Page 1 of 3 123 Last
  1. #1
    Ganglion's Avatar
    Registered
    29/11/08
    Location
    Moen
    Posts
    11
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)

    is dit een goede config?

    Ben al een tijdje aan het uitkijken naar een goede samenstelling voor een nieuwe PC. Ik ben geen gamer maar wil er wel graag een aantal deftig kunnen spelen zoals FS2004/FSX, NFS Shift, HAWX, F1 2010 en toekomstgericht ook nog nieuwe games goed kunnen spelen. De hoogste verwachting is dat de PC vlot en rap werkt, lang meegaat en verder dient het ding alleen voor wat surfen, mailen, chatten en multimedia.

    hieronder staat wat ik in gedachten heb
    Antec Sonata III 500W
    Asus 1155 P8P67 LE
    Intel 1155 Core i5-2400 (3.1Ghz )
    Corsair DDR3 8GB 1600 2x4GB Vengeance
    Western Digital SATA3 1TB Caviar BLACK
    nVidia GTX460 1GB OC (Gigabyte)
    DVD+/-R 12X DVD+/-R 8X DVD+RW (Plextor)
    MS windows 7 Home Premium 64bit (zal bij nieuwe PC wel OEM zijn zelf als ik die zelf samensteek)

    hiermee kom ik bij de gekozen winkel op een 888€

    wat ik mij nu afvraag is of die kast met 500W voeding genoeg power kan voorzien voor de gekozen samenstelling en of 8GB RAM geen overkill is. meer geheugen kan nooit kwaad maar is 4GB genoeg en blijft het dit in de toekomst? is de i5-2400 goed genoeg of toch beter de net iets duurdere i5-2500 of een i7-2600?

    Greetz en tnx voor de antwoorden.
    no votes  

  2. #2
    Twinturbo's Avatar
    Registered
    10/10/10
    Location
    Antwerpen
    Posts
    3,493
    iTrader
    7 (100%)
    Mentioned
    3 Post(s)
    Reputation
    42/47
    Een antec EA 500W is zelfs overkill voor die setup.

    Als je maar af en toe games gaat spelen (ook nieuwe), zou ik toch wel een SSD steken met dat budget. Crucial M4 64Gb bv.
    Moederbord kan ook goedkoper.
    HD -> Samsung F3 spinpoint 1Tb.
    gtx 460 -> veranderen door 6850/6870 afhankelijk van de prijs.
    1600mhz geheugen zou ik zoizo niet voor gaan omdat het prestatieverschil tussen 1333mhz en 1600mhz niet eens merkbaar is.
    Voor dagelijks huis/tuin en keukengebruik heb je genoeg aan 4Gb. Alleen als je het budget er voor hebt kan je voor 8Gb gaan, zeker omdat de prijs zo laag staat momenteel.

    Als student kan je ook goedkoper aan W7 64 bit komen via je school/hogeschool/unif.
    no votes  

  3. #3

    Registered
    01/03/07
    Posts
    691
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/2
    Als je flight sim wil spelen, koop de Intel 2500K opdat je hem kan overklokken. Flight simulator is enorm afhankelijk voor fps qua processor. Neem er een scythe mugen II koeler bij en je kan al heel goed overklokken.
    no votes  

  4. #4
    Lan's Avatar
    Registered
    07/12/03
    Location
    Wemmel
    Posts
    2,153
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    4/6
    Te veel cpu power voor te weinig gpu power. uw systeem is niet gebalanceerd.
    50-80 € minder voor de cpu, 50-80 € meer uitgeven voor de gpu
    PC1: Antec P180 mini, i7-4770, Scythe Mugen, 16Gb DDR3, ATI 280X, 240Gb SSD, Dell 2711
    PC2: Antec 3480, E630, 8Gb DDR3, ATI 5770 1Gb, 120Gb SSD, 26" FullHD TFT
    FREENAS home server: Dell T105, 8GB ECC, Dual Core Opteron, 3x3TB in RAIDZ1
    no votes  

  5. #5

    Registered
    28/10/08
    Location
    Steendorp
    Posts
    1,295
    iTrader
    31 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    In alternate staat er al een XFX HD6870 voor 149euro
    no votes  

  6. #6
    Ganglion's Avatar
    Registered
    29/11/08
    Location
    Moen
    Posts
    11
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    hi,

    bedank voor de feed-back!

