View Poll Results: Wat is jouw situatie?

Voters
261. You may not vote on this poll
  • Ik werk op kantoor

    28 10.73%
  • Ik werk deeltijds thuis

    21 8.05%
  • Ik werk volledig thuis

    149 57.09%
  • Ik ben economisch werkloos

    51 19.54%
  • Ik ben ziek

    12 4.60%
  1. #4411

    Registered
    04/01/15
    Location
    Sint-Truiden
    Posts
    1,635
    iTrader
    0
    Mentioned
    5 Post(s)
    Reputation
    40/60
    Quote Originally Posted by puni View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Alleen zijn de regels er niet voor u, maar voor iedereen. Bedoeling is om binnen uw koker te blijven, al de rest is pure zever omdat ge niet in uw kot wilt blijven.
    Wees gerust ik hou mij aan de regels, ik blijf in mijn kot. Ik kom enkel nog buiten om de nodige inkopen te gaan doen, dat heb ik hier al eerder gezegd.
    Dat wilt niet zeggen dat ik het met de regels eens ben, maar wel dat ik geen cent te veel aan de staat wil geven, ze halen ons al veel te veel uit onze zakken en de komende jaren gaat dat alleen maar oplopen.

    Ondertussen zit ik al een dik jaar in men kot door medische problemen (ziekenverlof, begin maart overgegaan in invaliditeit)
    Voor dit virus kwam ik uiteraard nog wel buiten, maar toch niet meer zoveel als voor ik thuis ben moeten blijven met mijne rug.
    Net nu heel dat gedoe bijna achter de rug ging zijn (operatie) komt dat klote virus roet in het eten gooien. God weet wanneer die operatie nu gaat kunnen doorgaan.

    Ik heb in het verleden met een zware depressie gezeten, en als dit lang gaat blijven duren, dan is het terug om zeep.

    Ik zeg dit niet om medelijden te krijgen, ik ben gewoon eerlijk over de feiten zoals het er nu voor staat.
    no votes  

  2. #4412

    Registered
    04/01/15
    Location
    Sint-Truiden
    Posts
    1,635
    iTrader
    0
    Mentioned
    5 Post(s)
    Reputation
    40/60
    Quote Originally Posted by MrKend54l View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Met wie komt uw vader in contact als hij in uw tuin bezig is? Wie kan hij besmetten? Door wie kan hij besmet worden?

    Dat zijn de vragen die je u moet stellen.
    Hij stapt in zijn auto thuis en stapt terug uit bij u thuis. Hij werkt en rijdt terug naar huis. Ik zie het probleem niet. Ik zal zelfs meer zeggen uw vader is veel beter bezig en is veel beter bezig dan al die mensen die aan het wandelen zijn en mekaar constant kruisen.

    De huidige maatregelen zijn dermate van de pot gerukt dat het inderdaad moeilijk is om te zien wat kan en mag. De basis moet zijn dat je niemand kan besmetten en zelf ook niet besmet kan worden. Niet meer en niet minder.

    Net zoals die kritiek hier op Edward Theuns. Ik zie totaal niet wat deze jongen verkeerd zou doen. Ja hij fietst, maar als hij het kruisen genoeg afstand laat is er toch geen probleem? Hebben mensen nog altijd niet door dat het vooral verspreid wordt door aanraking. Ik zie niet hoe je tijdens het fietsen zaken aanraakt waar andere ook aan zou kunnen of al geweest zijn, buiten knopen voor verkeerslichten dan. Het grootste risico loop je nog altijd in de supermarkt, kleine ruimte en iedereen raakt alles aan. Maar dat lijken mensen nog altijd niet te beseffen.
    Ik ben het volledig met u eens. Maar het is met de huidige regels dat we het zullen moeten doen vrees ik.

    Als de regels nu eens opgesteld zouden worden door mensen met verstand van zaken, ipv die bende incompetentie in Brussel, we zouden veel betere regels hebben en de kans dat ze beter nageleefd zouden worden zou serieus stijgen.

