1. #1
    mega_stihl's Avatar
    Registered
    08/11/03
    Location
    Kortenberg
    Posts
    3,563
    iTrader
    152 (99%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/5

    "Reden van verkoop?"

    Gegroet

    Ik ben, met enkele tussenperiodes, ruim één decenia aanwezig op het buy & sell gedeelte van het 9lives forum. Een paar keer heb ik een wagen te koop aangeboden, en net zoals overal kreeg ik ook hier de vraag (van mensen die totaal niet geïnteresseerd waren) "Reden van verkoop?". Op zich vind ik dit een loze vraag, want stel nu dat je hem verkoopt omwille van een defect dat je wil camoufleren (als ge echt ne klootzak zijt, zoals er wel meerderen zijn), dan ga je toch nooit zeggen "omdat er een defect aan is dat ik wil camoufleren omdat de herstelling te duur is"?

    Bon, dit effe terzijde, maar tegenwoordig valt het me zelfs meer en meer op dat mensen die iets simpel zoals een GPU-kaart aanbieden de vraag krijgen "Reden van verkoop?"

    Mijn vraag is eigenlijk: wat maakt het nu eigenlijk uit omwille van welke reden de verkoper die GPU verkoopt? Dit verandert toch absoluut NIETS aan het artikel of de verkoop, of vergis ik me hier?

    Peace
    mega_stihl
    no votes  

  2. #2
    Tinufiel's Avatar
    Registered
    13/09/13
    Location
    Gent
    Posts
    211
    iTrader
    10 (100%)
    Mentioned
    1 Post(s)
    Reputation
    0/4
    Voor een stuk denk ik dat het is uit curieuziteit. Waarom zou iemand een paar maanden oude GPU verkopen? Peins dat velen gewoon curieus zijn.

    Ten tweede is het misschien ook tegen btw fraude. Aankopen via bedrijf en dan met 21% verkopen om 10% winst te halen.

    Allez ja mijn gedacht hé.
    no votes  

  3. #3

    Registered
    19/02/12
    Posts
    5,378
    iTrader
    0
    Mentioned
    16 Post(s)
    Reputation
    4/789
    Dit is omdat de meeste mensen nog een minimum aan geweten hebben en niet zomaar durven liegen.
    Ze durven het wel verzwijgen onder het motto "ze moeten het maar vragen" en dit wordt minder als gewetensprobleem aanzien.
    Ik zadel louche verkopers met die vraag "waarom verkoop je?" dus op met een gewetensprobleem, wat ze ook wel verdienen.

    Mogelijks doen ze hem dan voor minder geld weg om dit probleem te sussen "je hebt het ook goedkoop gekregen dus achteraf niet reclameren" of "hij heeft het gehad voor een goede prijs dus hij zal wel niet te snel beginnen reclameren over die zogezegd 100% perfecte kaart" en "hij kan het altijd nog doorverkopen aan dezelfde prijs of meer".

    En ja er zijn altijd 'slechte' mensen zonder geweten die in your face liegen over gebrekkige producten maar dit is een minderheid dus het helpt altijd wel een beetje om te vragen waarom het verkocht wordt. Kan altijd dat die daardoor toch door de mand valt.

    "Ik heb een bedrijfswagen gekregen" terwijl er bijvoorbeeld nergens een bedrijfswagen te zien is. "Ik heb gezinsuitbreiding" terwijl bij het bezoek blijkt dat die kerel alleen woont. Zegt al genoeg om de koop af te ketsen.

    Of bijvoorbeeld iemand die windows licenties verkoopt kan zeggen "omdat ik er teveel aangekocht heb", maar als dan blijkt dat die elke 2 maanden 10 licenties aan dumpingprijzen verkoopt dan gaat er wel een belletje rinkelen dat deze persoon niet alleen een commerce runt maar ook leugenachtig is. Je hebt er dus niets mee te verliezen om dit te vragen.
    no votes  

  4. #4
    mega_stihl's Avatar
    Registered
    08/11/03
    Location
    Kortenberg
    Posts
    3,563
    iTrader
    152 (99%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/5
    Point taken. Zeker dat van bedrijfswagen (heb zelf jaren in de autoindustrie gewerkt en heb als hobby meerdere auto's hersteld & verkocht, en dus ook aangekocht, en daar zijn er veel door de mand gevallen. Maar een GPU van 2j oud ... Wat kan daar mogelijk aan kapotgaan? :P
    no votes  

  5. #5

    Registered
    07/06/08
    Location
    Roeselare/Diest
    Posts
    776
    iTrader
    37 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reden van verkoop: "lichte coil whine, in een open systeem als het mijnehoorbaar, in een gesloten kast zou het geen last mogen geven."
    no votes  

