1. #2266
    de hamster's Avatar
    Registered
    05/01/05
    Location
    waregem
    Posts
    5,782
    iTrader
    182 (100%)
    Mentioned
    1 Post(s)
    Woensdagavond geeft Macron een toespraak. Vermoedelijk gaat de horeca een maand op slot en komt er een avondklok in Frankrijk. Als dat het geval is mogen we dat hier ook verwachten denk ik.
    no votes  

  2. #2267

    Registered
    27/12/15
    Posts
    882
    iTrader
    0
    Mentioned
    2 Post(s)
    Reputation
    116/163
    Quote Originally Posted by Clarise View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Ik verwijt u niks, dat je je persoonlijk aangesproken voelt ligt aan jou.
    Liever efkes eenzaam dan niet kunnen ademen en een trage dood sterven. We weten ook totaal niet welke lange termijn effecten een infectie met dat virus met zich meebrengt.

    Tja ik kan ook niet werken door de pandemie, zuigt voor mij maar ik kan verder kijken dan mijn neus lang is. Het draait niet alleen om mij.
    Mja dan is het gemakkelijk om maatregelen voor te stellen die anderen hun job moeilijk of onmogelijk uit te oefenen maakt hé.

    Een lockdown gaat dat virus trouwens ook niet tegenhouden, enkel besmettingen spreiden, vandaar "flatten the curve". De capaciteit van onze gezondheidszorg mag niet overschreden worden. Voor de rest zijn we aan het rekken tot er hopelijk een werkend vaccin komt... En proberen we ondertussen onzr maatschappij niet volledig om zeep te helpen voor de komende 20 à 50 jaar.
    3 members found this post helpful.  

  3. #2268

    Registered
    21/07/02
    Posts
    5,238
    iTrader
    13 (100%)
    Mentioned
    3 Post(s)
    Reputation
    81/125
    Vrijdag aankondiging van nieuwe coronamaatregelen in België, aldus De Tijd.

    Aanscherpen van telewerken, en dan voornamelijk om drukte op openbaar vervoer te vermijden. Een gelijke behandeling van cafés en restaurants valt ook te verwachten.

    Verder zijn de Franstaligen blijkbaar hard aan het pushen voor een verbod op niet-essentiële verplaatsingen.

    Mogelijks wordt de barometer vrijdag ook door de politiek goedgekeurd.

    https://www.tijd.be/politiek-economi.../10257682.html
    no votes  

  4. #2269
    Carrion's Avatar
    Registered
    23/11/08
    Location
    Tessenderlo
    Posts
    22,572
    iTrader
    71 (100%)
    Mentioned
    26 Post(s)
    Reputation
    1800/2948
    Niemand houdt de Franstaligen tegen om niet-essentiële verplaatsingen niet uit te voeren.
    9lives stopt op 31/01 -> BeyondGaming neemt de fakkel over
    https://www.9lives.be/forum/algemene...12-2020-a.html
    no votes  

  5. #2270
    M°°nblade's Avatar
    Registered
    02/06/04
    Location
    de boerebuite
    Posts
    9,103
    iTrader
    0
    Mentioned
    14 Post(s)
    Reputation
    165/1783
    Quote Originally Posted by MiniJeffrey View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Dit is zo'n typische 'ik heb het goed, dus hoe is het in godsnaam mogelijk dat iemand geen 250 euro kan hebben', makes me sick...

    Ik ben opgegroeid bij mijn alleenstaande moeder, die 2 jobs moest combineren om een iet of wat deftig bestaan te kunnen hebben. Mijn moeder at boterhammen met confituur zodat ik zo'n dure rekenmachine kon kopen voor in het humaniora. Kom echt niemand de les spellen dat ze geen 250 euro hebben staan of dat ze ondanks kindergeld geen netbook kunnen kopen. Heel veel mensen moeten vechten om elke maand rond te komen om gewoon te kunnen leven (huisvesting, energie en eten), laat staan dat er een noodzakelijk middel als kleren, schoenen af kan. En dan komen de zaken als computer, laptop etc. nog niet eens ter sprake.

    Ik heb nu een meer dan goed loon, maar ik ga nooit vergeten vanwaar ik kwam, ongeacht of ik rijkelijk kan leven.
    Dat is totáál niet wat ik postte. Mensen hoeven helemaal niet te verantwoorden waarom ze geen 106 euro kunnen missen om voor hun kind een notebook te kopen. Ik ken die mensen hun thuissituatie niet en ik hoef dat eerlijk gezegd ook niet te weten.
    Het enige dat ik vroeg is hoeveel mensen er in zo'n situatie zitten dat we geen woord mogen reppen over afstandsonderwijs 'want voor sommige mensen is iedere extra euro teveel'.

