Thread: paar vraagjes ivm MacBook (alu)
-
31-12-2008, 20:52 #1
paar vraagjes ivm MacBook (alu)
Hello, ik heb hier een paar vraagjes die ik hieronder zal typen gelieve in die volgorde te antwoorden en de vragen waarop je geen antwoord weet met een / aan te duiden.
1. Ik ben gisteren langs mediamarkt geweest en zag daar de 2 Alu MAcbooks naaast elkaar staan de ene met 2.0 Ghz en de andere 2.4 Ghz. het viel mij op dat je op de 2.4 Ghz Macbook minder hard op je tochpad moet drukken om iets aan de klikken en dat je als je op iets wilt openen zonder op het touchpad te drukken je alleen 2 maal een tikje moet geven op het touchpad en dat het opent. Bij de 2.0 Ghz macbook moest je harder drukken (dieper) en je kon alleen iets selecteren als je het touchpad indrukt dus niet alleen met je vinger een tikje geven. Is dit normaal of hebben ze alleen deze functie bij de 2.0 Ghz uitgeschkeld? en hoe zit het met het harder drukken op de touchpad? Doen ze dit express zodat je de 2.4 Ghz zal kopen?
2. Als je Windows SP2 op je macbook installeert, en je koopt een router zodat je draadloos op het internet kunt surfen. Kan je hem dan ook onmiddelijk configureren in Windows SP2 (Of is dit alleen mogelijk in MAX OSX)? En zal deze dan ook onmiddellijke functioneren op Mac OSX of moet je dit 2 maal hetzelfde werk doen?
3. Wat zijn de grootste Nadelen van BOOTCAMP ( Windows Xp) op een Macbook Alu (dat ik niet naar Max OSX kan schakelen is geen probleem)
4. Als je een Macbook koopt via een reseller (winkel) en hij is defect, kan ik hem dan ook laten reparen door zelf naar Apple te brengen of moet ik hem naar dezelfde reseller brengen?
Andere vragen zullen nog volgen
Thx
P.S. Sorry voor eventuele schrijffoutenno votes
-
-
01-01-2009, 15:05 #2Member
- Registered
- 06/06/04
- Location
- Bilzen
- Posts
- 8,805
- iTrader
- 18 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 61/128
Dat eerste is gewoon een functie. Ge kunt instellen dat ge gewoon moet tappen om te klikken of dat ge echt de knop helemaal moet indrukken.
Een router configureer je gewoon in de router zelf, zit een klein systeempje in dat ge instelt. Die instellingen doet ge dus niet op uw computer maar via uw computer. Om later verbinding te maken met die router zult ge dan wel op elke computer het wachtwoord moeten ingeven en dergelijke.
Het enige nadeel is gewoon dat ge zult moeten herstarten om naar windows te gaan en dat die hele partitie een deel van uw schijf zal innemen. Op dit moment zijn er ook problemen met dat nieuwe trackpad en windows, maar een externe muis lost dat tijdelijk op.
Ge kunt em naar eender welke reseller van Apple terugbrengen. Maar als ze em herstellen en er is dan nog iets mis moet ge em normaal wel binnen 3 maanden naar dezelfde reseller terugbrengen die de eerste herstelling gedaan heeft.no votes
-
01-01-2009, 19:16 #3Member
- Registered
- 13/07/03
- Location
- Merchtem
- Posts
- 1,764
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/11
1. Er is geen verschil tussen de 2, heb ze hier beide staan en de touchpad is identiek, de functies daarentegen kunnen verschillend ingesteld zijn.
2, 3 en 4 zie hierboven
no votes
-
01-01-2009, 19:16 #4
Is het moeilijk om te werken op een 13.3 Inch scherm in vergelijking met een 15.4. IN programma's zoals Office, Photoshop etc...
no votes
-
01-01-2009, 19:17 #5Member
- Registered
- 13/07/03
- Location
- Merchtem
- Posts
- 1,764
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/11
Klopt niet, je moet even hard of zacht drukken op beide touchpads.
no votes
-
01-01-2009, 20:57 #6Member
- Registered
- 03/05/06
- Location
- Leuven
- Posts
- 749
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/0
no votes
-
01-01-2009, 21:38 #7
is vooral een personlijke kwestie.
We live in a mess-age, because the medium is the message - Marshall McLuhan (1911-1980)no votes
-
01-01-2009, 21:40 #8Banned
- Registered
- 06/11/06
- Location
- Evergem
- Posts
- 9,882
- iTrader
- 97 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 1/53
totaal niet storend dat 13 inch scherm, love it
no votes
-
02-01-2009, 12:54 #9
Ik heb enkel 'last' van het 13inch scherm bij applicaties zoals Xcode of Visual Studio (via virtualisatie) waar je op een venster enorm veel verschillende functionaliteiten krijgt gepresenteerd, daarvoor hang ik een externe monitor aan de MacBook.
