Thread: Apple Macbook Pro 13" dilemma
-
26-12-2011, 23:56 #1
Apple Macbook Pro 13" dilemma
Hallo,
Ik moet voor school nu een Apple computer kopen om te programmeren.
Aangezien ik ook op school/stage moet programmeren ga ik dus voor een macbook.
Om het nog wat compact te houden zou ik dan voor een 13" pro gaan, maar daar zijn 2 modellen van :
Eentje met een Intel i5 2.4 GHz processor en die met een intel i7 2.8 GHz processor.
Het prijsverschil tussen beiden is 300 euro.
Wat is nu het best om te kopen ? Die met de i7 of die met de i5 en dan een RAM upgrade doen van 4 -> 8 gb (zou rond de 50 euro kosten).
De macbook gaat vooral gebruikt worden voor te programmeren, dual boot met windows en wat video's kijken/surfen..
Alvast bedankt voor het advies.no votes
-
-
27-12-2011, 00:11 #2
i5 & Ram imho, die 0,4 GHz zal je echt niet zo snel merken, dubbel ram daarentegen wél.
Chelsea FC - Rc Genk - Renault F1
PSN: Maus148no votes
-
27-12-2011, 00:27 #3no votes
-
27-12-2011, 11:05 #4
Ik weet het toch niet, ik heb persoonlijk eind november de i7 gekocht, terwijl mijn ma de i5 had. Als je echt zwaar gaat programmeren ga je die processor misschien toch merken. Ik kan op mijn MBP i7 makkelijk skyrim ( port ) spelen, terwijl dit op een i5 een pak trager gaat omdat mijn cpu continu aan 90% gebruik ligt met de i5.
Ik zou zeggen : als je het kan, koop je dan de i7, als je na een jaar zegt van: meer ram nodig! steek je gewoon goedkoper je laatjes bij.no votes
-
27-12-2011, 11:08 #5
Heb je het dan over de 13" pro met i7?
no votes
-
27-12-2011, 15:24 #6Approved 9-lifer
- Registered
- 25/02/06
- Location
- Heusden-Zolder
- Posts
- 2,653
- iTrader
- 156 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 6/6
ik heb zelf ook de laatste 13" met I7 2 maanden geleden gekocht en heb toen ik ook liggen opzoeken en als je zoals jiggyland zegt voel die 0,4 wel en het is tenslotte een I7.
Ik heb er voorlopig 4gb insteken en dualboot met win7.
Ik vertrek in maart voor 3maand na roemenie voor mijn stage en heb daar ook windows programma's nodig.
Ik heb dus gemerkt dat je dan veel beter met parallels kunt werken in combinatie met 8gb ram.
dan heb je in mijn ogen een zeer deftige set-up.
je koopt voor 50 euro 8gb ram en verkoopt je 4gb voor 20 euro ofso en dan heb je voor 30 euro 8GB ram samen met een I7iPhone 6 black 16GB @ iOS8.4 + Proximus Smart25
Macbook pro 13,3" early 2015, retina I5, 128GBno votes
-
27-12-2011, 18:22 #7
Zwaarder wil niet altijd zeggen beter.
Voor het geen wat jij die macbook nodig hebt is het al overkill, 4gb bijsteken is wiezo al overdreven.
Ik ken geen enkel programmeer programma dat die specs nodig heeft.
Het meest zinvol is een ram upgrade, en des noods een SDD (bij een macbook pro).
Het enige wat je hebt bij een te zware cpu is hitte ontwikkeling, je hebt een bakoven van een laptop, is ook niet echt prettig
Als je al video's kunt kijken, programma's draaien en surfen op een instap macbook Air, zegt genoeg imo, tenzij je video s rendert en iedere frame telt, tja dan is het zwaarste nog niet sterk genoeg.
Je doet met die macbook pro geen slechte koop.
Wat ik wel zou aanraden is een licentie van Parallels Desktop 7 aanschaffen, ik zelf kan het programma onder OSX moeilijk missen, veel leuker dan te zitten switchen tussen partities en dual booten.
Wat ik draai op mijn mac is niet echt van het zwaarste, en het zou mij verbazen dat programmeer software niet zou draaien onder parallels.