    Quote Originally Posted by puni View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    https://www.hln.be/nieuws/binnenland...eten~aa4c30fe/

    Wat uw uitspraak over duurtijd betreft, bij SARS zou die tot 3 jaar zijn, bij MERS een jaar. Ze gokken dat het bij corona ook drie jaar gaat zijn, maar daar is uiteraard nog absoluut geen zekerheid over. Dus ik vraag mij af op wat uw zes maanden gebaseerd is.
    Dat was wat Van Gucht, Van Ranst, ... allemaal de afgelopen weken altijd opnieuw vertelden.
    Ik weet ook niet waar die dat halen, naar het schijnt zouden dat toch de experten moeten zijn??
    Last edited by knight-rider; 06-04-2020 at 04:10.
    no votes  

  3. #4413
    MrKend54l's Avatar
    Registered
    01/08/04
    Location
    De K.
    Posts
    29,744
    iTrader
    51 (100%)
    Mentioned
    11 Post(s)
    Reputation
    42/826
    Quote Originally Posted by Five-seveN View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Jammer voor u betekent "tot in de 2de graad of de 4de graad" ook de eerste graad.

    Dat is hier trouwens uit af te leiden



    Volgens uw redenering mag je u dus niet laten bijstaan door mensen uit de eerste graad, want die staan er niet tussen

    Neenee, het is illegaal om uitkeringen te trekken en tegelijk renovatiewerken (muren uitbreken) bij uw zoon uit te gaan doen. Klaar.
    De zaken die je post zijn van toepassingen op volledig werklozen. Nergens kan je terugvinden dat dit ook van toepassing is op tijdelijk werklozen.

    Daarbij is het ook heel flou om te bepalen wat de waarde verhoogt. Gras afrijden verhoogt de waarde niet. En een muur uitbreken kan de waarde verhogen, maar hoeft niet altijd zo te zijn.
    Last edited by MrKend54l; 06-04-2020 at 06:51.
    Maturity is often more absurd than youth and very frequently is most unjust to youth
    PSN:Mrkend54l
    no votes  

  4. #4414
    JPV's Avatar
    Registered
    16/08/08
    Location
    Westhoek
    Posts
    36,687
    iTrader
    3 (100%)
    Mentioned
    105 Post(s)
    Reputation
    644/2111
    Quote Originally Posted by Sir.Killalot View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    https://www.vlaanderen.be/bouwen-won...van-een-woning


    Ik betwijfel ook ten zeerste dat er ook maar 1 rechter is die moeilijk gaat doen over het feit dat de vader economisch werkloos is.
    ik heb in het verleden tientallen zo'n dossiers gehad...

    Quote Originally Posted by MrKend54l View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    De zaken die je post zijn van toepassingen op volledig werklozen. Nergens kan je terugvinden dat dit ook van toepassing is op tijdelijk werklozen.

    Daarbij is het ook heel flou om te bepalen wat de waarde verhoogt. Gras afrijden verhoogt de waarde niet. En een muur uitbreken kan de waarde verhogen, maar hoeft niet altijd zo te zijn.
    Zucht... ik kan me mss nu verwaand achten, maar als ik hier bevestig dat dit fraude/zwartwerk kan zijn, zou er dan mss geen lichtje kunnen aangaan en dit tot enige voorzichtigheid aanmanen?

    De regels rond toegelaten activiteiten bij tijdelijke werkloosheid zijn nu tijdelijk wel wat versoepeld tegenover de periode voor Corona, maar dit is wel degelijk nog altijd fraude. OOK bij tijdelijke werkloosheid dus. Zo'n activiteit moet aangegeven worden.

    Of er btw-fraude of (arbeidsrechterlijk) zwartwerk in het spel is, hangt af van enkele andere vragen, o.a. of die persoon een bouwvakker is, of er ook maar enige vergoeding is (drank/eten!), ...
    “ik heb het nog nooit gedaan dus ik denk wel dat ik het kan"

    [ Tot 25/12/2020 hier te vinden, daarna enkel op https://www.beyondgaming.be/forum/ ]
    Mij nodig? Tag me @JPV @Beyondgaming.be
    2 members found this post helpful.  

