1. #331
    Squealer's Avatar
    Registered
    17/07/02
    Location
    Kruishoutem
    Posts
    4,442
    iTrader
    6 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    15/55
    Quote Originally Posted by Sarah B View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Maar neem bv de omgeving van Kanab en Page, er is daar zo énorm veel te zien, dat ik het enorme zonde zou vinden om daar 's middags of 's avonds aan te komen en de volgende middag al terug te moeten vertrekken. Ik ben er nu in totaal twee volle dagen en ik moet nog keuzes maken tussen wat ik wil zien! (En nee dat is niet omdat ik aan het zwembad wil liggen ofzo )
    Daar is het idd heel mooi, een van m'n favoriete streken. Da's dan ook de reden waarom ik er al meerdere keren ben doorgereden En idd nóg niet alles gezien... De eerste keer dat we er waren, was het idd te kort, maar da's altijd het probleem bij een eerste keer, je weet gewoon niet goed waar je je aan kan verwachten, dus dan onderschat je vanalles en doe je teveel kilometers........................................ en dan ga je het jaar nadien gewoon nog eens terug
    (Jij voorziet nu al overal tijd genoeg, dus wie ben ik om u tegen te houden. Tgaat er gewoon om dat veel kilometers niet per definitie haastig hoeven te zijn...)

    Ik ervaar trouwens bij mezelf dat te lang ergens blijven of een te lange reis in het algemeen maken, soms wat kan "vervelen". Op een gegeven moment heb je (ik toch) zoiets van "tis mooi geweest, maar nu wil ik thuis languit in m'n zetel de Formule 1 gaan volgen"
    Maar de goesting om terug te gaan, samen met de opgedane ervaring, keert het jaar nadien ongetwijfeld terug hoor
    no votes  

  2. #332
    Frado2005's Avatar
    Registered
    16/11/03
    Location
    -
    Posts
    22,336
    iTrader
    281 (100%)
    Mentioned
    3 Post(s)
    Reputation
    9/70
    Quote Originally Posted by Sarah B View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Volgens Hertz wordt de underage fee niet meer gewaived bij Gold Members (heb dit twee keer gevraagd op de livechat). Nu ik ben Gold Member, en wij gaan in september onze auto ophalen daar, dus ik ga het in elk geval wel proberen. Ik heb ook een recente screenshot mee van hun site, waar op staat dat de underage fee nog wél gewaived wordt. Dus ik ben benieuwd. Ik zal hier iets laten weten achteraf
    Toen ik het vroeg op Facebook was het wel nog geldig zeiden ze met de Gold CDP

    "As of right now (terms&conditions are subject to change) the underage fee is waived when renting in the US with this CDP #.~Laura"
    Trakt.tv |USA 08-09-10-11: New York | USA 2011:San Francisco + Los Angeles | USA 2012:Florida + East Coast
    USA 2013:
    Hawaii | 2014:Australia | 2015: Denver-Las Vegas| 2016: Auckland-Christchurch | 2017: Hawaii
    2018: New York | 2019: Denver - San Francisco | Florida
    no votes  

  3. #333
    chomo's Avatar
    Registered
    08/12/03
    Location
    Lebbeke
    Posts
    6,408
    iTrader
    1 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/25
    Nog even een vraagje. Denken jullie dat het haalbaar is om op 2 weken SF-Olympic NP-Glacier NP-Yellowstone NP-SF te doen? Zoja waar zouden jullie onderweg (tussen de parken door, halt houden)?
    What will future bring, I can not tell, and those who claim they can, I do not believe...

    PSN: Toestand
    no votes  

  4. #334

    Registered
    04/01/08
    Posts
    2,701
    iTrader
    10 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    13/24
    Zou ik persoonlijk niet doen vanuit SF. Vlieg gewoon op Seattle en doe een loopje met wat Canadese parken erbij, al is 2 weken wel kort.
    Olympic NP is niet bepaald een topper (wel leuk). Hou er rekening mee dat dat nog steeds een dikke 2 uur verwijderd is van Seattle. De rijrichtingen daar zijn niet zo efficiënt, je zit met ferry/omrijden, verkeer Seattle...
    Glacier NP: Niet voor begin juli gaan, en bij voorkeur 20 juli of iets dergelijks.


