Thread: Monitor met goede kleurweergave
-
01-07-2008, 01:50 #1
Monitor met goede kleurweergave
ik heb momenteel nog steeds een CRT-monitor, maar zou willen overschakelen naar een flatscreen. Nu is h"t belangrijkste voor mij de kleurweergave. Dat is ook de reden waarom ik nog een CRT heb. Ik werk wel wat met kleuren, opmaak, photoshop en foto's dus dat is wel vrij belangrijk natuurlijk.
Daarnaast de responsetijd natuurlijk. Ik ben maar een occasionele gamer, ik speel zo goed als enkel Team Fortress 2 of als er eens een ander goed spel uitkomt zoals de PES-serie (voetbal).
Ik zoek natuurlijk geen dure oplossingen van 800 euro. Ik dacht eerder aan 300, max 400 euro. De Samsung-schermen lijken mij wel mooi. Een verkoper van de winkel raadde mij Samsung SyncMaster 931CW aan, die zou bekend zijn om de goede kleurweergave. De grootte zal denk ik 19" à 20" mogen.
Mijn vraag is dus gewoon welke flatscreenmonitors goed zijn qua kleurweergave en die nog betaalbaar zijn ook, want ik zie eigenlijk het bos niet meer door de bomen...We live in a mess-age, because the medium is the message - Marshall McLuhan (1911-1980)no votes
-
-
01-07-2008, 12:38 #2Member
- Registered
- 18/11/03
- Location
- Lier
- Posts
- 2,928
- iTrader
- 32 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 1/4
Ik denk dat je die kleurenweergave die je zoekt rekening houdende met je budget niet gaat kunnen bekomen.
Over samsung...sinds de 226BW en varianten is het blijkbaar de trend om voor alles en nog wat samsung aan te raden, imo is het ook is interessant om eens te kijken naar alternatieven naast samsung.
Meer algemeen kun je stellen dat de moderne tft schermen allemaal een degelijke responstijd hebben voor het spelen van games (let op het zogenaamde "ghosting" effect of uitsmeereffect ga je altijd hebben bij tft's in vergelijking met een crt, maar vraag is of je dit ook "objectief" gaat opmerken). Maak u hierover geen zorgen, mijn sony tft is al vijf jaar oud koste toen een bom geld en ik zag al niks van die ghosting
Qua goed kleurweergave (wederom een subjectief gegeven) moet je niet bij de schermen met een "TN" paneel zijn. De schermen met pva en mva panelen hebben betere kleurweergave en een grotere kijkhoek.
Ander probleem is dan weer de inputlag(zeg maar de vertraging tussen het beeld wanneer het de monitor binnenkomt en uiteindelijk op uw scherm getoverd wordt). Laatste tijd is hierover weer heel wat te doen en dan vooral bij hardcore gamers omdat die steen en been klagen over de paar milliseconden later dat ze het beeld dan op hun scherm krijgen. Wederom is dit een subjectief gegeven...en een vraag wat stoort je en waar kan je mee leven.
Een tft kiezen is altijd verliezen aangezien er geen een tft is met enkel maar voordelen, kiezen doe je dus best in functie van je behoeften. Wil je bijvoorbeeld enkel gamen kies dan sowieso een TN paneel want die zijn het snelste...
Zie hieronder wat links
www.trustedreviews.com ( ga naar "displays)
www.tftcentral.co.uk
www.hardforum.com (ga naar display subforum)
www.prad.de
www.lesnumériques.com
www.behardware.com
Een gouden raad, lees en vergelijk....Intel C2D 8500 EO revision (current OC:9,5*422=4009)|| Asus P5Q Pro|| Corsair Dominator 2*2gig pc8500|| Scythe Mugen|| Antec P182 + 3x Scythe S-flex 120mm fans(1200rpm) + Scythe Kaze Master|| Corsair 620W|| Club 3d Ati 4870 mb OC|| Creative Xfi ExtremeGamer Fatal1ty series|| WD Rapter 150gig + Samsung F1 1T + 2*Maxtor 300gig + Lacie 1T external|| HP L2475w|| Creative Inspire 5.1|| Logitech G9 + G15no votes
