Page 1 of 3 123 Last
  1. #1

    Registered
    15/08/02
    Posts
    576
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/1

    Waarom geswitched naar Mac?

    Ik ben sinds 3 maanden een heel tevreden Macbook eigenaar. Ondanks dat ik via Bootcamp ook (noodzakelijk) Windows Vista draai, gebruik ik het nauwelijks.
    Via vrienden ben ik in contact gekomen met Mac, het zag er allemaal heel erg mooi en gebruiksvriendelijk uit. Ik ben steeds meer informatie gaan opzoeken (o.a. op dit forum) en de argumenten dat op Mac nauwelijks virussen of andere infecties mogelijk zijn heeft me toch over de streep getrokken. Ik wou een machine die steeds goed werkt, gebruiksvriendelijk is, waar amper onderhoud aan is en niet te snel verouderd. Enige minpuntje was een bug ivm de speciale tekens maar die heb ik dankzij Macforums kunnen oplossen. Als ik thuis vanplan ben om lang te werken gebruik ik toch nog mijn andere vrij (recente) PC. Het grote scherm werkt iets aangenamer en zo belast ik de batterij van m'n Macbook minder. Op termijn hoop ik deze PC t vervangen door een iMac.

    Waarom zijn jullie geswitched? of ben je altijd al Mac-gebruiker geweest?
    Wat heeft jullie over de streep getrokken?
    Nu 3 maanden na de switch ben ik een heel tevreden Mac-gebruiken, zijn de andere switchers allemaal éven tevreden over de overstap?
    Of zijn er meer belemmeringen dan gedacht?


    Mvg
    no votes  

  2. #2
    anthony8400's Avatar
    Registered
    06/02/05
    Location
    Oudenburg
    Posts
    3,320
    iTrader
    119 (98%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    2/3
    Wel, ik wou al altijd een mac hebben maar omdat ik in mijn richting een pc nodig had was het heel moeilijk om een mac te gebruiken (en ik ben begonn in 2005, er waren dan nog geen intel mac's)

    Maar in december heb ik, met zicht op mijn stage, een mac aangeschaft omdat het nu wel mogelijk was om die te gebruiken zonder belemmeringen (alsook de bootcamp is heel handig, want die heb ik ook nodig).

    Het zijn prachtige en sterke machientjes, die enorm gebruiksvriendelijk zijn alsook productiever.
    iPhone 5S Silver
    MacBook Pro 17" UniBody
    Life might seem like a burden, but it's so lovely living it!
    no votes  

  3. #3

    Registered
    08/11/03
    Location
    Dendermonde
    Posts
    92
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    Ik ben 8 jaar geleden begonnen met avondcursussen Linux, ik was direct verkocht maar ik zag linux nog niet als desktop os draaien aangezien windows veel gebruiksvriendelijker was (tis te zeggen wat je onder vriendelijk verstaat hé )

    Dan 5 jaar geleden ben ik als servertechnieker begonnen voor HP-Unix machines en 2 nieuwe collega's die ik daar leerde kennen waren beide macfreaks (en unix-like freaks). Me laten overhalen om een apple in huis te halen en nu heb ik al anderhalf jaar een imac 17 inch modelletje in huis staan.

    Vrienden en familie die bij ons op bezoek komen zijn dan altijd héél verbaasd als ze dan op bezoek komen en ze zien die mac daar dan staan blinken. Zit daar alles in ? Kun je daar alles mee doen wat je met windows doet ?
    En dan begin ik een rondleidingetje te geven in de wondere wereld van os x en als je dan hun verbaasde gezichten ziet...
    Maar toch blijven ze dan koudwatervrees hebben want om de één of andere reden verkiezen ze toch die oude vertrouwde windows met als argument dat OSX toch weer een hele aanpassing is en dan zeg ik, nou en...na je upgrade van XP naar Vista was het toch ook een hele aanpassing ? En maar de helft van je appl. van XP werkte nog onder Vista... en toch hé...
    iMac T7200 Core 2 duo 2Ghz, 2Gb DDR2, ATI X1600 128Mb DDR3, Mac OSX Leopard 10.5.8

    Intel Core i7 930 2.8Ghz, 6Gb DDR3 tripple channel, 500Gb SATA2, 2x 36Gb SCSI 10k rpm, HD 6870 1024Mb DDR5, Windows 7
    no votes  

  4. #4
    Zeromancer's Avatar
    Registered
    05/11/07
    Posts
    747
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    Ik Ben niet geswitched.
    Ben altijd al een mac users geweest, Sinds 1993.
    Toen 1ste computer gekregen ( een Macintosh zwart wit nog wel)
    sindsdien een kleuren machintosh gehad , een G3 , Imac , En nu al 2 jaar Macbookpro.

