1. #1
    skully25's Avatar
    Registered
    14/09/02
    Location
    Knesselare
    Posts
    3,677
    iTrader
    4 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/22

    final cut express info gevraagd

    de laatste jaren heb ik mij wat verdiept in amateur videobewerking en heb in die periode eigenlijk voor het grootste deel met imovie 6 HD gewerkt. ik ben nooit verandert naar een recentere versie voornamelijk omdat mijn 7 jaar oude G4 powermac die toch niet te goed kon trekken, imovie 6 werkte wel nog op een aanvaardbaar niveau.

    nu heeft mijn oude G4 het begeven na al die jaren trouwe dienst en ben ik overgeschakeld naar een nieuwe imac die met ilife '09 kwam. mijn eerste ervaring met imovie '09 was ronduit negatief. bewerkingen die ik gewend ben in imovie 6 nemen nu aanzienlijk meer tijd in beslag en sommige zijn zelfs helemaal niet meer mogelijk. imovie 6 had naar mijn mening een veel duidelijker overzicht qua tijdlijn en plaatsing en aanpassing van effecten, op dat vlak loop ik in imovie '09 echt verloren en het frustrerende is dat het bij mij ook niet went of zelfs lukt van bepaalde handelingen te doen. na enig opzoekwerk ben ik blijkbaar niet de enige die zo gevaren heeft gezien een hele pak gebruikers nog altijd met imovie 6 werken.

    ik weet dat je nog steeds imovie 6 kan gebruiken door eerst ilife '09 te verwijderen, dan ilife 6 te installeren en dan terug ilife '09 te installeren. hierdoor zou imovie 6 in een previous version map geplaatst worden en nog steeds werken. het probleem is dat ik toch wat meer mogelijkheden zou willen qua bewerking en betere effecten, in principe is dit al deels aanwezig in imovie '09 (mooiere titels, etc) maar de manier van werken is zo danig anders en omslachtig dat ik eraan twijfel of ik ooit dezelfde resultaten kan bekomen die ik in imovie 6 heb bereikt.

    nu viel mijn aandacht op final cut express die heel wat meer mogelijkheden biedt maar mijn interesse gaat eerder uit naar de manier van werken. nu is mijn vraag: iemand die imovie 6 gewend is en daarmee geleerd heeft van te bewerken, zou het dan makkelijker zijn om de switch te maken naar final cut express of is dit programma helemaal anders/moeilijker en ben ik misschien beter af toch proberen gewend te raken aan imovie '09?
    Last edited by skully25; 23-11-2009 at 04:26.
    no votes  

  2. #2
    Unrach's Avatar
    Registered
    29/08/08
    Location
    Hasselt
    Posts
    1,008
    iTrader
    3 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/2
    Ik heb nooit met iMovie gewerkt, ik werk wel al 2 jaar met Final Cut Pro. Das ongeveer het zelfde als de express. Hiervoor gebruikte Pinnacle Studio. Ik denk dat ge da wel wa kunt vergelijken met iMovie. De overschakeling tussen deze twee is zeer vlot gegaan. Als ge een paar online basic tutorials bekijkt dan zijde er snel mee weg. Eenmaal ge de basis kunt, kunde eigelijk de rest zelf uitzoeken.
    Cinecom: Videoproducties voor bedrijven.
    no votes  

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Log in

Log in