-
13-10-2020, 11:55 #2221Member
- Registered
- 23/09/20
- Location
- Pairi Daiza
- Posts
- 258
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 34/48
Ik denk dat je verbaasd zou kijken mocht je weten voor hoeveel mensen € 250 allesbehalve “cheap” is. Sommige gezinnen moeten met € 60 per week zien toe te komen. Die hebben allesbehalve de luxe om eens € 250 uit te geven aan elektronica.
4 members found this post helpful.
-
-
13-10-2020, 12:13 #2222
Ik moet zo ook af en toe online les volgen en dat is toch allesbehalve ideaal hoor. Uren aan een stuk voor je scherm aandachtig blijven is erg lastig tegenover in een klasomgeving, heel gemakkelijk om afgeleid te worden. En ik zit dan al aan een bureau met een groot scherm, les moeten volgen op een netbook met een scherm van 14" of ocharme 11.6" dat lijkt mij de hel.
1 members found this post helpful.
-
13-10-2020, 12:27 #2223
Hadden ze een dikke maand geleden in Brussel harder ingegrepen het was allemaal zo ver niet gekomen. Maar de Brusselse politici kijken net zoals bij andere dingen graag weg van de problemen en durven ze niet benoemen. Het feit dat men in pakweg Molenbeek enkel sensibiliseert bij herhaaldelijke inbreuken tegen de maatregelen maar anderzijds een oude man op een bankje in Poperinge een boete krijgt zegt genoeg.
no votes
-
13-10-2020, 12:28 #2224Member
- Registered
- 02/06/04
- Location
- de boerebuite
- Posts
- 9,103
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 14 Post(s)
- Reputation
- 165/1783
Sorry, maar wat is het percentage ouders dat ondanks 90-170 €/maand kindergeld voor 1 - 2 kinderen géén netbook voor hun kind kan voorzien?
Wat is het percentage alleenstaande ouders dat géén 250 € op een spaarrekening heeft staan of dat zelfs geen marge heeft om dat gespreid over 6 maanden aan te schaffen?
Je vind die dingen tegenwoordig al voor 106 €. Als er geen marge is om die kost over 6 maanden te spreiden (17€/maand) zijn we moeilijk aan het doen over misschien <1% van de bevolking. Dan kan je moeilijk spreken van een of ander beleidsprobleem is. Dan schort er gewoon iets bij die ouders.
Dan is dat iets dan een school even goed met een dozijn uitleenlaptops kan oplossen (22 miljoen euro extra budget voor coronakosten in het onderwijs) in plaats van te beginnen over sinterklaas politiek a la 'een laptop voor ieder kind!' terwijl 99% van de bevolking zich dat wel gerust kan permitteren of al had.
Zelfs dat kan je tijdelijk wel. Mijn vrouw en werken zijn beiden fulltime blijven werken. Ondanks alle miserie (beide ouders op IC) en 2 kinderen van 2 en 4 jaar oud. Op een gegeven moment hebben we ochtend- en avondshiften overwogen om aan onze 40 werkuren te geraken maar uiteindelijk is dat niet nodig geweest.
Het is niet omdat iets moeilijk is, dat het daarom onmogelijk is. In het slechte geval kweek je een ruggengraat (stel je voor).First the dodo died, then Dodi died, Di's dead, and Dando died. I bet Dido is crapping herself!no votes
-
13-10-2020, 12:30 #2225Member
- Registered
- 11/07/03
- Location
- Breendonk
- Posts
- 560
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 8/22
Ik ben avondschool Italiaans aan het volgen toen we in maart in lockdown zijn gegaan hebben we ook online les gehad. Nu zijn de lessen terug bezig op de "normale" manier, maar ik denk als we terug overschakelen naar online lessen dat ik dan er de brui aan ga geven en opnieuw begin als alles terug normaal is, want dat werkt echt niet op die manier voor mij.
no votes
-
13-10-2020, 12:35 #2226
Zoek de cijfers eens op, vanuit je gouden troon, als je het toch zo graag wilt weten ipv dingen te verzinnen.
Volgens de EU-SILC 2018enquête, behoort 16,4% van de Belgische bevolking tot de groep met een armoederisico op basis van het inkomen, 5,0% van debevolking leeft in ernstige materiële deprivatieKomt es uit uwen ivoren toren.Bijna één Belgisch kind op zes leeft in armoede…
Vergeet ook niet dat het per kind van doen is. Ik ken een gezin dat 5 jaar geleden alleszins geen pc/internet had. Moesten naar de bib gaan om iets op het internet te doen.
Edit: Ja, ik word hier wat 'lastig' van. Het is heel gemakkelijk om gewoon je ogen te sluiten en te doen alsof er geen groot armoede-probleem is in België. Het is veel comfortabeler voor je gemoedsrust om dit gewoon te negeren natuurlijk. Maar zo zijn er vele dingen die "maar" 17 euro kosten. Die serieus optellen.Last edited by phate_13; 13-10-2020 at 12:41.
5 members found this post helpful.
-
13-10-2020, 12:36 #2227Member
- Registered
- 06/04/05
- Location
- Space
- Posts
- 4,282
- iTrader
- 31 (100%)
- Mentioned
- 3 Post(s)
- Reputation
- 40/94
no votes
-
13-10-2020, 12:39 #22283 members found this post helpful.