    Over Observation Point: Wij hebben de hike op een 3 uur gedaan, en boven nog stevig babbelke van 25 minuten gehad. Weliswaar wel op het hoogtepunt van onze conditie. Toegegeven, 't is niet mijn favoriete hike, maar de view is wel indrukwekkend als het je eerste keer is. De veel kortere en gevarieerdere Valley Overlook Trail vind ik veel leuker.

    Over de snel/traag/efficiënt/inefficiënt-discussie. Wij wandelen veel, maar krijgen toch veel gezien, dankzij volgende tips:
    - 's Avonds nog een paar uurkes naar de volgende bestemming rijden, ipv 's morgens (dan komt er toch niks van).
    - Een rij-dag inlassen om een grote afstand te overbruggen ipv kost wat kost tussenstops in te plannen wanneer het eigenlijk niet nuttig is.
    - Niet aan elke viewpoint die er hetzelfde uitziet stoppen (Bryce is daar 'n mooi voorbeeld van).
    - Parken opdelen in regio's en je ook beperken tot die regio's --> Minder rijtijd omdat je efficienter bezig bent. Ineens ook een stuk goedkoper.
    - Vroeg opstaan om te hiken. Hebben er al heel wat lange hikes (20-30km) opzitten. Zoiets is enkel comfortabel als je start rond 7u. Grappig gevolg is iedere keer dat we rond 15u uitgemergeld terug arriveren en onze dag er al zo goed als op zit, terwijl anderen nog volop bezig zijn.

    Dit jaar hebben we heel wat parken opnieuw gedaan, puur om specifieke hikes te doen. Hadden niet het gevoel dat we minder van het park gezien hadden, omdat we enkel hikes hebben gedaan en ons minder hebben beziggehouden met viewpoints. Komt er vaak op aan van de hikes te kiezen waar je onderweg & op je viewpoint juist een meerwaarde kan bekomen tov de parking-viewpoints. Die zijn er in elk park (behalve in Yellowstone hebben we ze niet echt gevonden, omdat het daar eerder backcountry/boshikes zijn). 't Gaat 'm vaak ook niet om de pure feiten maar eerder het gevoel dat een bepaalde hike/regio creëert. Bvb. Zion Narrows top-down. Dat ding heeft ons een ganse dag gekost en, eerlijk is eerlijk, het uitzicht is overal redelijk hetzelfde. Puur objectief gezien kan je beter even een uurtje de canyon bottom-up wandelen, dan heb je't wel gezien. Echter, de echte sterkte van die hike is de natuur zien ontwaken, alleen zijn op zo'n mythische plek, zelf je weg zoeken in de natuur, op een van de mooiste plekken ter wereld wat half platte Dole-bananen, Cliff Bars & noten eten als lunch, terwijl er simpelweg niemand ook maar enigszins bij jou in de buurt is... Die dingen dragen ook bij tot de beleving van een park, niet zozeer om wat je ziet, maar wel om hoe je't beleeft. Als we nu anderhalve maand later terugkijken op wat we gedaan hebben, dan stellen we vast dat die desolate hikes ons het meest zijn bijgebleven en ook echt behoorden tot de mooiste dingen die we gezien hebben, terwijl de parking-viewpoints een stuk minder indruk nalaten (hoewel ze wel ontzettend mooi zijn). Da's verdomd subjectief, maar bleek wel realiteit voor ons.
    no votes  

  5. #335

    Registered
    29/12/02
    Location
    Wolvertem
    Posts
    888
    iTrader
    37 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/1
    ik vond persoonlijk Olympic NP wel serieus de moeite. Het is wel zeer uitgestrekt dus misschien niet alles gedaan ofzo?
    die verschillende beaches met als ruby beach het hoogtepunt vond ik zwaar de moeite. Maarja les gouts et les couleurs zeker?

