1. #3046
    |nfected's Avatar
    Registered
    05/11/03
    Location
    City of London
    Posts
    7,263
    iTrader
    9 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    9/62
    In April (&mei) is zeker geen probleem. Is net de beste periode. Dit dan ook gedaan.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    no votes  

  2. #3047

    Registered
    03/10/15
    Location
    Gent
    Posts
    208
    iTrader
    0
    Mentioned
    1 Post(s)
    Reputation
    0/2
    Quote Originally Posted by Squealer View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Op dag 3 Meteor Crater doen lijkt me idd de meest evenwichtige keuze. Of je nu vanuit LA vertrekt, of vanuit Palm Springs, of via R66 rijdt, of via Sedona; imo is Meteor Crater er die dag te veel aan.

    Had niet door dat je overnachting in Williams al vast lag... Zou handig kunnen zijn om die ietsje op te schuiven inderdaad.

    Zoals Perdedor en ik al zeiden is die namiddag voldoende. Pak dat je rond 12u daar toekomt, inchecken zal mss nog niet gaan, maar je kan eerst iets gaan eten. Dan kan je de bus nemen om een paar westelijke viewpoints te doen, je kan er ook wat langs de rim wandelen tot aan een andere halte bv. En dan bv aan Yavapai Point de sunset afwachten.
    De volgende dag pik je dan nog een paar viewpoints mee langs de East Rim Drive op weg naar Monument Valley. Da's meer dan voldoende als je niet gaat hiken.

    Welk uur heb je die tour in MV geboekt?
    Let er wel op dat je als je naar Monument Valley rijdt, je daar je klok 1u vooruit moet draaien (in de veronderstelling dat je in de zomer gaat...)

    Moest je nog tijd hebben, kan je tss Desert View & Monument Valley nog even je benen strekken bij Coal Mine Canyon. Ik vond het wel niet zó speciaal, maar andere weer wel... Wij zijn er ook niet in afgedaald ofzo.
    Da's dan dezelfde route als de onze in 2012: https://qbic66.wordpress.com/2012/08...nument-valley/
    Nog geen tour geboekt in MV. Hebben ook een SUV gehuurd dus gaan ook kijken om het zelf te doen. Al ben ik niet tegen zo'n toer, geleid door indianen. Dan zie je misschien toch meer? Van dat uurverschil heb ik al iets vernomen. Wij zitten daar rond 27/10, blijkbaar verandert het uur in de US ook ergens rond die periode. Dus gaan er moeten op letten en zien dat we toch rond 14u in MV zijn denk ik. Waar heb jij gelogeerd? Sta op een paar hotels in Mexican Hat maar nog niets geboekt.
    no votes  

  3. #3048
    Loser's Avatar
    Registered
    10/11/09
    Location
    Antwerpen
    Posts
    13,698
    iTrader
    9 (100%)
    Mentioned
    87 Post(s)
    Reputation
    28/2153
    Het is natuurlijk wel zo dat je de eerste nacht al heel vroeg wakker zult zijn. Reken maar op een uur of 5. Je zou zelfs de wekker kunnen zetten, daarna slaap je toch maar heel onvast. Kun je wel al wat kilometers afleggen De eerste dagen zul je dat wel hebben. Pas op dag 3-4 wordt het bij ons 7-8u dat we opstaan. Daar doen we ons voordeel mee, meteen na het landen Zion in en je bent de eerste bij elke wandeling.

    MV: Er zijn twee soorten tours daar. De privétours die je op voorhand ook kunt boeken, of de grote pickups met bankjes die je ter plekke nog kunt boeken. Die rijden af en aan. Bij die laatste zie je niet meer dan wanneer je hem alleen rijdt. Ik zou zelfs zeggen minder, want vaak laten die een stukje uit de loop weg, of op z'n minst hang je vast aan hun vertrek- en stopplaatsen. Brr, geef mij maar m'n eigen auto dan.
    Op die privétours zie je meer en krijg je ook meer uitleg. Daniels Tours is de tour die mij was aangeraden door Kalaman, het zijn kennissen van hem. Bijna geboekt, maar we hebben gewacht tot ginds en dus zelf gereden. Die zijn iets kostelijker, maar je komt op plekken waar je anders niet kunt komen. De loop is maar een klein stuk van MV, in de rest mag je alleen komen onder begeleiding van Indianen. Da's wel heel cool denk ik, maar het wordt niet noodzakelijk aangedaan door de jeeptour die je ter plekke boekt.
    no votes  

