Thread: Lonen te laag of niet?
-
30-12-2019, 14:15 #106
Hier mee eens.
Als ik dan onder kameraden zit en uitleg hoeveel ik kan sparen van mijn loon, is het antwoord altijd "ja maar gij leeft niet. Ge leeft maar één keer ge moet ervan profiteren."
Als alleenstaande kan ik +-50% van mijn nettoloon sparen.
Binnenkort samenwonen en we hebben onze rekening al op voorhand gedaan. Dan zou ik iets meer dan 70% van mijn nettoloon kunnen sparen.
Ik zal wel toegeven, ik houd alles mooi bij in excel ed. En ik heb anderzijds ook het geluk dat mijn vriendin niet iemand is die altijd iets koopt, maar zich focust op sparen zodat we snel onze "droomwoning" kunnen kopen.no votes
Reply With Quote
-
-
30-12-2019, 14:42 #107Member
- Registered
- 28/03/17
- Location
- Kite Beach
- Posts
- 882
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 27/146
Je kan de levensstijl van "vroeger" nog perfect verderzetten nu met 1 inkomen, dus wat houdt je tegen? Dat betekent wel
- geen gsm
- geen laptop/pc
- geen internet
- max. 1 auto
- quasi nooit op restaurant
- die ene jaarlijkse reis is dan naar de knokke ipv naar tenerife
- altijd hetzelfde eten
- kinderen laten werken thuis
- gezondheidszorg van de jaren stillekes, dus van elke speciale ziekte mag je doodvallen en vergeet herstellen van kanker maar. Dat heeft allemaal zijn kost.
- ...
En er is ook niets dat je tegenhoudt van wat meer moeite te doen en meer ambitie te hebben om een hoog inkomen te behalen, er zijn er veel die dat gewoon doen.
Tweeverdieners zijn gewoon noodzakelijk omwille van de vooruitgang in onze levensstijl en wat we allemaal nu willen, en we moeten daar nog veel meer op inzetten.
Werkzaamheidsgraad moet >80% liggen, punt. Nederland kan het, geen énkel excuus waarom het hier niet zou kunnen.
En om op je vraag te beantwoorden: Neen, de nettolonen zijn helemaal niet te laag, en 1700 als minimumloon is absurd hoog. We subsidiëren de laagste lonen nu al gigantisch, die betalen quasi niets belastingen vgl met de middenklasse.Last edited by Rekt; 30-12-2019 at 14:49.
no votes
Reply With Quote
-
30-12-2019, 18:41 #108
Een luxe waar toch veel voor zouden passen.
Ik heb twee collega's met een gezin, die elke keer als er eens een buitenlandse trip gemaakt moet worden tijdens het weekend staan te springen om dat te doen.
"Om eens weg te zijn van hun kinderen"
Of een vrouwelijke collega die in een emotioneel zware periode naar het werk kwam.
"Omdat ze hier tot rust komt en minder stress heeft dan thuis"Wie wil er LOL ranked spelen ?
==> stuur pm indien je in bronze zit en lol wil spelen
==> age of empires spelers mogen zich ook aanmeldenno votes
Reply With Quote
-
30-12-2019, 18:55 #109Member
- Registered
- 21/09/11
- Location
- Galaxy
- Posts
- 2,678
- iTrader
- 23 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 7/75
Wat voelen we ons hier toch weer lekker beter dan mensen die "slechts" 1.600 EUR in de maand verdienen. die "groep" zal wel meestal huren. Die "groep" hoeft echt geen eigenaar te zijn van een woning. Laat staan dat die "groep" een auto moet bezitten.
Echt serieus kerel? Hebt gij zelf wel eens gelezen wat ge hier geschreven hebt?no votes
Reply With Quote
-
30-12-2019, 19:07 #110Member
- Registered
- 17/11/13
- Location
- Prov Antwerpen
- Posts
- 2,851
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 2 Post(s)
- Reputation
- 64/135
no votes
Reply With Quote
-
30-12-2019, 19:11 #111
Ik denk dat zijn punt is dat veel mensen graag zouden werken ook al is dat financieel niet nodig. Beetje ongelukkig gekozen voorbeelden, maar naar zelfontplooiing en dergelijke toe lijkt mij dat maar normaal, iets dat ResX vergeet. Of zoals iemand hier al aanhaalde: de emancipatie van de vrouw heeft er veel mee te maken.