    Met de rapporten die stellen dat dat uiteindelijk maar 1-2% van de bevolking is, kan er specifiek voor die mensen iets voorzien worden iplv. afstandsonderwijs te blokkeren zolang niet iedere jongere zijn gratis laptop van de overheid ontvangen heeft. Mensen die daarmee afkomen proberen een beleidsprobleem te maken van iets dat (gelukkig maar) een zeer miniem familiaal probleem is.
    First the dodo died, then Dodi died, Di's dead, and Dando died. I bet Dido is crapping herself!
    no votes  

  6. #2271
    Nahrtent's Avatar
    Registered
    24/12/05
    Location
    Gent
    Posts
    12,113
    iTrader
    4 (100%)
    Mentioned
    17 Post(s)
    Reputation
    292/1234
    Quote Originally Posted by Carrion View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Jij zegt dat het hier vol kinderen zonder levenservaring ligt dus ik weerleg uw statement door aan te halen dat het gros van de bezoekers hier op Algemeen al enkel jaren aan het werk zijn, eigen woonst/appartement hebben, etc. Dus voldoende ervaring om een eigen mening te formuleren. En iedereen heeft recht op zijn eigen mening, en die kan dan ook soms afwijken van uw eigen mening of overtuigingen..
    Dat is ook weer zo 'n dooddoener. Het is niet omdat je er recht op hebt, dat je eigen mening a priori niet objectief fout of achterlijk kan zijn.
    no votes  

  7. #2272
    Carrion's Avatar
    Registered
    23/11/08
    Location
    Tessenderlo
    Posts
    22,572
    iTrader
    71 (100%)
    Mentioned
    26 Post(s)
    Reputation
    1800/2948
    Quote Originally Posted by Nahrtent View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Dat is ook weer zo 'n dooddoener. Het is niet omdat je er recht op hebt, dat je eigen mening a priori niet objectief fout of achterlijk kan zijn.
    Daar heb je gelijk in. Ik bedoelde met m'n post ook niet dat elke mening dezelfde waarde heeft of niet feitelijk fout zou kunnen zijn. Ik had misschien iets langer moeten nadenken over de verwoording.
    9lives stopt op 31/01 -> BeyondGaming neemt de fakkel over
    https://www.9lives.be/forum/algemene...12-2020-a.html
    1 members found this post helpful.  

  8. #2273
    M°°nblade's Avatar
    Registered
    02/06/04
    Location
    de boerebuite
    Posts
    9,103
    iTrader
    0
    Mentioned
    14 Post(s)
    Reputation
    165/1783
    Quote Originally Posted by Mato View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Raar; mijn kleine van 3 wou niet alleen spelen. Uiteindelijk door te stimuleren kan ze zich 3uur bezig houden. De Juf zei ook dat een ganse dag teveel was. Alle mama/papa's websites klagen over hoe moeilijk dit is.
    Plaats anders eens uw structuurschema, verlicht ons oh grote wijze.
    Maar ik toch ook?
    Er staat letterlijk in mijn post die je quote:
    'Het is niet omdat iets moeilijk is, dat het daarom onmogelijk is.'

    Dan zeg ik daarmee toch nergens dat het makkelijk geweest is? Mijn kinderen konden zich ook maar 3 uur aan een stuk concentreren. Maar als je werk inhaalt wanneer ze eindelijk te slapen liggen en je er om beurten een uurtje mee bezig bent is niets onmogelijk. Van groot verlof is dit jaar sowieso amper sprake geweest dus veel verlofuren zijn daar ook naartoe gegaan, maar niet in die mate dat ik mijn uren niet meer kon kloppen.

    Quote Originally Posted by Mato View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Ze zoeken nog steeds duizenden laptops voor kindjes. Vanochtend op de radio gehoord dat 30% van de armen nog niet eens internet thuis heeft.
    Je woont echt in uw cocoon, ga eens naar twitter en volg "Armoede Maakt Moedeloos". ikzelf mag nog geen links plaatsen hier, dan lees je daar de anonomie verhalen van echte situaties. Zelfs zonder corona leef jij overduidelijk in uw bubbel als typische Verkavelingsvlaming.
    Typisch. Het rapport dat gelinkt zijn en waaruit blijkt dat het om amper 2% van de bevolking gaat, wordt straal genegeerd want past niet in de kraam. Laten we in de plaats daarvan vooral luisteren naar:
    - opgeblazen armoede cijfers op de radio
    - twitter
    - anonieme anekdotes

