Thread: Volatility trading
-
06-02-2018, 23:28 #31Approved 9liver
- Registered
- 05/02/05
- Location
- Meerbeek
- Posts
- 4,994
- iTrader
- 13 (88%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 5/146
Hoe berekent ge de fair value?
If you can't handle me at my Steve Urkel, you don't deserve me at my Stefan Urquelle.no votes
-
-
06-02-2018, 23:30 #32***Money always returns to its true owners.Volatilty mean reverts but contango losses are forever.If you're short premium, you don't sleep. If you're long premium, you don't eat.no votes
-
06-02-2018, 23:31 #33
De Tijd bericht nu ook over het voorval XIV:
Sommige beleggers gingen nog een stap verder en begonnen te speculeren op een verdere daling - ‘shorten’ in het jargon - van die volatiliteit. Die ‘short vol’-strategie bleek uiterst lucratief naarmate de volatiliteit effectief verder daalde. Zo ging een beursgenoteerd product dat Credit Suisse lanceerde - niet toevallig gekend als XIV of het omgekeerde van VIX - vorig jaar 188 procent hoger.
Tot maandag de VIX temidden van de snelle koersval op Wall Street nog eens ouderwets omhoogschoot. De angstbarometer verdubbelde ruim tot 38, de grootste dagstijging sinds zijn start in 1990 en een peil dat niet meer gezien was sinds augustus 2015.
De ‘short vol’-producten kwamen onder een verwoestende druk te staan. Het XIV-vehikel dook meer dan 80 procent lager, waarmee een drempel overschreden werd die uitgever Credit Suisse het recht gaf het product te liquideren. Een gelijkaardig instrument van Nomura onderging hetzelfde lot, met beleggers die amper iets overhielden. Volgens een schatting van de fondsenexpert Morningstar zat 3,4 miljard dollar in beursgenoteerde ‘short vol’-producten, geld dat grotendeels in rook is opgegaan.
‘In de VS brak even extreme paniek uit, met de VIX die explodeerde’, vertelt Maarten Mosselman, optiehandelaar bij het Amsterdamse Webb Traders. Omdat opties - die het recht geven een onderliggend aandeel te kopen of verkopen aan een vastgelegde prijs - aan populariteit winnen tijdens woelige beurstijden, was het deze week nog eens ‘heel erg druk’ voor Mosselman. Een welkome afwisseling nadat de lage volatiliteit hem een frustrerend kalm 2017 had bezorgd.
Mosselman kan de hervonden volatiliteit dan ook in perspectief plaatsen. ‘Aandelen gaan omhoog en soms ook naar beneden. Dat laatste hoort erbij, maar het leek erop alsof alles alleen nog maar omhoog kon gaan.’
De grote vraag is nu in welke mate de brede markt blootgesteld is aan de heroplevende volatiliteit. De getroffen ‘short vol’-producten zijn klein bier in vergelijking met de beleggingsstrategieën waarmee gesofistikeerde spelers zoals hedgefondsen inspelen op de volatiliteit. Volgens schattingen zou 1.000 tot 2.000 miljard dollar aan beheerd vermogen gelinkt zijn aan volatiliteitsstrategieën. Daarvan zal nog 100 miljard dollar de komende weken verkocht moeten worden om zich aan te passen aan de nieuwe realiteit, verwacht JPMorgan-analist Marko Kolanovic.
Het grootste risico voor de markt dreigt zo de markt zelf te worden. Het gaat dan niet enkel om spelers die hun ‘short vol’-posities moeten indekken, wat ook kan door short te gaan op de S&P500-aandelenindex. De winst die de daling van die laatste in dat geval oplevert, compenseert dan het verlies door de stijgende volatiliteit, al dreigt dat wel een negatieve spiraal van dalende koersen en nog meer volatiliteit te ontketenen.
Er wordt ook gekeken naar de opmars van passief beleggen, waarbij enorme bedragen belegd zijn in producten die slaafs een of andere index volgen. Omdat een groot deel van de markt daardoor min of meer gelijkaardig gepositioneerd is, dreigt een beursdaling aan kracht en snelheid te winnen als iedereen tegelijk wegrent.***Money always returns to its true owners.Volatilty mean reverts but contango losses are forever.If you're short premium, you don't sleep. If you're long premium, you don't eat.no votes
-
06-02-2018, 23:34 #34Member
- Registered
- 09/05/08
- Location
- Leuven
- Posts
- 9,658
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 39 Post(s)
- Reputation
- 81/531
Ja ok, maar één van de grootste short IV trackers heeft net zijn deuren dichtgetrokken, ik denk dat die hoge IV premiums nog te rechtvaardigen vallen hier ;-)
IV gaat vanuit hier nog felle sprongen maken imo, dus je moet long volatility gaan (op short IV trackers ;-) ).
