-
20-06-2019, 13:54 #76Approved 9liver
- Registered
- 17/07/02
- Location
- Roosdaal
- Posts
- 6,738
- iTrader
- 45 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 13/221
Er gaan nochtans even veel mensen buiten de piekuren volgens uw grafiek?
Persoonlijk ken ik niemand in mijn omgeving die nooit in de week kan gaan. Shiftenwerk, weekendwerk, nachtwerk, thuiswerk, flexibele uren...
Zelfs mijn vrouw met haar drukke job (financial controller) werkt soms van thuis uit of werkt eens van 6-16 uur om dan daarna ff naar de winkel te gaan. Tijd zat toch?Ave imperator, gloria in excelsis terrano votes
Reply With Quote
-
-
20-06-2019, 13:58 #77Banned
- Registered
- 11/09/16
- Location
- Paaseiland
- Posts
- 2,790
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 5/336
Dit dus.
Als je trouwens kan kiezen om thuis te wachten en ondertussen andere dingen te doen of in de frituur te moeten wachten met 5 man voor je, waar je niet anders kan dan casual op je smartphone scrollen, is voor velen de keuze al gemaakt.
In ons dorp is er trouwens een 'webshop' waar je je eten bestelt (zowel frituur als traiteur als pizza etc), je geeft een tijdstip van afhalen in en betaalt.
Vervolgens moet je gewoon naar daar gaan, op het belletje drukken, zodat je VOOR alle wachtende bediend wordt, je bestelling aannemen en naar huis gaan.
Ik maak er regelmatig gebruik van want ook ik vind het fijn om thuis te wachten ipv in een frituur.no votes
Reply With Quote
-
20-06-2019, 14:02 #78
Om hier dan toch het hele online gebeuren bij te sleuren. Bijna alles (en dan bedoel ik hetgeen door Jan Modaal in België gebruikt wordt) is in handen van enkele grote spelers zoals Bol.com, CoolBlue, Takeaway, ... Door middel van schaalvergroting kunnen die de prijzen drukken, daar kan je als kleine garnaal gewoon niet meer tegenop, tenzij je in een niche actief bent.
Een frituur die pakweg 50% van zijn omzet haalt uit leveringen via Takeaway zit gewoon volledig in de tang van Takeaway. Als die laatste plots beslist van de fee te verdubbelen dan heeft de frituur niet veel keuze, want Takeaway verlaten betekent automatisch ook een direct omzetdaling van 50%. Idem voor handelaars die hun spullen te koop aanbieden via bol.com.
De grote platformen zijn stilaan alle macht naar zich toe aan het trekken, en dan spreek ik nog niet over Apple, Google, Facebook en Amazon. Uiteindelijk zullen de grote spelers bepalen waar jij koopt en hoeveel je betaalt. Je kan zelf op zoek gaan naar winkels of leveranciers, maar hoeveel tijd steek je daar niet in? Een app of een platform openen is honderd keer zo makkelijk, zeker als dit gepaard gaat met een snelle en uitstekende service, over de prijs zwijg ik dan nog. Booking.com nog zo een verhaal, mensen zijn enorm lui geworden en openen liever booking ipv zelf op zoek te gaan naar hotels.
Ik las een tijdje geleden een interview met Tim Berners Lee, de 'uitvinder' van het internet. Hij vindt het verschrikkelijk dat de meesten het internet enkel nog benaderen vanuit enkele apps of platformen, het vrije surfen lijkt compleet verloren te gaan.Last edited by Anoniem15; 20-06-2019 at 14:13.
3 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
20-06-2019, 14:12 #79Banned
- Registered
- 20/01/18
- Location
- -
- Posts
- 1,105
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 17/119
no votes
Reply With Quote
-
20-06-2019, 14:16 #80Approved 9liver
- Registered
- 18/07/02
- Location
- Beernem
- Posts
- 7,491
- iTrader
- 149 (100%)
- Mentioned
- 8 Post(s)
- Reputation
- 1/66
Rekken moeten ook aangevuld worden. Leveringen moeten binnenkomen. Dan kun je zowel de winkel ook oprnhoiden als dat personeel er toch aanwezig is.
http://www.belivert.be - zonnepanelen - vraag naar Dieter of PM me!no votes
Reply With Quote
-
20-06-2019, 14:53 #81Member
- Registered
- 18/02/05
- Posts
- 5,701
- iTrader
- 7 (100%)
- Mentioned
- 2 Post(s)
Mijn ervaring leert dat het ook geen zwart-wit gegeven is. Zo heb ik al in een apotheek gestaan die tot 19 uur open is. Die had echt niet veel cliënteel meer na 18 uur, dus dat laatste uur was eerder aftellen tot ik naar huis kon.... Ik denk dan eerder dat mensen gewoon voor het gemak kiezen: internetapotheken en laten leveren. Vooral de jongere mensen willen gewoon geen uitleg meer en alles zo snel en goedkoop mogelijk bekomen. Dat is iets wat ik de laatste jaren als trend zie. Er zijn er veel die het jammer, irritant zelfs, vinden dat ze nog naar een apotheek moeten komen als de dokter een voorschriftplichtig medicament heeft voorgeschreven. Dat terwijl internetapotheken het niet zo nauw nemen met de gezondheidszorg (bv Nurofen en zwangerschapsvitamines zonder boe of ba opsturen). Wat mij betreft echter is de evolutie niet meer te stoppen: ketens en internetgrootmachten zullen de macht nemen en de kleine apotheek zal verdwijnen.
