Thread: NMBS-thread
-
29-08-2016, 01:41 #1396Banned
- Registered
- 27/09/10
- Location
- ::1
- Posts
- 1,650
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 78/209
Die loketten hebben wat mij betreft weinig toegevoegde waarde. Laatste keer dat ik daar moest zijn was ivm een probleem mijn abokaart (kon dikwijls niet gelezen worden door de conducteur).
Hij maakte dan een nieuw kaartje aan, maar het lukte dan blijlbaar niet om mijne abo aan de nieuwe kaart te linken. Dan was het zo direct van: Wacht meneer, hier snap ik niks van. Ik zal eens "naar Brussel bellen". Die moesten dan zijn pc overnemen en met hand en tand uitleggen wat hij moest doen.
En ondertussen groeide de rij achter mij gestaag en sommigen begonnen te morren dat ze dringend een kaartje moesten hebben.
En hij zo dan van: ik ben hier wel aan de lijn met brussel hè, ik kan jullie nu niet helpen. Direct zo vol stress. Ik denk dat het gros van de mensen die daar werkt in dat station tegen hun pensioen aanhinken (lees: 50+) en het is zeer duidelijk dat ze niet meer met hun tijd meekunnen.no votes
Reply With Quote
-
-
29-08-2016, 11:13 #1397
Wauw, wat een goeie mentaliteit "ik heb er geen problemen mee, dus er is geen probleem!"...
De loketten hebben zeker toegevoegde waarde, zoals je al aanhaalde in uw eigen voorbeeld. Als iedereen met de automaten overweg zou kunnen en er nooit problemen mee zouden zijn; dan zou er zo geen file achter u gevormd hebben.no votes
Reply With Quote
-
29-08-2016, 11:36 #1398Member
- Registered
- 17/07/02
- Location
- Oslo
- Posts
- 19,728
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 21 Post(s)
- Reputation
- 384/1290
Het is nu een paar jaar geleden dat ik daar de trein genomen heb maar voor zover ik me herinner waren die automaten elke maand wel eens stuk. En natuurlijk kan de conducteur daar geen rekening meehouden dus dat is dan weer extra betalen.
*** Also sprach Zarathustra ***no votes
Reply With Quote
-
29-08-2016, 11:44 #1399
Dit.
Om dan nog maar te zwijgen van de slechte touchscreens op die automaten, waar je bijna moest boksen op het scherm voor u vingerbewegingen geregistreerd werden.
(rekenen ze trouwens ook niet een extra toelage toe 'verwerkings toelage'?
).
En de plaatsing dan: in een obscuur hoekje naast de toiletten.no votes
Reply With Quote
-
29-08-2016, 14:36 #1400Banned
- Registered
- 27/09/10
- Location
- ::1
- Posts
- 1,650
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 78/209
Het gros van de zaken waarvoor de mensen aanschuiven, kan perfect door een automaat vervangen worden. Dat mensen niet een eenvoudige automaat kunnen bedienen zegt meer over die mensen dan over de automaat.
Ik heb veel liever dat de NMBS het uitgespaarde geld investeert in treinmaterieel, daar hebben we tenminste nog iets aan.no votes
Reply With Quote
-
31-08-2016, 18:03 #1401no votes
Reply With Quote
-
31-08-2016, 18:14 #1402Approved 9liver
- Registered
- 24/10/07
- Location
- Harelbeke
- Posts
- 7,758
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 2 Post(s)
- Reputation
- 206/446
Je kan niet én de fondsen droogleggen én verwachten dat alles doorgaat zoals het is. Als deze regering beslist om geen beleid voor openbaar vervoer te hebben, dan gaan er nog veel meer treinen afgeschaft worden, wie weet ooit zelfs lijnen sluiten en loketten sluiten. Efficiëntiewinsten daar gelaten, kwaliteit gaat achteruit gaan als financieel de NMBS drooggelegd wordt.
Let us pray for all the fools that beno votes
Reply With Quote
-
31-08-2016, 18:16 #1403Member
- Registered
- 06/11/03
- Location
- Borgloon
- Posts
- 3,469
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 7 Post(s)
- Reputation
- 65/428
no votes
Reply With Quote
-
03-09-2016, 16:18 #1404
Walgelijk inderdaad. Een oud vrouwtje helpen is iets wat moreel en menselijk is, niet job-gerelateerd, zoals zij het blijkbaar vinden. Het is precies alsof dat hun werk afpakt; beroepsmilitairen die geplaatst werden om mensen te beschermen tegen de dreiging van terrorisme met hun eigen leven, in tegenstelling tot die cara pils stakers.
Maar dat de spoorvakbonden menselijke waarden niet kennen is wel geweten.no votes
Reply With Quote
-
06-09-2016, 10:18 #1405
Spoorpersoneel woedend: wie te laat komt door treinvertraging, wordt gestraft
Oh, de ironie; ze worden behandeld als de rest van de reizigers! Nee, da kan niet!no votes
Reply With Quote
-
06-09-2016, 10:22 #1406
Persoonlijk zie ik het probleem niet van in.
