-
04-06-2019, 11:35 #61Approved 9liver
- Registered
- 07/12/11
- Location
- Sint-Niklaas
- Posts
- 2,019
- iTrader
- 55 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 2/40
Al mijn huisbazen zaten er toch warmpjes in, meestal was hun optrekje wel x aantal keer groter dan hetgeen ze verhuurden.
De huidige huisbaas trouwens ook, zit lekker knus in een villa in de bossen van Belsele.Corsair Graphite 780T//Antec Truepower 650W/Asus Prime Z370a/Intel I5 8600k(Delid by lestef)//Corsair H115i//Corsair 16GB DDR4 Ram/Asus ROG Strix GTX1070 8G/Soundblaster ZX/256GB C:\-/2,996TB Games/2TB Opslag//Logitech G15/Logitech G502/Logitech G25//Logitech G640//Afterglow XBOX ONE Wired//Logitech C310//TrackIR V_5//Playseat Evo White// --Foempie den toeten -- Gali Balli & de 40 Gardoemas. Treut, zever in pakskes, en haal die vodde uit auwe mond
Als rood groen wordt, loop je geen blauwtje, en dat staat zwart op wit.-- Ik zit wat anders in elkaar.no votes
Reply With Quote
-
-
04-06-2019, 11:47 #62The channel hoarder
- Registered
- 10/11/09
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 13,698
- iTrader
- 9 (100%)
- Mentioned
- 87 Post(s)
- Reputation
- 9/2153
no votes
Reply With Quote
-
04-06-2019, 12:58 #63
Geen idee of dit hier al gepost is maar onderstaande is voor deze vraag de belangrijkste juridische info:
Art. 7 van het Vlaams Woninghuurdecreet:
"Opeisbare gegevens van een kandidaat-huurder. Een verhuurder mag aan een kandidaat-huurder alleen de documenten opvragen die noodzakelijk zijn om na te gaan of de kandidaat-huurder aan zijn huurdersverplichtingen zal kunnen voldoen."
Toelichting bij dit artikel door de decreetgever:
"Artikel 7
Dit artikel stelt uitdrukkelijk dat de verhuurder enkel die documenten mag
opvragen die noodzakelijk zijn om na te gaan of de kandidaat-huurder aan zijn
huurdersverplichtingen zal kunnen voldoen.
Om discriminatie van bepaalde kandidaat-huurders tegen te gaan moet het aantal
documenten dat gevraagd kan worden aan kandidaat-huurders beperkt worden tot
die documenten waarvoor een verhuurder een rechtmatig belang heeft. De
verhuurder mag bij de selectie van zijn huurder bepaalde documenten opvragen.
Hij mag immers nagaan of de kandidaat-huurder aan zijn huurdersverplichtingen
zal kunnen voldoen. Een verhuurder mag echter enkel die documenten opvragen
die voor hem strikt noodzakelijk zijn voor de verhuur van zijn woning. Er moet dus
een rechtmatig belang zijn voor het opvragen van documenten en de gevraagde
informatie mag niet verder gaan dan noodzakelijk is.
Om de rechtsonzekerheid die op dit punt heerst bij zowel kandidaat-huurders als
verhuurders weg te werken, wordt daarom voorgesteld dit principe uitdrukkelijk in
het Vlaams Woninghuurdecreet op te nemen.
Daarbij gaat het bijvoorbeeld over een document dat de identiteit van de
kandidaat-huurder aantoont, een document dat de woonplaats van de kandidaathuurder aantoont en een document dat het inkomen van de kandidaat-huurder
aantoont. Het opvragen van documenten die peilen naar de gezondheidstoestand
of het gerechtelijk verleden van de huurder is verboden, aangezien deze informatie
niet relevant is voor de verhuurder om na te gaan of de kandidaat-huurder zijn
huurdersverplichtingen zal kunnen nakomen. De Commissie voor de bescherming
van de persoonlijke levenssfeer heeft in 2009 een uitgebreide aanbeveling gedaan
over welke documenten door de verhuurder opgevraagd kunnen worden."
