Thread: Internet via het stroomnet
-
15-10-2007, 21:24 #1
Internet via het stroomnet
Hallo ForumFreaks!
Ik hoop dat ik deze topic in de juiste rubriek heb geplaatst.
Ik woon in een huis met dikke betonnen muren die vol met metaal zitten. Hierdoor heeft een draadloos netwerk echt geen kans om een deftig bereik te halen. Na jaren vloeken over mijn erbarmelijk netwerkbereik, heb ik maar liefst 190 EUR bovengehaald om te netwerken via het stroomnet: www.devolo.nl
En hoera! Deze oplossing is werkelijk fantastisch (en sneller dan een draadloos netwerk). Mijn netwerkdata wordt simpelweg via de stroomkabel verzonden.
Om de data via de stroomkabel te verzenden, worden er extra frequenties aan het stroomnet in mijn huis toegevoegd. Dat vormde volgens mij geen probleem, maar na installatie merkte ik dat mijn televisie storing vertoonde. Deze storing is amper zichtbaar, maar verknoeit toch wat de kwaliteit van het beeld. Na wat getest blijkt die storing afkomstig te zijn van de extra frequenties die mijn netwerk op het stroomnet zet. Immers, als mijn netwerk uitgeschakeld is, verdwijnt de storing op televisie.
Heeft er iemand onder jullie soms veel kennis van elektriciteit of weten jullie een manier om die storing weg te filteren? Ik hoop dat er iemand ervaring heeft met de toestellen, want ondanks de uitstekende kwaliteit, zijn ze niet zo bekend als draadloze toestellen.
Alvast bedankt!no votes
-