  5. #4415
    Loser's Avatar
    Registered
    10/11/09
    Location
    Antwerpen
    Posts
    13,698
    iTrader
    9 (100%)
    Mentioned
    87 Post(s)
    Reputation
    582/2153
    Quote Originally Posted by MrKend54l View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    En waar zeg ik dat?
    Het staat je vrij ook een nuttige bijdrage te doen, een oneliner droppen lijkt mij niet echt nuttig.

    Verklaar me anders eens waar er zo gezondigd wordt tegen de geest van de maatregel?
    Er wordt gezondigd tegen de regel, omdat mensen denken dat het voor hen niet zo'n kwaad kan. Of ze rationaliseren waarom wat zij doen wél, mag.
    Dat hoeft niks te maken te hebben met de regel, of met ons land. Het gebeurt namelijk in alle landen, bij elke vorm van regels. Mensen gaan achterpoortjes zoeken, als het nu is zoals bij ons door die "activiteitsregel" te misbruiken, of in de VS waar er #freedomparties georganiseerd worden tegen het samenscholingsverbod of eender waar.

    Wat ik bedoel met mijn zin is dan ook niet dat een regel geen nut moet hebben, dat je maar blindelings elke regel moet volgen. En ik snap ook dat een regel die zichtbaar en overduidelijk nut kan hebben veel makkelijker na te leven is. Bijvoorbeeld de social distancing. Duidelijk, 1,5m om de gangbaarste verspreiding tegen te gaan. Dat snapt iedereen en volgt iedereen. Wat ik wél bedoel, is dat sommige regels redenen hebben die ik daarom niet ken of jij, of andere posters. Of waar ik het misschien niet mee eens ben, of jij, of eender wie. Maar dat maakt de regel daarom niet minder nuttig. En al zeker niet minder geldig.

    Ik snap de reflex niet. Om het even abstracter te stellen, je krijgt een lijstje met zes regels, door dezelfde groep mensen opgesteld. Vier ervan snap je, vind je nuttig en logisch. Maar vijf en zes zijn net vervelend voor je, omdat ze gaan over iets wat je graag zou willen doen. De reflex is dan ineens: Hé, maar waarom vijf en zes? Daar is niet over nagedacht!
    Het zijn dezelfde mensen. Met dezelfde kennis. Dan kun je er toch vanuit gaan dat er wél evenveel over is nagedacht als over die eerste vier? En inzien dat het je beperkte kennis van de hele santeboetiek en samenspel van regels is die maakt dat je denkt dat vijf en zes plots géén goeie regels zijn, in combinatie met het feit dat het je beter uitkomt?
    no votes  

  6. #4416
    Tomski's Avatar
    Registered
    07/07/04
    Location
    Ajoin City
    Posts
    3,642
    iTrader
    3 (100%)
    Mentioned
    6 Post(s)
    Reputation
    288/488
    Gisteren gaan wandelen met het goeie weer. Op ontelbaar veel plaatsen heb ik de regels met de voeten zien getreden worden. BBQ's of drinks met vrienden, open en bloot te zien vanop straat, wielertoeristen in groepen van 4 of meer, gepensioneerden in groep aan het wandelen.

    Ik voorspel binnen 2 weken een nieuwe opflakkering van het aantal opnames en een nieuwe lockdown omdat de mensen zich toch niet aan de regels willen houden.

    #angryrant
    no votes  

  7. #4417

    Registered
    19/02/12
    Posts
    5,378
    iTrader
    0
    Mentioned
    16 Post(s)
    Reputation
    182/789
    Quote Originally Posted by Tomski View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Gisteren gaan wandelen met het goeie weer. Op ontelbaar veel plaatsen heb ik de regels met de voeten zien getreden worden. BBQ's of drinks met vrienden, open en bloot te zien vanop straat, wielertoeristen in groepen van 4 of meer, gepensioneerden in groep aan het wandelen.

