Thread: Nieuwe macbook
-
02-01-2008, 12:22 #46
Ik heb op aanraden van iemand mijn bestelling gewijzigd.
- Heb nu voor de ZWARTE MacBook gekozen, daar zouden sneller vingers op te zien zijn maar die case zou minder snel slijten dan de witte MacBook? Klopt dit? Maar ze zijn allebei fantastisch mooi!!!
- Heb nu maar 1 GB geheugen gekocht, ik ga zelf 2x 2 GB bijsteken, zou veel goedkoper zijn elders.
- Heb nu een harde schijf van 250GB want ik ben vanplan de MacBook als men allround computer te gebruiken.
- Ik mag toch wel vermelden dat ze heel vriendelijk waren bij Apple, de vorige bestelling is geannuleerd, ik moet gewoon het resterende bedrag bijbetalen. dank u apple!
Meningen over de aanpassingen?no votes
-
-
02-01-2008, 12:56 #47Member
- Registered
- 07/06/04
- Location
- Mechelen
- Posts
- 1,235
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 3/3
Zelf heb ik de Witte (1jaar jong) & de mijne oogt momenteel nogsteeds even goed als het (jongere) zwarte broertje van een kameraad

Op de zwarte zie je namelijk heel snel vingerafdrukken & dat heb je op de witte niet (vind ik toch een +). Maar al bij al blijven vingerafdrukken niet zo erg natuurlijk.
Maar belangrijker vind ik nogsteeds de meerprijs voor de zwarte MB.. Steeds meer en meer kameraden zie ik een zwarte MB kopen & houden niet veel rekening met de meerprijs hiervoor. Zelf vond ik het niet de moeite om de meerprijs te betalen. Het heeft puur met "imago" te maken in mijn ogen. Iedereen weet dat de zwarte duurder is, dus als ze je daar mee zien rondlopen..
(of ze moeten echt het wit oerlelijk vinden)
Ik blijf het vreemd vinden aangezien je echt gewoon voor de kleur betaald en geen betere specificaties krijgt..? (waar is het prijs/kwaliteit verhaal?)
Rekensommetje:
In witte versie: 1372,14
In zwarte versie: Eur 1.494,35
Conclusie: 122,21 Eur meerprijs voor een zwarte kleur.
(beiden met een extra optie van HDD: 250GB)
122,21 Eur vind ik toch veel eigenlijk & het dus niet meteen waard. Echter, indien je 't zwart mooier vindt & hiervoor wil betalen is dit je volste recht.
Ikzelf koop hiervan bvb liever extra's zoals: extra ram, wireless mouse, airport, ... noem maar op
But héy, just my 2 cents
& goede keuze ivm het ram geheugen..no votes
-
02-01-2008, 13:31 #48
- Ivm de kleur met ik je volledig gelijk geven, de MacBook is in beide kleuren prachtig maar het witte appletje op de zwarte case leek me toch het ietsje meer
maar smaak is natuurlijk subjectief.
Zou het niet kunnen dat de zwarte MacBook uit iets duurdere, stevigere materialen is gemaakt? Want de stevige meerprijs die je terecht aanhaalt is wel wat overdreven aangezien de onderdelen dezelfde zijn. Zelf heb ik geen recht van klagen want ik kon evengoed de witte gekozen hebben maar vraag me toch wel af of er verschil in kwaliteit zit tussen de witte en de zwarte case!??
- yup ik had eerder 2GB besteld maar die meerprijs was ook wel belachelijk, aangezien geheugen niet moeilijk te vervangen is heb ik dan maar 1GB besteld en koop ik elders 2 latjes van 2GB zodat ik Parallels prima kan draaien als ik windows eens nodig heb.
- De meerprijs voor de harde schijf is ook wel een beetje overdreven maar ik zag het niet zitten die zelf te vervangen. Zodus laat ik de eer en het geld aan Apple.
Ik ben vanplan de nieuwe Macbook voor al mijn zaken te gebruiken en mijn huidige PC te laten staan indien ik zou willen gamen in windows. Maar de harde schijf van de MacBook heeft een snelheid van 5400 rpm, terwijl de harde schijf van mijn PC een snelheid heeft van 7200 rpm, is dit een belangrijk nadeel? Of maak ik me een klein beetje druk om niets?
dank bij voorbaat.no votes
-
02-01-2008, 13:34 #49Member
- Registered
- 07/04/06
- Location
- Beerse
- Posts
- 3,051
- iTrader
- 18 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 5/8
vingers ziet ge sneller op ne zwarte dan op ne witte, geloof mij vrij, ik heb nu sinds een jaar een zwarte en die moet ik geregeld goed afkuisen omdat hij vol vingers staat. Op matzwart ziet ge da sneller dan op glanzend wit, da's volgens mij logisch...
