Thread: Erfrecht
-
28-06-2011, 19:48 #1Approved 9-lifer
- Registered
- 05/12/05
- Location
- Daar ->
- Posts
- 4,707
- iTrader
- 9 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 5/114
Erfrecht
Ik vroeg mij onlangs iets af;
Stel dat uw ouders gescheiden zijn en na de scheiding wordt een van beide ouders ziek, dement of eender wat, waardoor hij of zij in principe niet meer in staat is om zelf met de financiën om te kunnen gaan. Komt daar nog eens bij dat uw relatie met de familie langs de zieke kant vrij of zeer slecht is. Is het dan mogelijk dat er iemand langs die kant met uw erfdeel kan gaan lopen? Of blijft ge als dochter/zoon altijd het erfrecht behouden wat er ook gebeurt?
Om het wat praktischer voor te stellen;
Iemand's ouders zijn gescheiden en hebben het kapitaal verdeeld waardoor de vader nu met (ik zeg maar iets) 100.000€ op de bank zit. De vader wordt echter dement na de scheiding en wordt verzorgd door zijn familie, die natuurlijk graag die 100.000€ voor zichzelf zou hebben.
Is er bescherming voor de wettige erfgenaam die zoiets voorkomt of bestaat de kans dat die erfenis ofwel opgebruikt wordt voor er iets geërfd kan worden (opgebruikt door de familie bijvoorbeeld), of dat de erfgenaam veranderd wordt, in een testament ofzo? En als het om een demente gaat of iemand met een conditie waardoor hij eigenlijk niet meer zelf iets kan beslissen, kan er dan zomaar een wijziging komen door een testament als men weet dat die persoon niet meer zelf aansprakelijk is voor wat hij of zij doet (en dus bijvoorbeeld gemanipuleerd kan worden door de familie)?
Dit is allemaal puur hypothetisch voor alle duidelijkheid, het is gewoon een situatie waar ik mij altijd al vragen bij gesteld heb, er zijn bijvoorbeeld veel gezinnen waarbij (door een ruzie) de band compleet verbroken wordt met een van de twee ouders, maar blijft het kind het erfrecht dan behouden of kan dat "gesaboteerd" worden door de familie...Brilpoetsdoekje
om nom nomno votes
-
-
28-06-2011, 19:53 #2Approved 9-lifer
- Registered
- 25/07/02
- Location
- Aalst
- Posts
- 13,457
- iTrader
- 6 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 15/156
Uw kinderen kunt ge niet onterven tenzij in bepaalde gevallen, en dan gaat het om extreme dingen (die nooit toepasselijk zullen zijn in u situatie, bv als uw kinderen u dood willen).
Wat de andere familie wel kan doen is de zieke overtuigen om zijn geld op te doen. Bv hem overtuigen om 50000EUR te investeren in hun zaak.
Of mss beslist de zieke wel gewoon zelf om nr een superdeluxe home te gaan en daar zijn geld aan te geven.no votes
-
29-06-2011, 08:58 #3sos
- Registered
- 16/08/08
- Location
- Westhoek
- Posts
- 36,687
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 105 Post(s)
- Reputation
- 242/2111
maar als iemand dement is, kan je vragen om aangesteld te worden als zijn voorlopige bewindvoerder.
“ik heb het nog nooit gedaan dus ik denk wel dat ik het kan"
[ Tot 25/12/2020 hier te vinden, daarna enkel op https://www.beyondgaming.be/forum/ ]
Mij nodig? Tag me @JPV @Beyondgaming.beno votes
-
29-06-2011, 10:39 #4sos
- Registered
- 16/08/08
- Location
- Westhoek
- Posts
- 36,687
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 105 Post(s)
- Reputation
- 242/2111
nee, gaat altijd in rechte lijn (naar beneden). Vruchtgebruik kan eventueel wel naar de stiefmoeder gaan.
(in standaard-situaties)“ik heb het nog nooit gedaan dus ik denk wel dat ik het kan"
[ Tot 25/12/2020 hier te vinden, daarna enkel op https://www.beyondgaming.be/forum/ ]
Mij nodig? Tag me @JPV @Beyondgaming.beno votes
-
29-06-2011, 13:05 #5Member
- Registered
- 24/07/02
- Location
- Edegem
- Posts
- 3,369
- iTrader
- 25 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/22
Onterven: enkel voor een klein deel van de erfenis, grootste deel moet zowiezo naar wettelijke erfgenamen gaan.
Met het geld gaan lopen wanneer hij nog leeft: makkelijk en vrijwel niets tegen te doen, tenzij het om een aanzienlijk fortuin gaat en je er een lange en kostelijke rechtszaak voor over hebt.Il y a des gens qui parlent beaucoup, mais ne disent rien du tout
You ever notice how people who believe in creationism look really unevolved?
no votes
