Thread: Ip scanner

  1. #1

    Registered
    25/08/10
    Location
    Heusden
    Posts
    6
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)

    Arrow Ip scanner

    Ik heb een vraag. Ik zit in de derde graad in het middelbaar. Wij krijgen les van leraren en vaak hebben die ook een laptop bij zich. Nu heeft een leerkracht duits zijn macbook altijd mee in de les om zaken via een beamer te tonen en dergelijke. Vandaag de dag zullen velen wel weten dat er veel mensen rondlopen met een ipod touch of iphone of een andere mobiel apparaat met wifi erop. Het netwerk bij ons op school is onbeveilgd, en er hangen verschillende routers, dusja je hoort mij al afkomen, iedereen is daarmee verbonden. In ons schoolreglement staat dat wij een gsm of ipod mogen bijhebben, maar de leerkrachten of directie mogen hem niet kunnen zien.

    Wel die leerkracht duits heeft volgens mij een ip scanner staan op zijn macbook. Een programma waarmee hij kan scannen naar alle apparaten op het netwerk. Hij is geen netwerkbeheerder, dat zijn de leerkrachten van informatica die dat doen.

    Vandaag had hij dat scherm openstaan op de beamer en kon iedereen van de klas zien wie zijn ipod of iphone aanstaat, want de naam komt er op en iedereen noemt standaard zijn ipod of iphone als : ipod van Jos of iphone van Pol. Dus weet hij wie er eentje op zak heeft. Een gast in onze klas werd al vaak betrapt dat hij zijn ipod boven haalde in de les en moet deze iedere morgen indienen in het secretariaat. Hij had deze in standby gezet en dus nog met wifi verbonden. We komen aan bij de leerkracht en hij zei doodleuk : waar is je ipod jongen ? Hij zei eerlijk aan het secretariaat, zegt hij dat dat nie kan want hij staat nog aan, antwoord hij dat hij in standby staat - DAT is toch schending van de privacy ??
    no votes  

  2. #2
    rscaboy's Avatar
    Registered
    28/06/03
    Location
    kortrijk
    Posts
    8,134
    iTrader
    115 (98%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/369
    Nee dat is het niet. Je moet je toestel maar 'onzichtbaar' maken of de wifi afleggen.
    PSN: rscaboy_belgium
    no votes  

  3. #3

    Registered
    25/08/10
    Location
    Heusden
    Posts
    6
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Dus hij weet van iedereen dat hij een ipod of iphone heeft. Hij mag daar toch geen opmerking over maken, want een ipod of iphone standby is met wifi verbonden en dat komt dan in zijn lijst. Hij heeft dat met nog mensen gedaan. Ben je echt zeker ?
    no votes  

  4. #4
    xpr0g's Avatar
    Registered
    14/10/09
    Location
    Izegem
    Posts
    743
    iTrader
    8 (79%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    Het school netwerk hoort eerst en vooral beveiligd te zijn.
    ...
    no votes  

  5. #5
    pina's Avatar
    Registered
    27/07/04
    Posts
    16,345
    iTrader
    14 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    12/43
    die maakt geen gebruik van een ip scanner... alle apparaten die verbonden zijn op het netwerk, kan die kerel via zijn macbook zien in de finder. Maar dat wil niet zeggen dat hij erop kan connecten. Als je je ipod gewoon hernoemt naar iets abstracts, dan kan hij daar niks op zeggen. En in principe kan hij ALLE verbonden apparaten zien die aan het WIFI-netwerk hangen. Al weet ik niet of dat per router is, of iedereen die aan hetzelfde globale netwerk hangt.
    We live in a mess-age, because the medium is the message - Marshall McLuhan (1911-1980)
    no votes  

  6. #6
    dacuba
    Guest
    Ochot, puberkes die in de fout zijn en denken dat ze het toch goed kunnen praten. Zet uwe wifi af en zorg dat ze u niet pakken met spellekes spelen, wat verwacht ge anders?
    no votes  

  7. #7
    VenilixTheHoly's Avatar
    Registered
    03/11/05
    Location
    Ieper
    Posts
    530
    iTrader
    11 (87%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    1/1
    Geef uw i¨hone een andere naam.
    Zoiets als, "leerkracht X is "insert random insult"
    Of, "Who is snooping around on my iPhone/iPod?"
    Zal wel leuk zijn als je zoiets in die lijst ziet staan

    Maak er ook eens zeker van dat je iPhone/iPod niet meer het standaard SSH paswoord "alpine" gebruikt. Dan ben je zeker dat je leerkracht niet in de verleiding kan komen om eens rond te kijken op je iPhone/iPod via SSH.

    no votes  

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Log in

Log in