-
18-10-2020, 15:38 #3196Member
- Registered
- 02/06/04
- Location
- de boerebuite
- Posts
- 9,103
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 14 Post(s)
- Reputation
- 165/1783
Wie zegt dat dit het geval is? De boetes hoeven trouwens ook niet disproportioneel hoog te zijn, het belangrijkste is dat de pakkans voldoende hoog is.
Dat is al jaren zo het geval. Sciensano heeft zeer hard te lijden onder ambtenaritis waardoor ze hun ambities maar niet gerealiseerd krijgen.
In KB opgenomen deadlines voor projecten moeten soms meerdere keren (lees: jaren) vooruit geschoven worden. En wanneer het dan uitgerold wordt is dat vaak maar met de helft van de gemaakte afspraken omdat ze al die jaren nog geen overleg gepleegd hadden met alle betrokken partners.
Soms worden er kronkelbochten van jewelste gevraagd die het hen mogelijk maakt om bv. extra controles uit te kunnen voeren maar die 200% meer werk voor implementatie betekenen. En dan blijkt, na jaren, dat ze nog geen enkele van die controles uitgevoerd hebben.
We hebben al meegemaakt dat onze IT, na maandenlang zeuren eindelijk de data uploads kon testen vooraleer live te gaan. En dan bleek dat ze in plaats van onze data integriteit te controleren, voor 98% bezig waren met het melden van alle fouten die in hun databases stonden die zij zelf nooit deftig hadden gecontroleerd en waardoor wij ook geen zak verder geraakten in ons werk.
Alle andere nationale registers die bestaan en binnen sciensano opgenomen zouden moeten worden, staan dan ook te huiveren om daaraan te beginnen en rekenen erop dat dit nog zo lang zal aanslepen dan hun medewerkers tegen dan al lang op pensioen zijn.Last edited by M°°nblade; 18-10-2020 at 16:21.
First the dodo died, then Dodi died, Di's dead, and Dando died. I bet Dido is crapping herself!no votes
-
-
18-10-2020, 16:54 #3197Member
- Registered
- 29/11/06
- Location
- Zuid-Limburg
- Posts
- 6,704
- iTrader
- 5 (100%)
- Mentioned
- 11 Post(s)
- Reputation
- 217/1549
Dus geen repressie in Molenbeek want daar werkt het niet voor die arme zieltjes, maar in de rest van het land wel?
Repressie hoort het meest thuis daar waar de problemen het grootst zijn. Als de repressie niet werkt omdat ze bijvoorbeeld een zoveelste brief op de hoop wordt, dan betekent dat dat men misschien maar moet kiezen voor andere maatregelen dan een brief? Loonbeslag of uitkering inhouden, gevangenisstraffen, ... De tijd voor sensibiliseren is voorbij, zeker wanneer in de rest van het land wél ongezien repressief opgetreden wordt terwijl de problemen er minder zijn. Ik vind de coronaboetes ook excessief hoog, maar waarom zou ik wel in aanmerking moeten komen voor zo'n boete omdat ik een modaal inkomen heb en iemand die - althans op papier - in armoede leeft, niet? Voor iemand die vijf keer zoveel verdient als mij, is de boete ook niet hoger/lager. Er valt wat mij betreft nog te spreken over inkomensafhankelijke boetes, maar dat is een andere discussie.
Leuk aenkdote over dat jeugdplein. Ik zou echter inderdaad niet kiezen om dan maar zo naïef te zijn dat hekwerk terug weg te halen en je de facto neer te leggen bij een realiteit van jeugdbendes die de wet komen dicteren. De problemen horen niet "minimaal" te zijn, dergelijke problemen horen onbestaande te zijn. Dan zet ik daar liever een extra politiepatrouille die dergelijke jeugdbendes wegjaagt van zo'n pleintje, desnoods manu militari. Triest idee dat
En die discriminatie op de arbeidsmarkt is heus niet alleen de schuld van onze boze samenleving en werkgevers die alleen maar onterecht discrimineren. Voer voor mijn part gerust praktijktesten in MAAR stop aub met te negeren alsof er geen verantwoordelijkheid ligt bij de ouders en de thuiscultuur. Talenkennis is essentieel, onderwijs is essentieel. Met een partner te gaan zoeken in het land van herkomst, met je kinderen thuis niet op te voeden in het Nederland of Frans, met je zonen op te voeden tot kleine prinsjes die geen gezag van vrouwelijke leerkrachten aanvaarden, met meer kinderen op de wereld te zetten dan dat je financieel kan onderhouden, etc. ben je mee een oorzaak van het probleem. Niet de enige schuldige, maar een gedeeld schuldige.Keuzes kun je enkel maken als je er de kans toe krijgt, en die zijn echt wel beperkter als je in zo'n concentratiewijk leeft en opgroeit (bv. discriminatie op de arbeidsmarkt is gewoon een feit, het is maar de laatste jaren dat daar echt vooruitgang gemaakt wordt). En waarom moet integreren altijd gelijkgesteld worden met het afzweren van hun eigen cultuur? Wij importeren als 'Vlamingen' massa's Amerikaanse media en gebruiken, die evenzeer onze meningen en taal beïnvloeden, maar daar ligt dan weer bijna niemand van wakker.