Er zijn nog 'kleine' beroepen met toekomst, pas op. Niemand wil nog slager of bakker worden bijvoorbeeld, terwijl die om evidente redenen goed hun brood (
) blijven verdienen.
no votes
Reply With Quote
-
20-06-2019, 15:18 #82Banned
- Registered
- 27/09/10
- Location
- ::1
- Posts
- 1,650
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 16/209
no votes
Reply With Quote
-
20-06-2019, 15:29 #83Banned
- Registered
- 27/09/10
- Location
- ::1
- Posts
- 1,650
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 16/209
1) Als je in België _werkt_ voor de kost, ben je niet arm. Tenzij je natuurlijk niet verstandig met je geld omgaat, maar dat heeft dan nog weinig te maken met de arbeidsmarkt.
2) Het wordt eens tijd dat er afscheid gaat genomen van de vabondsmentaliteit in België. Alle ons omringende landen floreren op het internet. Waarom zijn er geen grote Belgische internetwinkels? Omdat de wetgeving dit onmogelijk maakt. En wie wil dit kost wat kost in standhouden om zogezegd de werkmens te beschermen? Als dit nog lang blijft duren, dan kunnen ze ons klasseren als ontwikkelingsland.no votes
Reply With Quote
-
20-06-2019, 15:36 #84The channel hoarder
- Registered
- 10/11/09
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 13,698
- iTrader
- 9 (100%)
- Mentioned
- 87 Post(s)
- Reputation
- 9/2153
Ik zeg niet dat het allemaal met de arbeidsmarkt te maken heeft. Niet alle zwakkeren in de maatschappij die moeten beschermd worden, hebben dat puur aan de arbeidsmarkt te danken. Of vind je dat als iemand niet slim genoeg is om met geld om te gaan, hij mag uitgebuit worden?
Maar als je denkt dat er niemand werkt voor de kost, en tegelijk zo moeilijk kan rondkomen dat hij geen keuzemogelijkheden meer heeft, leef je in een cocon. Plots zeg je niet meer: Zoek mensen die het willen doen. Dan zeg je: Zoek mensen die niet anders kunnen en wanhopig genoeg zijn om het te moeten slikken.no votes
Reply With Quote
-
20-06-2019, 15:45 #85Banned
- Registered
- 27/09/10
- Location
- ::1
- Posts
- 1,650
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 16/209
no votes
Reply With Quote
-
20-06-2019, 16:17 #86Time is the school in which we learn, time is the fire in which we burn.3 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
20-06-2019, 16:24 #87
Vroeger werden trouwens net dezelfde argumenten als in deze thread aangehaald toen mensen de supermarkten niet graag zagen komen omdat het de kleine kruidenierswinkeltjes bedreigde... We zijn er alleen maar beter op geworden hoor: lagere prijzen, meer aanbod,.... Ja ok, de eigenaars van kruidenierszaken zijn van sector moeten veranderen of als werknemer aan de slag moeten gaan... Maar t'is nu eenmaal logisch dat "de kleine zelfstandige" iets uit het verleden zal worden.
no votes
Reply With Quote
-
20-06-2019, 16:35 #88Member
- Registered
- 16/10/08
- Location
- Zürich
- Posts
- 6,736
- iTrader
- 16 (100%)
- Mentioned
- 4 Post(s)
- Reputation
- 19/145
Die apotheken zijn een pijnlijke zaak als je weet dat sommigen enorm veel geld hebben neergeteld voor iets met een omzet die jaar na jaar wellicht zal dalen. De trend zal inderdaad de ketens zijn (Medi-Market) aangevuld met een paar grote online spelers.
no votes
Reply With Quote
-
20-06-2019, 16:37 #89
De zelfstandige warme bakker is nochtans een uitstervend ras. De meeste bakkerijen bij mij in de streek (die goed draaien) zijn van één bakkersbedrijf dat ondertussen reeds op semi-industrieel niveau werkt. Door alles in het groot aan te kopen en verschillende winkels te hebben kan die ook zijn voorraad optimaliseren en de prijs drukken of zijn marge vergroten.
Slagers hetzelfde, probeer maar eens te concurreren met Buurtslagers of Renmans, die kopen 100 karkassen in één keer en die raken allemaal verwerkt en verkocht terwijl de slager op de hoek nooit weet of alle koteletten van zijn ene karkas verkocht zullen raken. Slagers kunnen door hun goede bereidingen wel nog het verschil maken.no votes
Reply With Quote
-
20-06-2019, 16:50 #90The channel hoarder
- Registered
- 10/11/09
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 13,698
- iTrader
- 9 (100%)
- Mentioned
- 87 Post(s)
- Reputation
- 9/2153
no votes
Reply With Quote