Idd, VXX en UVXY bewegingen slaan momenteel nergens op, de opties erop al evenmin. Ik denk eerlijkgezegd dat de meeste stat arb algo's hier ook niet mee overweg kunnen.Maar heel die volatility markt doet nu rare dingen. Neem de UVXY bijvoorbeeld, die handelt niet aan fair value, maar 6% onder de theoretische prijs. Ik zie dingen op mijn scherm die je normaal nooit zou zien...
Zal tijd nodig hebben zeker voor alle weer wat "normaal" draait.
no votes
-
06-02-2018, 23:36 #35Member
- Registered
- 09/05/08
- Location
- Leuven
- Posts
- 9,658
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 39 Post(s)
- Reputation
- 81/531
no votes
-
08-02-2018, 18:42 #36
Als alternatief voor de VIX-ETF's kan je gemakkelijker en met minder risico rechtstreeks in de SPY opties handelen. Heb dit de afgelopen dagen enkele keren gedaan en door de opgelopen IV zit je daar met dikke premies. Zo kon je een +5% OTM put optie verkopen met nog 1 dag voor expiratie voor 33$.
***Money always returns to its true owners.Volatilty mean reverts but contango losses are forever.If you're short premium, you don't sleep. If you're long premium, you don't eat.no votes
-
09-02-2018, 18:44 #37***Money always returns to its true owners.Volatilty mean reverts but contango losses are forever.If you're short premium, you don't sleep. If you're long premium, you don't eat.no votes
-
10-02-2018, 15:40 #38Member
- Registered
- 09/05/08
- Location
- Leuven
- Posts
- 9,658
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 39 Post(s)
- Reputation
- 81/531
Ik had het ook gelezen. Nooit gedacht een artikel van XIV in het HLN te zien staan. Ik ben eerlijk gezegd nog atlijd verbaasd van de explosie van XIV. Dalende beurzen of VIX waarden van 40 zijn niets nieuws, maar zo'n grote ETF die gewoon afgesloten wordt van de ene dag op de andere ...
no votes
-
10-02-2018, 15:50 #39Member
- Registered
- 09/05/08
- Location
- Leuven
- Posts
- 9,658
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 39 Post(s)
- Reputation
- 81/531
no votes
-
10-02-2018, 16:34 #40
Op Seekingalpha staan veel nietszeggende artikels. Met alle respect maar dat artikel valt daar voor mij ook onder.
Een veel beter artikel vind je hier:
https://www.bloomberg.com/view/artic...-almost-worked
Komt dus eigenlijk neer op het herschikken van de portefeuilles van XIV, SVXY en UVXY en TVIX die ervoor gezorgd hebben dat deze immense koopdruk nabeurs onvoldoende vlot kon worden opgevangen met een verdubbeling van de VIX-futures tot gevolg en een totale implosie van de inverse producten als resultaat.
Dat dit kon gebeuren wist "iedereen". Zelf had ik nooit gedacht dat dit al zou plaatsvinden bij een relatief beperkte koersdaling van de aandelenmarkt van 5%. Ik dacht dat hiervoor 10% of iets dergelijks zou nodig zijn, maar zo zie je maar...
***Money always returns to its true owners.Volatilty mean reverts but contango losses are forever.If you're short premium, you don't sleep. If you're long premium, you don't eat.no votes
-
10-02-2018, 16:43 #41
Dat verhaal doet me een beetje denken aan "Karen the Supertrader". Puts verkopen (wat ook short volatility trading is) wat reuzachtige winsten opleverde in opgaande beursjaren. Als de boel zich keert, zijn de verliezen niet te overzien (bij gebruik van hefboom). Op zich is 100% winst maken niet zo moeilijk, maar als je dan fout zit, dan zit je ook grondig fout.

Niet iedereen verloor geld afgelopen week:
https://www.bloomberg.com/news/artic...nd-in-colorado***Money always returns to its true owners.Volatilty mean reverts but contango losses are forever.If you're short premium, you don't sleep. If you're long premium, you don't eat.no votes
-
12-02-2018, 21:16 #42Member
- Registered
- 09/05/08
- Location
- Leuven
- Posts
- 9,658
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 39 Post(s)
- Reputation
- 81/531
Long DITM SVXY Calls
no votes
-
13-02-2018, 22:36 #43Member
- Registered
- 11/09/09
- Location
- Ergens
- Posts
- 2,212
- iTrader
- 2 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 13/92
Eergisteren nog de toerist uitgehangen in NYC, vandaag:
Buy SVXY Jan 17 '20 5 CallNever trust a computer you can't throw out a window. - Steve Wozniak
no votes
-
13-02-2018, 22:47 #44Member
- Registered
- 09/05/08
- Location
- Leuven
- Posts
- 9,658
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 39 Post(s)
- Reputation
- 81/531
no votes
-
14-02-2018, 00:08 #45Member
- Registered
- 11/09/09
- Location
- Ergens
- Posts
- 2,212
- iTrader
- 2 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 13/92
no votes

