Thread: Canada - Deel 1
-
28-11-2017, 15:25 #931
Groot gelijk, want daar ligt de echte schoonheid! Zorg dat je goed voorbereid bent wat betreft Backcountry campings, zodanig dat je opties hebt in geval van onverwachte omstandigheden. Afgesloten door slecht weer, beren gespot, landslides, etc. ....
Ga vooraf ook altijd kijken in de Info centers, daar hangt een bord met trail conditions en wat meer info.
Op een vorige reis heb ik de Fryatt Valley trail gedaan. We hebben toen overnacht op de campsite 'Brussels' en dan een dagtocht verder op het pad tot aan de hut. Ik herinner me nog 1 specifiek ding van die wandeling, blijf niet overnachten op campsite 'headwall', daar verga je van de muggen
.
https://reservation.pc.gc.ca/Jasper/...?Map&gccf=trueno votes
Reply With Quote
-
-
28-11-2017, 22:51 #932Member
- Registered
- 17/07/02
- Location
- Kruishoutem
- Posts
- 4,442
- iTrader
- 6 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 15/55
Ja, sowieso ook Yoho. Da's eigenlijk allemaal 1 geheel. Jasper, Banff, Yoho & Kootenay NP liggen allemaal tegen elkaar. Enkel Kootenay vond ik nogal underwhelming na reeds die andere gezien te hebben, dus die hebben wij op ons 2e bezoek niet meer bezocht en raad ik ook niet meer aan aan mensen die eerder krap bij tijd zitten.
Als je multi-day hikes gaat doen, zal je, zelfs met 21 dagen on-site, toch best wat kleinere zaken moeten skippen denk ik... Al zeker als je ook Seattle en Vancouver wil bezoeken.
Ik zou mij dan vooral gaan concentreren op de echte Rockies. Ook die in de VS. In Glacier-USA kan je veel lange dagtochten maken bv. En eigenlijk voor de kleinere hikes & viewpoints alleen al kom je met 1 dag niet echt toe (vandaar ook m'n 2e bezoek paar jaar later).
Parken als Mt Revelstoke, Glacier-Canada & Wells Gray zou ik dan skippen eerlijk gezegd. Dan kan je de rest rustiger aan doen en wat rustdagen (=rijdagen?) inlassen ipv weeral te "moeten" gaan wandelen in die kleinere parken, die je probably dan toch niet veel meer zullen interesseren na het zien van al de rest... (imho)
Als je in juni->september gaat, is het in die grote parken vaak wel heel druk, maar eigenlijk enkel op viewpoints en hikes van mss max 3-4km. Op langere trektochten heb je daar geen last van. (Bij sommige staat zelfs een waarschuwingsbord dat je met minimum 4 moet zijn owv beren. Dat bord staat niet bij de korte hikes voor een reden
)
Maar aangezien het je eerste reis daar is, zou ik toch eerst de grotere parken eens bezoeken eigenlijk.
Seattle & Vancouver, als je zegt dat je die echt wil bezoeken, moet je er toch minimaal 2 nachten voor elk voor voorzien.
Seattle hebben wij in 2013 niet bezocht, wegens reisgenoten die er al geweest waren, mijn algemene afkeer voor grootsteden, en prioriteiten op South Dakota.
Vancouver was dan een blitzbezoekje Burnaby Mountain Park en Stanley park in de late namiddag, gevolgd door Downtown + de Capilano Suspension Bridge tot in de namiddag nadien (liep eigenlijk véél te lang uit), en dan daarna nog redelijk gehaast naar Lillooet vertrokken. Dat zou ik niet nadoen bv. Er is heel veel te zien langs de Sea to Sky Highway, wandel bv naar Upper Joffre Lake ipv enkel de korte Lower die wij gedaan hebben. Je kan op die weg gerust 2 dagen vullen.
Capilano Suspension Bridge is super toeristisch trouwens. Filewandelen.. Alternatief kan je Lynn Canyon park proberen als je wat groen in Vancouver zoekt (geen ervaring), en/of de suspension bridge bereikbaar via de Sea to Sky Gondola in Squamish (daarboven kan je ook een stuk wandelen).
Op de 2e reis hebben we wel wat meer tijd genomen voor die steden, want ik wou absoluut nu in Seattle het Museum of Flight bezoeken (yuge!), de tour door de Boeing fabriek volgen, en de Space Needle omhoog @ sunset. De bekende Pike Place Market? Niet gedaan. Interesseert mij eigenlijk niet + toch geen tijd meer
De dag Vancouver werd dan grotendeels gevuld met eens uitslapen, wandelen naar Granville Island en daar een boot huren voor 4u. Dus niets van downtown deze keer.
Iig, vandaar dus m'n minimum 2 nachten estimate voor "een bezoek"...
