9lives op bezoek bij Bethesda Softworks
Geschreven door Praga
Special | 24-05-2010 -
Om onze honger naar de E3 wat aan te wakkeren, nodigen uitgevers en ontwikkelaars ons graag uit om ons al wat te teasen met wat ze op de hoogmis der games in het LA Convention Center gaan tonen. Bethesda Softworks nodigde ons uit in het poepsjieke Château de Montvillargenne, in de buurt van Parijs, om er een blik te werpen op hun titels van 2010.
Hunted: The Demon Forge - Gezocht: kerkerdwalers
Ontwikkelaar inXile Entertainment wil met Hunted: The Demon's Forge nieuw leven in het Dungeon Crawl-genre blazen. De oudere gamers onder ons kennen deze lang vergeten stijl vast wel: hierin moet je een labyrintachtige omgeving doorkruisen, terwijl je verschillende monsters afmaakt en schatten steelt. Een redelijk eenvoudig genre, en dan is het vooral belangrijk dat je dit goed uitwerkt. Na het zien van de eerste gameplaybeelden zijn we alvast enthousiast. De game speelt zich af in een duistere fantasiewereld en brengt een online coöperatieve ervaring waarbij jij en jouw partner tegenover golven van steeds sterker wordende vijanden komen te staan. Je kruipt in het strakke pakje van E'lara, een wapenexperte die vooral met bogen werkt, of Caddoc, een zwaardkunstenaar die van hoofden splijten een ware kunstvorm heeft gemaakt. Met een uitgebreid arsenaal aan hak-, slag- en stootwapens en krachtige spreuken heb je vooral tactisch inzicht nodig om je een weg te banen door gevaarlijke kerkers, ruines en schijnbaar verlaten dorpen. Ontdek de geheimen en vervolledig coöperatieve puzzels terwijl je de sinistere wereld verkent, om de duistere geheimen van het land te ontrafelen.
De game laat je enkel toe om online met twee mensen te vechten, split screen hoort daar niet bij en dit missen we wel. Hoe dan ook, de ontwikkelaar heeft veel tijd gestoken in het belonen van beide spelers wanneer ze samen doorheen het ganse verhaal van de game gaan. De ontwikkelaar spreekt van ‘co-op at a distance' en hiermee doelt de ontwikkelaar op het feit dat de spelers hun krachten moeten bundelen, waar ze ook zijn. Combineer de aanvallen van E'lara's krachtige boog met Caddoc's mêlee kunsten om enkele gruwelijke coöperatieve afslachtingen uit te voeren. Heal mekaar, op eender welke plaats op het slagveld door een potion naar de andere speler te gooien. Je verliest dus geen tijd door een tiental seconden boven het slachtoffer te staan. De vijanden negeren vaak ook diegene die buiten westen is. Hier is wel een minpunt aan verbonden, toch voor de spelers die het realistische opzoeken: het is niet mogelijk om echt te sterven, behalve wanneer beide spelers dodelijk getroffen zijn, zal je nooit alleen doorheen de levels moeten wandelen. Wanneer je alletwee uitgeschakeld bent, keer je terug naar het laatst gepasseerde checkpoint. De verschillende checkpoints dienen als plaats om de voortgang op te slaan, of om van personage te wisselen met de andere speler.

Hunted: The Demon's Forge heeft heel wat potentieel en wij zijn alvast benieuwd naar het uiteindelijk resultaat. De game verschijnt op Xbox 360, PS3 en PC, een releasedatum is er nog niet.
Check ook onze eerdere preview over deze game.
Brink - Eilandhoppen voor gevorderden
Een shooter die op het eerste zicht weinig vernieuwing met zich meebrengt, totdat je even verder gaat kijken, is Brink. Deze game speelt zich af op de Ark, een gigantische drijvende stad die werd gebouwd toen de mensheid merkte dat het water van de oceanen toch wel erg snel begon te stijgen. Wat oorspronkelijk bedoeld was als een experimentele en onafhankelijke leefomgeving, werd algauw de laatste toevluchtsoord van de mensheid. Niet enkel de oorspronkelijke stichters en hun onderdanen vonder er een nieuw thuis, ook duizenden vluchtelingen sprongen nog snel aan boord voordat het water de volledige planeet opslokte. Hoewel deze gigantische stad groot genoeg is, zorgt de totale afzondering ervoor dat de mensen al snel ruzie maken. De laatste overlevenden splitsen zich op in twee groepen: Resistance en Security. Na 25 jaar bereiken de spanningen tussen de twee strijdende facties een nieuw hoogtepunt en breekt een nieuwe burgeroorlog uit. Kies een zijde, red jouw eigen vel en de laatste toevluchtsoord van de mensheid van een zekere ondergang. Het goede hieraan is dat je dit met een volledig uniek personage doet, de geavanceerde opties om je mannetje aan te passen bieden eindeloze combinaties. Nadien kan je jouw eigen creatie aan anderen tonen door met het personage online ten strijde te trekken.
