-
15-09-2020, 22:39 #4636
Hier staat deel van het antwoord in: VRT NWS - Meer testen, dus meer besmettingen? Ja, maar cijfers tonen dat er meer aan de hand is
Kort gezegd: we testen meer en pro-actief. In maart/april werden bijna enkel mensen die in het ziekenhuis beland waren getest. Je kan dus simpelweg de 2 cijfers niet vergelijken.
Verder wordt er ook enkel gerapporteerd over positieve tests, niet over besmettingen. Dus als iemand zich 2x laat testen, zal die op 2 verschillende data meegeteld worden.
Verder zijn er nu ook meer maatregelen dan toen. Dus de kans dat risico-patiënten besmet raken (en dus in het ziekenhuis belanden of sterven) daalt.
Er zullen waarschijnlijk nog redenen zijn, maar de bovenstaande zijn dacht ik de voornaamste.no votes
-
-
15-09-2020, 22:43 #4637
Dat zijn ze dan ook van plan, en dat is de reden dat celeval opgericht is: HLN - Nu de coronacijfers blijven stijgen, wil adviesraad Celeval met de grove borstel door de regels gaan
no votes
-
15-09-2020, 22:43 #4638
Komt omdat het virus toen echt als een bosbrand door de woonzorgcentra getrokken is. De centra waren gewoon niet genoeg voorbereid, hadden niet genoeg beschermend materiaal en briefing van de regering uit tot de boel al in brand aan het schieten was. Nu zijn die centra beter voorbereid en worden er echt verregaande maatregelen genomen om het virus zo goed mogelijk buiten te houden, wat voorlopig nog werkt.
no votes
-
15-09-2020, 23:06 #4639
De situatie toen was ook wel zeer slecht.
België staat nog altijd bij de top van doden/bevolking.
Dus de cijfers om mee te vergelijken uit de lente zijn wel zeer slechte cijfers en mss niet de beste vergelijkingsbasis.Unlimited Potential!no votes
-
15-09-2020, 23:21 #4640
Tis nu niet dat het moeilijk is om die dwaze uitspraak te bedenken hé. Het is natuurlijk waar dat een virus zich zal blijven verspreiden als de omstandigheden zich daartoe lenen. Het antropomorferen van het virus en kromme oorlogsanalogieën zoals dat het virus een vijand is die we moeten verslaan vind ik daarentegen tenenkrullend infantiliserend.
Very true. Ben op z'n minst blij dat men toegeeft dat overdreven grove regels zoals "mondmasker ook als ge moederziel alleen in de velden wandelt" meer kwaad dan goed gedaan hebben. Maar ik wacht nog altijd op een reeks controleerbare maatregelen die kunnen verstrengd en versoepeld worden op basis van objectieve criteria. Op die manier weten we tenminste waar we aan toe zijn, en dat zal het draagvlak ook wat terug brengen.no votes
-
15-09-2020, 23:30 #4641
Countdown voor de 200.000 doden in de USA: 199,834
Daarmee halen ze het top-level worst case scenario van Fauci eind maart, wat hij nooit verwacht had.
US could see up to 200,000 deaths related to coronavirus, says Fauci - YouTubeLast edited by Five-seveN; 15-09-2020 at 23:40.
no votes
-
16-09-2020, 00:00 #4642Member
- Registered
- 17/08/02
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 3,544
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 63/181
Als je kijkt naar het laatste advies van celeval voor de veiligheidsraad dan kan ik toch niet direct zeggen welke regels van belang men wil opkuisen.
Alle ingrijpende maatregelen worden opgesomd als te behouden.
https://d34j62pglfm3rr.cloudfront.ne...es+-+NL-FR.pdf
Situaties als het ontsmetten van ballen en rondlopen met een mondmasker in de velden waren lokale maatregelen of overeenkomsten met sectoren.
In Delhaize sta ik elke keer in rij om binnen te mogen terwijl ik in de Colruyt altijd direct binnen kan. Die regels lijken toch ook niet hard te zijn en voor interpretatie vatbaar. Uiteindelijk is afstand houden en de beperking op aantallen de grootste ergernis en die zal men niet veranderen.
Op gebied van reizen lijken de kleurencodes het enige te zijn dat er toe doet. Daar valt niet veel aan te veranderen.
De bubbel van 5 vernieuwen door het nog moeilijker te maken. Vanaf dat 1 + 1 niet meer 2 is haakt meer dan de helft van de bevolking af. Denk niet dat we dat nog eens moeten herhalen.
Let ook op de lijst van aanwezigen waar weer wat namen opduiken die zogezegd nergens in zitten maar dan op cruciale momenten toch mee aan tafel schuiven.( \_/ )
(='.'=)
(")_(")*no votes
-
16-09-2020, 00:31 #4643
Dat is een verslag van ~een maand geleden. Ze zijn momenteel een nieuw advies aan het uitwerken tegen de nationale veiligheidsraad van volgende week maandag (zie 5 posts boven de uwe, daar heb ik het al gezegd...).
En over wie heb je het dan dat zomaar komt aanschuiven? Dit advies is op meerdere dagen opgesteld, de extra mensen die in de aanwezigheidslijst staan waren ofwel plaatsvervanger voor 1 of meerdere momenten (zoals Van Ranst & Van Gucht) of uitgenodigd voor extra advies/inzichten.no votes
-
16-09-2020, 08:12 #4644
Op 1 van mijn jobs is iemand positief getest met corona, persoon staat wel altijd met de late shift. Dus geen direct contact mee gehad, maar wel nu met collega's die hem hebben gezien/mee gewerkt hebben.