Bij alle andere applicaties, mail, pages, numbers, iPhoto,... ervaar ik geen hinder.no votes
-
02-01-2009, 14:29 #10Member
- Registered
- 07/06/04
- Location
- Mechelen
- Posts
- 1,235
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 3/3
Tegenwoordig gebruik ik hier VMware Fusion 2.0 => Ik had reeds BootCamp geïnstalleerd. Blijkbaar kon ik deze partitie ook gebruiken om te runnen in VMware..
Dus, moet ik lang -"krachtig"- werken in windows, dan herstart ik. Ffjes iets nakijken of dergelijke => Virtueel draaien..
Vind 't verdomd knap
no votes
-
02-01-2009, 14:40 #11Member
- Registered
- 06/06/04
- Location
- Bilzen
- Posts
- 8,805
- iTrader
- 18 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 61/128
Maja, dat kan ook veel problemen met zich meebrengen. Geloof me vrij..
no votes
-
02-01-2009, 20:29 #12
Zijn er functies die in windows niet werken van de Mac? Is het gerucht ook waar dat windows SP2
sneller werkt op Mac dan op een gewone notebook?no votes
-
02-01-2009, 20:59 #13Member
- Registered
- 06/06/04
- Location
- Bilzen
- Posts
- 8,805
- iTrader
- 18 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 61/128
Pff, in het begin werd dat al eens gezegd met een benchmark erbij. Maja, als em 1 of 2 punten beter presteerde kregen sommige Maccers al een orgasme van het kan niet meer. Denk dus niet dat ge opeens een veel betere windowsmachine onder uw gat krijgt.
En normaal werkt alles, soms verschillen de keys wel waardoor ge wat moet zoeken naar bepaalde snelkoppelingen. Maar voor de rest moogt ge normaal geen problemen ondervinden daarmee.
Maar koop geen Apple enkel en alleen om er Windows op te draaien, daar hebt ge echt niets aan.no votes
-
02-01-2009, 21:50 #14
Het is niet per se om er windows op te draaien dat ik een Mac koop hoor. Er zijn nu eenmaal programma's die alleen op windows werken i.p.v op Mac OSX. En werken met Parallels zie ik niet zitten. Ik wil gewoon niet verast zijn wanneer ik Windows Xp erop installeer en vaststel dat het vol met bugs zit en knoppen die niet werken. Zolang ik kan typen, punten, komma's aanhalingsteken kan zetten etc... en die knoppen werken is er geen enkel probleem.
Edit:
Ik hoor links en rechts dat het ook mogelijk is om je Bootcamp partitie te formatteren als NTFS . Van HFS naar NTFS of iets in die aard denk ik? Is hij standaard in HFS?Last edited by Mohmed; 02-01-2009 at 22:07.
no votes
-
02-01-2009, 22:20 #15Member
- Registered
- 06/06/04
- Location
- Bilzen
- Posts
- 8,805
- iTrader
- 18 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 61/128
HFS+ is het bestandssysteem dat door Apple gebruikt wordt, Microsoft gebruikt normaal NTFS. Standaard kunnen beide systemen niet op elkaar schrijven, maar 3D party software kan er wel voor zorgen dat dit mogelijk wordt.
Naar mijn ervaring zit MacDrive enorm goed in elkaar en is het perfect om van NTFS op HFS+ schijven te schrijven.
Omgekeerd hebt ge MacFuse, NTFS3G, Paragon, whatever it is.. Dit werkt naar eigen ervaringen, en naar wat ik rondlees ook de ervaringen van anderen, een pak minder goed.
Als ge soms VMWare of Parallels zoudt gebruiken kunt ge ook gebruikmaken van de Shared Folders, dan wordt er via een soort van lokaal netwerk sharing opgezet voor de mappen die gij activeert. Tussen uw Leopard en XP/Vista schijf dus.
Ge hebt ook nog FAT32, daar kan zowel NTFS als HFS+ op schrijven. FAT32 heeft wel enkele nadelen, waarvan één vrij belangrijk: bestanden kunnen niet groter zijn dan 4GB. 't Ondersteunt ook geen systeemherstel dus als ge met echt belangrijke bestanden gaat werken..
Voor altenatieve programma's kunt ge ook kijken op iusethis osx software: New Releases. Maar inderdaad, sommige programma's zijn moeilijk/niet te vervangen.no votes