    Ik voorspel binnen 2 weken een nieuwe opflakkering van het aantal opnames en een nieuwe lockdown omdat de mensen zich toch niet aan de regels willen houden.

    #angryrant
    Ik voorspel dat ongeacht wat men nu doet, als men binnen 2 weken de lockdown stopt, dat er dan bbq met vrienden zullen gebeuren, fietsers in groep gaan rijden, en gepensioneerden samen gaan wandelen, waarna er een nieuwe lockdown moet komen.
    no votes  

  8. #4418
    iamhollywood's Avatar
    Registered
    30/11/06
    Location
    /
    Posts
    4,887
    iTrader
    6 (100%)
    Mentioned
    2 Post(s)
    Reputation
    58/187
    Quote Originally Posted by Tomski View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Gisteren gaan wandelen met het goeie weer. Op ontelbaar veel plaatsen heb ik de regels met de voeten zien getreden worden. BBQ's of drinks met vrienden, open en bloot te zien vanop straat, wielertoeristen in groepen van 4 of meer, gepensioneerden in groep aan het wandelen.

    Ik voorspel binnen 2 weken een nieuwe opflakkering van het aantal opnames en een nieuwe lockdown omdat de mensen zich toch niet aan de regels willen houden.

    #angryrant
    Ind, in plaats van controlepostjes op te stellen die maar al te snel worden doorgegeven en waar ze ronduit 15 pv’kes kunnen uitschrijven op 600 gecontroleerde wagens, zou de politie zich beter bezighouden met het patrouilleren. Al wandelend/fietsend zou men vermoedelijk meer overtredingen vaststellen.

    Anderzijds snap ik dat het voor de mensen niet makkelijk is. Ik woon in een woonwijk. Veel ouders komen met hun kinderen buiten om ze te laten fietsen/skaten/steppen etc. Vrij snel beginnen die kinderen met andere kindjes op straat te spelen. Kan je een kind van 3-4 hard maken dat het niet mag? Kan je uw kinderen 7 op 7 binnenhouden, moeilijke discussie..
    Ik heb ouders hun kinderen wel zien corrigeren, maar je hoort die kinderen afschuwelijk krijsen en huilen omdat ze het niet snappen.
    Denk dat het voor iedereen moeilijker wordt om opgesloten te zitten. En al zeker gezinnen met kleine kinderen.
    Everybody wants to be hollywood
    no votes  

  9. #4419
    Bubba's Avatar
    Registered
    13/03/06
    Location
    Lommel
    Posts
    14,620
    iTrader
    4 (100%)
    Mentioned
    1 Post(s)
    Reputation
    67/169
    Quote Originally Posted by Five-seveN View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Ik voorspel dat als men binnen 2 weken de lockdown stopt, dat er dan bbq met vrienden zullen gebeuren, fietsers in groep gaan rijden, en gepensioneerden samen gaan wandelen, waarna er een nieuwe lockdown moet komen.
    1) Die lockdown gaat niet stoppen over 2 weken
    2) Die 2de golf staat sowieso al vast aangezien dat altijd zo gaat, in China is die al bezig
    no votes  

