Thread: citytrip krakau

  1. #1

    Registered
    30/11/14
    Location
    Gent
    Posts
    274
    iTrader
    0
    Mentioned
    1 Post(s)
    Reputation
    0/1

    citytrip krakau

    ik zou graag 3 a 4 dagen krakau en Auschwitz-Birkenau willen bezoeken.
    welke reisagentschap raden jullie me aan.
    ik vind via het internet citytrips rond de 1000 euro maar vind dit veel te veel.
    ik zou graag Auschwitz-Birkenau met een Nederlandstalige gids bezoeken .
    no votes   Reply With Quote Reply With Quote

  2. #2
    Bv202's Avatar
    Registered
    10/12/06
    Location
    Antwerpen
    Posts
    3,721
    iTrader
    4 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Waarom zou je in godsnaam voor zoiets een reisagentschap gebruiken?

    Boek gewoon je vlucht + hotel zelf. Voor Auschwitz zijn er verschillende opties (rechtstreeks bij het museum boeken of via zo'n bedrijf in Krakau gaan). Een Nederlandstalige gids boeken kan wel lastiger worden.
    Last edited by Bv202; 29-01-2019 at 10:48.
    ...
    no votes   Reply With Quote Reply With Quote

  3. #3

    Registered
    29/10/08
    Location
    leuven / mechelen
    Posts
    712
    iTrader
    54 (98%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    1000 euro is belachlijk duur voor paar dagen Krakau, gewoon vlucht en hotel zelf boeken. Afhankelijk periode en voorkeur hotel ben je nog maar enkele honderden euros kwijt maximum.

    Uitstappen naar auschwitz kan je er overal eenvoudig boeken, maar NL gids lijkt me inderdaad wel moeilijker te vinden.
    no votes   Reply With Quote Reply With Quote

  4. #4

    Registered
    21/12/14
    Location
    blob
    Posts
    2,809
    iTrader
    1 (100%)
    Mentioned
    1 Post(s)
    Reputation
    5/259
    Is een georganiseerde reis echt een vereiste?
    Als je wat googelt, vind je bvb volgende trip: https://polenreizen.nl/groepsreizen-...naf-eindhoven/ . Maar daar kan ik geen waardeoordeel over geven. Misschien wat reviews over opzoeken. Ook volgende link vind je vrij snel (https://simonsetours.nl/stedenreizen...auschwitz.html) als je bvb. vanuit Charleroi wil vliegen.

    Als het niet georganiseerd hoeft te zijn: via Brussels Airlines vlieg je in 2 uurtjes naar Krakau. In november heb ik voor 70 euro heen en terug gevlogen. Een hotel kan je opzoeken via booking/trivago. En dan idealiter via de website van het hotel boeken om dat je dan nog iets lagere prijs hebt. Ik had een 4* hotel voor 115 euro voor 4 nachten in de Joodse wijk.
    Een Nederlandstalige gids boeken voor de concentratiekampen is blijkbaar wel moeilijker als je zonder organisatie een bezoek brengt (zie ook volgende blok:https://www.bezoekkrakau.nl/blog/kra...derlandstalig/ )
    Al lijk je hier wel een gids te kunnen boeken als je alleen reist: https://www.checkoutsam.be/bestemming/polen/auswitch/
    no votes   Reply With Quote Reply With Quote

  5. #5

    Registered
    27/05/13
    Location
    Antwerpen
    Posts
    678
    iTrader
    116 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    Book alles zelf, komt veel goedkoper uit. Ruil je geld om in de stad in een wisselkantoor of betaal gewoon zelf met de bankkaart, de wisselkoers wordt vrij goed berekend bij de banken.

    Ik heb nog een paar goede adresjes voor restaurants in de stad als je deze wilt hebben
    no votes   Reply With Quote Reply With Quote

  6. #6

    Registered
    29/12/14
    Location
    Antwerpen
    Posts
    459
    iTrader
    12 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    1/16
    Inderdaad gewoon zelf boeken, is erg makkelijk. In het stadscentrum kan je trouwens bij verschillende kantoren dagtrips vastleggen. Wel even prijzen vergelijken.

