Thread: NMBS-thread
-
09-10-2014, 21:53 #661Member
- Registered
- 29/06/13
- Location
- westvlaanderen
- Posts
- 340
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/0
Dat klopt, er worden speciale aanpassingen gedaan aan de M6 rijtuigen voor de 200 per uur (draaistellen), maar toch kan men niet die snelheid halen.
De maximum snelheid dat daar mee gereden mag worden is rond de 170.no votes
Reply With Quote
-
-
09-10-2014, 22:54 #662Crew Member
- Registered
- 29/12/10
- Location
- Leuven
- Posts
- 11,778
- iTrader
- 22 (100%)
- Mentioned
- 4 Post(s)
- Reputation
- 100/149
Ge kunt die wagons die voor 200 rated zijn herkennen aan dat logootje. Waarom ze die dan samenstellen met wagons die daar nog niet voor voorzien zijn is me een mysterie. D'r zijn enkele lange IC-trajecten die mijn inziens toch gebaat zouden zijn bij die 30 extra km.
.no votes
Reply With Quote
-
10-10-2014, 11:47 #663Member
- Registered
- 21/11/03
- Location
- Oostakker
- Posts
- 7,183
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 15/103
Omdat er een tekort aan M6-rijtuigen zou zijn waardoor men het zich niet kan permitteren om die niet in te zetten.
Ik heb mij laten wijsmaken dat die snelheidsbeperking er zou zijn door het feit dat men tegen 200 km/h nogal veel klachten kreeg over het wiebelen van de rijtuigen. Zo lang men dat niet kan verhelpen zal men maar aan 170 km/h rijden.
Zolang men op de T18 den ETCS niet in dienst neemt, blijft het trouwens 160 km/h op de 36N.I won.
Heisenbergno votes
Reply With Quote
-
10-10-2014, 12:27 #664Crew Member
- Registered
- 29/12/10
- Location
- Leuven
- Posts
- 11,778
- iTrader
- 22 (100%)
- Mentioned
- 4 Post(s)
- Reputation
- 100/149
Dat die M6-rijtuigen wiebelen... Zouden ze dan niet beter eens naar de sporen kijken? Dit ervaar ik tussen Berchem en Kontich ook telkens ik in een M6 naar Antwerpen reis (en da's sowieso onder dien limiet)
.no votes
Reply With Quote
-
03-11-2014, 18:05 #665Member
- Registered
- 18/01/13
- Location
- Moerbeke
- Posts
- 1,313
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/1
Is er hier iemand op het forum die treinbestuurder is?
Ik speel namelijk met het idee om na mijn studies toch eens een kans te wagen om TB te worden (Iets waarvan ik als kind altijd droomde).
Psychotechnische proeven ben ik niet bang van, de voorbeeldtest op de site van NMBS maakt me niet bang. Het zijn allemaal dingen waar ik vrij goed in ben.
Waar ik wel schrik voor heb is natuurlijk de gesprekken (of ze wel zien of mijn motivatie goed zit) en de medische keuring (ik kan slecht lezen met mijn rechteroog maar met beide ogen samen kan ik alles wat een normale mens kan). Zou dit een probleem kunnen vormen? En wat is er zoal nog van dingen die je tegenkomt tijdens de aanwerving (eliminatieproeven) en de opleiding?'As long as I breathe I hope. As long as I breathe I shall fight for the future, that radiant future, in which man, strong and beautiful, will become master of the drifting stream of his history and will direct it towards the boundless horizons of beauty, joy and happiness!' - Leon Trotskyno votes
Reply With Quote
-
03-11-2014, 21:44 #666
Trein stond vanochtend 10 min stil tussen Gent en Brugge. Niets van uitleg of excuses. Wééral te laat in de les. Pruters
no votes
Reply With Quote
-
03-11-2014, 22:36 #667Member
- Registered
- 26/12/12
- Location
- Brugge
- Posts
- 1,850
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 4/124
Ik wou in Brussel de trein van 18u pakken en die stond op Railtime met een vertraging van 16min. Tegen dat ik op het station toe kwam was het al 25min. Reden? Geen idee. Kan niet van het ongeval geweest zijn want de meeste voorgaande treinen waren op tijd of hadden hooguit 10-13min vertraging richting Brugge. In Gent Sint-Pieters stonden we dan weer 5 of 10min stil. Uiteindelijk wordt er omgeroepen dat we 10min bijkomende vertraging hebben omdat de hulpdiensten (ambulance) moesten gehaald worden. Iemand die onwel geworden was of whatever maar waarom dat de trein niet kon vertrekken? Kunnen ze die persoon niet opvangen in het EHBO kantoor in het station ofzo? Tegen dat die ambulance er dan was waren we dus weer 10min verder. Toen we op het punt stonden om te vertrekken werd er weer een mededeling gedaan. De trein stond stil wegens een defect waardoor we niet konden vertrekken. Manman ge zou uw eigen haar beginnen opvreten. Om nog niet te spreken dat we regelmatig nog es stilstonden ook in Aalter en voor Gent. Uiteindelijk ruim 45min vertraging gehad omwille van drie verschillende redenen. Ge kunt het zelf niet verzinnen wat ge elke dag meemaakt met de NMBS.
