad zo dat een vals gevoel van consumeren een enorme druk legt op uw eigen welzijn. Ofwel concentreer je op minder uitgeven ofwel ga je voor meer inkomsten. Ikzelf neig eerder naar het laatste maar vergeet niet dat heel veel kosten ook gemakkelijk gespreid kunnen worden. Niemand zegt dat je in 1x 20 000 euro op tafel moet leggen maar in de plaats daarvan wel een auto kan leasen of een lening afsluiten (indien dat binnen je strategie past) en je daarmee comfortabel binnen je budget blijft. En dan kleine dingetjes zoals eerst jezelf uitbetalen en dan pas je facturen et cetera.
Ik geloof dat de grondgedachte ervan uitgaat dat elke kost die je doet een investering zou moeten zijn, en elke uitgave die niet op 1 of andere manier rendeert, je best vermijdt. Op die manier kan je gigantische kapitalen bijeensparen.
Ik meen mij een post van u te herinneren (aantal jaren terug) waarin je het plan uitlegde om in Brussel vastgoed te kopen, is dat uiteindelijk gebeurd? Je zat toen al aan een veel hoger loon als het Belgische gemiddelde en had op dat moment geen kinderwens. Leuk in ieder geval om u af en toe terug te zien op het forum!
Zit je hier ook volledig op 1 lijn met je vriendin/vrouw? Indien ja: ferm. Is dat iets wat je vanaf het begin besproken hebt?no votes
Reply With Quote