Time is the school in which we learn, time is the fire in which we burn.no votes
Reply With Quote
-
30-12-2019, 19:12 #112Member
- Registered
- 21/01/05
- Location
- Gent
- Posts
- 5,946
- iTrader
- 14 (100%)
- Mentioned
- 4 Post(s)
- Reputation
- 42/309
Ik ben zelf opgegroeid in een kansarm gezin. Ik weet waarover ik spreek. Meeste blijven in die situaties door opnieuw slechte beslissingen te maken. Dat heeft weinig te maken met hun inkomen.
Als alleenstaande, jonge persoon die een laag inkomen heeft, kan je zelf beslissen waar je woont en leeft. Zelf de rekening maken. Ik woon in Gent zodat ik niet voor een auto moet betalen. En zelfs al woon je op een plaats waar je een auto nodig hebt. Je kan al degelijke wielen vinden voor 2.500€. Mijn ouders hebben 10 jaar lang rondgebold met een wagen van 1.200 euro die altijd technisch goedgekeurd werd.
Met mijn startloontje als afgestudeerde deelde ik een appartement. Dat is gewoon de realiteit. Om dan klagen op een forum "Ik vind dat de minimumlonen moeten omhoog gaan omdat ik geen appartement kan huren" vind ik allemaal flauwekul.
Met 1.600€ per maand als alleenstaande kan je relatief makkelijk leven in België. Je kan niet alles doen wat dat je wilt maar je gaat zeker niet verhongeren, de energiefactuur kan je betalen, de huur kan je betalen, met een goedkope auto rondbollen en nog een beetje sparen. Als je dan de rekeningen niet kan betalen, dan heb je toch wel veel pech gehad ofwel maak je gewoon slechte beslissingen.
EDIT:
Om zo'n voorbeeldje aan te tonen van zo'n slechte beslissingen. Ik huur een relatief goedkoop appartement met weliswaar wat minpunten aan in centrum Gent. Dat laat mij toe om geen auto nodig te hebben.
Ik ga dan naar de streek waar ik opgegroeid ben en zitten de blijvers daar te zeggen. "In de stad huren is duur. Je krijgt meer voor je geld hier dan in het stad. Gij zijt zot." Wat waar is, voor dezelfde huurprijs heb je een open bebouwing daar die dubbel zo groot is. Maar ze moeten wel hetzelfde bedrag aan huur betalen, ze moeten een auto daar betalen én ze moeten daar het drievoudige aan energiekosten betalen omdat het juist groter is + het ligt slecht gekaveld dus er is geen aardgas.
Dan zitten ze dan te reclameren. "Ik kan de rekeningen niet betalen". Daar heb ik eigenlijk niet veel compassie meer mee. Zij konden zelf ook een schatting maken zoals ieder ander rationeel mens. Ik kan dat nog enigszins begrijpen 30 jaar geleden maar nu heb je zoveel en gemakkelijk toegang tot informatie om een geïnformeerde beslissing te maken.Last edited by DogFacedGod; 30-12-2019 at 19:46.
o/1 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
30-12-2019, 19:45 #113no votes
Reply With Quote
-
30-12-2019, 19:48 #114Member
- Registered
- 17/07/02
- Location
- Oslo
- Posts
- 19,728
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 21 Post(s)
- Reputation
- 80/1290
no votes
Reply With Quote
-
30-12-2019, 19:59 #115Member
- Registered
- 21/01/05
- Location
- Gent
- Posts
- 5,946
- iTrader
- 14 (100%)
- Mentioned
- 4 Post(s)
- Reputation
- 42/309
Met een gedeeld appartement ging dat wel ja, 350€ pp de maand huur, 40€ pp voor de gezamenlijk kosten (Internet, gas, water en elektriek), 150-200€ pp voor boodschappen . 200€ besteedbaar budget om te spenderen aan goedkope kledij, wat drinken in goedkope cafés, feestjes op appartementen.
Wat heeft een mens eigenlijk aan grote kosten als hij niets bezit. Je bent geen eigenaar dus daaraan heb je al geen grote kosten, je hebt geen auto dus daar heb je ook al geen grote kosten. Een degelijke smartphone vind je al tussen 150-200€ waar je zeker nu drie jaar mee voort kan. Een goedkope wasmachine is 250€ en die heb ik al 7 jaar
. Al mijn meubels waren gevonden, gratis zoekertjes of kringloopwinkel. occasie-PC voor 150€ waar ik uiteindelijk nog vijf jaar mee gedaan heb.
Er zit altijd nog een beetje tandpasta in de tube
.
o/no votes
Reply With Quote
-
30-12-2019, 20:47 #116
Schooien en scharten dus.
Er is een reden waarom jonge gasten tot hun 30 bij mama en papa wonen. Officiële reden: het is leuk bij hotel mama. échte reden: tis te duur, je moet scharten om rond te komen.