-
13-10-2020, 12:47 #2229Je vergelijking gaat niet echt op aangezien het altijd voor een periode van x jaar is. Stel dat er op dag één een regering gevormd was, en daarna verandert de "potentiële verkiezigingsuitslag", dan blijft deze regering toch ook aan zet?
Qua lockdown en je gedrag, kan ik niet zeggen dat ik het goedkeur, maar ik kan ook zeker niet zeggen dat het me verbaast (niet naar jouw persoonlijk he, maar gewoon algemeen). In het algemeen dan toch. Alleen de
- "Ik heb me er al goed aan gehouden, dus het is niet mijn schuld, dus ik ga me er niet aan houden." vind ik wat kinderachtig als je het op die manier zegt.
- Zeggen dat je gedrag aan de regeringsvorming ligt, vind ik ook maar een zwaktebod.
Nu nogmaals ik heb er alle begrip voor (hoewel ik het niet goedkeur). Maar de redenen die je er aan plakt, lijken me niet de echte redenen te zijn.
Het is meer je eigen gedrag wat goed proberen te praten. Terwijl het eerder iets van "corona-moeheid" is.no votes
-
13-10-2020, 12:48 #2230Member
- Registered
- 02/06/04
- Location
- de boerebuite
- Posts
- 9,103
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 14 Post(s)
- Reputation
- 165/1783
Je bent de problemen gewoon aan het opkloppen met je anekdotes he.
https://statbel.fgov.be/nl/themas/hu...%20veroorloven.
Onmogelijkheid om...
thuis toegang tot internet te hebben
Vlaanderen: 1,3%
Ik zat er met mijn 1% die geen 17€/maand heeft voor een netbook van 106€ dus echt niet zover naast. Zoals ik al zei kan je 1,3% mensen kan je dan een uitleenlaptop geven. Problem solved.
Dat heb ik nergens gezegd he.
Je moet de doelpalen nu niet verschuiven. Jij zei ' je kunt echt niet voltijds thuiswerken als je met 1 of meerdere jonge kinderen thuis zit' -> alleen daar had ik het over. Niet 'iedereen'.First the dodo died, then Dodi died, Di's dead, and Dando died. I bet Dido is crapping herself!no votes
-
13-10-2020, 12:51 #2231Cijfers zo uit hun context bekijken. Hoe zou je met die 1% zelfs maar in de buurt zitten voor een "luxe" product. Als 2% niet eens internet of goede schoenen heeft?Zo kan amper 2,1% zich geen toegang tot internet veroorloven en amper 2,3% heeft onvoldoende financiële middelen om twee paar schoenen in goede staat te hebben.
Bekijk misschien die link die je zelf doorstuurt eens. In plaats van er gewoon het laagste cijfer uit te gaan zoeken dat weinig zegt over het al dan niet kunnen aankopen van iets van 250 euro.Last edited by phate_13; 13-10-2020 at 13:00.
no votes
-
13-10-2020, 12:51 #2232sos
- Registered
- 16/08/08
- Location
- Westhoek
- Posts
- 36,687
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 105 Post(s)
- Reputation
- 644/2111
“ik heb het nog nooit gedaan dus ik denk wel dat ik het kan"
[ Tot 25/12/2020 hier te vinden, daarna enkel op https://www.beyondgaming.be/forum/ ]
Mij nodig? Tag me @JPV @Beyondgaming.beno votes
-
13-10-2020, 12:54 #2233sos
- Registered
- 16/08/08
- Location
- Westhoek
- Posts
- 36,687
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 105 Post(s)
- Reputation
- 644/2111
thuis toegang tot internet heb je als je een smartphone hebt. Daarom heb je nog geen abonnement waarmee je videocalls van enkele uren per week kan doen met meerdere personen. of kan je niet met voldoende personen werken.
Los daarvan, mocht mijn vriendin videolessen moeten geven, zal ze ook al niet toekomen met ons Telenet abonnement.“ik heb het nog nooit gedaan dus ik denk wel dat ik het kan"
[ Tot 25/12/2020 hier te vinden, daarna enkel op https://www.beyondgaming.be/forum/ ]
Mij nodig? Tag me @JPV @Beyondgaming.beno votes
-
13-10-2020, 13:02 #2234
Ok, daar heb je gelijk, dat heb ik verkeerd uitgedrukt.
Het punt dat ik duidelijk wou maken is: zelfs indien je al kunt thuiswerken, is het voor velen niet weggelegd om ondertussen ook nog met de kinderen bezig te zijn. Want dan moet je zoals jij al beide kunnen thuiswerken en je uren kunnen kiezen. In sommige functies en bij sommige werkgevers is dit inderdaad mogelijk, maar dit is zeker niet de norm.no votes
-
13-10-2020, 13:02 #2235Member
- Registered
- 08/04/09
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 2,245
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 3 Post(s)
- Reputation
- 38/138
Nederland heeft een versie van de "barometer" die ze routekaart noemen. Het ligt in lijn van wat Ierland heeft en de Belgische barometer zal er ook sterk op lijken.
In een hoekje staat er nog in blokletters "LOCKDOWN".
https://www.volkskrant.nl/kijkverder...gelen_1310.pdf
no votes


.