    mobo zou idd goedkoper kunnen maar ik gebuik al jaar en dag ASUS dus dat is iets waar ik eigenlijk puur uit gewoonte niet van af wil stappen. had ook de Asus 1155 P8H67 INTEL kunnen nemen maar daar zit geen firewire poort op. en zou in de toekomst graag een deftige camcorder aanschaffen.

    geheugen staat zeker laag van prijs vandaar de 8GB en 1600MHz omdat het dan toch weer iets sneller is dan de 1333 en het mobo het aankan. ik dacht dat het kleine verschil wel merkbaar zou zijn maar het brengt het geheel wel weer enkele € omhoog.

    over die samsung spinpoint f3 had ik gelezen dat ze zeer snel zijn maar die heeft een SATA 2 aansluiting. de HD die ik gekozen heb is er eentje met SATA3. SATA 3 is toch een stuk sneller dan SATA 2 of heb ik het mis?

    de videokaart was eigenlijk het grootste twijfelpunt. ik gebruik ook al jaar en dag nVidia en er altijd tevreden van geweest. nu AMD qua/prijs kwaliteit zo goed al gelijk loopt (en zelf net iets beter) twijfel ik ... de shop waar ik het materiaal zou halen verkoopt momenteel geen Gigabyte 6870. wel eentje van ASUS maar heb gelezen dat ASUS redelijk luidruchtig zou zijn. de Gigabyte heeft 2 ventilatoren en zou daarmee dus een pak stiller zijn ...

    het zal uiteindelijk wel allemaal op kleur/smaak & voorkeur aankomen zeker?

    hier is het ene stuk goedkoper en daar weer het andere. zou van elk gewenst component het goedkoopste in die bepaalde winkel kunnen kopen maar dan zijn er ook weer verzendingdkosten. het grooste verschil tussen 1 winkel en overal het goedkoopste halen kwam uit op 25€ (zonder verzendingskosten) dus toch eigenlijk bijna verwaarloosbaar.
    no votes  

  7. #7
    Lan's Avatar
    Registered
    07/12/03
    Location
    Wemmel
    Posts
    2,153
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    4/6
    - voor een gewone harde schijf is er geen verschil tussen een sata2 of 3 aansluiting. De schijf is immers vele malen TRAGER dan wat een sata2 poort aankan. Een sata3 is enkel nodig met de laatste nieuwe SSD generatie.
    - die gtx460 is een kaart van de vorige generatie, dat koop je gewoon niet meer.
    beste kaarten van goedkoop naar duur volgens tomshardware mei 2011 (ik heb de goedkoopste weggelaten):
    - ati 6850
    - ati 6870
    - ati 6950
    - gforce 570
    - 2x ati 6850
    - 2x ati 6870
    PC1: Antec P180 mini, i7-4770, Scythe Mugen, 16Gb DDR3, ATI 280X, 240Gb SSD, Dell 2711
    PC2: Antec 3480, E630, 8Gb DDR3, ATI 5770 1Gb, 120Gb SSD, 26" FullHD TFT
    FREENAS home server: Dell T105, 8GB ECC, Dual Core Opteron, 3x3TB in RAIDZ1
    no votes  

  8. #8
    Ganglion's Avatar
    Registered
    29/11/08
    Location
    Moen
    Posts
    11
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    mmm interessant !

    dan zal ik voor de HD 6850 gaan en eens uitkijken naar een goedkopere HD en mss wel een SSD maar zal van de prijs afhangen. blijkbaar zijn de Revo drives van OCZ (PCI-e kaarten) extreem snel maar wel bijzonder prijzig ...

    een vraagje ivm Win 7 licentie: een tijdje terug heb ik in Frankrijk een Win 7 Pro familie-pack (3 licenties dacht ik) gekocht. zou het lukken om deze key te gebruiken op een Nederlandse Win 7 Pro?
    no votes  

  9. #9
    mdgf's Avatar
    Registered
    09/10/10
    Posts
    5,003
    iTrader
    1 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    44/65
    Als ssd zou ik gewoon bij s-ata schijven blijven.

