Thread: Nieuwe (gaming/school) laptop
-
02-09-2013, 15:40 #1Member
- Registered
- 04/06/10
- Location
- Wervik
- Posts
- 33
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
Nieuwe (gaming/school) laptop
Beste,
Na vele topics te hebben doorlopen omtrent de aankoop van een nieuwe (gaming/school) laptop, heb ik uiteindelijk besloten om een nieuwe discussie te starten omdat ik geen concreet voorbeeld vond op het forum. Mijn situatie is als volgt.
Volgend jaar begin ik aan men studies industrieel ingenieur - biochemie en heb ik dus een nieuwe laptop nodig omdat ik op dit moment nog steeds de gezinslaptop (HP ProBook 4520s) gebruik. Na een aantal weken opzoekingswerk zit ik uiteindelijk met meer vragen dan in het begin. Voor mijn studies zelf heb ik geen al te "zware" laptop nodig, maar als hobby ben ik druk bezig met fotografie en gamen, wat helaas absoluut niet lukt op de gezinslaptop. Mijn budget ligt ongeveer tussen de €1300 - €1400 - (€1500), maar minder mag natuurlijk altijd
. Men ouders raden me aan om hoe dan ook de laptop te trachten te verkrijgen via een lokale computerwinkel zodat ik een concreet aanspreekpunt heb, alhoewel ik een internetaankoop durf te overwegen. Mijn vereisten zijn als volgt;
- Intel Core i7 (3de of 4de generatie)
- Min. 8gb RAM-geheugen
- Sterke grafische kaart (nVidia of amd)
- Liefst 17" scherm glare/non glare
- Liefst SSD + HDD
Ook steunt mijn school een laptopproject waarbij er 2 laptops aangeboden worden ( Dell UGent Notebook 2013 ) waarvan de Dell Precision M4700 mij deels aanspreekt, maar geen 17" scherm heeft, wat volgens mij hinderlijk is bij het gamen en fotobewerking en waarbij ik daar bovenop nog eens onzeker ben over de prestatiekracht van de grafische kaart bij het gamen.
Daarnaast zijn het deze laptops die mij verder aanspreken;
MSI GE70
MSI GE70 2OE-013BE Azerty - Laptopshop.be
BTO X•BOOK 17CL57
de X•BOOK 17CL57 - HASWELL van BTO Notebooks, stel zelf uw Laptop samen. De beste keus voor Gaming, Multimedia en Office doeleinden!
HP Envy 17
HP ENVY 17-j001eb notebook pc (E2U64EA) | HP® België
Enige bevindingen of opmerkingen?
Alvast bedankt,
Mvg,
Koenraadno votes
-
-
02-09-2013, 16:13 #2
ga je op kot?
zo nee waarom geen desktop samenstellen en doorgaan met je huidige laptop of een netbook kopen met zo'n budget gaat dat.“Everyone is in favor of free speech. Hardly a day passes without its being extolled, but some people's idea of it is that they are free to say what they like, but if anyone else says anything back, that is an outrage.”
Winston S. Churchillno votes
-
02-09-2013, 16:20 #3Member
- Registered
- 04/06/10
- Location
- Wervik
- Posts
- 33
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
Ik ga niet op kot, maar ik zal wel regelmatig de laptop nodig hebben op school om te ontwerpen, ...
no votes
-
02-09-2013, 17:05 #4
Ik zou ook een kijkje nemen naar de Asus N750.
Heeft volgens mij een IPS scherm, mogelijkheid tot SSD, heeft een betere videokaart (Gefore GT 750M) dan uw HP en heeft volgens mij zelf 4GB RAM op de videokaart als je ze via een Franse website besteld.
N750JV - Notebooks & Ultrabooks - ASUS
Edit: waarschijnlijk geen IPS, maar wel full had (1920*1080, i.t.t. tot wat op de website van Asus staat vermeld). Er bestaan verschillende versies, je moet ze maar eens van naderbij bekijken.no votes
-
02-09-2013, 21:24 #5Platinum Member
- Registered
- 25/03/11
- Location
- W-Vl
- Posts
- 9,886
- iTrader
- 313 (100%)
- Mentioned
- 6 Post(s)
- Reputation
- 0/58
Ik heb mij indertijd voor een zware IT-richting een Asus ROG van 1800-2000 euro gekocht en na 3 jaar game ik er nog steeds op minsten medium tot high op.
Die prijzen zijn uiteraard gedaald, dus voor een goede 1500 kan je al zo'n asus aankopen en voor een paar jaar weg
#Red9livesno votes
-
03-09-2013, 21:36 #6Approved 9liver
- Registered
- 29/03/10
- Location
- In a bar under the sea
- Posts
- 523
- iTrader
- 21 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 1/1
Full HD is full HD. Vraag jezelf af of je echt een 17 inch regelmatig wilt mee sleuren naar school. Als je per se een groter scherm wilt kan je voor thuis bv. nog altijd een extern scherm gebruiken. Ik zou nooit een 17 inch kopen tenzij hij enkel dient als desktopvervanger, maar dat is mijn persoonlijke mening.
no votes