    Wat gaan die meer zeggen dan de statbel rapporten die ik gelinkt heb?
    https://statbel.fgov.be/nl/themas/hu...%20veroorloven
    Onmogelijkheid om... thuis toegang tot internet te hebben:
    In gans België: 2,1%
    In Vlaanderen: 1,3%

    Laten we dus vooral niet doen alsof alsof een significant gedeelte van de bevolking in zo'n grote armoede leven dat ze thuis geen internet kunnen betalen. Verder ook totaal belachelijk dat je mij een verkavelingsvlaming noemt. Ik woon verdorie binnen een dorpskern op grond dat al minstens 3 kwart eeuw bouwgrond is.
    Last edited by M°°nblade; 13-10-2020 at 21:29.
    First the dodo died, then Dodi died, Di's dead, and Dando died. I bet Dido is crapping herself!
    no votes  

  9. #2274
    glashelder's Avatar
    Registered
    13/08/10
    Location
    De Pinte
    Posts
    22,735
    iTrader
    3 (100%)
    Mentioned
    6 Post(s)
    Reputation
    274/761
    Quote Originally Posted by M°°nblade View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Laten we dus vooral niet doen alsof alsof een significant gedeelte van de bevolking in zo'n grote armoede leven dat ze thuis geen internet kunnen betalen.
    Ja want opgeblazen armoedecijfers en doen alsof mensen iets niet kunnen betalen, daar hebben we zoveel voordeel bij?
    "A confident people is not exclusive. A great religion affirms other religions. A great culture affirms other cultures. A great nation affirms other nations. A great individual affirms other individuals, validates the being-ness of others and the vitality." ~ Leonard Cohen
    1 members found this post helpful.  

  10. #2275

    Registered
    19/02/12
    Posts
    5,378
    iTrader
    0
    Mentioned
    16 Post(s)
    Reputation
    182/789
    Moonblade heeft gewoon gelijk, en hij haalt de cijfers er ook netjes bij.
    En bij die cijfers ontbreekt dan nog "waarom" mensen daar geen geld voor hebben.
    Als je daar zou bij halen "omdat ze niet met geld kunnen omgaan" of "omdat ze niet willen werken" dan zit je nog lager.

    Ik heb geleefd tussen mensen met fysieke en mentale gezondheidsproblemen, ocmw, hurend van een huisjesmelker, die bij de voedselbank hun eten gingen halen, hun eten moeten mixen omdat ze dat niet vast kunnen opeten, die op straat bedelen, gratis spullen op straat zoeken of in vuilnis en dan te koop zetten op internet (zodat hun huurwoning vol rommel staat) en die thuis dus wel internet hebben + een gsm met een gebarsten scherm. Als je lager wil gaan dan dat moet je echt al even zoeken. En die mens was niet gelukkiger of ongelukkiger dan iemand dat 50u per week werkt. Geluk bepaal je zelf.
    Last edited by Five-seveN; 13-10-2020 at 19:17.
    no votes  

  11. #2276
    glashelder's Avatar
    Registered
    13/08/10
    Location
    De Pinte
    Posts
    22,735
    iTrader
    3 (100%)
    Mentioned
    6 Post(s)
    Reputation
    274/761
    Nu, die mentaliteit van "een laptop is niet zo duur, ge moet maar sparen" of "je moet maar wat minder sigaretten roken" is nu toch ook niet echt een oplossing hé.

    Allez, tof en alles hé, maar ondertussen zitten die gastjes wel nog steeds zonder laptop.
    "A confident people is not exclusive. A great religion affirms other religions. A great culture affirms other cultures. A great nation affirms other nations. A great individual affirms other individuals, validates the being-ness of others and the vitality." ~ Leonard Cohen
    1 members found this post helpful.  

  12. #2277
    zarathustra's Avatar
    Registered
    17/07/02
    Location
    Oslo
    Posts
    19,728
    iTrader
    1 (100%)
    Mentioned
    21 Post(s)
    Reputation
    384/1290
    Quote Originally Posted by glashelder View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Ja want opgeblazen armoedecijfers en doen alsof mensen iets niet kunnen betalen, daar hebben we zoveel voordeel bij?
    Mensen wentelen zich graag in het klagen. Het is veel leuker om iemand te horen zeggen dat het ofwel jouw fout niet is ofwel dat er nog zoveel zijn die slechter bezig zijn dan jij. Niemand wil luisteren naar een uitzending ofzoiets die stelt dat het eigenlijk allemaal hun eigen fout is en dat je gewoon x,y en z moet doen of had moeten doen. en als niemand er naar wil luisteren kan je geen advertenties verkopen. Maw er is enkel iets te winnen met mensen te zeggen wat ze willen horen.
    *** Also sprach Zarathustra ***
    3 members found this post helpful.  