    Je hebt in in heel die regio heel wat mooie dingen te zien zoals mt rainier, hurricain ridge, ...
    no votes  

  6. #336
    eXoz's Avatar
    Registered
    16/03/06
    Location
    West-Vl
    Posts
    2,133
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Olympic NP vond ik enorm de moeite, die stranden, het regenwoud, etc. Glacier NP ook een plus voor het wandelen. Yellowstone, mooi maar zeer druk (hordes toeristen). Als je daar de eerste keer bent, wil je natuurlijk de makkelijke hoogtepunten zien. Het park zal waarschijnlijk mooier zijn als je wat langere wandelingen doet en het dan minder druk is. Grand Teton zeer mooi, maar ook een wandelpark.
    no votes  

  7. #337
    chomo's Avatar
    Registered
    08/12/03
    Location
    Lebbeke
    Posts
    6,408
    iTrader
    1 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/25
    @ Burgernfries. Het was idd. onze bedoeling niet om via SF te gaan maar mijn vriendin heeft heel interessante vluchten via haar werk en die op Seattle waren bijna dubbel zo duur. De prijs die we op SF hebben is zo goedkoop dat ik bijna niet anders kan ^^ Vorig jaar de westkust gedaan en fameus ziek geweest in SF waardoor we een volledige dag verloren hebben toen, dus heb nog veel te zien in SF. Komt ons dus eigenlijk goed uit. De afstand naar bvb Yellowstone of olympic is ongeveer 14 uur rijden, met een tussenstop/overnachting ergens op de route moet dit dus wel te doen zijn.
    What will future bring, I can not tell, and those who claim they can, I do not believe...

    PSN: Toestand
    no votes  

  8. #338
    Loser's Avatar
    Registered
    10/11/09
    Location
    Antwerpen
    Posts
    13,698
    iTrader
    9 (100%)
    Mentioned
    87 Post(s)
    Reputation
    28/2153
    Crap, net een hele post geplaatst, en per ongeluk op back geduwd. Verdorie! Dus hier een verkorte versie

    Quote Originally Posted by chomo View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Nog even een vraagje. Denken jullie dat het haalbaar is om op 2 weken SF-Olympic NP-Glacier NP-Yellowstone NP-SF te doen? Zoja waar zouden jullie onderweg (tussen de parken door, halt houden)?
    Gezien de discussie een paar posts terug, zal ik het genuanceerd houden: Het kan volgens mij wel, ja. Maar ik zou het niet willen doen. Ik had het er net over dat we één vakantie hadden waarin we echt te veel hebben gereden, 6500 km, en dat was in het Pacific Northwest. En daar hadden we 3 weken voor. Het probleem was niet zozeer dat het veel kilometers waren, als wel dat het élke dag opnieuw een redelijk stuk rijden was.
    De route zag er grofweg zo uit: Yellowstone, Glacier, Hells Canyon, Crater Lake, Lassen Volcanic, Redwood, weer omhoog langs de Oregon Coast, Olympic, Seattle.

    Voor een eerste bezoek aan Yellowstone heb je toch echt 2 dagen nodig, en ik zou er altijd minstens 3 aanraden, liefst met 3 overnachtingen in de buurt. De rest neemt niet te veel tijd in beslag, maar voor Olympic heb je er ook weer 2 nodig. Gewoon omdat beide parken zo groot zijn. Dat geeft je nog maar 1 week voor de rest, Seattle, SF en het rijden.

    Dus het kan, maar ik zou er inderdaad misschien een rondje Seattle van maken, en SF voor een andere keer houden, of Yellowstone laten vallen.