Van de zwarte worden er minder verkocht, dus ligt de productieprijs van het plastic per stuk hoger dan voor de witte cases. Of dat samen met de grotere hd het prijsverschil rechtvaardigt is de vraag...
Nope, het materiaal is even zwak...Nerds go to heaven, coders go to paradise, designers go to hell. For webdesigners, they invented windows.
<dakantochnie> zet maar in je sig dat je fan bent van mij!
no votes
-
02-01-2008, 13:37 #50Approved 9-lifer
- Registered
- 04/02/04
- Location
- 3010/3690
- Posts
- 4,208
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 22/43
Ik meen dat de HDD van een Macbook (niet de pro) niet zo moeilijk te vervangen was en dan ook nog eens zonder garantieverlies mogelijk was, dus zou ik niet opteren om een 250GB schijf van Apple te steken (die wss te duur, net als het ramgeheugen). Dan kunt ge trouwens een 7200 rpm schijf steken, die sneller is.
I'm a writer. I think, I type, I drink. Lather, rinse, repeat. Not always in that order.
no votes
-
02-01-2008, 13:39 #51Member
- Registered
- 07/04/06
- Location
- Beerse
- Posts
- 3,051
- iTrader
- 18 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 5/8
sneller, en meer warmte genereert. Macbook (allez, de mijne toch
) worden sowieso al heet genoeg om een kleine slaapkamer mee te verwarmen zonder dat ge er nog een snellere hd in gaat steken...
Nerds go to heaven, coders go to paradise, designers go to hell. For webdesigners, they invented windows.
<dakantochnie> zet maar in je sig dat je fan bent van mij!
no votes
-
02-01-2008, 14:15 #52Approved 9-lifer
- Registered
- 06/02/05
- Location
- Oudenburg
- Posts
- 3,320
- iTrader
- 119 (98%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 2/3
Idem
Ik heb de mijne in de switch gekocht, heb geopteerd voor de witte macbook met 2,2 ghz (de 2,16 was toen in promo voor een 50 EUR minder dan de 2,2 met edu-korting, maar die is minderwaardig op het vlak van bv. max ramgeheugen, die valt maar op 2 gig, terwijl de mijne op 4 gig valt).
Ze hadden mij ook nog gevraagd om 2 gig in te steken voor "maar" 140 EUR, maar dat vond ik ronduit belachelijk duur. Ik kon het geheugen goedkoop aankopen via amerikaanse site, maar na beetje zoeken hier heb ik een belgische site gevonden, waarbij het op evenveel komt. Ik heb gisteren 2 latjes van 2 gig aangekocht waarvoor ik maar 114 EUR incl verzending heb betaald. Wel een heel stuk goedkoper dus ;-)
Vooral omdat ik parallel desktop moet draaien is dit handig. Alsook voor de algemene prestatiewinning, terwijl die al super is met 1 gig.
Wat betreft de harde schijf, ik zou opteren voor een 5400 rpm. Op mijn vorig toestel (IBM) heb ik een 7200 rpm zitten en geloof me vrij, die wordt écht wel heel rap warm, verbruikt meer en het is geen wereld van verschil vind ik.
Ik zal mijn HDD ook veranderen en ik twijfelde ook ff tussen een 7200 en 5400, maar zal toch voor die 5400 gaan, want ne MB(en MBP) wordt al op zichzelf redelijk rap warm :-)
Het verschil in prijs tussen die zwarte en de witte is volgens mij de 2 gig ram ipv 1 gig, en ne harde schijf van 160 ipv 120 (dan kom je normaal op die meerprijs als ik mij niet vergis).
Ik ben heel tevreden van mijne MB, juist dat ik af en toe problemen heb met mijn draadlozen. Dat ik soms geen internet meer heb (en de vaio trouwens ook ni), ik doe dan mijn airport uit en de vaio heeft dan weer internet (raar). Ik moet dan weer me airport inschakelen en dan gaat het weer.