    Wat wij ter plaatse hebben vastgelegd en nog aanraders:
    - Auschwitz-Birkenau (duurt ongeveer 6-7u)
    - Zoutmijnen (5-6u)
    - Lost Souls Alley: horror escape room die ver buiten de comfort zone van Belgische escape rooms zit
    - History Land
    - Lokale schietclubs: bijzonder goedkoop daar, en eigenlijk goed georganiseerd

    Er zijn erg veel goede bars en restaurants, ook in het directe stadscentrum vind je goedkope én goede plaatsen. Naar verluidt heeft Krakau de dichtste populatie aan bars en restaurants ter wereld.

    Wees voorzichtig met de (voortdurende) uitnodigingen voor 'gentlemen's clubs'.

    Nog een klein verzoek: als je in Auschwitz-Birkenau in jouw groepje mensen ziet die Instagram-poses aannemen en selfies maken op de Birkenau-rails of in de gaskamer, dan graag post-natale abortus toepassen. Ik werd er gek van.
    1 members found this post helpful.   Reply With Quote Reply With Quote

  7. #7
    Schummi88's Avatar
    Registered
    17/10/04
    Location
    Westmalle
    Posts
    6,175
    iTrader
    1 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    3/34
    Boek dat zelf. Ik was voor 5 dagen Krakau 300 EUR kwijt. En dat is voor vlucht, hotel, uitstappen en eten. Ik heb Auschwitz-Birkenau en Wieliczka zoutmijn bezocht + dan nog wat musea in de stad.
    no votes   Reply With Quote Reply With Quote

  8. #8
    Gray's Avatar
    Registered
    31/03/11
    Location
    Joskes
    Posts
    1,763
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/151
    Krakau staat zeker ook op mijn planning voor dit jaar!
    no votes   Reply With Quote Reply With Quote

  9. #9
    Radiance's Avatar
    Registered
    01/07/02
    Location
    Brussel
    Posts
    3,810
    iTrader
    14 (100%)
    Mentioned
    1 Post(s)
    Reputation
    1/22
    Ik ben heel regelmatig in Krakau, enkele aanraders:
    - Dolnych Młynów is een leuk en (relatief) nieuw uitgaansdistrict met allerlei bars en restaurants, vooral Meat & Go is een aanrader (voor carnivoren)
    https://goo.gl/maps/qUVZMmfyWTq
    https://www.tripadvisor.be/Restauran...rn_Poland.html

    Nog in de categorie "meat eater" zal je misschien aangeraden worden naar Pimiento te gaan voor steaks maar ik vind dat erg overpriced, ze profiteren enorm van grotere groepen. Ga liever naar Ed Red (vlak aan Main Square, in het weekend best reserveren):
    Home - Ed Red / Nice to meat You : Ed Red / Nice to meat You

    Klassiek Pools in "authentiek" decor:
    Morskie Oko | morskie oko

    All day ontbijt/brunch/wijn op z'n Frans:
    Charlotte - chleb i wino

    Ongeloofelijk lekkere Chakchouka en andere Israelische ontbijt / bruch (erg klein, niet voor groepen):
    https://www.tripadvisor.be/Restauran...rn_Poland.html

    Heel wat bars vind je rondom Plac Nowy in Kazimierz:
    https://goo.gl/maps/xqgSV5hDeR12

    Voor lekkere ijsjes moet je bij Good Lood zijn ( https://goodlood.com/ ), ze hebben ondertussen verschillende shops, het kan soms wel wat aanschuiven zijn.

    Voor de Wielicka zoutmijn hoef je helemaal geen tour te boeken. Ga gewoon met de trein naar dit (eind)station:
    https://goo.gl/maps/m2bC69pTRS72
    no votes   Reply With Quote Reply With Quote

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Log in

Log in