Thread: De grote elektronica thread
-
13-08-2010, 23:48 #46Approved 9liver
- Registered
- 13/08/04
- Location
- Kortrijk
- Posts
- 2,960
- iTrader
- 31 (97%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/15
0.2Ohm weerstand?
Sit mens sana in corpore sanono votes
-
-
14-08-2010, 00:01 #47Banned
- Registered
- 21/09/06
- Location
- :]
- Posts
- 11,687
- iTrader
- 18 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/190
Nigel, mag ik eens vragen wat ge probeert te bereiken met dat schema? Op het eerste zicht ziet het er mij een constante stroombron uit!
no votes
-
14-08-2010, 01:14 #48Banned
- Registered
- 21/09/06
- Location
- :]
- Posts
- 11,687
- iTrader
- 18 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/190
Ja, en wat wilt ge nu zeggen?
no votes
-
14-08-2010, 02:02 #49
Mogelijk indien het een meetweerstand betreft. En ik heb het vermoeden dat het hier om een overstroom/kortsluitbeveiliging gaat van bv een motor. En die kleine weerstand is zijne meetweerstand. Als die motor in bv kortsluiting zou gaan dan zal er geen spanning over de wikkeling meer staan waardoor het spanningsniveau op de n-inv pin zakt. En dus die opamp de mosfet naar 0 trekt en deze dus dicht stuurt. Dit natuurlijk indien de motorwikkeling onder de Mos staat. Maar volledig zeker ben ik niet. Maar idd een leuke thread en daarom ook wat input(helaas te laat om nog wat fototjes te maken,maar komt nog wel).
Ik ben al een jaar of 11 met elektronica bezig. EN heb er ook mijn beroep van gemaakt. Een aantal van mijn meest toffe projecten omvatten A:
Een testbank voor solid state relais voor mijn stage. Daar moest ik vanuit een PC een aansturing voorzien(via een DAQ-kaart) om dan verschillende proeven op een SSR te doen en dan de nodige metigen doen om te bepalen of de SSR al dan niet geslaagd was voor de testen. Het coole was dat 2 van de 3 proeven hoogspanning omvatten.
Voor mijn master had ik de opdracht om een draadloos platform te creëren voor het verzamelen van accelerometer data. EN het moest zo klein mogelijk worden. Uiteindelijk heb ik via het Zigbee platform een werkende datalink kunnen vormen(project is wel niet afgeraakt omdat ik alles alleen moest doen). En heb ik een print ontwikkeld(6-lagen) die
8Mbit flash had
Een 3D accelerometer
Een µC om de 2 bovenstaande componenten aan te sturen
Een zigbee chip die de draadloze controller bevatte en een 8051 core als stuur µC
De impedantiematching voor de antenne
De voeding en alles wat nodig was om de µC tre programeren en met elkaar te laten spreken
Op een PCB van 42 mm op 38 mm.
Dat was wel wat zweten om dat geplaatst en gerout te krijgen.
Zal morgen trachten een paar fotokes te posten.
Iemand anders ook nog interessante dingen ontworpen sinds de laaste post over die 3D led kubus
God was here before the marine corps,so you can give your hart to Jezus.But your ass belongs to the corps.
no votes
-
14-08-2010, 02:07 #50Banned
- Registered
- 21/09/06
- Location
- :]
- Posts
- 11,687
- iTrader
- 18 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/190
Welja, ik heb het eigenlijk ongelooflijk druk gehad het voorbije jaar, laatste schooljaar, praeses van studentenclub, weekendwerk. Met andere woorden ik heb dus geen tijd gehad. Nu ben ik afgestudeerd en heb ik terug wat meer tijd maar ik heb van elektronica wel niet mijn beroep gemaakt. Ik ben in de automatisatie gegaan ^^
Ik zal wel nog eens verder doen aan diene kubus
no votes
-
14-08-2010, 02:28 #51Member
- Registered
- 01/06/04
- Location
- Diepenbeek | Potsdam
- Posts
- 1,239
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/2
Ben bezig aan 'n soort generische datalogger, die 'n tiental sensor-inputs kan monitoren (sampelen elk n-interval & tellen hoeveel keer 'n drempelwaarde werd overschreden). En dan 'n log uitschrijven naar 'n SD kaart. Ook 'n paar outputs die aan bepaalde events te koppelen zijn.
Moet ook met 'n pc kunnen communiceren om alles in te stellen. (Wat type sensor op welke poort zit, drempelwaarde of tijd tussen metingen) Dat zal ofwel via USB gaan en/of via 'n netwerk interface ("zware" µC webserver laten draaien + enc28j60).
Afgezien van het schrijven naar de SD kaart heb ik elk onderdeel wel al aan de praat gekregen met testopstellingen/proteus (sensor input via ADC, USB interface en de sample webserver code van microchip). Nu nog de tijd vinden om alles samen te gooien
no votes