    W7 licentie: keys zijn normaal niet taalgebonden dacht ik.

    hier is het ene stuk goedkoper en daar weer het andere. zou van elk gewenst component het goedkoopste in die bepaalde winkel kunnen kopen maar dan zijn er ook weer verzendingdkosten. het grooste verschil tussen 1 winkel en overal het goedkoopste halen kwam uit op 25€ (zonder verzendingskosten) dus toch eigenlijk bijna verwaarloosbaar.
    Koop het gewoon allemaal bij een goedkope winkel met groot aanbod zoals azerty.nl? Anders schelen de prijzen bij de goedkope belgische shops (alternate, power4pc, jaha) nu ook weer niet zoveel.

    Het moederbord slaat imo nergens op: je neemt een mobo met p67 chipset (overclock + Crossfire) zonder dat je één van die dingen gaat gebruiken. OK je wilt firewire, maar ik ben zeker dat dat ook op bepaalde h67 moederborden zit (daarom niet perse van ASUS, maar fanboyisme in de hardwarewereld is sowieso idioot en kost alleen maar geld).

    Als je dan toch p67 neemt neem dan sebiet ook een i5 2500k, dan kun je tenminste gebruik maken van het overklokgedeelte van het mobo.

    Post eens wat je nu in je lijstje hebt staan (met de prijzen).
    no votes  

  10. #10
    Ganglion's Avatar
    Registered
    29/11/08
    Location
    Moen
    Posts
    11
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    er zijn idd goedkopere mobos zonder crossfire e.d. maar dan heb je vaak eentje onboard video wat ik uiteindelijk ook niet ga gebruiken. akkoord, mijn keuze is duurder maar zo heeft iedereen zijn eigen "favorite" merken voor vanalles en nog wat.

    in onderstaande lijst komt alleen de antec case van bij forcom (het oog wil ook wat), al de rest bij alternate:

    119,95 € => Antec Sonata III 500W
    117,90 € => ASUS P8H67
    189,90 € => Intel Core i5-2500K
    69,90 € => Corsair 8 GB DDR3-1333 (2 x 4GB) Kit
    159,90 € => Gigabyte GV-R685OC-1GD
    39,99 € => Plextor PX-L890SA
    49,99 € => Samsung SpinPoint F3 1TB
    99,90 € => Windows 7 Home Premium 64-Bit

    Dat brengt het totaal op 847,43 €

    Als ik een andere propere case zou vinden gaat er van dat budget zeker nog een stuk af, volledig akkoord maar nogmaals, zo stelt iedereen ergens wel zijn eigen eisen zeker?

    Greetz
    no votes  

  11. #11
    mdgf's Avatar
    Registered
    09/10/10
    Posts
    5,003
    iTrader
    1 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    44/65
    Onboard video zit in de cpu, je betaald juist minder om een mobo MET onboard (zo'n h67 dus) te nemen dan een zonder (maar met overklok, p67/z68 (ook onboard)).

    Nu heb je een h67 mobo waarmee je niet kan overklokken, met een 2500k.

    Allez hup: MSI P67S-C43
    of
    ASRock P67 Pro
    Tov dat asus bord enkel geen crossfire mogelijkheid en onboard, maar wel overclock en 20€ goedkoper.

    Het goedkoopste p67 mobo van Asus kost al 115€ en dat voor een µATX mobo, voor ATX (zoals die 2 die ik link) betaal je al 127€...

    Een 500W voeding is nogal idioot, zelfs al zit het bij de case, want 380W (Antec Earthwatts green 380) is genoeg.
    Dus: Antec SONATA PROTO
    Dat is dezelfde case als die sonata III, maar zonder de voeding.
    +Antec EA-380GREEN 380W ATX22
    Langs de andere kant scheelt het wel maar 10€ (excl verzending)

    RAM: Kingston ValueRAM 8 GB DDR3-1333 Kit
    10€ goedkoper

    Graka: 6850
    of voor 5€ meer een stuk snellere kaart
    6870

    DVD-RW:
    ALTERNATE - HARDWARE - DVD / Blu-ray - DVD-branders - Samsung SH-S223C
    Ik weet niet hoe jij bij een brander komt van 40€ .
    Last edited by mdgf; 26-06-2011 at 21:42.
    no votes  

  12. #12
    Ganglion's Avatar
    Registered
    29/11/08
    Location
    Moen
    Posts
    11
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    als ik goed gelezen heb heeft die graka 2 x PCI-e 6pins aansluiting nodig en de voeding die je voorstelt heeft er zo maar 1 ?