  10. #4420
    Loser's Avatar
    Registered
    10/11/09
    Location
    Antwerpen
    Posts
    13,698
    iTrader
    9 (100%)
    Mentioned
    87 Post(s)
    Reputation
    582/2153
    Quote Originally Posted by Five-seveN View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Ik voorspel dat als men binnen 2 weken de lockdown stopt, dat er dan bbq met vrienden zullen gebeuren, fietsers in groep gaan rijden, en gepensioneerden samen gaan wandelen, waarna er een nieuwe lockdown moet komen.
    Dat is geen voorspelling, dat is een feit. Dat is dus die tweede golf. Misschien niet zo extreem als jij het voorstelt, het kan ook zijn dat door lichtjes beperkt maar normaal sociaal contact hetzelfde gebeurt. De vraag is maar of dat een groot probleem is, en er inderdaad een tweede lockdown zal moeten komen. Maar dat hoort bij het aanhalen en loslaten van maatregelen. Het allergrootste probleem is de ziekenhuiscapaciteit. Als die bereikt wordt, schiet het dodental de hoogte in. Dus dat moet je voorkomen, door de piek langer te rekken maar lager te houden. Dat zijn we nu aan het doen. Als je na de piek iedereen loslaat (desnoods met een paar beperkende maatregelen, zoals social distancing maar zonder de lockdown), kan het aantal besmettingen weer gaan stijgen. De vraag is of je dan nog in de buurt komt van die vorige piek, of van de ziekenhuiscapaciteit. Dan moét er terug een lockdown komen. Anders kun je gaan bepalen of dat nog wenselijk is en op welke manier.
    no votes  

  11. #4421

    Registered
    19/02/12
    Posts
    5,378
    iTrader
    0
    Mentioned
    16 Post(s)
    Reputation
    182/789
    Quote Originally Posted by Loser View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Dat is geen voorspelling, dat is een feit. Dat is dus die tweede golf. Misschien niet zo extreem als jij het voorstelt, het kan ook zijn dat door lichtjes beperkt maar normaal sociaal contact hetzelfde gebeurt. De vraag is maar of dat een groot probleem is, en er inderdaad een tweede lockdown zal moeten komen. Maar dat hoort bij het aanhalen en loslaten van maatregelen. Het allergrootste probleem is de ziekenhuiscapaciteit. Als die bereikt wordt, schiet het dodental de hoogte in. Dus dat moet je voorkomen, door de piek langer te rekken maar lager te houden. Dat zijn we nu aan het doen. Als je na de piek iedereen loslaat (desnoods met een paar beperkende maatregelen, zoals social distancing maar zonder de lockdown), kan het aantal besmettingen weer gaan stijgen. De vraag is of je dan nog in de buurt komt van die vorige piek, of van de ziekenhuiscapaciteit. Dan moét er terug een lockdown komen. Anders kun je gaan bepalen of dat nog wenselijk is en op welke manier.
    Ik hoop dat men toch eerst met wetenschappelijke argumentatie kan komen voor men de lockdown stopt. We willen hem niet stoppen om daarna een explosie te zien die erger is dan de eerste. Over een tweede golf kan je niet spreken als de eerste golf niet achter de rug is. Het meten van een golf is niet zo simpel als je tegelijk drakonische maatregelen aan het nemen bent.

    Trouwens als voorbeeld Axel Daesemeire was in kunstmatige coma gebracht, waar hij nu is uit gehaald en “hij heeft nog een lange weg te gaan”. Dat klinkt voor mij althans niet iets wat alleen een probleem van ziekenzorg capaciteit is.
    no votes  

  12. #4422
    Loser's Avatar
    Registered
    10/11/09
    Location
    Antwerpen
    Posts
    13,698
    iTrader
    9 (100%)
    Mentioned
    87 Post(s)
    Reputation
    582/2153
    Quote Originally Posted by Five-seveN View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Ik hoop dat men toch eerst met wetenschappelijke argumentatie kan komen voor men de lockdown stopt. We willen hem niet stoppen om daarna een explosie te zien die erger is dan de eerste. Over een tweede golf kan je niet spreken als de eerste golf niet achter de rug is. Het meten van een golf is niet zo simpel als je tegelijk drakonische maatregelen aan het nemen bent.