    (dus jah ik heb rond men 4-5 jaar al met een computer gezeten , belief it or not.
    Men Pa is nogal ferm apple fan, damee dat ik zijn "oude" mac kreeg , en daar tekende ik dan op , of speelde wat.)

    Ik zal hier dus denk ik 1 van de oudste ( in norm van gebruik) Apple "mac" user zijn.
    no votes  

  5. #5

    Registered
    29/12/07
    Location
    Gent
    Posts
    5,870
    iTrader
    4 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/63
    Ik had een laptop nodig, en die macbooks met OSX zagen er zo goed uit dat ik het wel wou proberen.
    Sindsdien (juli 2007) nog nooit spijt gehad van mijn aankoop!

    Ik heb wel net een Desktop PC gekocht omdat ik die van OS X veel te duur vindt voor wat je uiteindelijk maar krijgt.
    De Macbook & Macbook Pro zijn het zeker waard, maar de iMac en de desktop van Mac zijn veel te overpriced, ook al heb je dan OS X.
    no votes  

  6. #6

    Registered
    14/02/04
    Location
    -
    Posts
    8,004
    iTrader
    24 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    5/37
    Grafische richting en dan heb ik een MacBook Pro gekregen (). Was direct verkocht toen ik hem voor de eerste maal opstartte! Sindsdien gebruik ik m'n desktop eigenlijk niet meer, OS X gaat zoveel vlotter en crasht niet voortdurend (ik ben nogal ongeduldig en Windows kan mij niet volgen).

    En om te gamen gebruik ik Windows via bootcamp. Betere graphics dan op m'n desktop, alleen het ontbreken van een apart numeriek klavier en bepaalde functietoetsen is een tegenvaller (en geen zin om een apart Mac-toetsenbord te kopen, omdat ik het niet plezierig zal vinden om zover van m'n scherm te typen).

    En natuurlijk de remote . Kungfu-style!
    no votes  

  7. #7

    Registered
    17/07/02
    Posts
    514
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    Ik heb met Mac leren werken tijdens mijn studies. Had me dan voorgenomen dat mijn volgende computer een mac zou zijn. Maar indertijd veel geïnvesteerd in mijn pc waardoor die maar niet verouderde en overbodig geraakte. Vorig jaar echter verhuisd en mijn pc is gesneuveld, snap nog altijd niet waarom.
    Afin: Macbook gekocht dan.
    Waarom? Ik wilde een laptop, vond het maar niets om boven op een kamertje achter mijn pc te zitten terwijl mijn vriendin beneden zat. Lang getwijfeld tussen MB en MBP maar het enorme prijsverschil trok me toch over de streep. MBP zou ik enkel nodig hebben om te gamen en dat doe ik steeds minder dus dan maar beslist dat ik niet meer zou gamen op computer. Een wii is fun genoeg

    OSX is een belangrijke reden. Misschien belangrijker: het is geen windows. Ik was het beu dat dat ding vastliep op de meest rare momenten.

    Die dingen zien er ook prachtig uit en ik heb nogal een zwak voor design. Een zwak, geen geld. Anders zag mijn huis er net iets anders uit

    En nog zo heel wat redenen, dunno, altijd al een buitenbeentje geweest. Sommige van mijn vrienden beweren dat ik een Mac heb om te kunnen zeggen dat ik een Mac heb. Maar als ze hem dan zien, zijn ze er vol lof over.
    no votes  

  8. #8
    joriske18's Avatar
    Registered
    23/01/04
    Location
    merksem
    Posts
    4,002
    iTrader
    17 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    2/4
    Eerste contact via een vriend en dan heb ik meer opgezocht op het internet (oa dit forum). Op den duur wou ik echt heel graag een mac, ik was windows kotsbeu. Ik ben dan in een september aan de studie informatica begonnen en ik had een laptop nodig. Dan ben ik direct voor een macbook pro gegaan. Gelukkig hebben die intel processors en ondersteuning voor bootcamp anders had ik met een windows laptop moeten zitten voor die windows only programma's.
    13" Macbook Pro 2011: 2.7Ghz i7 - 8 gig ram - 500GB HD
    Samsung Galaxy Nexus
    ASRock P67 - Intel Core i5 2500k - 8 gig - MSI ATI HD6950 2gig
    no votes  