De weg via Hells Gate schijnt idd ook mooi te zijn, maar de Sea to Sky Highway op- én afrijden is ook geen straf en ook perfect te vullen. Er zijn er die de route tss Vancouver & Lillooet zelfs opsplitsen in Whistler... (Daar is trouwens ook een gondel omhoog, al sluit die tijdens de week wel vanaf ergens in september (net te laat wij :@))Last edited by Squealer; 28-11-2017 at 22:58.
no votes
Reply With Quote
-
29-11-2017, 21:18 #933Member
- Registered
- 05/12/03
- Location
- Lier
- Posts
- 2,038
- iTrader
- 60 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/10
Hey Squealer
Gewoon even ter bevestiging want wij beginnen nu aan de zoektocht voor hotels, deze route lijkt ok? (is je eerste route)
https://drive.google.com/open?id=10I...X8&usp=sharing
Gezien we om 14u25 landen lijkt het ons aangewezen om misschien eerst al 2 uur te rijden naar de states om daar te overnachten, zodoende hebben we de tweede dag wat meer tijd.
Grootste uitdaging lijkt nu een huurwagen, ik twijfel tussen avis en Hertz maar (zoals gewoonlijk) is het onmogelijk om te weten of je een 4WD gaat krijgen wat toch mijn voorkeur heeft. Hoe heb jij dit gedaan? Bij hertz heb ik gold status dus kan ik in principe gewoon wisselen naar iets anders in mijn categorie als er iets beschikbaar is.
Denk ook dat het de bedoeling is om op route 20 te rijden die hopelijk in de zomer open is?Last edited by IkKe; 29-11-2017 at 21:48.
no votes
Reply With Quote
-
29-11-2017, 22:35 #934Member
- Registered
- 07/01/04
- Location
- OVL
- Posts
- 3,587
- iTrader
- 118 (100%)
- Mentioned
- 2 Post(s)
- Reputation
- 2/13
no votes
Reply With Quote
-
30-11-2017, 01:06 #935Member
- Registered
- 05/12/03
- Location
- Lier
- Posts
- 2,038
- iTrader
- 60 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/10
no votes
Reply With Quote
-
02-12-2017, 23:21 #936Member
- Registered
- 17/07/02
- Location
- Kruishoutem
- Posts
- 4,442
- iTrader
- 6 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 15/55
(deze dus)
Spoiler:
Ja de route lijkt mij ok. Op 2 weken moet je natuurlijk ergens compromissen maken, maar de focus ligt toch goed op natuur, zoals je wou, in de Rockies. 9 dagen in totaal daar, waarvan 6 voor Jasper/Yoho/Banff. Dagje voor de Sea to Sky Highway, en dan wel 2-3 vrij pure rijdagen tss de kust & de Rockies, maar zelfs die zijn absoluut geen lelijke routes.
Na Vancouver al ff opschuiven kan je doen ja, maar afh van het tijdstip kan je wel nog ff staan aanschuiven aan de grensovergang... Wat info hier ezbordercrossing – US Canada Border Crossing Guide .
Dat je op google maps in de winter geen routes kan plannen die je tijdens de zomer wil rijden, frustreert mij ook mateloos
Alternatief is bing maps... Ik merk dat die wel Hwy 20 oppikt. (Marblemount is daar de laatste plaats waar je nog kan tanken btw, dacht ik, tot in Winthrop.)
(Zelfde probleem met google maps en de Going to the Sun Road in Glacier NP trouwens. Bing lukt wel.)
Op 18/06 moet je je klok trouwens 1u vooruit draaien; (voor of na Idaho, daar twijfel ik over). En 's morgens op 28/06 omgekeerd (Banff, Jasper, Yoho & Golden liggen in dezelfde tijdszone, ook al liggen Yoho & Golden al in British Columbia. Pas als je Glacier binnenrijdt, verandert die.)
Met landen op YVR en rental cars daar heb ik geen ervaring (was bij ons altijd duurder ivgm op SEA vliegen & huren...)
Met Hertz ook geen ervaring. 4WD kan je idd moeilijk op voorhand weten; enkel ter plaatse vragen of, als er niet direct een staat, ze een knn voorrijden.
Ik heb specifiek gevraagd naar een Grand Cherokee (hadden ook die categorie geboekt (Standard SUV)) omdat ik dat een za-li-ge auto vond op een eerdere reis en de rest van het aanbod bweik was. Die man vond er niet direct een, en we zaten eigenlijk al in een andere auto, maar net op tijd kwam hij toch nog met een aangereden. Chanceke
4WD heb je in principe ook niet nodig op die route. Het enige onverharde stuk dat ik mij kan herinneren is de Smith-Dorrien Trail (Hwy 742; die je ook niet op je kaart hebt aangeduid) tussen Waterton Lakes & Canmore. Maar die ligt in principe "perfect" begaanbaar. Is gewoon gravel (potholes/washboard kan wel natuurlijk.) Zelfs high clearance heb je daar niet nodig (maar ik begrijp perfect dat je sowieso een SUV zou willen; ik boek ook altijd zoiets
)
no votes
Reply With Quote

