Dag mensen,

ik ben op zoek voor een vriend naar een nieuwe zwart wit laserprinter.

die moet aan een serieus aantal eisen voldoen, en ik hoop dat er mensen zijn die deze eisen ook hadden wanneer ze een laser kochten. en die nu wat feedback kunnen geven.

de eisen

1)usb poort nodig (parrallel, rj45 mag maar moet niet)
2)duurzaam, moet tien jaar meegaan
3)jaarlijks papiervolume: geschat 1500-3000blz. (laat ons zeggen, een toner elk jaar)
4)ik zou graag een printer kopen waarbij de drum module in de toner
zit: zodat als je elke keer je toner verwisselt je ook de drum verwisselt.
bij brother zijn de drums apart te koop en die gaan 10-15.000 blz mee, dus als je die printer jaren hebt staan ga je op den duur die drum moeten vervangen en dat kost relatief veel geld

in een hp of een samsung worden de toners met de drum vervangen.

5)van de toner (met drum ingebouwd) moeten er recycled bestaan. Dat drukt de kosten aanzienlijk. Ook mag de toner geen chip bevatten zoals bij de laatste samsungs dacht ik.

als iemand een tip heeft, laat maar komen

ps ik heb zelf een hp 6l die 13 jaar oud is en nog steeds flink draait, (wel maar 6ppm) het voordeel aan die dingen zijn dat je een recyceld toner kan kopen voor minder dan 15 euro, of je kan een refill kopen voor 5 euro.

merci mensen