  9. #9
    KIA_Killer's Avatar
    Registered
    11/05/03
    Location
    Boortmeerbeek
    Posts
    3,478
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    Ik moest een laptop hebben, omdat ik momenteel IICT doe en ik later toch verder wil in een ontwerprichting ofwel iets economisch. Ik werk eigelijk bij alles wat ik doe met de computer (zelfs tijdens exames -> samenvattingen maken). En ik maak dan ook vaak kunstwerkjes vanhuiswerken enzo. Alez een pen en papier, niks voor mij. Ik doe echt bijna alles via pc.
    Ook op school leek me dat handig en eerst was ik aan het rondkijken voor een laptop maar dan zag ik de persvoorstelling van Leopard (in de klas, via internet) en ik zei toen luidop: dat moet ik hebben. En eh ja een maand later (ja we hebben die voorstelling ergens septepber 07 bekeken) dus rond oktober had ik mijn MacBook Pro 17". Meer dan tevreden over, wel al kleine issues mee gehad (zie elders dit forum ) maar door de applicaties die leopard meelevert zijn die pinuts in vergelijking met een crash in windows.
    La Selección
    PSN Gamertag: Kerstiano
    X360 Gamertag: Kerstie
    no votes  

  10. #10
    Onozel_Kieken's Avatar
    Registered
    23/01/06
    Location
    De Haan
    Posts
    787
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Ik was de virussen van windows beu en ook het wat logge gevoel dat mijn oude pc gaf met XP.
    Ik zag altijd macs staan in het computer winkeltje en toen in mijn iPod kocht ben ik er mij meer voor gaan interesseren
    MacBook Wit - 2.16 Core2Duo, 2GB RAM, 250 GB HDD
    no votes  

  11. #11
    kakature's Avatar
    Registered
    16/02/04
    Location
    Ja
    Posts
    21,649
    iTrader
    10 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    16/198
    Zelfde als iedereen hier

    no votes  

  12. #12
    shiftyke's Avatar
    Registered
    11/09/03
    Location
    Rupelmonde
    Posts
    21,113
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    3/227
    Quote Originally Posted by Onozel_Kieken View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Ik was de virussen van windows beu en ook het wat logge gevoel dat mijn oude pc gaf met XP.
    Ik zag altijd macs staan in het computer winkeltje en toen in mijn iPod kocht ben ik er mij meer voor gaan interesseren
    windows, blij dat ik er van af ben
    LASTfm ~ Discogs TURN IT UP! A little louder
    no votes  

  13. #13
    NeoCracer's Avatar
    Registered
    17/10/04
    Location
    Wieze
    Posts
    5,324
    iTrader
    6 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    13/21
    Ik heb sinds September een MacBook, zeer content van.
    Mijn broer had al bijna een jaar langer een mac als mij, en mijn computer werd traag.
    En misschien wel de hoofdreden is dat ik altijd problemen had met die PC en met Windows.

    Mac is veel beter, gebruiksvriendelijker en eenvoudig.
    Ik heb met mijn MacBook alles wat ik nodig heb.
    XBL: NeoCracer
    no votes  

  14. #14
    pinow's Avatar
    Registered
    20/01/07
    Location
    Lommel
    Posts
    1,011
    iTrader
    25 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    Ik ben overgestapt voor het avontuur Khad het zo ongeveer wel gezien in Windows.

    Daarvoor ben ik nog een tijdje aan het prullen geweest in linux.

    Quote Originally Posted by -wodkafiero- View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    En nog zo heel wat redenen, dunno, altijd al een buitenbeentje geweest.
    Daar moet je zelfs geen buitenbeentje (meer) voor zijn.
    I'm not a cowboy, Pam... I'm a stuntman.
    no votes  

  15. #15
    Emperor_Blade's Avatar
    Registered
    28/12/04
    Location
    De Pinte
    Posts
    1,341
    iTrader
    18 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/1
    hier thuis staat er al een apple IIc sinds dak geboren ben en ben ermee opgegroeit, daarna begonnen met windows 3.1 op ibm en steeds verder
    sinds mijn 3de middelbaar zijn we op school beginnen werken op G3 (grafische technieken richting) echte buchtcomputers. vanaf het 5de middelbaar begonnen we op G5 en de intels kwamen ook eindelijk uit waardoor ik liever begon te werken met mac's
    nu, 3 jaar later heb ik mij een aantal maanden geleden een iMac gekocht, vooral voor FinalCutPro te draaien. door de intel mac's kan ik het beste hebben van beide werelden, windows en osx. na velen jaren ben ik het opendoen en heel de tijd dingen vervangen in mijn desktop pc ook grondig beu en vanaf nu steek ik iets dat kapot is gewoon binnen....geen compatibiliteits problemen tussen hardware meer
    over een jaartje ofzo koop ik mij mss wel een goedkoop macbookje, kzie of ik er geld voor over heb
    no votes  

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Log in

Log in