    Quote Originally Posted by Burgernfries View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Over de snel/traag/efficiënt/inefficiënt-discussie. (...) Komt er vaak op aan van de hikes te kiezen waar je onderweg & op je viewpoint juist een meerwaarde kan bekomen tov de parking-viewpoints. Die zijn er in elk park (behalve in Yellowstone hebben we ze niet echt gevonden, omdat het daar eerder backcountry/boshikes zijn).
    (...) dan stellen we vast dat die desolate hikes ons het meest zijn bijgebleven en ook echt behoorden tot de mooiste dingen die we gezien hebben, terwijl de parking-viewpoints een stuk minder indruk nalaten (hoewel ze wel ontzettend mooi zijn). Da's verdomd subjectief, maar bleek wel realiteit voor ons.
    Helemaal eens met deze post. De tips zijn allemaal heel juist, maar ook: In de natuurparken gaat het inderdaad niet altijd om het mooiste uitzicht. De mooiste hike kan niks met uitzichten te maken hebben, maar met een beleving. Het is heerlijk om vroeg op te staan en de zonsopgang te zien, of om in een stoet te wandelen, één pad in te slaan en plots alleen te staan.

    Maar een kleine aanvulling: In Yellowstone zijn er toch redelijk wat (kortere) dayhikes te doen naar mooie plekken, hoor. De wandeling naar Fairy Falls en dan vooral het stuk van 1u (naar Imperial Geyser) dat er nog achter ligt, is een heel mooie. Daar heb je een geiseruitbarsting voor jou alleen. Of Point Sublime en Lily Pad Lake aan de Ribbon Lake Trail (aan Canyon). Sentinel Meadows en Queens Laundry is ook heel mooi, met mudpots en geisers.
    no votes  

  9. #339
    chomo's Avatar
    Registered
    08/12/03
    Location
    Lebbeke
    Posts
    6,408
    iTrader
    1 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/25
    Waar zouden jullie logeren ten zuiden van Yellowstone? Ben bezig met schema van Yellowstone op te maken, zouden opteren voor 2 nachten Bozeman (noord), 2 nachten Cody (oost) om dan nog 2 nachten ergens ten zuiden (voornamelijk om Grand Tetton te bezoeken) te logeren, Jackson is imo. wat duur.
    Last edited by chomo; 25-08-2014 at 13:21.
    What will future bring, I can not tell, and those who claim they can, I do not believe...

    PSN: Toestand
    no votes  

  10. #340
    Tah_b00nz0r's Avatar
    Registered
    05/11/03
    Location
    limburg
    Posts
    15,864
    iTrader
    15 (100%)
    Mentioned
    8 Post(s)
    Reputation
    10/86
    Jackson is idd ni echt goedkoop maar ook wel de enigste plaats om echt dicht bij de tetons te zitte. Kzou toch jackson aanraden want ik vond da een supergezellig stadje. Sliepen in de virginian lodge en da viel nog redelijk mee qua prijs
    psn :: zjerre
    USA Roadtrips blog :: click here
    no votes  

  11. #341
    Loser's Avatar
    Registered
    10/11/09
    Location
    Antwerpen
    Posts
    13,698
    iTrader
    9 (100%)
    Mentioned
    87 Post(s)
    Reputation
    28/2153
    Quote Originally Posted by chomo View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Waar zouden jullie logeren ten zuiden van Yellowstone? Ben bezig met schema van Yellowstone op te maken, zouden opteren voor 2 nachten Bozeman (noord), 2 nachten Cody (oost) om dan nog 2 nachten ergens ten zuiden (voornamelijk om Grand Tetton te bezoeken) te logeren, Jackson is imo. wat duur.
    Volgens mij is Jackson wel een beetje het enige in de buurt. Sommige hotels zijn inderdaad wat duur, maar de Anvil en de El Rancho zijn beide nette motels tegen een heel schappelijke prijs. Toch toen wij gingen. Aardige mensen ook.
    Als je echt iets anders wilt, is er in Moran de Togwootee Mountain Lodge. Da's ten zuiden, een halfuurtje ten oosten van Jackson Lake.

    Maar eerlijk gezegd denk ik dat je wel veel tijd gaat verliezen. Ten noorden van Yellowstone kun je veel beter slapen in Gardiner. Da's net voorbij de poort uit Yellowstone. Het is er ook nog goedkoop buiten het hoogseizoen, omdat er gewoon veel motels zijn.

