Log in

View Full Version : Sci-fi (jeugd)series uit de jaren '90 gezocht



vloet
24-02-2011, 15:04
Hey,

Ik was gisteren voor de 1 of andere reden aan het terugdenken aan oude series, en er waren er 2 waarvan ik zeker ben dat ik ze gezien heb, maar waar voor de rest mijn geheugen me zwaar in de steek laat. nogal frustrerend :p. Heb al wat gezocht op i-net, maar ik kan te weinig details geven om gericht te zoeken. Het gaat dus over 2 sci-fi jeugdseries uit de jaren '90:

1) Ik herinner me vooral iets over een jonge kerel die door middel van 'elekticiteitspalen' in een 'andere' wereld terecht komt. Ze leven daar vrij middeleeuws, maar ze hebben wel een soort van vliegtuigen. Er speelt een vrouw in mee met een ijzeren pakske aan, die die jonge kerel te pakken wil krijgen. Ze kan trouwens vuurballen afschieten met haar hand ofzoiets. Heeft iets te maken met magneten?

2) Nu NOG vager :p : Deze serie speelt zich uitsluitend af in de ruimte. Ik herinner me een groot (verticaal, lang) ruimteschip met aan de bovenkant grote zonnepanelen, of iets dat er op lijkt. 1 vd personages was een jong iemand met langer haar denk ik. Zijn/haar 'kamer' had een klein raampje met uitzicht op de ruimte, lol. Ik herinner me precies ook dat er werken waren aan dat schip, dat dat personage er soms verloren in liep en in de problemen geraakte, enzo..

Vooral die 2de serie zit ZEER vaag in m'n hoofd, zoals je al wel gemerkt zal hebben, lol. Ik kan me alleen dat schip nog een beetje voorstellen.

Is er iemand die, zelfs met deze schaarse info, weet over welke series ik het heb? Ik krijg er koppijn van :crazy:

Ex0dus
24-02-2011, 15:29
1) Spellbinder
2) Space: Above and Beyond (alhoewel ik hier niet zeker van ben, je omschrijving is vrij vaag :-))

Preske
24-02-2011, 16:02
babylon 5?

PureFun
24-02-2011, 16:12
Elke scifi jeugdserie thread in dit forum gaat gegarandeerd over spellbinder of odyssey.

#2 zal space above & beyond niet zijn, herinner me daarin niet zozeer een space station maar wel heel wat saaie afleveringen over het IVF/'subhuman' lid van de crew met steeds een 'ethisch educatief thema'.

vloet
24-02-2011, 16:16
Spellbinder is al juist ja. Vrij grappig om dat terug te zien :p. Thx

Dat 2de is idd niet space above & beyond. Ik geloof dat het specifiek om 1 schip draaide.

Preske
24-02-2011, 20:02
staat het hier tussen?
http://mentilucent.net/media/1/20070107-comparison.gif

SHIGSY
24-02-2011, 20:12
staat het hier tussen?
http://mentilucent.net/media/1/20070107-comparison.gif

Is toch echt wel een epic gifje en mag gerust verschijnen op gigantisch posterformaat.

Scifi rules them all...

vloet
24-02-2011, 20:42
Lol, die afbeelding ken ik. Had er nog niet aan gedacht daar eens in te zoeken. Even checken.

edit: Nope. Kan ook niet echt iets aanduiden dat er op lijkt. Er schiet me wel te binnen dat het schip precies wat leek op een insect. Een bij (of ander beest) in aanvalspositie ofzo. Verticaal, vleugels naar achteren, angel naar voren gericht.

En ff voor de duidelijkheid, het gaat volgens mij over een serie voor het jongere publiek. Dus niet in hetzelfde genre als Star Trek of Babylon5.

Piedro
24-02-2011, 21:17
Red Dwarf?

vloet
24-02-2011, 21:20
Nee, ook niet. Ik zou dat schip meteen herkennen he, maar ik krijg echt totaal geen verdere details uit mijn hersenen gezogen :angry:

Tweek
24-02-2011, 21:58
Dit misschien ? (http://www.tvacres.com/spacecraft_chrysta.htm)

Kid_C
24-02-2011, 22:02
Spellbinder was awesome. :cool:

vloet
24-02-2011, 23:50
@Tweek: Nope, had ik ook al gechecked

dikkiedik
25-02-2011, 00:12
is dat die serie met die jongen die in coma ligt? (of is dat spellbinder?) verdorie, heb ook flashbacks...

Obi-Wan
25-02-2011, 00:18
Hmm, net eens gegoogled en der zijn er precies meer dan ik dacht...

