-
30-08-2018, 01:34 #1
Gevolgen na het veranderen van mijn (voor)naam
Goeiedag beste leden.
Ik overweeg om mijn familienaam te wijzigen voor de volgende redenen:
- Ik heb mijn vader en zijn familie nooit gekend. Mijn ouders zijn op jonge leeftijd gescheiden en het blijkt dat mijn vader een drugsverslaafde was. Ik zou de familienaam van een onbekende niet willen overdragen aan mijn kinderen in de toekomst.
Ik overweeg ook om mijn voornaam te wijzigen voor de volgende redenen:
- Blijkbaar is het mijn vader en zijn familie die deze naam koos.
Nu is mijn vraag, wat zouden jullie doen in mijn situatie ? Is mijn keuze een overdreven reactie ? Hoe zouden jullie reageren als iemand uit je omgeving zoiets doet ? Ik ga waarschijnlijk veel papierwerk moeten doorstaan. Daarbij ga ik ook met allerlei negatieve reacties van mijn omgeving moeten omgaan. Of telkens (tegen mijn zin) aan iemand moeten uitleggen waarom ik zoiets heb gedaan. Ook op mijn werk gaat mijn keuze voor verwarring kunnen zorgen en ik ben bang dat mijn werkgever anders zal denken over mij.
Alvast bedankt voor jullie (constructieve) reacties.no votes
-
-
30-08-2018, 11:52 #2Member
- Registered
- 05/08/15
- Location
- Dendermonde
- Posts
- 3,073
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 5 Post(s)
- Reputation
- 193/299
Waarom al die moeite enkel en alleen omdat ge 'de familienaam van een onbekende niet wil overdragen'... Lijkt mij stom en nutteloos.
no votes
-
30-08-2018, 11:55 #3Member
- Registered
- 27/01/09
- Location
- Mechelen
- Posts
- 1,341
- iTrader
- 9 (100%)
- Mentioned
- 4 Post(s)
1 members found this post helpful.
-
30-08-2018, 12:01 #4Member
- Registered
- 05/08/15
- Location
- Dendermonde
- Posts
- 3,073
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 5 Post(s)
- Reputation
- 193/299
Nee, dat stond tussen haakjes.
Daarbij, ik heb indirect op al zijn vragen beantwoord
Niet - Ja - Ik zou het dus nutteloos en stom vinden.wat zouden jullie doen in mijn situatie ? Is mijn keuze een overdreven reactie ? Hoe zouden jullie reageren als iemand uit je omgeving zoiets doet ?
En om daarna deze redenen op te noemen, bevestigt nog eens mijn mening.
Ik ga waarschijnlijk veel papierwerk moeten doorstaan. Daarbij ga ik ook met allerlei negatieve reacties van mijn omgeving moeten omgaan. Of telkens (tegen mijn zin) aan iemand moeten uitleggen waarom ik zoiets heb gedaan. Ook op mijn werk gaat mijn keuze voor verwarring kunnen zorgen en ik ben bang dat mijn werkgever anders zal denken over mij.no votes
-
30-08-2018, 12:03 #5Member
- Registered
- 06/05/14
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 2,700
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 2 Post(s)
- Reputation
- 169/280
Ik heb het ook overwogen om ongeveer dezelfde redenen. Maar het geregel en alle misverstanden en het 100x moeten uitleggen heeft me weerhouden. Het is uiteindelijk een deel van uw leven die achtergrond.
Maar als je er denkt gelukkiger van te worden, zeker doen.no votes
-
30-08-2018, 12:11 #6Approved 9liver
- Registered
- 21/07/02
- Location
- Molepolole
- Posts
- 5,135
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 2 Post(s)
- Reputation
- 110/381
Waarom zou ge het ook niet doen man, er zijn zelfs mensen die zich van geslacht laten veranderen, ik neem aan dat die ook wel lastige vragen krijgen en dat dat een gedoe is bij de werkgever. Als ge daadwerkelijk denkt dat ge u daardoor beter gaat voelen, go for it! Het is nooit makkelijker geweest dan nu.