Identiteit van de persoon blijft voorlopig geheim voor ons.
Twijfel om in quarantaine te gaan, wie weet is het niks maar de kans is er wel. De regels worden op dat bedrijf ook zeer laks opgevolgd.no votes
-
16-09-2020, 08:26 #4645Member
- Registered
- 15/08/16
- Location
- Brabant
- Posts
- 2,113
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 18 Post(s)
- Reputation
- 302/481
Er staat vandaag een verhaal in The Washington Post dat aangeeft hoe verregaand de impact van een individuele beslissing van het niet respecteren van de regels kan zijn.
In Millinocket, Maine werd een maand geleden een huwelijk georganiseerd met een feest voor 65 aanwezigen, waarbij de bestaande containment regels werden overtreden . Maine is één van de staten waar de contact tracing goed werkt, er worden 175 besmettingen en 7 doden gelinkt aan dat éne huwelijksfeest. Geen enkele van die 7 doden was aanwezig op dat feest, 6 doden vielen meer dan 100 km verderop in een bejaardentehuis.
Wat me dan vooral interesseert, maar wat niet in de tekst staat, was daar dan iemand die zich niet goed voelde maar toch absoluut dat feest niet wou missen, of zijn die besmettingen echt door iemand die asymptomatisch reageerde op het virus.
Maine is één van de staten in de VS waar het virus vrij goed onder controle is, 22 besmettingen per miljoen inwoners per dag en een testing positivity rate van 0.6%. Bovendien is Millinocket iets wat we hier een 'boerengat' noemen, een dorpje met 4500 inwoners in de bossen van Maine. Dus zelfs op zo'n plek zie je dit soort effecten...no votes
-
16-09-2020, 08:31 #4646Member
- Registered
- 17/01/12
- Location
- Boechout
- Posts
- 4,982
- iTrader
- 158 (99%)
- Mentioned
- 24 Post(s)
- Reputation
- 30/65
2 van mijn nichten zijn een dikke week op reis vertrokken naar het departement Bouches-du-Rhône, wat uiteraard verboden is gezien het code rood heeft.
Ze zijn met de TGV gegaan (naar Aix-en-Provence). Hun vader (mijn oom/peter) heeft heel veel contact met zijn ouders (mijn grootouders). Mijn opa is 92 en zit in een rusthuis en mijn grootmoeder is er 85 en heeft aanzienlijke gezondheidsproblemen.
Omdat ik weet dat hun vader (mijn peter/oom) veel contact heeft met zijn ouders dacht ik gisteren toch even te bellen omdat ze dan terugkwamen. Ik stel hem de vraag wanneer ze getest gaan worden en of ze effectief in quarantaine zijn gegaan. Zijn antwoord: Geen van beide, we hebben op dat formulier ingevuld dat ze terugkomen van Lille omdat hun TGV daar is gepasseerd.
Maw we vertrekken op reis naar een regio die überhaupt al verboden is om dan bij terugkeer nog niet eens de moeite te doen uw dierbaren te beschermen. Hun eigen gezondheid kan me even niets schelen. Hij is ook van plan zijn ouders te blijven bezoeken de komende weken.
De mentaliteit die sommigen hebben waarbij de maatregelen voor de anderen gelden, maar niet voor zichzelf is toch echt om te kotsen.
Als 1 van mijn grootouders het nu zou krijgen word ik zot.2 members found this post helpful.
-
16-09-2020, 08:37 #4647
Dat doet er toch niet toe in deze situatie?
We kennen de details en de exacte situatie niet, maar een trouwfeest is geen event voor enkel lokale mensen. En zeker in de VS waar de bevolking/familie/vriendengroep mogelijks meer gespreid woont. Je weet dus niet of de besmetter uit dat boerengat komt (of de staat Maine) en ook niet hoe de overige gasten erna gereisd hebben...no votes
-
16-09-2020, 08:51 #4648Member
- Registered
- 15/08/16
- Location
- Brabant
- Posts
- 2,113
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 18 Post(s)
- Reputation
- 302/481
Je bent daar niet 100% zeker van natuurlijk, maar Maine is één groot boerengat. 1.35 miljoen inwoners op een oppervlakte die 3 keer zo groot is als België. Ik heb het even opgezocht maar de grootste stad van Maine heeft 67000 inwoners, vergelijkbaar met pakweg Genk, er zijn geen tien steden met meer dan 20 000 inwoners.
En deze gevallen zijn allemaal getraced door de Maine CDC...no votes
-
16-09-2020, 09:23 #4649Member
- Registered
- 21/08/10
- Location
- jabeken
- Posts
- 369
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 1 Post(s)
vriendengroepen die dit geen jaar kunnen volhouden zijn geen echte vrienden. Simpel als dat.
We leven in een periode waar je in verbinding staat met iedereen en je kan nog altijd je vrienden zien. Als deze buiten je bubbel vallen dan kan je ze sturen/bellen/facetimen er zijn zoveel mogelijkheden.
Zoals andere mensen zeggen jij bent het virus misschien beu maar het virus is u niet beu.2 members found this post helpful.
-
16-09-2020, 09:25 #4650Member
- Registered
- 17/07/02
- Location
- Oslo
- Posts
- 19,728
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 21 Post(s)
- Reputation
- 384/1290
1 members found this post helpful.


als deze hele situatie nu 1 ding aangetoond heeft dan is het wel dat een groot deel ( de meerderheid?) effectief gewoon kleine kindjes zijn.