  6. #6

    Registered
    09/06/15
    Location
    Balen
    Posts
    1,433
    iTrader
    45 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/2
    Reden van verkoop vraag is onzin
    Maar ge zegt gewoon ik ga andere kopen als standaard smoesje mochten ze toch zo nieuwsgierig zijn
    no votes  

  7. #7

    Registered
    21/09/09
    Location
    Antwerpen
    Posts
    2,776
    iTrader
    136 (97%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    dat vraag ik mij al jaren af... gewoon negeren is het beste antwoord dat je kan geven.

    of je nu en opkoper zijd ,of je hebt iets anders op het oog, impuls aankoop, geldnood vsvs doet er niet aantoe.. dat valt onder de categorie privé , als het mijn broer is of familie lid of iemand van de vriendenkring beantwoord ik die vraag zonder te twijfelen ,want ik ken deze mensen , en random persoon die ik één keer in mijn leven zal zien hoeft dat niet te weten...


    Zit daar en echte reden achter ? zo'als en defect of fout of schade vermeld ik dat zeker.
    Tja geen vertrouwen ? Dan maar in de winkel kopen zou ik zeggen.
    Last edited by Elegance; 02-12-2017 at 01:41.
    no votes  

  8. #8
    Kenneke10's Avatar
    Registered
    17/02/09
    Location
    evergem
    Posts
    27,258
    iTrader
    702 (100%)
    Mentioned
    5 Post(s)
    Reputation
    4/921
    Dit zo een dwaze vraag, alsof ge als antwoord gaat krijgen dit of dat is er mis. ik wissel om de twee jaar zowat van wagen en dit heeft geen enkele reden. Zelfs bij games krijg je dit soort vragen, net als staan er krassen op de disc alsof ik mijn games als onderlegger gebruik.
    no votes  

  9. #9
    mega_stihl's Avatar
    Registered
    08/11/03
    Location
    Kortenberg
    Posts
    3,563
    iTrader
    152 (99%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/5
    Quote Originally Posted by Kenneke10 View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Dit zo een dwaze vraag, alsof ge als antwoord gaat krijgen dit of dat is er mis. ik wissel om de twee jaar zowat van wagen en dit heeft geen enkele reden. Zelfs bij games krijg je dit soort vragen, net als staan er krassen op de disc alsof ik mijn games als onderlegger gebruik.
    lol!
    no votes  

  10. #10
    Mudi's Avatar
    Registered
    27/07/10
    Location
    Brussel
    Posts
    2,554
    iTrader
    5 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/9
    Mss om te toetsen naar mogelijkheden tijdens het onderhanden...

    Ik heb laatst velgen gekocht via 2dehands. Toen de verkoper zei dat hij zijn auto total loss had gereden, van zijn verzekering alles terug gekregen had en deze velgen als "extra" kon verkopen, was het voor mij duidelijk dat er ruimte was om te onderhandelen. Ik heb er dan nog 10%-15% van afgedwongen van een aankoop dat onder zijn marktwaarde te koop stond.
    A man who dares to waste one hour of time has not discovered the value of life
    no votes  

  11. #11

    Registered
    19/02/12
    Posts
    5,378
    iTrader
    0
    Mentioned
    16 Post(s)
    Reputation
    4/789
    Lol ja reden van verkoop vragen bij objecten onder de 5000 euro vind ik nu ook niet bepaald relevant. Wie gaat er nu bij een game of grafische kaart vragen "reden van verkoop?". Zijn inderdaad uw zaken niet, te nemen of te laten. Meestal geef ik dan als antwoord "omdat ik dit niet meer gebruik".

    Maar als je een auto aankoopt of een huis dan is die vraag zeker interessant (bijna een vereiste) om te stellen, kan je alleen maar meer mee te weten komen en al zeker als de vraag ontweken wordt. Bij zulke verkopen moet er een zeker vertrouwen ontstaan en dat ontstaat niet uit het niets.
    no votes  

  12. #12
    Bompaization's Avatar
    Registered
    01/07/14
    Location
    Geel
    Posts
    1,213
    iTrader
    22 (100%)
    Mentioned
    7 Post(s)
    Reputation
    0/27
    Ik vind dat helemaal geen stomme vraag, aan het antwoord kan je vaak afleiden of er iets niet helemaal in de haak is. Ik zet die reden ook als het kan altijd bij mijn 2dehands zoekertjes, het maakt de drempel naar de koper wat lager.
    no votes  

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Log in

Log in