    Trouwens als voorbeeld Axel Daesemeire was in kunstmatige coma gebracht, waar hij nu is uit gehaald en “hij heeft nog een lange weg te gaan”. Dat klinkt voor mij althans niet iets wat alleen een probleem van ziekenzorg capaciteit is.
    Natuurlijk, individueel gezien is elke besmetting er eentje te veel. Het gaat over het geheel, de statistiek en waar een maatschappij naar moet kijken. Eerste prioriteit is dan de ziekenhuiscapaciteit, omdat je wéét dat er toch x% mensen besmet gaan raken. Dat kun je niet tegenhouden met maatregelen. Blijft klote voor die x%, dat zijn ook mensen. En dat kun je zo veel mogelijk proberen te beperken. Maar eerste prioriteit is die curve afzwakken, zodat we uiteindelijk kunnen stabiliseren en daarna een daling zullen zien. Dan is de piek voorbij.

    En vanaf dat moment kun je een tweede golf verwachten. Ik heb het hier al eens gelinkt, geloof ik: WHO/Europe | About pandemic phases

    Gaat over het griepvirus, maar vooral over fases in een pandemie. We zitten in fase 6: het is een pandemie en internationaal.

    The post-peak period signifies that pandemic activity appears to be decreasing; however, it is uncertain if additional waves will occur and countries will need to be prepared for a second wave.

    Previous pandemics have been characterized by waves of activity spread over months. Once the level of disease activity drops, a critical communications task will be to balance this information with the possibility of another wave. Pandemic waves can be separated by months and an immediate “at-ease” signal may be premature.
    En natuurlijk moeten er duidelijke aanwijzingen zijn dat de lockdown kan stoppen. Maar dat moet wel zo vroeg als medisch/statistisch/wetenschappelijk mogelijk. En een besmetting na die lockdown is geen teken dat het te vroeg gestopt is.
    1 members found this post helpful.  

  13. #4423

    Registered
    08/05/13
    Location
    westvlaanderen
    Posts
    6,850
    iTrader
    3 (100%)
    Mentioned
    7 Post(s)
    Reputation
    130/537
    Uiteindelijk moet grotendeels van de bevolking besmet worden.

    Liefst via vaccin maar dat duurt nog te lang dus gaat het via de natuurlijke manier moeten gebeuren.
    Hoe precies ze het gaan oplossen weet ik niet maar ik denk dat familiefeesten enzo terug worden toegelaten zonder risicogroepen, jammer dat het moeilijk te controleren is.
    Oftewel scholen openenen en via de kinderen de ouders laten besmetten terwijl contact met grootouders nog verboden ga zijn.
    no votes  

  14. #4424

    Registered
    23/03/20
    Posts
    191
    iTrader
    0
    Mentioned
    1 Post(s)
    Reputation
    29/33
    Quote Originally Posted by knight-rider View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    De testen van het Rode Kruis zullen anoniem gebeuren, dus wat jij zegt zal dan niet lukken.

    Wat die immuniteit betreft, wanneer heeft Van Ranst dat dan gezged? Want er is verschillende keren gezegd dat ze dat nog niet wisten, maar wel op hoopten, om zo de termijn naar een vaccin te kunnen overbruggen.
    Maar met wat ze weten over coronavirussen is de kans heel groot dat de immuniteit maar max rond de 6 maanden zal zitten, max, dus de kans dat het nog minder is, is bestaande.
    https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2020/03...st-de-ochtend/

    Hier insinueert hij een jaar tot anderhalf jaar bescherming al blijft het voor een viroloog ook maar gissen.
    no votes  

  15. #4425

    Registered
    16/05/16
    Location
    1234
    Posts
    3,781
    iTrader
    0
    Mentioned
    7 Post(s)
    Reputation
    40/376
    Quote Originally Posted by bassie82 View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Uiteindelijk moet grotendeels van de bevolking besmet worden.
    niet moeten het zal

    Naast een vaccin hoop je nog altijd dat 1 of andere pil, er zijn er ontelbaar veel, dit virus zou vernietigen/remmen/... (voor mijn part iets tegen voetschimmel)
    Ik hoop dat zoiets er snel komt en dan geeft dat tijd en ruimte voor iedereen.

    De wever is een week neit op tv geweest dus legt 'm uiteraard de maatregelen naast zich neer.
    Ook hij snapt het dus blijkbaar nog steeds niet
    no votes  

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Log in

Log in