Ook als ik de enige ben op de router gebeurt dit. Ik heb al gebeld naar switch en ze zeggen dat dit mogelijk aan de router kan liggen, het is nochtans de nieuwste van D-Link die N-technologie ondersteunt.
Heeft er iemand dezelfde ervaringen als mij?iPhone 5S Silver
MacBook Pro 17" UniBody
Life might seem like a burden, but it's so lovely living it!
no votes
-
02-01-2008, 14:42 #53Member
- Registered
- 07/06/04
- Location
- Mechelen
- Posts
- 1,235
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 3/3
U bedoelt max 3 gig
Beiden hebben maar 1GB ram hoor, enkel de HDD's verschillen van elkaar (160 ipv 120)
Nog niet nagedacht over die kostprijs van plastiekVan de zwarte worden er minder verkocht, dus ligt de productieprijs van het plastic per stuk hoger dan voor de witte cases. Of dat samen met de grotere hd het prijsverschil rechtvaardigt is de vraag...
Maar dit zou idd wel eens de reden kunnen zijn.no votes
-
02-01-2008, 14:49 #54Approved 9-lifer
- Registered
- 06/02/05
- Location
- Oudenburg
- Posts
- 3,320
- iTrader
- 119 (98%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 2/3
Neenee, het is 4 gig max hoor, staat op het blaadje die ik daar bij gekregen heb, alsook op het internet staat het zo.
Quote: MacBook, verkrijgbaar in klassiek wit of stijlvol zwart, ondersteunt tot 4 GB geheugen en een heleboel opslagruimte.
Ivm die zwarte, kan goed zijn, ik dacht eerst dat ze gemist hadden op dat blaadje
Maar ik vind de zwarte sowieso ook teveel, het verschil dat er is tussen die prijs, wel met dat geld kan je praktisch naar 4 gig gaan en ne HD van 250 kopen.
Maar het blijft nu eenmaal een mooitje vooral omdat mac normaal wit is, het is dus iets speciaals :-) Maar ik had voordien zwarte laptop, en dat zwart is idem wel heel vingergevoelig :-)iPhone 5S Silver
MacBook Pro 17" UniBody
Life might seem like a burden, but it's so lovely living it!
no votes
-
02-01-2008, 17:42 #55Member
- Registered
- 07/06/04
- Location
- Mechelen
- Posts
- 1,235
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 3/3
Oww srry, dacht dat je bedoelde dat de 2,16 "maar" tot 2Gig ondersteunde.. (en die ondersteunt -dacht ik- tot 3Gb, net als de Gen. daarvoor -met max 2.0GHz)
De laatste nieuwe (max 2,2Ghz) kunnen tot 4GB gebruikenLast edited by sh011265; 02-01-2008 at 18:57.
no votes
-
02-01-2008, 18:20 #56
Hm, maar was het vroeger niet zo dat die zwarte standaard met 2gb ram werd geleverd?
no votes
-
02-01-2008, 18:23 #57Member
- Registered
- 23/10/03
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 8,502
- iTrader
- 2 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 2/19
kunt ge eigenlijk een Macbook kopen in de US en die laten meebrengen door iemand? (ervan bewust dat het keyboard dan qwerty is)
.no votes
-
02-01-2008, 18:46 #58Member
- Registered
- 07/04/06
- Location
- Beerse
- Posts
- 3,051
- iTrader
- 18 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 5/8
Nerds go to heaven, coders go to paradise, designers go to hell. For webdesigners, they invented windows.
<dakantochnie> zet maar in je sig dat je fan bent van mij!
no votes
-
02-01-2008, 18:50 #59Member
- Registered
- 23/10/03
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 8,502
- iTrader
- 2 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 2/19
no votes
-
02-01-2008, 18:55 #60Approved 9-lifer
- Registered
- 06/02/05
- Location
- Oudenburg
- Posts
- 3,320
- iTrader
- 119 (98%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 2/3
Ja, ik dacht dat diene 2,16 maar 2 gig ondersteunde :-)
Maar tkan goe zijn dat 3 is zenne, want ik vond al raar dat sommigen 3 gig hadden :d
Maar het is en blijft ne mac, en die zijn super :d
Kzal dan wel nog laten weten hoe het werkt met 4 gig :d
Kmoet juist nog zo'n mini-schroevendraaiertje vinden, want die schroeven zijn echt wel heel klein zenne.iPhone 5S Silver
MacBook Pro 17" UniBody
Life might seem like a burden, but it's so lovely living it!
no votes