En ja, ik verwacht dat bij integreren wel degelijk voor een stuk het afzweren van de "eigen cultuur" hoort.
De Amerikaanse cultuur is nog altijd een onderdeel van de Westerse cultuur. De actualiteit van de laatste jaren is reden genoeg om daar minder wakker van te liggen op dit moment dan van een verdere Islamisering van Europa. De actualiteit in Parijs is natuurlijk ondergesneeuwd door het slechte nieuws rond corona, maar onthoofdingen op straat omwille van het tonen van een cartoon van een profeet is niet iets dat hier in het Westen thuishoort.
Het grootste probleem hoort het grootste doelwit te zijn. Geen uitzonderingen omdat jij een zwak hebt voor socio-economische sob-stories. Het is niet alsof armoede alleen maar in Molenbeek bestaat.Choose your battles to win the war. Het doel is nu om het aantal besmettingen algemeen gezien voldoende laag te houden tot er een vaccin verspreid kan worden. Dit doe je niet door in decennia oude littekens te gaan koteren, maar door pragmatisch te kijken waar je op korte termijn kunt gaan snijden om op lange termijn het minste schade te berokkenen. Plezier en vertier zijn dan helaas minder essentieel, en dus een logische eerste doelwit.1 members found this post helpful.
-
18-10-2020, 17:09 #3198no votes
-
18-10-2020, 17:20 #3199Member
- Registered
- 03/08/02
- Location
- Gavere
- Posts
- 37,519
- iTrader
- 23 (100%)
- Mentioned
- 57 Post(s)
- Reputation
- 357/1281
Update over m'n schoonvader's broer die in coma ligt: het gaat niet goed. Ze hebben vandaag gezegd dat ze de machines niet oneindig kunnen laten aan liggen, wat min of meer betekent "als het niet snel betert stoppen we ermee".
Was nog een kranige en kwieke man. Zo snel kan het dus gaan met deze ziekte.no votes
-
18-10-2020, 17:27 #3200Moonblade had hier wel een goed punt. Ik vergelijk even met rijden onder invloed (ja, weer een verkeersvergelijking, maar deze keer is ze wel relevant). Veel mensen die ik ken, hebben in hun 20, 30, of 40 jaar rijden nog nooit moeten blazen. Dan durf je wel al eens een tweede glaasje te drinken, ook al weet je dat je dan misschien over de limiet zit.
Zo ook hier. Je mag met boetes zwaaien van 250, 500, of zelfs 1000 EUR. Zolang mensen denken da zo een boete krijgen een gevalletje van "brute pech" is — in plaats van iets dat consequent gebeurt — dan ga je er geen gedrag mee veranderen.
Niemand wil het naïef dom schaap zijn dat braafjes de regels volgt terwijl anderen er de kantjes van aflopen en niet tegen de lamp lopen.no votes
-
18-10-2020, 17:27 #3201Member
- Registered
- 30/08/16
- Location
- Chinatown
- Posts
- 802
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 12/72
Vanmorgen gebeld door het labo en mijn uitslag is positief. Heb geen klachten, mss een klein beetje verlies van reuk maar dat is wel al beter.
no votes
-
18-10-2020, 17:49 #3202Banned
- Registered
- 22/12/08
- Location
- in a box
- Posts
- 511
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 2 Post(s)
Wat ik al van in begin zeg:
https://www.youtube.com/watch?v=u-1alyTjNpAno votes
-
18-10-2020, 17:52 #3203Member
- Registered
- 03/08/02
- Location
- Gavere
- Posts
- 37,519
- iTrader
- 23 (100%)
- Mentioned
- 57 Post(s)
- Reputation
- 357/1281
1 members found this post helpful.
-
18-10-2020, 17:54 #3204Member
- Registered
- 11/01/04
- Location
- Leuven
- Posts
- 5,082
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 6 Post(s)
- Reputation
- 90/330
no votes
-
18-10-2020, 18:16 #3205
Triestig.
Weyts blijft weigeren om zich aan vooropgestelde plannen te houden.
Denk dat het wel snel zal keren eens de paniek begint uit te breken over een week of twee.
