Thread: 40-42" HD TV
-
01-03-2011, 23:16 #1
40-42" HD TV
Hoi,
Ben momenteel eens aan het rondkijken voor een TV voor op mijn kamer.
Bedoeling is om er een playstation om te gamen aan te hangen en er HD films op af te spelen. Internet en dergelijke zal ik er niet op gebruiken.
Ik zal er zo'n 2 meter van zitten, dus ik vermoed dat ik met een 40-42" wel ongeveer juist zit qua grootte?
Ik heb hier al de topics doorzocht en enkele modellen gevonden die mij aanstaan. Toch is die twijfel er tussen een plasma en LED tv.
Enerzijds zou ik voor een LED gaan omdat deze dunner kunnen gaan. Een dunne TV is eigenlijk wel een must om de beperkte ruimte optimaal te kunnen gebruiken. Zal trouwens ook aan de muur gaan hangen.
Plasma zou blijkbaar ook voor meer warmte zorgen? Althans volgens iemand die een 50" plasma van Panasonic in zijn kamer heeft staan. Dat zou bij een LED minder zijn?
Het is vrij kleine kamer en ik zou er ook graag in de zomer van gebruik maken. 
De S20 van panasonic leek mij wel een mooie koop te zijn voor die prijs. Qua LED zou ik meer naar de Samsung c650 of evt. de c750 gaan.
Budget zit zo rond de 600-700 euro (ophanging niet meegerekend). Mag uiteraard nog wat hoger moest ik daar een (veel) beter toestel voor kunnen krijgen.
Enorm veel vragen heb ik precies, dus bij deze al zeer hartelijk bedankt voor enkele adviezen.
New Rig: i5 2500k / Hyper 212 EVO CPU Cooler / Gigabyte HD7970 Windforce OC / Gigabyte z68x-UD3H / 2x4 DDR3 Corsair XMS3 / Samsung 830 Series SSD / Caviar Green 1tb HDD / Fractal Design Define R3 Case / Corsair HX750W PSU
||no votes
Reply With Quote
-
-
01-03-2011, 23:27 #2Approved 9-lifer
- Registered
- 17/03/05
- Location
- Kapellen/Turnhout
- Posts
- 6,122
- iTrader
- 16 (94%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 34/47
Over de warmte tussen een LED en een plasma kan je niet echt vergelijken. Wij hebben hier een plasma en een LCD staan, en de LCD wordt een heel pak warmer dan de LCD. Beide geven veel licht af en bij het produceren van licht komt nu eenmaal warmte vrij. Bij LED zal dat inderdaad wel minder zijn, maar dit hangt ook van de aantal LED's en de plaats ervan.
De keuze licht ook bij jou of je voor een plasma of LED moet gaan. Als je recht voor je tv gaat zitten, kan een LED goed zijn, ga je wat lager of hoger zitten/liggen, of schuiner, zou ik een plasma aanraden (vanwege de perfecte kijkhoek).
Voor reflecties: beide hebben er last van (tenzij je een LED met een matte glasplaat neemt).
Voor de dunheid: ik veronderstel dat 4 cm het nu ook niet gaan maken, je kan je hoofd dan ook 4 cm verplaatsen
. Voor de ruimtebesparing dan, design is iets anders...
www.servicepointturnhout.be voor reclame en beletteringenno votes
Reply With Quote
-
02-03-2011, 01:51 #3Member
- Registered
- 25/05/03
- Location
- Kapellen
- Posts
- 1,239
- iTrader
- 12 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 12/15
De C650 of C750 zijn trouwens gewone (ccfl) LCD's. Beide zijn prima toestellen, maar minder geschikt om te gamen door de hoge inputlag. Voor te gamen is de C530/C550 (LCD) beter geschikt. Bij de LED modellen komt C5100 wel in aanmerking, weinig inputlag en aansluitingen naar onder gericht. Bij de vele toestellen wijzen de meeste aansluitingen naar achter, en zijn dus minder geschikt om strak tegen de muur te hangen.
no votes
Reply With Quote
-
02-03-2011, 11:30 #4
Die C5100 (40" versie) ziet er wel zeer goed uit. Idd handig dat de aansluitingen vanonder zitten. Net even gekeken op Redcoon en daar bieden ze hem ook aan in combinatie met een ultraslim muurbeugel. Zou perfect zijn denk ik.

Heeft deze veel last van ghosting?
Design spreekt mij ook wel enorm aan, en hij is ook vrij plat wat zeker een positief punt is.
Hij krijgt uitstekende reviews dus ik denk dat ik hier zeker geen miskoop mee kan doen?
New Rig: i5 2500k / Hyper 212 EVO CPU Cooler / Gigabyte HD7970 Windforce OC / Gigabyte z68x-UD3H / 2x4 DDR3 Corsair XMS3 / Samsung 830 Series SSD / Caviar Green 1tb HDD / Fractal Design Define R3 Case / Corsair HX750W PSU
||no votes
Reply With Quote
-
08-03-2011, 19:46 #5
Nog even naar boven halen...
Ben momenteel de C6000 en C5100 aan het vergelijken. C6000 is wel een stukje duurder, en is die dat ook waard?
Het grootste verschil zit hem blijkbaar in:
- het ultra clear panel
- C6000 is een 'eco-tv'
- aantal hz 100 <> 400 (niet belangrijk vermoed ik?)
- SRS Sound (merkbaar verschil zonder echt goeie speakers?)
(- BD Wise)
Is het die meerprijs waard? En welke zis qua inputlag de beste?
Thx!New Rig: i5 2500k / Hyper 212 EVO CPU Cooler / Gigabyte HD7970 Windforce OC / Gigabyte z68x-UD3H / 2x4 DDR3 Corsair XMS3 / Samsung 830 Series SSD / Caviar Green 1tb HDD / Fractal Design Define R3 Case / Corsair HX750W PSU
||no votes
Reply With Quote
-
09-03-2011, 00:40 #6Member
- Registered
- 25/05/03
- Location
- Kapellen
- Posts
- 1,239
- iTrader
- 12 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 12/15
De inputlag is vrij hoog voor de de C6000 (+/-50ms in game mode). Alles boven de 30ms inputlag is (imo) merkbaar, als je maar af en toe gamed zal het mss wel meevallen. Op gebied van motion (vooral sport) zal die wel beter zijn dan de C5100 door de 100hz/motion+ (MCFI) techniek. Geluid van elke hedendaagse lcd/plasma/led is eerder pover, juist voldoende voor normaal gebruik. De C5100 heeft trouwens ook een UC panel
no votes
Reply With Quote