De aanbeveling in kwestie:
https://www.gegevensbeschermingsauto..._01_2009_0.pdf
no votes
Reply With Quote
-
04-06-2019, 14:28 #64Meer dan 50% van de verhuurders verhuurt slechts één woning. Deze wonen meestal niet in een villa in de bossen.Hoe kom je hierbij? Dat het de grootste groep zou zijn?
Veel van deze huizen zijn oudere huizen of rijhuizen en in betrekkelijk slechte staat en worden niet opgeknapt omdat de verhuurder dit niet kan betalen. Sommigen maken dan een deal met het OCMW.Het gras groeit niet sneller door er aan te trekkenno votes
Reply With Quote
-
04-06-2019, 14:49 #65sos
- Registered
- 16/08/08
- Location
- Westhoek
- Posts
- 36,687
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 105 Post(s)
- Reputation
- 242/2111
Onzin. Het is niet omdat >50% slechts 1 woning verhuurt (erfenissen spelen hier een rol), dat die daarom een laag inkomen hebben.
https://steunpuntwonen.be/Documenten...eel-5-eind.pdf
"De particuliere verhuurders hebben een duidelijk sterker socio‐economisch profiel dan de gezinnen
die geen woningen verhuren (tabel 3). Ongeveer 55% behoort tot het hoogste inkomensquintiel,
terwijl dit 18% is voor de overige groep. "“ik heb het nog nooit gedaan dus ik denk wel dat ik het kan"
[ Tot 25/12/2020 hier te vinden, daarna enkel op https://www.beyondgaming.be/forum/ ]
Mij nodig? Tag me @JPV @Beyondgaming.be2 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
04-06-2019, 15:14 #66
Volgens het zelfde document heeft ongeveer 40% van de verhuurders een maandinkomen lager dan 1500 €, 55% lager dan 2000 €. 40% is gepensioneerd.
Dat bedrag ligt gemiddeld hoger dan de modale huurder, maar 2000 € noem ik nu geen riant loon. Ik vermoed dat het gemiddelde loon van die 55% zich ergens rond de 1600 € ligt.Last edited by PeterVercruysse; 04-06-2019 at 15:33.
Het gras groeit niet sneller door er aan te trekkenno votes
Reply With Quote
-
04-06-2019, 15:27 #67no votes
Reply With Quote
-
04-06-2019, 15:36 #68Een verhuurder is geen bank en ook geen OCMWDat is nu juist mijn punt. Sommige huurders zijn kwetsbaar, verhuurders zijn dit meestal ook, maar deze worden wettelijk veel minder beschermt. Veel verhuurders komen in de problemen als hun huurder niet betaalt of het huis afbreekt. Het zijn de zelfde verhuurders die net die woningen verhuren die aantrekkelijk zijn voor groepen die meestal gediscrimineerd worden en niet zelden zijn ze de pineut.Het is juist dat je de uitzondering niet verkleint en nooit zal kunnen doen. Echter ga je een constructie opzetten om een aantal kandidaat-huurders uit te sluiten op een onwettelijke basis.
Last edited by PeterVercruysse; 04-06-2019 at 15:44.
Het gras groeit niet sneller door er aan te trekkenno votes
Reply With Quote
-
04-06-2019, 15:36 #69sos
- Registered
- 16/08/08
- Location
- Westhoek
- Posts
- 36,687
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 105 Post(s)
- Reputation
- 242/2111
“ik heb het nog nooit gedaan dus ik denk wel dat ik het kan"
[ Tot 25/12/2020 hier te vinden, daarna enkel op https://www.beyondgaming.be/forum/ ]
Mij nodig? Tag me @JPV @Beyondgaming.beno votes
Reply With Quote
-
04-06-2019, 15:45 #70Member
- Registered
- 03/08/02
- Location
- Gavere
- Posts
- 37,519
- iTrader
- 23 (100%)
- Mentioned
- 57 Post(s)
- Reputation
- 85/1281
Dus jij beweert dat er geen correlatie is, zelfs geen lichte, tussen het gegeven dat een huurder zijn huur niet meer kan betalen enerzijds en de hoogte van zijn inkomen anderzijds?