  4. #3049
    ObtimusBrime's Avatar
    Registered
    16/01/09
    Location
    GNK
    Posts
    1,177
    iTrader
    53 (98%)
    Mentioned
    2 Post(s)

    Het Grote USA-topic - deel 3

    Hey guys, kom jullie ook eens lastig vallen. Heb al redelijk wat diagonaal gelezen maar het is erg veel info.

    Ik ga van 2 mei tem 13 mei richting Miami. Het is nu een beetje uitzoeken wat te doen, waar en voor hoelang.

    Heb nog maar een skelet van de planning en ik vraag me af of ik misschien wat tips kan krijgen van mensen die al geweest zijn naar Florida.

    Bedoeling is dat we de dagen proberen op te splitsen in 3 delen (ochtend tot 12u - middag tot 18u en avond tot 00u). In eerste instantie is het ff moeilijk om in te schatten hoelang we nodig hebben per regio. Als ik dat heb, dan kan ik de dagen proberen te vullen met activiteiten. Willen wel een leuke combinatie van wateractiviteiten, sightseeing, shoppen en gewoon veel rondwandelen. Feesten zegt me wel absoluut niks.

    Mogelijke route(s)

    http://i64.tinypic.com/r01atx.jpg

    02/05:

    middag: aankomst in Miami
    avond: Miami

    (Leuke avondactiviteit in Miami dat niet te vermoeiend is? Rondcruisen? )

    03/05

    ochtend: Miami
    middag: Miami en/of omstreken
    avond: Miami en/of omstreken

    (Activiteiten nog in te vullen. Shoppen komt er wel tussen te staan, aanraders? Wilde een basketbalwedstrijd meepikken in de avond maar tickets lijken me erg duur. Misschien baseball of americain football?)

    04/05
    ochtend: Everglades (valt wellicht weg, bij nader inzien geen must om te zien)
    middag: Everglades (valt wellicht weg, bij nader inzien geen must om te zien)
    avond: Marco Island of Naples?

    (Activiteiten nog in te vullen. Avond geen idee)

    05/05
    ochtend: Marco Island
    middag: Marco Island
    avond: Marco Island, Naples of Sanibel?

    (Bootje huren en eilandhoppen/zwemmen. Avond geen idee) EDIT: Ik zie vooral dat er boten verhuurd worden voor 5+ personen. Wij zijn echter maar met 2. Hebben ze echt geen kleinere bootjes met zonnekap? Ben aan het googlen maar vind niet meteen iets. Wel prijzig als we zo'n grote boot moeten nemen.

    06/05
    ochtend: Sanibel
    middag: Sanibel
    avond: Sanibel, Fort Myers of vertrekken richting Tampa of Orlando?

    (Bootje huren en eilandhoppen/zwemmen. Avond geen idee)


    07/05
    ochtend:
    middag:
    avond:

    08/05
    ochtend:
    middag:
    avond:

    (De bovenstaande dagen hangen af van de keuze op 06/05: verblijf verlengen in Marco Island, Naples of Sanibel, of doorrijden naar Tampa of Orlando? Is Tampa/Clearwater de moeite om te bezoeken?)

    09/05
    ochtend: Crystal river
    middag: Crystal river
    avond: Orlando

    (Crystal river zwemmen en Orlando outlet shopping. Or zijn er betere shoppingmogelijkheden in andere steden?)

