Thread: Headphone amplifier
-
09-03-2012, 09:20 #1Member
- Registered
- 02/02/07
- Location
- Genk
- Posts
- 1,099
- iTrader
- 24 (96%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 0/0
Headphone amplifier
Hey allemaal,
Ik heb mij onlangs een Shure SRH-940 aangeschaft. Geweldige headphone vind ik! De mids en highs zijn ongelofelijk scherp en zuiver. Alleen vind ik hem een beetje bass-shy. Hij zou toch wel iets meer bass mogen hebben. Als ik hem in ableton een beetje EQ bijgeef op de lows, dan hoor je wel dat hij ertoe in staat is om meer bass te geven. Dus was mijn vraag of er een goeie headphone amp is die ik mij kan aanschaffen om dit op te lossen. De Shure SRH-940 heeft een lage impedantie (42 Ω dacht ik) dus het hoeft allemaal niet zo extreem te zijn. Mijn vereisten zijn :
- niet te duur (lees: geen 300+ euro)
- portable is een pluspunt. Zo kan ik deze dan ook op men MacBook Air gebruiken
- EQ is ook een pluspunt (zodat ik de bass naar believen kan bijvoegen)
- liefst niet teveel kleuring van de sound. Ik heb deze headphone namelijk gekocht omdat hij vrij neutraal is
Ik heb zelf al een beetje onderzoek gedaan, en men oog is gevallen op de FiiO E17 Alpen DAC & Headphone Amplifier. Deze lijkt alles een beetje te hebben wat ik hierboven heb opgesomt. Als deze goed is, zou het leuk zijn om ook eens te horen waar ik deze het best kan kopen, want hij lijkt nergens te vinden. Andere voorstellen zijn natuurlijk ook altijd welkom!
Ik hoor het graag!
Met vriendelijke groeten,
TechieLast edited by Techie; 09-03-2012 at 09:35.
no votes
-
-
09-03-2012, 15:52 #2
Je kunt de e17 nergens vinden omdat die nog niet gereleased is, enkel in aziƫ was er hier en daar wat te pre-orderen van de eerste batches.
Afgaande op de reviews van headphonia en head-fi zou ik zeggen dat, qua geluidskwaliteit, de e17 een echte killer is (en ook wat ik zou kopen als DAC), maar of dat je bass gaat versterken, wss niet (er zitten ook wel equalizer presets op die je daarvoor zou kunnen gebruiken, maar een 940 is gewoon een betrekkelijk neutrale headphone en dus voor veel mensen bass shy).
Als je in burn in gelooft kun je mss ook nog efkens wachten en kijken wat het geeft binnen een paar weken.no votes
-
09-03-2012, 17:30 #3Member
- Registered
- 02/02/07
- Location
- Genk
- Posts
- 1,099
- iTrader
- 24 (96%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 0/0
no votes
-
09-03-2012, 21:34 #4
Enkel amp of ook een dac?
De e10 zeker, maar die staat wel een klasse lager (en is 50€ goedkoper).
De e9 is een pure amp met wat meer power (die je niet nodig hebt).
Er zullen nog wel andere interessante modellen (van andere merken) zijn, maar niets dat ik vanbuiten ken of zo vlot beschikbaar buiten ebay (paar weken levertijd) om. De numark udac 2 was heel populair, maar sinds de e10 er is die wat uit het beeld verdwenen.no votes
-
10-03-2012, 17:51 #5Member
- Registered
- 06/10/03
- Location
- Brugge
- Posts
- 372
- iTrader
- 2 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/0
De Fiio E17 heb ik al een paar keer op amazon.de zien verschijnen.
Ze gaan vlug de deur uit dus dagelijks checken, of de resellers eens contacteren voor eens preorder ofzono votes


