Thread: Zuid-west canada
-
03-11-2018, 18:57 #1
Zuid-west canada
Hoi !
Ik en mijn vriendin zouden graag rond deze streek eens rondtrekken met de motorhome. Tussen 1en 20 mei
Vancouver-banff-Jasper-Vancouver. (Dit in grote lijnen gezegd zijnde)
Voornamelijk zie ik dat de temperaturen goed meevallen..
is het dan ook zo dat alle parken en banen goed begaanbaar zijn? Of is er echter nog veel sneeuw aanwezig waardoor we eventueel ergens niet kunnen zijn waar we gepland hebben?
Hoor graag jullie ervaringen.no votes
Reply With Quote
-
-
31-12-2018, 00:00 #2Approved 9liver
- Registered
- 19/01/04
- Location
- Leuven/Vancouver
- Posts
- 1,377
- iTrader
- 8 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/25
Post van 3 November ma goed.
Temperaturen in Mei zijn redelijk goed, je zit met gemiddelde's rond de 8-14 graden. In Vancouver zelf kan het wel tot een 20° graden gaan in Mei. Let wel op met de afstanden, Banff - Vancouver is heel gemakkelijk 8 uur rijden, tel er nog maar een uurtje bij aangezien je wel zal stoppen rond Kamloops. De baan van Vancouver naar Banff (BC-5) komt rond heel mooie plekjes waar de meeste wel stoppen. (Garibaldi, Whistler, Wells Gray (watch out for the bears))
Ook Jasper is meer dan 8 uur rijden van Vancouver, ik zou zeggen onderschat de afstanden echt niet. Wat wel een voordeel is: Er is redelijk wat toerisme in die streken dus je zal wel vaak een Guesthome of B&B vinden voor te overnachten als je de ritten wilt opbreken.
Sneeuw ga je tegenkomen naarmate je hoger gaat, Banff zal er zeker nog wel wat liggen. Tussen Vancouver en Banff/Jasper heb je nog Garibaldi (de moeite) en Whistler (zeker de moeite). Je kan in beide gevallen een kabel baan nemen tot boven, daar zal nog sneeuw liggen. (De wandeling naar boven is redelijk lang). Als je wat avontuurlijk bent ingesteld, kan je naast Banff ook Blackrock Mountain doen en Ghost trail. Dan kom je op de schoonste pieken van Alberta. Wel geen lachertje om naar boven te gaan.
Let wel op met sommige parken, Canada heeft een soort quota in hun parken. Soms kunnen ze gewoon sluiten als er al teveel volk binnen is, ze zijn daar in de loop van de jaren iets strenger op geworden. Drones zijn niet gewenst en er staan boetes op.
Het zou wel kunnen dat je in Mei eens wat mist kan tegenkomen als je hoog gaat, zeker in Banff. Soms moet je wat geluk hebben.Last edited by Shaguar; 31-12-2018 at 00:09.
"The most dangerous poison is the feeling of achievement. The antidote is to every evening think what can be done better tomorrow"
MTB: Canyon Spectral 7.0ALno votes
Reply With Quote