    voor de grotere, meer gekende merken betaal je ook meer, dat is een feit

    met merken buiten asus, gigabyte, msi e.d. heb ik geen ervaring, dus weet ik ook niet goed wat ze waard zijn. ik zeg niet dat ze minderwaardig zijn maar ik weet niet in hoevere de prestaties dezelfde zouden zijn ...

    greetz
    no votes  

  13. #13
    mdgf's Avatar
    Registered
    09/10/10
    Posts
    5,003
    iTrader
    1 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    44/65
    ASrock is qua mobo's imo zonder twijfel de beste speler op de markt deze generatie voor moederborden prijs/kwaliteit (zeker in de benelux waar de prijsverhoudingen tussen de fabrikanten onderling precies toch wat beter liggen dan in de VS), lees anders eens wat reviews.
    Als je dan toch je gemoedsrust wilt: ASrock was vroeger (nu niet meer en ze zijn er enkel beter op geworden) een onderdeel van ASUS, ze leveren ook/vooral naar de OEM markt en zijn dus wel degelijk een grote speler.

    als ik goed gelezen heb heeft die graka 2 x PCI-e 6pins aansluiting nodig en de voeding die je voorstelt heeft er zo maar 1 ?
    Die 6850 heeft er maar 1 nodig, die 6870 2, maar dan gebruik je gewoon een dual molex->6pins adapter, dat zit meestal bij de kaart (maar niet bij die van xfx denk ik), of anders kost het 1€ ofzo.

    Wil je dit niet doen en neem je de 6870 pak dan een xfx core 450, die is ook spotgoedkoop en zeer goed.
    no votes  

  14. #14
    Lan's Avatar
    Registered
    07/12/03
    Location
    Wemmel
    Posts
    2,153
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    4/6
    Quote Originally Posted by Ganglion View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    een vraagje ivm Win 7 licentie: een tijdje terug heb ik in Frankrijk een Win 7 Pro familie-pack (3 licenties dacht ik) gekocht. zou het lukken om deze key te gebruiken op een Nederlandse Win 7 Pro?
    Windows 7 licenties zijn volledig onafhankelijk van zowel Taal als 32/64 bit versie.

    Dus je kan een franse key zonder probleem gebruiken.
    Je kan ook vrij kiezen tussen 32 of 64 bit installatie.
    Het verschil tussen home premium, pro en ultimate blijft WEL van toepassing.

    Ikzelf ben gestopt om NL licenties te nemen vermits een franse licentie toch makkelijk 25 € goedkoper is.
    PC1: Antec P180 mini, i7-4770, Scythe Mugen, 16Gb DDR3, ATI 280X, 240Gb SSD, Dell 2711
    PC2: Antec 3480, E630, 8Gb DDR3, ATI 5770 1Gb, 120Gb SSD, 26" FullHD TFT
    FREENAS home server: Dell T105, 8GB ECC, Dual Core Opteron, 3x3TB in RAIDZ1
    no votes  

  15. #15
    Ganglion's Avatar
    Registered
    29/11/08
    Location
    Moen
    Posts
    11
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    bon, ik heb dan maar mijn (volgens sommigen) fanboyisme aan de kant gezet en eens opnieuw gaan zoeken naar andere stukken bij Alternate:

    64,90 => antec sonata proto
    54,90 => OCZ ModXStream Pro 500W
    97,90 => ASRock P67 Pro
    189,90 => Intel Core i5-2500K
    69,90 => Corsair 8GB DDR3-1333 Kit
    149,90 => XFX HD-687A-ZNFC (HD6870)
    49,99 => Samsung SpinPoint F3 1TB
    39,99 => Plextor PX-L890SA

    dat brengt het totaal op 717,38€ zonder de Win 7 licentie die ik uit Frankrijk heb. (Bedankt LAN voor de info hierover. is daar idd goedkoper). hierdoor is er nog wat budget over voor een SSD. wat wordt hiervoor aangeraden? zou er eentje MET trim moeten zijn als ik het goed verstaan heb ...

    voor de i5-2500K CPU is een cooler blijkbaar aangeraden als je gaat overclocken. is initieel niet mijn bedoeling want geen ervaring mee maar als het dan toch kan, zou ik nog een goede maar eenvoudig te monteren cooler wensen. iemand suggesties?

    Greetz
    no votes  

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Log in

Log in