    10/05
    ochtend: Orlando
    middag: Orlando
    avond: Orlando

    (Op 10/05 staat normaal universal studios gepland voor de hele dag. De vraag hier is om nog eens te overnachten in Orlando en de volgende dag de kustlijn tussen Orlando en Miami te verkennen? Of simpelweg in de avond van 10/05 reeds terug te vertrekken richting Miami)

    11/05
    ochtend: Keys
    middag: Keys
    avond: Key West

    (Zwemmen and sightseeing vooral? Overnachten in de Keys of reeds terugrijden naar Miami?)

    12/05
    ochtend: Miami en/of omstreken
    middag: Miami en/of omstreken
    avond: Miami en/of omstreken

    (Bedoeling hier is om niet meer echt lang op de baan te zijn (meer dan anderhalf uur bv). Activiteiten in regio Miami zijn dan wel welkom. Optie is ook om eventueel wat langer in de Keys te blijven indien nodig en later terug te rijden naar Miami)

    13/05
    ochtend: Miami
    middag: vertrek naar Belgie

    Budget: 3000 euro voor 2 personen (vliegtickets niet meegerekend)
    Last edited by ObtimusBrime; 08-04-2017 at 20:27.
    no votes  

  5. #3050

    Registered
    13/05/12
    Location
    Booischot
    Posts
    37
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    eerste dag miami gwn nr beach en ocean drive. in miami winwood walls zeker bekijken. Marco island is meer voor overdag. Naples heel chique buurt. Op de pier daar proberen dolfijnen te spotten. sanibel/captiva dagje strand van maken en schelpen zoeken. tampa was enkel centrum ok, daarrond louche buurt. clearwater kayak tocht op wychywacka river?, zwemmen mannatees onder je door. orlando shoppen en pretpartk. van orlando nr keys rijden is veel te ver... reken van miami nr key west zeker 3 u. op key west zonsondergang meepikken. op keys eten in miss macks kitchen en zeker lime pie proeven! na orlando mss kennedy space center doen en zeker ergens een hooters meepikken
    Last edited by Molman; 07-04-2017 at 23:48.
    no votes  

  6. #3051
    ObtimusBrime's Avatar
    Registered
    16/01/09
    Location
    GNK
    Posts
    1,177
    iTrader
    53 (98%)
    Mentioned
    2 Post(s)
    Quote Originally Posted by Molman View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    eerste dag miami gwn nr beach en ocean drive. in miami winwood walls zeker bekijken. Marco island is meer voor overdag. Naples heel chique buurt. Op de pier daar proberen dolfijnen te spotten. sanibel/captiva dagje strand van maken en schelpen zoeken. tampa was enkel centrum ok, daarrond louche buurt. clearwater kayak tocht op wychywacka river?, zwemmen mannatees onder je door. orlando shoppen en pretpartk. van orlando nr keys rijden is veel te ver... reken van miami nr key west zeker 3 u. op key west zonsondergang meepikken. op keys eten in miss macks kitchen en zeker lime pie proeven! na orlando mss kennedy space center doen en zeker ergens een hooters meepikken
    Miami activiteiten ga ik indd eens bekijken, lijkt wel nice. Marco island dus beter enkel overdag en voor Naples zal ik nog zien wat er ook nog avonds te doen valt.
    Hmm Tampa dus misschien beter overslaan? Als ik Tampa oversla dan misschien ook ineens Clearwater overslaan want kayakken met mannatees in het water kan dacht ik ook wel in Crystel Rivers?

    Dan ga ik misschien beter van regio Sanibel ineens naar Orlando en een dagje uitwijken naar Crystel Rivers waar je ook kan kayakken.
    Ben je 1 dag geweest naar Marco Island en 1 dag naar Sanibel? Was dat voldoende?

    Indd ik bedoelde eigenlijk Orlando naar Miami en de volgende dag naar Keys. Miss Macks en Hooters zijn genoteerd, merci!
    no votes  

  7. #3052

    Registered
    14/05/04
    Location
    Vlaams-brabant
    Posts
    2,916
    iTrader
    74 (93%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/7
    Een week Amerika zit erop, wij zitten nu in Canada.

    https://m.youtube.com/watch?v=Cl9Azy2DQwk&feature=share
    no votes  

  8. #3053
    squan's Avatar
    Registered
    29/03/04
    Location
    Zulte / Gent
    Posts
    4,233
    iTrader
    14 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    4/19
    Wij zouden tijdens onze West Coast road trip elk een sim kaartje kopen van AT&T, en onze smartphone gebruiken als GPS. Aangezien Google Maps to meest up to date is... Ervaringen hiermee?