Sci-Fi TV Shows (http://www.crazyabouttv.com/genre/scifi.html)

Preske
25-02-2011, 00:48
outer limits?

vloet
25-02-2011, 00:56
Hmm, net eens gegoogled en der zijn er precies meer dan ik dacht...

Sci-Fi TV Shows (http://www.crazyabouttv.com/genre/scifi.html)

Die lijst ben ik al helemaal afgegaan, but no success.

Outer Limits is het ook niet. Aangezien ik ernaar keek toen ik vrij jong was (wat verklaart waarom ik me er geen zak van kan herinneren) moet het iets van uit de jaren '90 zijn.

Het is zo raar dat ik totaal niet meer weet over wat het IN feite ging en welke personages er in speelden. Alleen dat beeld van dat schip dat voorbijvliegt spookt rond in m'n geheugen. Meer krijg ik er voorlopig niet uitgeperst. Een film was het in ieder geval niet.

edit: http://www.youtube.com/watch?v=jIy4N7dOTE8 Hier stond het ook niet tussen. Maar mssn wel interessant om eens te bekijken.

Anoniem15
25-02-2011, 09:26
Spellbinder daar was ik vroeger dus zot van é, alsook van Oddysee met die jongen die in coma lag en in zo een droomwereld vertoefde.

vloet
25-02-2011, 15:09
Heb gisteren nog tot bijna 2u 's nachts zitten zoeken. Ik begin me af te vragen of het wel bestaan heeft :unsure:. Hoe harder ik er aan probeer te denken hoe vager alles wordt. Ik ga het eens op Reddit posten ook denk ik.

kd77
27-02-2011, 09:57
misschien is het earth star voyager

Quiller
27-02-2011, 22:53
Ben je zeker dat het geen tekenfilmserie was?

Nariwari
27-02-2011, 22:59
YouTube - The Odyssey (http://www.youtube.com/watch?v=9Dhk3wdEQok)

<3

Ramptoerist
27-02-2011, 22:59
&#34;Lexx: The Dark Zone&#34; (1997) (http://www.imdb.com/title/tt0115243/combined)
YouTube - Lexx: season 1 intro (http://www.youtube.com/watch?v=NxuUbizTVXM)

zou het dit kunnen zijn?

Preske
27-02-2011, 23:15
heb nog een anderev ersie gevonden van die compairisonchart
http://www.st-minutiae.com/misc/comparison/comparison_large.png

Ramptoerist
27-02-2011, 23:23
heb nog een anderev ersie gevonden van die compairisonchart
http://www.st-minutiae.com/misc/comparison/comparison_large.png

SCIENCE FICTION: Spaceship size comparison chart « The Conservation Report (http://conservationreport.com/2009/01/14/science-fiction-spaceship-size-comparison-chart/) :)

Preske
27-02-2011, 23:26
SCIENCE FICTION: Spaceship size comparison chart « The Conservation Report (http://conservationreport.com/2009/01/14/science-fiction-spaceship-size-comparison-chart/) :)

*ahum*
http://www.9lives.be/forum/tv/779003-sci-fi-jeugd-series-uit-de-jaren-90-gezocht.html#post14555222

hence de "andere versie"

Furiez
27-02-2011, 23:51
Spellbinder en Odyssey hebk ook kapot bekeken. Samen met Skippy the bush kangaroo...

Maar dat ander zegt mij ook niets eerlijk gezegd. Ik herinner mij wel nog vaag een sci fi serie die zich afspeelde onder water met een gigantisch soort duikboot, maar dat zal het al zeker niet zijn. Iemand die weet hoe dit noemt trouwens?

PureFun
28-02-2011, 08:38
Voor #2 nog enkele namen: deepwater black aka mission genesis, starlost of space cases.


Ik herinner mij wel nog vaag een sci fi serie die zich afspeelde onder water met een gigantisch soort duikboot, maar dat zal het al zeker niet zijn. Iemand die weet hoe dit noemt trouwens?
Seaquest dsv.

vloet
28-02-2011, 11:47
Merci voor de hulp alvast mensen :p

Heb al de vermelde series gechecked, en de juiste zit er nog steeds niet tussen. Zelf heb ik ook al enkele andere lijsten doorgenomen, maar niets gevonden.

Het is volgens mij geen tekenfillm, maar ik heb voor de zekerheid toch enkele sci-fi animatieseries opgezocht. Ook hier geen succes.

Strange shit.

edit: ik zal anders straks na het werk, als ik tijd heb, ff een tekeningske maken van hoe ik denk dat het schip eruit zag, lol.