Lijkt me heel straf en onintuitief. Heb je hier staving voor?no votes
Reply With Quote
-
04-06-2019, 15:56 #71
Telt mijn 10 jaar werkervaring bij de huurdersbond als staving?
Het verband is niet enkel het lage inkomen dat ervoor zorgt dat er geen huur meer betaald kan worden, maar wel het aandeel van de woonkost ten opzichte van zijn inkomen (de gebruikelijke 1/3de regel) Als de huurder een inkomen heeft van 1500 EUR, maar zijn woonkost is slechts 200 EUR dan lijkt mij de kans op wanbetaling kleiner dan iemand die 2500 EUR inkomen heeft met huurprijs van 1500 EUR.no votes
Reply With Quote
-
04-06-2019, 16:11 #72
Dit is een ander document. Pagina 35
Het gras groeit niet sneller door er aan te trekkenno votes
Reply With Quote
-
04-06-2019, 16:21 #73Member
- Registered
- 03/08/02
- Location
- Gavere
- Posts
- 37,519
- iTrader
- 23 (100%)
- Mentioned
- 57 Post(s)
- Reputation
- 85/1281
Neen, ik ga niet voort op hearsay. Zonder deftig materiaal dat ik kan inkijken geloof ik nooit dat er geen correlatie is tussen hoogte van inkomen en kans op wanbetaling.
Ook dit is naast de kwestie. De verhuurder in kwestie weet wat zijn verhuurprijs is, die is vast en beweegt niet (tenzij indexeringen). Dus: gegeven huurprijs X, is er een correlatie tussen wanbetaling en hoogte van het inkomen? Om deze vraag draait het.Het verband is niet enkel het lage inkomen dat ervoor zorgt dat er geen huur meer betaald kan worden, maar wel het aandeel van de woonkost ten opzichte van zijn inkomen (de gebruikelijke 1/3de regel) Als de huurder een inkomen heeft van 1500 EUR, maar zijn woonkost is slechts 200 EUR dan lijkt mij de kans op wanbetaling kleiner dan iemand die 2500 EUR inkomen heeft met huurprijs van 1500 EURno votes
Reply With Quote
-
04-06-2019, 16:28 #74sos
- Registered
- 16/08/08
- Location
- Westhoek
- Posts
- 36,687
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 105 Post(s)
- Reputation
- 242/2111
Je interpreteert die cijfers nogal héél vreemd: het gaat niet over 40% van de verhuurders, maar over 29,9% van de verhuurders die zonder huurinkomsten mee te rekenen minder dan 1500 euro verdienen. Dat zullen dan meestal gepensioneerden zijn. En een gepensioneerde die verhuurt, die heeft quasi altijd een eigen woning die hij bewoont. Dan is een inkomen van 1500 euro + huurinkomsten wel degelijk een ruim inkomen.
Zeker als je rekening houdt dat het gaat over cijfers van 2005. Je mag daar qua inflatie toch al 30% bijtellen.“ik heb het nog nooit gedaan dus ik denk wel dat ik het kan"
[ Tot 25/12/2020 hier te vinden, daarna enkel op https://www.beyondgaming.be/forum/ ]
Mij nodig? Tag me @JPV @Beyondgaming.beno votes
Reply With Quote
-
04-06-2019, 16:53 #75
het probleem is dat er hier geen concrete cijfers over bestaan over het al of niet bestaan van deze correlatie. Wel ben ik overtuigd door ervaring dat er meer variabelen meespelen dan enkel een laaginkomen bij wanbetaling
no votes
Reply With Quote