Kijk mij op TWITCH, of speel mee! Momenteel spelen we
http://twitch.tv/GroozLno votes
-
30-08-2018, 12:34 #7Community Leader
- Registered
- 26/06/04
- Location
- -
- Posts
- 24,706
- iTrader
- 44 (98%)
- Mentioned
- 21 Post(s)
- Reputation
- 104/835
Ik zou de toon van uw reactie toch wel wat minderen
De topicstarter geeft duidelijke redenen aan waarom hij het zou doen en ik denk dat die redenen nog niet zo zot zijn en wel verstaanbaar zijn (zelfs voor iemand als u die het nooit zou overwegen).Papa van Manou <3 ~ Sportfreak ~ Standard Luikno votes
-
30-08-2018, 12:52 #8Member
- Registered
- 05/08/15
- Location
- Dendermonde
- Posts
- 3,073
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 5 Post(s)
- Reputation
- 193/299
Toon van mijn reactie? Het is maar hoe gij het wilt dat het overkomt. Ik gaf een reactie, mijn mening. Hij gaf letterlijk één reden waarom hij het wilt doen en duust redenen waarom niet dus ik zeg dat het nutteloos is. Er zijn andere manieren om uw vader uit uw leven te houden. Nu gaat hij een familienaam verder zetten die niet eens van hem is.
no votes
-
30-08-2018, 12:54 #9Community Leader
- Registered
- 26/06/04
- Location
- -
- Posts
- 24,706
- iTrader
- 44 (98%)
- Mentioned
- 21 Post(s)
- Reputation
- 104/835
Papa van Manou <3 ~ Sportfreak ~ Standard Luik1 members found this post helpful.
-
30-08-2018, 13:00 #10Member
- Registered
- 05/08/15
- Location
- Dendermonde
- Posts
- 3,073
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 5 Post(s)
- Reputation
- 193/299
Echt gast serieus? 'zijn familienaam is ook niet eens van hem' - er bestaat geen juist of fout. Zijn familienaam IS officieel van hem.
Hij kwam hier voor reacties en ik gaf één, niet mijn probleem dat gij een SJW sneeuwvlokske zijt. Ik vind het nutteloos en stom. Geef dan uw irrelevante reactie waarbij ge alles verbloemt ipv te reageren op negatieve reacties, uiteindelijk zal hij toch zelf kiezen.no votes
-
30-08-2018, 13:05 #11
Als je jouw naam wilt veranderen omdat je jou daar beter bij voelt dan doe je dat toch gewoon? Tegenwoordig zijn we toch maar een rijksregisternummertje. Ik ken mensen die van naam veranderd zijn en ze zijn tevreden met hun keuze.
Problemen met je werkgever lijken me overdreven en zijn al helemaal geen probleem meer wanneer je binnen x aantal jaar van werk veranderd. De administratie is wat papieren ondertekenen, dat moet wel lukken lijkt me?no votes
-
30-08-2018, 13:12 #12Member
- Registered
- 24/07/02
- Location
- mesmeje
- Posts
- 2,161
- iTrader
- 11 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 15/19
Ik zie ook het nut niet echt in. Onrechtstreeks doet uw naam u misschien denken aan uw vader maar ge hebt toch wel duidelijk alles zelf opgebouwd en hebt hem al overklast op elk gebied.
Ik denk dat die associatie vooral in je hoofd zit.no votes
-
30-08-2018, 13:12 #13Approved 9liver
- Registered
- 30/03/09
- Location
- Wichelen
- Posts
- 3,373
- iTrader
- 15 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 43/85
Als je je naam niet wil doorgeven, kan je kind ook de naam van de moeder krijgen.