Iedereen dienst op tijd op z'n werk te zijn. Waarom zou dit voor de mensen die werken bij het spoor anders moeten zijn.
Lijkt me nogal gemakkelijk, systematisch een trein nemen waarvan je weet 'als ik die neem, heb ik zoveel procent kans dat ik iets te laat kom op m'n werk. Gelukkig moet ik die minuten dan niet werken.'
Het moet maar eens gedaan zijn met de NMBS en hun speciale statuten/speciale voordelen. Dat bedrijf maakt al JAREN MILJOENEN euro's verlies.
Was dat een privébedrijf: iedereen ontslagen en faillissement aanvragen.
Ik ben door die klote stakingen van hen al verschillende keren te laat gekomen op m'n werk. 15min te laat? Dan ben ik die minuten niet betaald.
De woorden van de vakbond zijn niet meer dan 'chantage'.
Dat ze dan zorgen dat de treinen op tijd komen/rijden?“Dat we de dupe zijn van de mindere stiptheid van onze eigen treinen is toch wel heel opmerkelijk. Het gaat zelfs zo ver dat de directie laat uitschijnen dat iedereen die met de wagen komt, voordeel heeft tegenover de treinreiziger. Dat is toch de wereld op z’n kop?”, reageert de werknemer uit de Mechelse werkplaats. “Met dit systeem duwt de directie haar eigen werknemers de auto in.”
Dat is toch het HOOFDDOEL van een spoorwegmaatschappij/vervoersmaatschappij?
Ik kan me gerust inbeelden, dat men met de oude regeling ze spoorvertragingen onrechtstreeks in de hand werken.no votes
Reply With Quote
-
06-09-2016, 10:35 #1407Member
- Registered
- 24/09/13
- Location
- Brussel
- Posts
- 6,349
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/27
Had het artikel elders ook al gepost. Serieus, zet dit artikel op een site als De Rechtzetting of TV Olen en het lijkt er zijn plaats te hebben. Dit is toch zo ver erover dat dat niet meer te geloven valt? Niet alleen dat ze dus blijkbaar al mochten "inprikken" op het moment dat ze thuis vertrekken (bij welk ander bedrijf kan zoiets nu?), maar ook dat vertragingen dus als werktijd meetellen, en dan ook nog eens dat ze lopen te klagen als dat ingeperkt wordt terwijl ze verdorie zelf verantwoordelijk zijn voor die vertragingen.
Allez zeg, ik weet niet of ik hier nu moet mee lachen of huilen.no votes
Reply With Quote
-
06-09-2016, 10:51 #1408Member
- Registered
- 29/11/06
- Location
- Zuid-Limburg
- Posts
- 6,704
- iTrader
- 5 (100%)
- Mentioned
- 11 Post(s)
- Reputation
- 217/1549
Ik wou net hetzelfde artikel komen posten.
Ik vind dit inderdaad niet meer dan terecht. Sterker nog: voor alle politici en directies van overheidsdiensten: privéchauffeur en wagen op kosten van de belastingbetaler afschaffen, verplicht openbaar vervoer of eigen wagen gebruiken (zélf aan het stuur in de file). Niet op tijd in het parlement voor de plenaire? Loon proportioneel inhouden, niet met het luxesysteem zoals dat nu gebeurt. Zal wat meer sympathie kweken voor de gewone burger en hoe die zich moet verplaatsen.no votes
Reply With Quote
-
06-09-2016, 12:14 #1409Member
- Registered
- 24/09/13
- Location
- Brussel
- Posts
- 6,349
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/27
no votes
Reply With Quote
-
10-09-2016, 00:42 #1410Member
- Registered
- 30/12/15
- Location
- deel-gemeente van een stad
- Posts
- 92
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/0
Onrust in station Brugge door bommetjes voor gepensioneerde treinbestuurder
In het station van Brugge is vrijdagnamiddag onrust ontstaan toen op een perron voetzoekers tot ontploffing kwamen. De aanwezige reizigers vreesden een terroristische aanslag, maar het bleek om de viering van de pensionering van een treinbestuurder te gaan. De NMBS verontschuldigt zich voor het incident.
Rond 17 uur kwam de bewuste treinbestuurder na zijn laatste rit aan in het station van Brugge. Enkele collega’s stonden de trein op te wachten en gooiden met bommetjes. “De traditie wil dat een afscheidnemende treinbestuurder door zijn collega’s gevierd wordt. Het is natuurlijk ongepast om in deze tijden daarbij voetzoekertjes te gebruiken”, aldus Bart Crols van de NMBS.
Heel wat reizigers raakten in paniek en probeerden zo snel mogelijk weg te lopen.
“Die reactie van de reizigers is in de huidige context uiteraard heel normaal. Wij bieden aan de reizigers ook onze verontschuldigingen aan voor het incident. We hebben onmiddellijk in het station laten omroepen wat er eigenlijk aan de hand was.”
Onrust in station Brugge door bommetjes voor gepensioneerde ... - Het Nieuwsbladno votes
Reply With Quote