Hopelijk wordt volgende vrijdag aangekondigd dat de herfstvakantie per direct begint. Al lijkt het meer realistisch dat de herfstvakantie gewoon verlengd zal worden. Met een week, of ineens tot januari, zal nog te bezien zijn.Unlimited Potential!no votes
-
18-10-2020, 18:25 #3206Approved 9liver
- Registered
- 07/12/11
- Location
- Sint-Niklaas
- Posts
- 2,019
- iTrader
- 55 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 35/40
Corsair Graphite 780T//Antec Truepower 650W/Asus Prime Z370a/Intel I5 8600k(Delid by lestef)//Corsair H115i//Corsair 16GB DDR4 Ram/Asus ROG Strix GTX1070 8G/Soundblaster ZX/256GB C:\-/2,996TB Games/2TB Opslag//Logitech G15/Logitech G502/Logitech G25//Logitech G640//Afterglow XBOX ONE Wired//Logitech C310//TrackIR V_5//Playseat Evo White// --Foempie den toeten -- Gali Balli & de 40 Gardoemas. Treut, zever in pakskes, en haal die vodde uit auwe mond
Als rood groen wordt, loop je geen blauwtje, en dat staat zwart op wit.-- Ik zit wat anders in elkaar.no votes
-
18-10-2020, 18:28 #3207Member
- Registered
- 11/01/04
- Location
- Leuven
- Posts
- 5,082
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 6 Post(s)
- Reputation
- 90/330
2 members found this post helpful.
-
18-10-2020, 18:28 #3208Member
- Registered
- 29/11/06
- Location
- Zuid-Limburg
- Posts
- 6,704
- iTrader
- 5 (100%)
- Mentioned
- 11 Post(s)
- Reputation
- 217/1549
Gij houdt toch van doemdenken en paniek zaaien hé. Januari? Zo ver is nog geen enkel ander land gegaan... besef je wel wat je zegt/schrijft?
Nu ik ben zelf inderdaad ook wel eerder de mening toegedaan dat pacta sunt servanda, maar er zijn wel degelijk grote nadelen aan het sluiten van scholen.
Ik ben zelf allesbehalve een fan van Ben Weyts, maar wat betreft zo ver mogelijk te willen gaan om scholen toch open te houden, zeker basis en eerste graad in het secundair onderwijs, en zelfs eerstejaars in het hoger onderwijs, op dat vlak heeft hij zeker gelijk.2 members found this post helpful.
-
18-10-2020, 18:33 #3209Ik panikeer niet eh.
Ik zeg enkel dat ik verwacht dat we de komende week of twee we ministers gaan beginnen zien paniekeren en allerlei sectoren en mensen in media gaan beginnen zien panikeren.
En ik verwacht wel dat die paniek bij beleidsmakers en invloedrijke stemmen er zal toe leiden dat scholen dan lange tijd dichtgaan. Mss dat voor de allerjongste uitzonderingen zullen gelden. Who knows.
Ik heb geen glazen bol, zijn enkel mijn verwachtingen omdat het eigenlijk al te laat is nu.
In februari-maart was het een gelijkaardige situatie.
Men deed niets en was niet bereid in te grijpen, en dan plots was het te laat en werd alles direct gesloten omdat de controle kwijt was.
De controle is nu ook totaal kwijt. Men heeft het gewoon nog niet door. Net zoals toen.Unlimited Potential!no votes
-
18-10-2020, 19:09 #3210Approved 9liver
- Registered
- 07/12/11
- Location
- Sint-Niklaas
- Posts
- 2,019
- iTrader
- 55 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 35/40
https://www.gva.be/cnt/dmf20201018_95432552
Hier gaan we dan weer, bevestigd mijn enkel mijn idee omtrent het sluiten van de horeca.
Cafés en restaurants die er vanbuiten ook zo uit zien zijn de dupe.Corsair Graphite 780T//Antec Truepower 650W/Asus Prime Z370a/Intel I5 8600k(Delid by lestef)//Corsair H115i//Corsair 16GB DDR4 Ram/Asus ROG Strix GTX1070 8G/Soundblaster ZX/256GB C:\-/2,996TB Games/2TB Opslag//Logitech G15/Logitech G502/Logitech G25//Logitech G640//Afterglow XBOX ONE Wired//Logitech C310//TrackIR V_5//Playseat Evo White// --Foempie den toeten -- Gali Balli & de 40 Gardoemas. Treut, zever in pakskes, en haal die vodde uit auwe mond
Als rood groen wordt, loop je geen blauwtje, en dat staat zwart op wit.-- Ik zit wat anders in elkaar.no votes