    Ik dacht ook een paar sites gezien te hebben die ze verkopen in dit topic, maar vind ze niet meer. Kan ook in een vorige thread geweest zijn.
    Pain heals, chicks dig scars, glory lasts forever.
    no votes  

  9. #3054
    Loser's Avatar
    Registered
    10/11/09
    Location
    Antwerpen
    Posts
    13,698
    iTrader
    9 (100%)
    Mentioned
    87 Post(s)
    Reputation
    28/2153
    Andere jaren gaf ik altijd het advies om ter plaatse een TomTom te kopen. Als je er eentje nodig hebt voor hier ook, is dat nog altijd mijn advies. Daar zijn ze vaak (veel) goedkoper dan hier.
    In ieder geval niet huren samen met de auto. Dan betaal je meestal evenveel als in de BestBuy, en mag je hem niet mee naar huis nemen.

    Maar. Sinds kort heb ik nu ook een smartphone (ja, hoor), en ik vraag me echt af waarom er nog gps'en bestaan Ik ben er alleen nog niet helemaal in thuis, hoor. Maar volgens mij hoef je dus helemaal geen Amerikaanse sim te hebben, want zo'n navigatieapp hoeft geen data te verbruiken. Alleen het erop zetten van de kaarten, daar heb je data voor nodig. Maar dat kun je hier, of op hotel, waar je wifi hebt. Daarna hoeft het niet meer. Ik heb nu Waze op m'n telefoon. Volgens mij ook Amerikaans? Fantastisch, vind ik dat. Veel up-to-dater dan mijn TomTom, en als je toch data aanzet, krijg je ook meldingen van files en obstakels. En je gebruikt alleen data bij het opzoeken van de bestemming. Daarna loopt het zonder.

    Wel opletten: AT&T is niet de provider met de meeste dekking. We hebben vorig jaar een autoprobleem gehad, en hebben mensen moeten tegenhouden om met hun gsm te bellen. Wij zaten op het netwerk van AT&T en kregen geen signaal. Daar zeiden ze ons dat Verizon over het algemeen een veel betere dekking heeft. Even later moesten we zelf wat opzoeken van openingsuren en zo, via roaming... God, dat heeft ons wel een centje gekost
    no votes  

  10. #3055
    Frado2005's Avatar
    Registered
    16/11/03
    Location
    -
    Posts
    22,336
    iTrader
    281 (100%)
    Mentioned
    3 Post(s)
    Reputation
    9/70
    Quote Originally Posted by squan View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Wij zouden tijdens onze West Coast road trip elk een sim kaartje kopen van AT&T, en onze smartphone gebruiken als GPS. Aangezien Google Maps to meest up to date is... Ervaringen hiermee?

    Ik dacht ook een paar sites gezien te hebben die ze verkopen in dit topic, maar vind ze niet meer. Kan ook in een vorige thread geweest zijn.
    Is een perfecte combinatie .
    Vroeger gebruikte ik vaak mijn iPhone met de offline TomTom USA. Ging (en gaat) nog steeds heel goed. Maar de laatste jaren nemen we altijd een simkaartje en vaak gebruiken we dan gewoon google maps omdat je dan ook verkeersinfo enz hebt. En je kan makkelijk wat opzoeken als je snel een restaurant ofzo wil vinden. Verizon is CDMA dus zal niet echt voor ons lukken denk ik. Ik heb in 2015 AT&T genomen en was wel tevreden van het bereik. Vond ik veel beter dan T-Mobile.
    Maar ik denk dat ik T mobile in Hawaii nog eens een kans ga geven: kan dan mijn sim via arieli website bestellen op voorhand. At&T was ook wel vrij duur rond de 60 USD.
    Trakt.tv |USA 08-09-10-11: New York | USA 2011:San Francisco + Los Angeles | USA 2012:Florida + East Coast
    USA 2013:
    Hawaii | 2014:Australia | 2015: Denver-Las Vegas| 2016: Auckland-Christchurch | 2017: Hawaii
    2018: New York | 2019: Denver - San Francisco | Florida
    no votes  