Ik zou er eerlijk gezegd niet aan beginnen, de hele papierwinkel & aan iedereen het wat & waarom moeten uitleggen
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk"A mistake is simply another way of doing things." - Katharine Grahamno votes
-
30-08-2018, 13:43 #14
Ik respecteer je mening dat het stom en nutteloos kan lijken. Ik veronderstel dat je geen gescheiden ouders hebt, of misschien zijn ze wel gescheiden maar hebben jullie nog allemaal contact met elkaar. Maar ik zou mijn post nog verder willen toelichten:
Mijn "vader" woont blijkbaar 30 min ver van mij. Al heel mijn leven lang. Ik bereik bijna de 30 jaar. Buiten de familienaam heb ik niets gemeen, ik heb hem nooit gekend en was hij of zijn familie er nooit voor ons. Ik heb al van toen ik een kind was financieel zeer moeilijke tijden gekend. Vroeger, toen ik jonger was, was ik naïef en verdrietig omdat ik geen vader had. Ik heb in mijn omgeving niet veel mensen gekend die in dezelfde situatie als mij verkeerden, waardoor ik me ook alleen heb gevoeld toen ik telkens andere kinderen gelukkig zag met hun vader. Het is niet enkel een kwestie van geen vader hebben. Daarnaast heb ik mijn familie van vaderskant nooit gekend. Mijn relatie met mijn familie van moederskant is ook niet perfect aangezien er een groot aantal mij als niet gewild hebben beschouwd en nooit echt geliefd hebben. "Omdat ik een herinnering ben van de foutgelopen huwelijk en omdat ik een financiële last werd voor mijn moeder." Mijn moeder heeft mij verteld dat er zelfs iemand van haar familie was die haar net na de scheiding heeft gezegd dat zij een kalf opvoedt, dus er zijn mensen die mij als een beest hebben beschouwd. Ik heb nooit ergens bijgehoord. Echte familie heb ik nooit gekend.
Na verloop van tijd is mijn verdriet omgezet in haat. Ik heb mijn "vader" en zijn familie gehaat. Als ik hem zou zien (en herkennen via een 20 jaar oude foto) zou ik hem fysiek aangerand hebben. Maar nu dat ik wat ouder wordt voel ik niets meer. Geen haat, geen verdriet, geen verlangen om iets. Het is gewoon leeg en ik heb aanvaard dat ik geen vader heb. Ik heb aanvaard dat het leven soms fucked up kan zijn. Ik heb geen geluk gehad met mijn vader. Ik heb ook geen geluk gehad omdat de familie van mijn moeder mij nooit heeft gewild.
Het is daarom dat ik heb overwegen om deze naamsverandering te doen. Het voelt aan alsof ik mezelf verraad als ik mijn familienaam en mijn voornaam zou behouden. Ik zou ook niet willen dat mijn kinderen deze familienaam overdragen van generatie tot generatie. Het enige wat mij tegenhoudt is de massa administratie, mijn omgeving die eraan moet wennen of dat ik telkens moet uitleggen waarom ik zoiets heb gedaan. Mijn familie van moederskant gaat mij waarschijnlijk nog meer aankijken als uitschot. Maar zij zijn nu irrelevant voor mij en mogen de boom in.no votes
-
30-08-2018, 13:50 #15Member
- Registered
- 15/08/02
- Location
- nope
- Posts
- 10,261
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 5 Post(s)
- Reputation
- 113/486
Uw andere redenen zijn uiteraard wel relevant, maar dit is de moeite niet waard gezien ge tegenwoordig bij uw eerste kind moet kiezen welke achternaam (of combinatie) ge doorgeeft. In uw geval is de keuze dan uiteraard die van uw vrouw ...
En waarom zou de familie van uw moeder u daarvoor slecht bekijken als ze zelf niet positief tegenover uw vader staan?
Anyway, ge moet zien waar ge u zelf het beste bij voelt. Persoonlijk zou ik eerder de connectie tussen uw naam en uw vader vergeten, wat voor iemand hij was, heeft geen impact op wie gij zijt, ongeacht dat ge bepaalde dingen deelt. Maar als het voor u belangrijk is, lijken de administratieve dingen mij niet onoverkomelijk (en who cares wat een ander denkt)Last edited by Tha_nOn; 30-08-2018 at 13:58.
no votes