    In het oosten is Cody ook wel een stukje rijden. Het is wel de mooiste ingang naar het park, en de moeite om Cody zelf te bezoeken, dat wel. Maar dan op en af ? Ik zou dan misschien toch eerder 1 of 2 nachten in het park toevoegen. Dat geeft je zò veel meer tijd, wat je goed kunt gebruiken als je wildlife wilt gaan zien. Dat kan best net voor of rond zonsopgang. Je zou denken dat dat altijd duurder is, maar dat is dus niet zo. Kijk maar eens naar een nacht in de Lake Lodge Cabins of de Old Faithful Inn. Die zijn allebei zeer betaalbaar, en vooral die laatste is goedkoper dan veel motels als je een kamer neemt zonder badkamer. Dan heb je wel een lavabo op de kamer, maar gewoon geen douche/toilet. Die zitten in het gemeenschappelijke gedeelte. Heel proper, dus ik vond dat absoluut geen probleem. Toch zeker niet voor één nacht.
    no votes  

  12. #342
    chomo's Avatar
    Registered
    08/12/03
    Location
    Lebbeke
    Posts
    6,408
    iTrader
    1 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/25
    Quote Originally Posted by Perdedor83 View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Volgens mij is Jackson wel een beetje het enige in de buurt. Sommige hotels zijn inderdaad wat duur, maar de Anvil en de El Rancho zijn beide nette motels tegen een heel schappelijke prijs. Toch toen wij gingen. Aardige mensen ook.
    Als je echt iets anders wilt, is er in Moran de Togwootee Mountain Lodge. Da's ten zuiden, een halfuurtje ten oosten van Jackson Lake.

    Maar eerlijk gezegd denk ik dat je wel veel tijd gaat verliezen. Ten noorden van Yellowstone kun je veel beter slapen in Gardiner. Da's net voorbij de poort uit Yellowstone. Het is er ook nog goedkoop buiten het hoogseizoen, omdat er gewoon veel motels zijn.

    In het oosten is Cody ook wel een stukje rijden. Het is wel de mooiste ingang naar het park, en de moeite om Cody zelf te bezoeken, dat wel. Maar dan op en af ? Ik zou dan misschien toch eerder 1 of 2 nachten in het park toevoegen. Dat geeft je zò veel meer tijd, wat je goed kunt gebruiken als je wildlife wilt gaan zien. Dat kan best net voor of rond zonsopgang. Je zou denken dat dat altijd duurder is, maar dat is dus niet zo. Kijk maar eens naar een nacht in de Lake Lodge Cabins of de Old Faithful Inn. Die zijn allebei zeer betaalbaar, en vooral die laatste is goedkoper dan veel motels als je een kamer neemt zonder badkamer. Dan heb je wel een lavabo op de kamer, maar gewoon geen douche/toilet. Die zitten in het gemeenschappelijke gedeelte. Heel proper, dus ik vond dat absoluut geen probleem. Toch zeker niet voor één nacht.
    Klein probleempje, alles int park is volledig uitverkocht in onze periode vandaar dat ik dus wat alternatieven zocht ^^ merçi voor je reply's btw. Zit op gsm atm vandaar de korte post
    What will future bring, I can not tell, and those who claim they can, I do not believe...

    PSN: Toestand
    no votes  

  13. #343
    Loser's Avatar
    Registered
    10/11/09
    Location
    Antwerpen
    Posts
    13,698
    iTrader
    9 (100%)
    Mentioned
    87 Post(s)
    Reputation
    28/2153
    Quote Originally Posted by chomo View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Klein probleempje, alles int park is volledig uitverkocht in onze periode vandaar dat ik dus wat alternatieven zocht ^^ merçi voor je reply's btw. Zit op gsm atm vandaar de korte post
    Ah, da's inderdaad een klein probleempje Maar die kamers in het park zelf moet je nog niet meteen opgeven. Daar komen geregeld weer kamers vrij. Er zijn veel mensen die 4 nachten reserveren in afwachting van de planning, en dan de 3 onnodige nachten annuleren. Dat moet je wel even in het oog houden, maar zo hebben wij uiteindelijk ook nog een tent in Yose gevangen.
    no votes  