De game laat je toe om op een erg vloeiende manier te wisselen tussen single player, een coöp wedstrijd met vrienden en een competitief multiplayer gevecht. Met maximaal zeven andere mensen (of AI gestuurde personages) in coöp of zestien spelers online, is dit zeker een game voor mensen die niet graag alleen doorheen een game wandelen. Maar zelfs wandelen krijgt een hele nieuwe dimensie wanneer je gebruik maakt van de ‘SMART' functie. Door een simpele druk op de knop ga je Mirror's Edge-gewijs over elk obstakel heen springen en klim je zo snel tegen muren op, dat zelfs Ezio je zou staan nagapen. Let op, gewicht speelt ook een rol en de SMART functie werkt dan ook niet wanneer je hebt besloten om een personage van 150 kilo inclusief spieren en raketwerper in de spelwereld te zetten.
Een ander belangrijk element in Brink is dat alle doelstellingen, missies en berichten dynamisch worden gegenereerd op basis van jouw rol, conditie en locatie in de spelwereld. Het ‘Objective Wheel' geeft je telkens drie verschillende missies, en je kiest volledig zelf welke je wil starten. Brink heeft heel wat meer te bieden dan we aanvankelijk konden vermoeden. In het najaar mogen we dit allemaal zelf aan den lijve ondervinden. De game verschijnt op Xbox 360, PS3 en PC.
Eerder kreeg je reeds van ons een uitgebreide preview over Brink.
Rage - id Soft knalt weer als vanouds
Sinds Wolfenstein 3D en de Doomfranchise bleef het relatief stil rond ontwikkelaar id Soft. Gelukkig doorbreken ze de stilte en brengen ze na tien jaar de game Rage uit. Deze First person shooter met een gezonde mix van race-elementen brengt ons naar een planeet die werd getroffen door een gigantische meteoriet. Zoals dat wel gaat in de meeste Hollywood films, zagen wetenschappers de meteoriet al van mijlen ver aankomen, en besloten ze om schuilplaatsen te bouwen, waarin de rijksten hun toevlucht konden zoeken. Tijdens het maken van de arken moet er iets fout gelopen zijn, want na inslag van de meteoriet bleef er niet veel meer over van de meeste ondergrondse bunkers. Jij ontwaakt als één van de gelukkigen in een nog intacte ark, om buiten te komen in een grotendeels verwoeste wereld waarin mutanten ronddwalen.

Tijdens de zoektocht naar overlevenden van de ramp kom je in het stadje Wellspring, waar de inwoners je up to date brengen met de situatie in het land. Je leert dat de overheid jacht maakt op overlevenden uit de schuilplaatsen en dat het niet duidelijk is of de mutaties het gevolg zijn van de fall-out na de ramp, of dat de regering in het geniep tests uitvoert op de mensen. Je voegt je onmiddellijk bij de verzetsstrijders en krijgt verschillende wapens ter beschikking, zoals bijvoorbeeld een kruisboog met elektrisch geladen pijltjes en op afstand bestuurbare wagentjes met bommen erop. Zie je het graag groter, dan staat jouw wagen steeds ter beschikking waarmee je tussen de verschillende steden kan racen. Deze bolide bouw je doorheen de game verder uit met wapens en bescherming, want in de woestenijen zijn er steeds mensen uit op jouw geld.
Rage draait op de id Tech 5 engine, die ook werd gebruikt in Quake III. De engine werd uiteraard verbeterd om elke omgeving uniek te maken. Dit merk je ook wanneer je rondwandelt in de verschillende steden van de game, die tevens ook een ander thema hebben. Wellspring geeft je een Westerngevoel, terwijl de stad Subway Town gebaseerd is op New York. Het gebruik van de id Tech 3 engine doet ook wonderen wanneer je kijkt naar de vijanden als deze geraakt worden door jouw kogels. Ze nemen pijnlijke plaatsen vast en struikelen als ze teveel lood incasseren.
Van alle games die op de Bethesda Gamers Day werden getoond, ziet Rage er het beste uit. Jammer genoeg kregen we onlangs het nieuws dat de game 2010 niet meer haalt, maar als de ontwikkelaar nog veel werk steekt in de nu al prachtige game, dan wordt dit wel een titel die we in de gaten moeten houden. Rage verschijnt op Xbox 360, PS3, PC en Mac.
Check ook onze eerder verschenen preview!
Conclusie
De toekomst ziet er veelbelovend uit voor Bethesda Softworks. We hopen dan ook dat ze de ontwikkelaars de nodige tijd en middelen geven om van deze drie games najaarstoppers te maken zodat we ook dit jaar de donkere winteravonden op een aangename manier kunnen doorbrengen.
Je hebt een 9lives account nodig om een reactie te kunnen plaatsen. Gelieve in te loggen of je te registreren!