Versie 7 is voor een groot stuk verbeterd dan versie 5 in die tijd, echt klagen mag ik niet, alles draait wat ik op een mac doe soepeltjes en het is geen i5/i7 maar een Intel C2D.
Dus ja, een i5 is voor u nog zwaar genoeg met 8 gb aan ram, je kan beter sparen voor een SDD als je echt op snelheid kijkt, velen investeren meer in zo n schijf wat meer nut heeft dan een te zware cpu uit het topmodel.
Je rendert geen video's, speelt niet de recenste games, tja waarom geld insteken in een i7, en ik lees veel dat gamen op een mac toch bij de recentste modellen met bootcamp 4 en windows 7 mank loopt, niet in vergelijking met mijn Windows Vista en bootcamp 3 setup waar alles vlekkenloos werkt.
Ik zou 2 maal nadenken om te zware windows games op een mac los te laten, het beste resultaat haal je nog steeds bij een gewone pc laptop die je hebt voor 350 - 500 euro wil je die computer puur gaan gebruiken voor gamen.
Ik zou daar niet te gekke games op een mac installeren, fora staan er vol van hoe goed het draait, daar zie ik dus van af, installeer office, je programmeer software en andere dingen die je perse onder windows niet kunt missen. Voor de rest gebruik je gewoon osx.no votes
-
27-12-2011, 18:45 #8Member
- Registered
- 16/12/08
- Location
- Zingem
- Posts
- 4,916
- iTrader
- 111 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/18
Staat de ram voor mac nog steeds zo goedkoop? Zou er ook dringend moeten bij steken want het strandballetje draaid wat teveel naar mijn zin in de adobe programma's..
In the end it's not the years in your life that count, it's the life in your years
Abraham Lincolnno votes
-
27-12-2011, 18:56 #9
@braveheart :
Bedankt voor de uitleg. Ik ga wel niet gamen op de macbook.. Heb een xbox dus daar game ik alleen op.. :-)
Ben vandaag in de saturn geweest, en hetgene wat me tegenviel was de resolutie van de 13" pro tov. die van de 13" air..
Maar goed, nu heb ik helemaal geen idee meer welke te kopen :-D de i5 zal waarschijnlijk wel al zeker genoeg zijn voor wat ik wil..no votes
-
27-12-2011, 20:04 #10
ik zou ook een beetje toekomstgericht denken, hier wil ik mee zeggen dat je hier nog een tijdje mee verder kan omdat alles steeds groter en groter word.
mocht je het geld hebben voor de i7 zou ik die persoonlijk nemen, hier kan je perfect nog je ram aanpassen dan en gaat hij nog behoorlijk wat langer mee.
en in dit geval is de I7 wel sneller als de I5, het verschil ga je merken maar je gaat je er natuurlijk niet aan ergeren.psn: prodiver01no votes
-
28-12-2011, 13:22 #11no votes
-
28-12-2011, 14:03 #12no votes
-
29-12-2011, 00:14 #13Approved 9-lifer
- Registered
- 10/08/11
- Location
- Brakel
- Posts
- 541
- iTrader
- 7 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/2
ik werk op 2 recente mac met bootcamp, werkt perfct. windows 7 draait zelfs beter op mijn Macs dan op al mijn vorige niet-Apple machines!
Ik ben het dus niet met je eens! Zelf zwaardere games zoals BattleField 3 op ultra spelen was helemaal geen probleem (heb het niet uitgeprobeerd op de MBP, maar iMac in elk geval werkte perfect. Modern Warfare 3 speel ik wel op de MBP, werkt SCHITTEREND! iMac 27" quad-i5 (2011) met 27" scherm
TE KOOP: Acer laptoptas 17"-18,4"no votes
-
29-12-2011, 01:29 #14no votes
-
29-12-2011, 02:33 #15Approved 9-lifer
- Registered
- 30/03/07
- Location
- Dilbeek
- Posts
- 1,914
- iTrader
- 23 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
En waarom zou je windows op je mac willen installeren. Ik geef toe dat ik wel al eens parallel desktop heb geprobeerd maar ik zou nooit bootcamp doen. De voornaamste reden dat ik mac gebruik is geen virussen... Met dual boot is het weer zover
no votes