no votes
Reply With Quote
-
03-11-2014, 22:46 #668Banned
- Registered
- 13/05/06
- Location
- Hoeselt
- Posts
- 9,944
- iTrader
- 48 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 20/72
FYI: Aalter [NMBS/SNCB]: Storing aan de seininrichting.
no votes
Reply With Quote
-
04-11-2014, 18:39 #669Member
- Registered
- 27/11/06
- Location
- Tobback City
- Posts
- 535
- iTrader
- 17 (95%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
In Leuven dikwijls vertraging gehad omdat de treinbestuurder te lang in de rij van de panos stond. Je kan het zo gek niet bedenken of het gebeurt bij de NMBS.
no votes
Reply With Quote
-
04-11-2014, 21:18 #670Member
- Registered
- 18/01/13
- Location
- Moerbeke
- Posts
- 1,313
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/1
'As long as I breathe I hope. As long as I breathe I shall fight for the future, that radiant future, in which man, strong and beautiful, will become master of the drifting stream of his history and will direct it towards the boundless horizons of beauty, joy and happiness!' - Leon Trotskyno votes
Reply With Quote
-
23-11-2014, 15:15 #671
"24 urenstaking bij NMBS op 11 december"
24 urenstaking bij NMBS op 11 december - De Standaard
ASTB is wel een kleinere vakbond. De vorige keer dat die staakten was de hinder groot in Wallonië en in Vlaanderen werd Oostende vooral getroffen.Service guarantees citizenship.no votes
Reply With Quote
-
23-11-2014, 15:29 #672Member
- Registered
- 29/11/06
- Location
- Zuid-Limburg
- Posts
- 6,704
- iTrader
- 5 (100%)
- Mentioned
- 11 Post(s)
- Reputation
- 217/1549
Ach, fuck it, zijn 2 algemene stakingsdagen niet genoeg? Nog serieus even een paar egotrippers die het voor de rest moeilijk gaan maken om op hun werk te geraken...
no votes
Reply With Quote
-
24-11-2014, 00:57 #673De Wandelende Frituur
- Registered
- 08/11/05
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 17,952
- iTrader
- 23 (100%)
- Mentioned
- 2 Post(s)
- Reputation
- 7/188
Staking al voelbaar bij NMBS en Antwerpse haven - HLN.be
trolololol, morgen thuisblijven....no votes
Reply With Quote
-
24-11-2014, 13:20 #674Member
- Registered
- 13/05/14
- Location
- *
- Posts
- 2,433
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 5 Post(s)
- Reputation
- 16/70
Lol, dus ik heb voor deze en volgende maand 5 keer miserie om op mijn werk te geraken dan...
Achja, ze hebben geen staking nodig om incompetent te zijn. Vorige week vrijdag was het nog maar eens prijs in het centraal. Vorige drukke trein vertrekt, ik en nog vele anderen besluiten te wachten omdat de volgende er toch binnen 5 minuten is. Op het moment dat die trein vertrekt geven ze ineens de trein erna 15 minuten vertraging... Het is niet alsof ze dat nog niet wisten.
Nu ja, tot daar aan toe, kan gebeuren. Zitten we dan toch op die trein. Dan hotst en botst hij naar de zuid. Om daar stil te staan. "Wegens een probleem met de tractie, gaan we minstens een kwartier stilstaan, er komt een mechanieker", Je raadt het al. Iedereen stapt uit en zoekt een alternatief dat misschien sneller is. Vertrekt die trein doodleuk na 2 minuten.
en dan nu nog eens extra staken middenin een examenperiode...
Bende prutsersno votes
Reply With Quote
-
29-11-2014, 10:15 #675
Pijnlijk nieuws voor zij die altijd zeggen dat het VK-model van privatisering "onveilig" is en dat de mensen "terug willen":
http://1.standaardcdn.be/Assets/Imag...29/TREIN-2.jpg
Op de prijsstijgingen na doet de VK het op alle vlakken beter dan de NMBS. VK is zelfs het veiligste Europese land als het op spoorvervoer aankomt, ze zijn veel stipter dan Belgie EN de reizigers zijn er meer tevreden. En dit "ondanks" (of zou ik beter het juiste zeggen: dankzij) privatisering. Daarmee valt die vakbondspraat dan ook meteen in duigen...
Hier zal nog veel naar gerefereerd kunnen worden in de toekomst want alle argumenten van de vakbonden tegen privatisering worden hier zowat van tafel geveegd.
Het zal niemand verwonderen, maar spoormaatschappijen die gerund worden door vakbonden doen het ENORM SLECHT qua veiligheid. België bengelt onderaan. Als je werknemers die fouten begaan (Buizingen) beschermt tegen onderzoek en vervolging is dat het logische gevolg.no votes
Reply With Quote

