1. #1
    Tsjernobyl's Avatar
    Registered
    17/07/02
    Location
    Broechem
    Posts
    1,084
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0

    pc samenstellen met hoogste rendement > prijs/prestatie

    Stel ik wil een pc samenstellen met het hoogste rendement.
    we starten met een config die goed de nieuwste games kan draaien.

    grosso modo : AMD 64 3000+ , 160gb, 1gb ram, 6600GT,

    met redement bedoel ik bijvoorbeeld : een GF6800GT is 2x zo snel als een 6600GT, en een 6800gt is 2.5 x duurder. dus in dit geval kan je beter een 6600gt kopen omdat hij je in verhouding meer geeft voor je geld.

    maar de zaken veranderen als weet dat je de 6800gt 60% beter kan overcloken zodat hij weer rendabel wordt om te kopen.

    het wordt nog ingewikkelder als je het moederbord cpu en geheugen mee in reking brengt. je kan je bijvoorbeeld afvragen of je beter af bent indien je 40% extra geld op tafel legt om geheugen te kopen dat toelaat je cpu hoger te overclocken. de algemene prijs/presatie van je pc stijgt.

    kortom, welke componenten combinatie geeft me de beste prestaties voor de laagste prijs. De standaard mogelijkheden om te overclocken zijn toegestaan.


    Ik ben niet zeker, maar kan je dit probleem niet oplossen met matrix rekenen?
    no votes  

  2. #2

    Registered
    03/08/02
    Location
    Gavere
    Posts
    37,519
    iTrader
    23 (100%)
    Mentioned
    57 Post(s)
    Reputation
    4/1281
    Quote Originally Posted by Tsjernobyl
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    het wordt nog ingewikkelder als je het moederbord cpu en geheugen mee in reking brengt. je kan je bijvoorbeeld afvragen of je beter af bent indien je 40% extra geld op tafel legt om geheugen te kopen dat toelaat je cpu hoger te overclocken.
    Zulk geheugen bestaat niet. Assymetrisch overclocken he (weinig performancehit op een A64)

    Alleszins, A64 3000+ Venice, 6600GT en 1GB valuegeheugen, veel meer prijs/prestatie ga je niet krijgen, en zeker als je die processor gaat overclocken.
    no votes  

  3. #3

    Registered
    04/11/03
    Location
    Brugge
    Posts
    13,390
    iTrader
    16 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    7/18
    Overclocken mag je eigenlijk niet meerekenen, want dat zijn altijd gemiddelden. Niemand garandeert dat jouw cpu even goed overclockt als de gemiddelde 3000+. Het is altijd een 'risico' dat je neemt.

    Maar als je beste prijs/kwaliteit wilt, moet je voor cpu voor de venice 3000+/3200+ of voor de opteron 144/146 (s939!!) gaan. Moederbord doet er niet zoveel toe, aangezien de meeste wel een vrij hoge oc toelaten, maar ik zou voor de nForce 4 chipset gaan.
    Qua ram, neem je best normaal valueram en gebruik je een divivder bij het overclocken, je ram sneller later draaien geeft niet zoveel winst.

    Voor de grafische kaart is het wat moeilijker, da's vooral afhankelijk wat je allemaal vindt en voor welke prijs. Als je voor AGP gaat, kun je wel wat besparen, maar dan kun je later moeilijker enkel je grafische kaart upgraden.
    no votes  

  4. #4
    ZedKet's Avatar
    Registered
    08/12/04
    Location
    Geel
    Posts
    410
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    Vergeet niet dat net jij de CPU ea hebt die voor geen reet te overclocken valt en dat het je systeem tijdens het gamen heel onstabiel kan maken. Niets zo fun dan een pc die elk half uur vast slaat tijdens het gamen.

    Daarom raad ik u aan niet echt te overclocken en alles te laten zoals het is

    Beste is idd 3000/3200+ CPU en een 6600GT

    MoBo... tja ik weet nog in de tijd van de KT600A chipset kon kiezen uit een merk MOBO van 110 euro of uit een ESC bordje van 52 euro, heb het goedkoopste genomen en het doet zeer goed zijn werk, al die extra functies erop zijn voor geen **oten nodig
    no votes  

  5. #5
    Tsjernobyl's Avatar
    Registered
    17/07/02
    Location
    Broechem
    Posts
    1,084
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    sorry voor verkeerde post, was vergeten dat er zo sub forum bestond.


    als je niet overclockt ben je natuurlijk het beste af met value latjes.
    cpu wordt amd sempron 2800+ van 80 euro, super veel power voor weinig geld.
    3200+ venice doet het ook vrij goed en kan mss niet ontbreken in een iet of wat zwaare pc.
    prijs per Gb wint de 400GB WD van 270 euro. 1.4 euro per Gb. maar 160 a 200gb zal ook wel goed zijn zeker ;-)
    graka wordt 6600gt, andere kaarten geven wel iets meer frames per euro, maar ze kunnen de laatste nieuwe games niet defig draaien.

    het heeft geen zin om 50 euro te besteden aan een game en alle settings op low te zetten. Value for money staat niet altijd zwart-wit op papier, soms kan een beetje meer uitgeven aan je pc je uiteindelijk meer voldoening geven.dat is mijn ervaring.
    no votes  

  6. #6
    RealFlub's Avatar
    Registered
    09/08/04
    Location
    Poperinge
    Posts
    8,748
    iTrader
    14 (100%)
    Mentioned
    2 Post(s)
    Reputation
    0/21
    graka wordt 6600gt, andere kaarten geven wel iets meer frames per euro, maar ze kunnen de laatste nieuwe games niet defig draaien.

    wat bedoel je hiermee exact? dat een 6800GT meer frames bied, maar de nieuwste games niet deftig kan draaien? dan gaat een 6600GT het ook niet deftig kunnen draaien eh..

    ECS bedoel je ZedKet.. heb zo'n mobo en ik moet dat nooit! meer hebben.
    klote weinig opties (is goed voor als je een echte amateur bent)
    If it ain't broke, don't fix it
    "I'd like to die on Mars, just not on impact" - Elon Musk
    "I think the surest sign that there is intelligent life out there in the universe is that none of it has tried to contact us." - Calvin
    no votes  

  7. #7

    Registered
    04/11/03
    Location
    Brugge
    Posts
    13,390
    iTrader
    16 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    7/18
    Quote Originally Posted by Tsjernobyl
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    prijs per Gb wint de 400GB WD van 270 euro. 1.4 euro per Gb. maar 160 a 200gb zal ook wel goed zijn zeker ;-)
    Prijs per GB moet zo laag mogelijk zijn he, niet zo hoog mogelijk
    En 200GB schijven vind je voor nog geen 100€, twee zo'n schijven komen dus wel een stuk goedkoper uit dan 1x 400GB.

    Forcom heeft bvb vrij goedkope schijven:
    Maxtor 200GB 8Mb Sata 7200rpm € 87.47
    Maxtor 250GB 16Mb Sata 7200rpm € 106.81
    Maxtor 300GB 16Mb Sata 7200rpm € 127.2
    no votes  

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Log in

Log in