Thread: Nieuwe geluidskaart...
-
13-07-2005, 22:46 #1Member
- Registered
- 18/07/02
- Location
- Menen
- Posts
- 808
- iTrader
- 29 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/0
Nieuwe geluidskaart...
Ik ben al een aantal jaren bezitter van een Hercules Fortissimo 2 geluidskaart, maar er begint sleet op te komen
. Ik bedoel daarmee dat ze technologisch verouderd is, technisch is ze nog tiptop in orde.
Ik ben dus op zoek naar een hoogwaardige moderne geluidskaart. Wat is de bedoeling ? Gamen, dus ze moet een laag processorgebruik hebben, dit is meetbaar, zie je dikwijls in reviews. Bovendien moet ze gebruik kunnen maken van de nieuwste 3D sound API's.
Een goed geluid - lees zuiver ruisloos - is uiteraard goed meegenomen.
Vooraleer je begint af te komen met Creative: don't !! Ik heb er een soort allergie tegen ontwikkeld. Ik zoek dus geluidskaarten van andere merken.
Prijs is geen issue.
Meestal speel ik met stereo headphone, maar ik denk niet dat er nog moderne soundcards zijn zonder minimum 5.1 uitgangen
Graag info over praktische ervaringen met bepaalde geluidskaarten, of als je recente reviews weet staan, mag je die ook altijd posten.no votes
-
-
13-07-2005, 22:50 #2Approved 9liver
- Registered
- 18/04/03
- Location
- Hasselt
- Posts
- 14,855
- iTrader
- 23 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 4/79
ik weet niet wat ge tegen creative hebt maar ik heb een audigy2 ZS en bolt prima nooit probs mee gehad
maar ik ken alleen hercules als ander merk
no votes
-
13-07-2005, 22:55 #3Member
- Registered
- 18/07/02
- Location
- Menen
- Posts
- 808
- iTrader
- 29 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/0
Wel, het zal misschien idioot klinken, maar Creative heeft sinds het wegvallen van een aantal soundcard-fabrikanten (vb Aureal) en -standaarden (vb A3D) zowat een monopoliepositie. En omdat ik niet graag monopolisten ondersteun, kies ik bij voorkeur een ander merk.
Bovendien heb ik in het verleden al heel wat gevloekt op de 10-tallen applicaties en extra's die automatisch geinstalleerd worden bij creative kaarten. Voor mij hoeft echt alleen de driver, ik heb geen 3 verschillende mediaplayers en 2 verschillende volumeregelaars nodig als het ook met 1 programma kan.no votes