  11. #3056
    Squealer's Avatar
    Registered
    17/07/02
    Location
    Kruishoutem
    Posts
    4,442
    iTrader
    6 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    15/55
    Quote Originally Posted by nifelheim View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Nog geen tour geboekt in MV. Hebben ook een SUV gehuurd dus gaan ook kijken om het zelf te doen. Al ben ik niet tegen zo'n toer, geleid door indianen. Dan zie je misschien toch meer? Van dat uurverschil heb ik al iets vernomen. Wij zitten daar rond 27/10, blijkbaar verandert het uur in de US ook ergens rond die periode. Dus gaan er moeten op letten en zien dat we toch rond 14u in MV zijn denk ik. Waar heb jij gelogeerd? Sta op een paar hotels in Mexican Hat maar nog niets geboekt.
    2x in The View vlakbij het park. Wel pricy. Je hebt ook nog Gouldings Lodge aan de andere kant van de highway.
    Winteruur begint pas op 5 november blijkbaar. Dus je verliest nog steeds 1u op het traject GC->MV.


    @GPS:
    Here Maps (aka Here WeGo): https://play.google.com/store/apps/d...pupsell_button
    Magic Earth https://www.generalmagic.com/magic-earth/

    Zijn gratis & volledig offline te gebruiken. (Maar dan moet je thuis wel eerst de juiste regio's installeren natuurlijk)
    Bij die eerste kan je thuis gewoon op je desktop al allerlei waypoints toevoegen, per reisdag bv, in je account op de website. Die worden dan gesynced naar je app. Hoef je daar ter plaatse maar telkens het gewenste waypoint te selecteren en niets meer op te zoeken. Interface is ook heel eenvoudig. Er zit ook een POI database in, dus je kan ook gewoon offline een resto zoeken bv.
    Magic Earth heeft dan weer een veel betere kaartweergave...
    no votes  

  12. #3057

    Registered
    03/10/15
    Location
    Gent
    Posts
    208
    iTrader
    0
    Mentioned
    1 Post(s)
    Reputation
    0/2
    Heb zelf geen smartphone en dus zeker geen verstand van gpsinstallaties op een phone.
    Mijn vriendin heeft een Samsung en als we die standaard gps al eens (te voet) gebruiken, loopt dat altijd verkeerd af.
    Waarschijnlijk zijn die dingen die hier voorgesteld worden wel een pak functioneler. Maar zetten jullie jullie phone dan gewoon als een tomtom op het dashboard? Is dat dan niet kleiner/onhandiger om te volgen?
    no votes  

  13. #3058
    Frado2005's Avatar
    Registered
    16/11/03
    Location
    -
    Posts
    22,336
    iTrader
    281 (100%)
    Mentioned
    3 Post(s)
    Reputation
    9/70
    een Tomtom is meestal toch niet héél veel groter? Tenzij je zo'n topmodel neemt uiteraard. Ik gebruik een autohoudertje dat je in de ventilator steekt, en klik daar zo mijn iphone in. Daaronder kabeltje naar de sigarettenaansteker, et voila
    Trakt.tv |USA 08-09-10-11: New York | USA 2011:San Francisco + Los Angeles | USA 2012:Florida + East Coast
    USA 2013:
    Hawaii | 2014:Australia | 2015: Denver-Las Vegas| 2016: Auckland-Christchurch | 2017: Hawaii
    2018: New York | 2019: Denver - San Francisco | Florida
    no votes  

  14. #3059
    Loser's Avatar
    Registered
    10/11/09
    Location
    Antwerpen
    Posts
    13,698
    iTrader
    9 (100%)
    Mentioned
    87 Post(s)
    Reputation
    28/2153
    Ik zie trouwens bij Squan onder activiteiten staan "american football", maar in mei zit dat er niet in, vrees ik.