Waarom jonge gasten geen auto willen hebben? Officiële reden: auto niet meer symbool van vrijheid. Echte reden: tis te duur.
En het wordt enkel maar duurder. Zie maar de prijzen van vastgoed in amsterdam. België gaat ook die kant op, maar dat effect was vertragend. Nu dat rechts aan de macht is en de sociale welvaart traagjes maar zeker verwijnt(verdwijning woonbonus) gaan we dit effect sneller en sneller zien. En tis nu al nipt.no votes
Reply With Quote
-
30-12-2019, 20:53 #117Approved 9liver
- Registered
- 05/04/08
- Location
- Aartselaar
- Posts
- 4,267
- iTrader
- 93 (99%)
- Mentioned
- 17 Post(s)
- Reputation
- 49/129
no votes
Reply With Quote
-
30-12-2019, 20:58 #118Member
- Registered
- 04/07/19
- Location
- ledegem
- Posts
- 3,312
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 20 Post(s)
- Reputation
- 4/675
Heeft de NVA nu ook weer al de vastgoedprijzen in amsterdam omhoog gedreven. Wat een bende kl**tz*kken zijn dat toch. En ze hadden al de auto's duurder gemaakt en het geld uit de mensen hun zakken geklopt. Echte smeerlappen zijn het. Gelukkig hadden de vorige regeringeb al een serieuse reserve aangelegd want anders hadden we niks meer over.
Of hoe je leeft in een droomwereld en de regeringen niet echt veel kunnen doen aan de stijging van je kosten. Sorry maar je zal moeten leren zaaien naar je zak want elke keer dat je tekort komt ga je gaan aankloppen bij vadertje staat zeker. Sinterklaas passeert maar 1 keer in een jaar en hij is ondertussen weer weg.
Verstuurd vanaf mijn SM-G390F met TapatalkOok na 9lives gaat dit mooie forum verder, registreer je nu op https://www.beyondgaming.be/forum/no votes
Reply With Quote
-
30-12-2019, 21:12 #119Member
- Registered
- 17/11/13
- Location
- Prov Antwerpen
- Posts
- 2,851
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 2 Post(s)
- Reputation
- 64/135
Ik zag onlangs een grafiek van de inflatie de laatste 50j. Lonen disproportioneel naar boven, auto's goedkoper, electronics goedkoper, reizen goedkoper.
Enfin, alles waar altijd over gezaagd en geklaagd wordt dat het onbetaalbaar geworden is, is goedkoper.
Er zijn weinig dingen echt duurder (> inflatie), maar weinig verrassend zijn dat zaken zoals gezondheidszorg, onderwijs. Daar is nu eenmaal intrinsiek een grotere kost. We willen allemaal beter onderwijs (en er is ook steeds vroeger onderwijs en meer te onderwijze) en langer leven en er zijn geen schaalvoordelen of economische trucen om dat goedkoper te krijgen.
Sommige zaken volgen redelijk precies de algemene inflatie. Voeding, energie (in .be laatste 3 j gezakt !), En zelfs huizen (als je over 20-30j kijkt en niet weten exemplarisch periode neemt).
Maar bottom line is dat de lonen disproportioneel gestegen zijn tgo inflatie, dus er is meer koopkracht/welvaart.
Dus al die praatjes over 'vroeger was het gemakkelijker' zijn zever praatjes van gefrustreerden of luierikken die een excuus zoeken.
Je moet inderdaad zaaien naar je zak. Als je op je 25 verwacht om een huis te kopen en naar sri lanka op reis te gaan elk jaar en 3/5 te werken. Ja, dan zal het niet lukken.
Ik verdien nu meer dan behoorlijk en ben nog altijd verbaasd als ik zie hoeveel sommige jongeren aan reizen spenderen (en dan klagen dat ze geen huis kunnen kopen...). Skiën, 3 citytrips per jaar en 2x per jaar transatlantic. Dan zijn de centen snel op. Het is kiezen in het leven.no votes
Reply With Quote
-
30-12-2019, 22:02 #120
Moest ik in z'on situatie zitten ( en niet graag gaan werken) zou ik toch twijfelen om niet gewoon een leefloon en sociale woning aan te vragen.
Voltijds gaan werken om dan met moeite te overleven, wat is daar het nut van, als je ook kan overleven zonder voltijds te werken.Wie wil er LOL ranked spelen ?
==> stuur pm indien je in bronze zit en lol wil spelen
==> age of empires spelers mogen zich ook aanmeldenno votes
Reply With Quote