  13. #2278

    Registered
    22/07/20
    Location
    Sint-Michiels
    Posts
    85
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    28/28
    Quote Originally Posted by Mato View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Dus je hebt ook geploeterd.
    Jij hebt geploeterd en ziet het achteraf nog al bij al positief in. Ik heb ook geploeterd en zeg: "NOOIT MEER".
    Ieders weerbaarheid is anders.
    Hier ook! Ik werd gek van opmerkingen als "werk als de kinderen slapen". Ik werk in transport en wij hebben de hele dag deadlines. De orders van een bepaalde klant moeten vb om 11u30 verwerkt worden want ze moeten diezelfde dag nog geladen worden om 's avonds de boot op te kunnen. Ik kan dus onmogelijk zeggen "ik maak die vanavond wel". Wij bevoorraden warenhuizen in UK, waar ze ook aan het hamsteren waren. Het was dan nog eens razend druk. Mijn vriend werkt bij de overheid en stond mede in voor de hinderpremies. Die heeft meerdere weekends gewerkt.
    Wij hebben echt afgezien en ons gezin stond echt onder stress.
    Ze mogen mij veel afnemen, maar nu hoop ik echt dat de scholen open blijven. Een tweede keer zie ik echt niet meer zitten. En ik denk dat wij niet de enige zijn
    1 members found this post helpful.  

  14. #2279
    Sylverscythe's Avatar
    Registered
    20/12/03
    Posts
    6,028
    iTrader
    0
    Mentioned
    14 Post(s)
    Reputation
    724/1951
    Quote Originally Posted by zarathustra View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Mensen wentelen zich graag in het klagen. Het is veel leuker om iemand te horen zeggen dat het ofwel jouw fout niet is ofwel dat er nog zoveel zijn die slechter bezig zijn dan jij. Niemand wil luisteren naar een uitzending ofzoiets die stelt dat het eigenlijk allemaal hun eigen fout is en dat je gewoon x,y en z moet doen of had moeten doen. en als niemand er naar wil luisteren kan je geen advertenties verkopen. Maw er is enkel iets te winnen met mensen te zeggen wat ze willen horen.
    Goh, er valt ook iets te winnen bij te zeggen dat mensen die arm zijn het zelf zoeken, enkel is dat een boodschap voor een andere doelgroep.

    Internaliseren van succes en externaliseren van falen zeker.

    Beetje off-topic.
    Time is the school in which we learn, time is the fire in which we burn.
    1 members found this post helpful.  

  15. #2280
    phate_13's Avatar
    Registered
    08/10/03
    Posts
    9,487
    iTrader
    4 (100%)
    Mentioned
    6 Post(s)
    Reputation
    71/276
    Quote Originally Posted by M°°nblade View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Maar ik toch ook?
    Er staat letterlijk in mijn post die je quote:
    'Het is niet omdat iets moeilijk is, dat het daarom onmogelijk is.'

    Dan zeg ik daarmee toch nergens dat het makkelijk geweest is? Mijn kinderen konden zich ook maar 3 uur aan een stuk concentreren. Maar als je werk inhaalt wanneer ze eindelijk te slapen liggen en je er om beurten een uurtje mee bezig bent is niets onmogelijk. Van groot verlof is dit jaar sowieso amper sprake geweest dus veel verlofuren zijn daar ook naartoe gegaan, maar niet in die mate dat ik mijn uren niet meer kon kloppen.


    Typisch. Het rapport dat gelinkt zijn en waaruit blijkt dat het om amper 2% van de bevolking gaat, wordt straal genegeerd want past niet in de kraam. Laten we in de plaats daarvan vooral luisteren naar:
    - opgeblazen armoede cijfers op de radio
    - twitter
    - anonieme anekdotes

    Wat gaan die meer zeggen dan de statbel rapporten die ik gelinkt heb?
    https://statbel.fgov.be/nl/themas/hu...%20veroorloven
    Onmogelijkheid om... thuis toegang tot internet te hebben:
    In gans België: 2,1%
    In Vlaanderen: 1,3%

    Laten we dus vooral niet doen alsof alsof een significant gedeelte van de bevolking in zo'n grote armoede leven dat ze thuis geen internet kunnen betalen. Verder ook totaal belachelijk dat je mij een verkavelingsvlaming noemt. Ik woon verdorie binnen een dorpskern op grond dat al minstens een kwart eeuw bouwgrond is.
    11% van de bevolking. Stop met het probleem dat duidelijk onderbouwd is te minimaliseren.

    Staat zelfs nog mooi bij :
    0-17 13,1%

    Dus 13,1% van de kinderen.
    no votes  

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Log in

Log in