  14. #344

    Registered
    27/05/13
    Location
    Antwerpen
    Posts
    678
    iTrader
    116 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    Misschien een stomme vraag, maar met welke maatschappijen vliegen jullie naar Amerika? Welke zijn het goedkoopst of de beste? Ik zou volgend jaar is willen reizen en ik zou graag willen weten hoeveel het mij ongeveer zou kosten. (Nog geen bepaalde regio gepland.)
    no votes  

  15. #345
    Squealer's Avatar
    Registered
    17/07/02
    Location
    Kruishoutem
    Posts
    4,442
    iTrader
    6 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    15/55
    Quote Originally Posted by chomo View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Waar zouden jullie logeren ten zuiden van Yellowstone? Ben bezig met schema van Yellowstone op te maken, zouden opteren voor 2 nachten Bozeman (noord), 2 nachten Cody (oost) om dan nog 2 nachten ergens ten zuiden (voornamelijk om Grand Tetton te bezoeken) te logeren, Jackson is imo. wat duur.
    Cody ligt niet echt dicht bij Yellowstone. Enkel als je een loop denkt te maken via de Beartooth Highway, zou ik daar overnachten.
    Zelfde met Bozeman; Gardiner is véél logischer en vlakbij de parkgrens. West Yellowstone is ook een mogelijkheid. En zoals hier al werd gezegd, eens IN het park overnachten, bij voorkeur dan een cabin ergens, is ook heel tof. Kost misschien wel iets meer, toch als je privé badkamer wil, maar het is eens iets anders om wakker te worden en een elk bij uw voordeur te zien grazen (als ge geluk hebt )
    Maar zoals je zelf al ondervonden hebt, moet je voor overnachten in het park er minstens 6 maand op voorhand bij zijn om nog wat opties te hebben...

    Maar ga je echt op 2 weken van SF naar Yellowstone/GT en terug (en daar dan zés nachten blijven)?

    Als je toch die goedkope vluchten op SF wil, raad ik u aan van daar naar Oregon & Washington te rijden en het daarbij te houden, daar is ook genoeg te doen. Uit m'n rudimentaire todolist voor die regio:
    howland hill road (crescent city)
    Crater Lake NP
    Lassen Volcanic NP
    Lava Beds NM
    North Umpqua River Highway
    Bandon Beach
    Redwood national park
    Newton B. Drury Scenic Parkway
    Cal Barrell Road en de Davison Road
    avenue of the giants
    or springs road
    montgomery woods state reserveR
    shi shi beach
    salt point sp
    bowling ball beach
    conzelman rd (golden gate bridge vp)
    Abiqua Falls, Lemolo Falls en Toketee Falls
    Columbia River Gorge
    John Day Fossil Beds
    olympic np
    second beach
    state route 112, wa
    smith rock state park
    seal rock state park
    cascade lakes scenic byway
    Mt Hood
    Mt Rainier NP
    Mt Saint Helens
    Boeing Factory
    North Cascades NP

    Maar da's ook veel te veel voor 2 weken; misschien washington afknippen en dat bezoeken op een ander rondje vanuit Seattle, waarnaast je ook Canada meepikt...

    Quote Originally Posted by Gerbilator View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Misschien een stomme vraag, maar met welke maatschappijen vliegen jullie naar Amerika? Welke zijn het goedkoopst of de beste? Ik zou volgend jaar is willen reizen en ik zou graag willen weten hoeveel het mij ongeveer zou kosten. (Nog geen bepaalde regio gepland.)
    Gewoon op google flights uw criteria ingeven (of kayak, of connections, maakt niet uit) en zien wat er uit de bus komt... Iceland Air is een tijd de goedkoopste geweest (moet je wel uw rondreis op Denver of Seattle baseren), geen idee of dat nu nog het geval is.
    Heb in ieder geval wel al 3 keer met Iceland Air via Keflavik gevlogen, 2 keer daarvan naar Denver/Seattle, en ik kan die zeker aanraden. Het zijn de kortste vluchten omdat de overstap in Ijsland zowat op de snelste vluchtroute van België naar de westcoast ligt en hun overstaptijden ook op dat EU-US verkeer zijn afgestemd.
    no votes  

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Log in

Log in