    En over die gps: Het scherm is meestal zelfs duidelijker van een iPhone. Maar als wandelgps kan ik dat dan weer niét aanraden. Toch niet voor langere dayhikes.
    no votes  

  15. #3060
    Squealer's Avatar
    Registered
    17/07/02
    Location
    Kruishoutem
    Posts
    4,442
    iTrader
    6 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    15/55
    Quote Originally Posted by nifelheim View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Heb zelf geen smartphone en dus zeker geen verstand van gpsinstallaties op een phone.
    Mijn vriendin heeft een Samsung en als we die standaard gps al eens (te voet) gebruiken, loopt dat altijd verkeerd af.
    Waarschijnlijk zijn die dingen die hier voorgesteld worden wel een pak functioneler. Maar zetten jullie jullie phone dan gewoon als een tomtom op het dashboard? Is dat dan niet kleiner/onhandiger om te volgen?
    Ik ook gebruik zoiets als Frado https://www.pdashop.be/product/34026...car-mount.html
    Een beetje smartphone heeft tegenwoordig toch een aardig groot & scherp scherm, dus aflezen zou geen probleem mogen zijn. En mss heb je toch ook een copiloot die maar de boel extra in het oog moet houden, da's zijn/haar job

    Los daarvan heb je in de VS ook vaak helemaal geen GPS nodig, anders dan bv 's morgens wegrijden uit een stad en 's avonds uw hotel vinden. (Zelfs dat mss niet... Als uw hotel langs de "main street" ligt, zal het billboard vaak al van in de verte staan blinken...)
    Daartussen, als je een beetje uw voorbereiding hebt gedaan thuis, en dan al aardig wat op google maps hebt zitten staren, zou je je daar ter plaatse nog redelijk moeten kunnen oriënteren zonder extra hulpmiddelen, zeker als je zoals ik ook een printout van je dagelijkse routes meeneemt ter referentie. En als je dan toch even twijfelt, laat de copiloot ff op een off-line map kijken, zelfs niet om een route te calculeren, maar gewoon ter oriëntatie. Wij hebben hem vaak gewoon niet ingesteld omdat het te vanzelfsprekend was naar waar we moesten rijden. Als we hem wel instelden, was het vaak om gewoon de berekende ETA in het oog te houden, of een resto te zoeken "langs de route", of als extra zekerheid (als je een paar uur rechtdoor moet rijden, ben je blij als er u plots een stemmeke wakker maakt en zegt dat het straks naar links is )

    Kzeg nu maar iets, van de Grand Canyon, via Monument Valley, naar Moab rijden, dat kun je perfect zonder kaart of GPS. Tis niet dat je daar zoveel keuze aan wegen hebt, en plaatsen als Desert View (GC east rim), Page, Kayenta, Monument Valley, Bluff, Moab, ... staan allemaal aangeduid. Als ik nu de afslag richting Monument Valley zelf, Goosenecks SP & Moki Dugway/Muley Point even negeer (die allemaal vanzelfsprekend zijn en/of ook aangeduid staan), moet je op de 500km tussen GC & Moab maar 3 keer ergens afslaan

    Te voet weet ik niet, nauwkeurigheid moet veel groter zijn dan, en ontvangst in beboste gebieden bv ook. Dan koop je beter zo'n dedicated hiking GPS.
    Maar als je niet extreem gaat hiken in de VS, heb je dat ook helemaal niet nodig. Tenzij je echt tientallen kilometers "off the beaten path" gaat, staat alles meestal goed aangegeven, en waar je dan toch twijfelt, kan je gewoon af en toe eens je smartphone bovenhalen. Dan raad ik als app niet Here Maps of Magic Earth aan, dat zijn driving-apps, maar Maps.ME. Ook gratis & offline, en daar staan wandelpaden en viewpoints & picnic plaatsen vaak ook op aangeduid.
    no votes  

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Log in

Log in