Thread: Welke goede 24" widescreen?
-
03-01-2008, 20:49 #1
Welke goede 24" widescreen?
Ik ben van plan om ergens in de komende maanden een nieuw scherm aan te kopen, hoogstwaarschijnlijk een 24" widescreen. Ik zit nu nog met de vraag, welke heel goed zijn in verhouding met de prijs.
Ik momenteel een samsung 19" 4:3 formaat, waar ik zeer tevreden over ben, dus mijn eerste gedacht was om dan ook een samsung te gaan kopen, namelijk de SAMSUNG Syncmaster 245B 24inch. Deze komt momenteel op een prijs van 429 €. Naar mijn mening lijkt deze goed te zijn, maar zijn er misschien betere voor een nog goedkopere prijs?no votes
-
-
03-01-2008, 20:57 #2
Gebruik de search eens, er zijn al heel wat threads over 24" schermen

Overal wordt de Samsung afgeraden, en worden de 24" schermen van HP en LG aangeraden.
Persoonlijk zou ik doorsparen tot boven de €500 en voor de HP gaan, het verschil in kwaliteit is het zéker waard.
Ga misschien eens naar bvb de MediaMarkt, and see for yourself
no votes
-
03-01-2008, 21:07 #3
600€ is wel een beetje boven hetgeen dat ik aan een scherm wil geven.
Ik ben nu geen expert, als het aankomt op beeldschermen, daarmee dat ik wat aanhangende vraagjes heb.
De contrastverhouding. Hoe werkt dit eigenlijk? Daar zie je 3000:1 en bij een ander scherm zie je 1000:1, en bij nog andere schermen zie je 2000:1 en dan heb je nog eens SmartContrast-verhouding.
Wat is het verschil en wat is beter?no votes
-
03-01-2008, 21:35 #4Member
- Registered
- 04/11/03
- Location
- Brugge
- Posts
- 13,390
- iTrader
- 16 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 7/18
- voor wat zal het gebruikt worden?
- bij alle contrasten van boven de 1000:1 (dus vooral die met termen als "dynamisch contrast", "smartcontrast" of andere marketingtrucs bij), mag je dat al eens delen voor 5-6
ik heb zelf onlangs een dell 2407fwp gekocht (tweedehands voor 500€) en ik vind het zeker z'n geld waard. 'k zou ook nog 600€ geven voor een nieuwe (moest ik die tweedehands niet gevonden hebben, 1 zo'n schermpje is voorlopig genoeg). maar 't blijft natuurlijk wel een pak meer dan de goedkopere monitoren van 350-450€.
maar als je de kleuren en vooral de inkijkhoeken begint te vergelijken weet je wel waar het verschil zit
maar voor de meeste gebruikers is één van die goedkopere modellen wel ruim voldoende. en als je niet echt scheef voor die monitoren gaat zitten, ga je er ook niet zoveel last van hebbenno votes
-
03-01-2008, 21:39 #5
Voornamelijk voor gaming/films, maar ook voor fotobewerking (photoshop) en movie editing.
Over dat contrast. Wat is nu beter?no votes
-
03-01-2008, 21:50 #6Member
- Registered
- 04/11/03
- Location
- Brugge
- Posts
- 13,390
- iTrader
- 16 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 7/18
hoe hoger, hoe beter
maar als er iets bijstaat als dynamisch contras, smartcontrast,... mag je rekenen dat de effectieve waarde 5-6x lager ligt
en voor fotobewerking is kleurenechtheid wel niet onbelangrijk, tenzij het echt maar een kleine hobby is, misschien toch eens overwegen voor een wat duurdere monitorno votes
-
03-01-2008, 22:28 #7Member
- Registered
- 05/08/02
- Location
- Merelbeke
- Posts
- 1,972
- iTrader
- 15 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/9
Ik ben sinds gisteren de trotse bezitter van een LG 245WP-BN en heb er tot nu toe geen spijt van dat ik een stuk méér heb uitgegeven dan wat je voor bvb een samsung 245B betaalt.
Geen backlightbleeding, geen dode of luie pixels, laatste revisie p-mva paneel, sublieme kleurweergave, tot nu toe geen ghostingeffecten gezien (ook niet ingame bij TF2) etc ....
Na veel wikken en wegen, veel revieuws te lezen ...... zat ik te twijfelen tussen de HP en de LG. De prijs was voor deze schermen van ondergeschikt belang (een verschil van amper €50) dus werd de keuze gemaakt op basis van type paneel (mva tegenover tn) met alle voor- en nadelen van beide types panelen en de realistische reactietijd (niet de opgegeven fabriekswaarden). De LG kwam er voor mij persoonlijk als beste uit en dus is het die geworden.
*edit* Het enige wat ik meteen heb aangepast in het menu is de brightness (staat nu op 50%)no votes
-
04-01-2008, 14:02 #8
Hmm, ik lees idd veel goede reviews over de LG's en de HP's, maar het probleem daar is de prijs. Een scherm is wel belangrijk, maar 600€ betalen voor een scherm is veel teveel voor mij. Ik was toch zowiezo al van plan om nog een paar maand te wachten, en ik denk dat ik dat ook ga doen tot die prijzen wat aan de normale kant zijn. Maar dankzij de info die ik hier lees moet ik dan achter een LG of een HP gaan, dus dat weet ik dan al.
no votes
